رفع اشکال مربوط به:3DMAX

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بستگی به تنظیمات ایمپورت داره!!

میزان نرمی که برای اشکال در نظر میگیریم-با نرمی بیشتر تعداد سگمنت-سطوح و.. زیاد میشه و کار سنگین میشه-

من که گفتم همون شکل با هرچی نرمی و غیر نرمی که داره با لینک خیلی روان تر وارد میشه تا این که بخوام از ایمپورت استفاده کنم .. تازه اون روشی که فکر کنم شما گفتی که edit poly رو از توی لیست انتخاب کنم و ازش کپی بگیرم هم نشد چون وقتی ازش کپی میگیرم به همون قبلی وصله وازش جدا نمیشه ... این لینک رو شنیدم که برای اینه که شما مکس رو به رویت یا کد لینک میکنی و دیگه با رویت کار میکنی هر تغییری ک توی رویت بدی همون موقع توی مکس انجام میشه البته من خیلی دنبالش بودم که ببینم چطوری ولی کسی نتونست کمکم کنه

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام
من یه شکلی طراحی کردم و با probolean وسطش رو با شکل دیگه خالی کردم. حالا می خوام لبه های شکل جدید رو chamfer کنم تا اضلاعی که به هم می رسن به صورت منحنی بشن. ولی هر کاری می کنم نمی شه. چه کار باید بکنم؟ و آیا به جز این روش راه دیگه ای هم هست؟ (با relax هم کار کردم ولی جواب دلخواهم رو نگرفتم)
ممنون از لطفتان:gol:

دقیقا متوجه نشدم --تصویر رو بذارید و مشخص کنید

دوستان! خواهشن به سوال بالا و همین طور این سوال جواب بدین: چرا وقتی آبجکت رو وارد می کنم موقع رندر خودش رو نشون نمی ده؟!!! و چطوری می شه این مشکل رو حل کرد؟ لطفن کمک کنین!

روش وارد کردن آبجکتتون ؟؟

اگه نحوه وارد کردن رو کامل بلدید--خوب شیاید ایراد از آدرس فایلتون باشه--یا فایل تو یه فولدری به جز زبان انگلیسی قرار داره--یا اسم فایلتون ایراد داره!!

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
من که گفتم همون شکل با هرچی نرمی و غیر نرمی که داره با لینک خیلی روان تر وارد میشه تا این که بخوام از ایمپورت استفاده کنم .. تازه اون روشی که فکر کنم شما گفتی که edit poly رو از توی لیست انتخاب کنم و ازش کپی بگیرم هم نشد چون وقتی ازش کپی میگیرم به همون قبلی وصله وازش جدا نمیشه ... این لینک رو شنیدم که برای اینه که شما مکس رو به رویت یا کد لینک میکنی و دیگه با رویت کار میکنی هر تغییری ک توی رویت بدی همون موقع توی مکس انجام میشه البته من خیلی دنبالش بودم که ببینم چطوری ولی کسی نتونست کمکم کنه

تا حالا امتحان نکردم---- البته با زیبراش و مکس این کار رو کردم-که اونم یه سری تنظیمات رو توی زیبراش انجام دادم ویه دکمه!! به مکس اضافه شد که به راحتی بین این دو نرم افزار میشد سویچ کرد

مکس من از این لینک ها نداره!!
گرافیک ندارم که بخوام ورژن بالاتری نصب کنم که کمکتون کنم--اگه توی فروم های خارجی سرچ کنید حتما به نتیجه میرسید--کتاب

m_archi

عضو جدید
من 3d یه ساختمون رو تو اتوکد سه بعدی کشیدم حالا آوردم تو محیط مکس (شکلهای دایره ای هم تو ساختمونم زیاد بود)ولی وقتی آوردم تو مکس شکلهای دایره ای مثل چند ضلعی شده وقت رندر هم میگیرم چند ضلعی نشون میده به جای دایره،باید چیکار کنم درست شه؟؟

آخرین ویرایش:

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو طراحلی داخلی متریال شیشه ای که درست میکنم با وی ری نور ازش رد نمیشه و هیچ نوری داخل نمیشه

topman85

عضو جدید
دقیقا متوجه نشدم --تصویر رو بذارید و مشخص کنید

روش وارد کردن آبجکتتون ؟؟

اگه نحوه وارد کردن رو کامل بلدید--خوب شیاید ایراد از آدرس فایلتون باشه--یا فایل تو یه فولدری به جز زبان انگلیسی قرار داره--یا اسم فایلتون ایراد داره!!
مشکلم حل شد! ممنون از لطفتان...

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
من 3d یه ساختمون رو تو اتوکد سه بعدی کشیدم حالا آوردم تو محیط مکس (شکلهای دایره ای هم تو ساختمونم زیاد بود)ولی وقتی آوردم تو مکس شکلهای دایره ای مثل چند ضلعی شده وقت رندر هم میگیرم چند ضلعی نشون میده به جای دایره،باید چیکار کنم درست شه؟؟

با این تنظیمات ایمپورت کن--جایی که مشخص کردم مربوط به اون چند ضلعی هستش!
002.jpg

تو طراحلی داخلی متریال شیشه ای که درست میکنم با وی ری نور ازش رد نمیشه و هیچ نوری داخل نمیشه

با این تنظیمات شیشه بساز--جای مشخص شده رو باید تیک بزنی تا نور عبور کنه--اگه پرده گذاشتی نیازی نیست شیشه بذاری!

003.jpg

mahans

عضو جدید
کمک برای ساخت انیمیشن با حرکت دوربین در 3d

کمک برای ساخت انیمیشن با حرکت دوربین در 3d

سلام!!!!
خسته نباشید دوستان!!!
کسی هست کمک کنه و نحوه ی ساخت انیمیشن با دوربین و در واقع حرکت دوربین در یک مسیر و همچنین ذخیره اون با فرمت ویدئو در نرم افزار تردی مکس رو برام شرح بده؟؟؟(حرکت دوربین در مسیر معین)

پیشاپیش با تشکر از کمکتون

O . P . O . S

عضو جدید
سلام.زومم خراب شده.به جز توی orthographic تا یه فاصله ای بیشتر از حجمم زوم نمیشه وکلا ناپدید میشه.کلافه شدم کسی میدونه چشه؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.زومم خراب شده.به جز توی orthographic تا یه فاصله ای بیشتر از حجمم زوم نمیشه وکلا ناپدید میشه.کلافه شدم کسی میدونه چشه؟

مطمئن نیستم ولی فکر می کنم کارت سنگین شده باشه، میتونی حجمت رو انتخاب کنی و بعد zoom extends selected رو بزنی ، یادمه استادمون هم میگفت فاصله grid ها اگر متناسب با سایز کار نباشه هم این مشکل پیش میاد

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام!!!!
خسته نباشید دوستان!!!
کسی هست کمک کنه و نحوه ی ساخت انیمیشن با دوربین و در واقع حرکت دوربین در یک مسیر و همچنین ذخیره اون با فرمت ویدئو در نرم افزار تردی مکس رو برام شرح بده؟؟؟(حرکت دوربین در مسیر معین)

پیشاپیش با تشکر از کمکتون

سادس!
طبق تصاویر

کافیه به داخل دوربین برید--و پایین قسمت تایم لاین play رو بزنید
برای رندر هم از اسکن لاین یا منتال ری استفاده کنید
توقسمت common تنظیمات ساده داره

آخرین ویرایش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

چند دلیل میتونه داشته باشه--مثلا نحوه ایمپورت ومقیاس
تو perference sittings
view ports
mouse contorol
یه نگاه بندازید
فقط pan/zoomتیک داشته باشه
و...

pal2isa

عضو جدید
من تازه دارم با تری دی کار می کنم
یه سوال
این فلش هایی هست که می تونم باهاش جابه جا کنم و کنار هر چیزی که انتخاب می کنم می یاد اون نمی یاد واسم ... نمی دونم چطوری بیارمش

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
من تازه دارم با تری دی کار می کنم
یه سوال
این فلش هایی هست که می تونم باهاش جابه جا کنم و کنار هر چیزی که انتخاب می کنم می یاد اون نمی یاد واسم ... نمی دونم چطوری بیارمش

کافیه x رو بزنید--

architecture-amk

عضو جدید
مشکل نصب تری دی مکس 2014

مشکل نصب تری دی مکس 2014

سلام وممنون از آموزشتون یک سوال داشتم من دوبار مکس رو نصب کردم وهربار با اروریکسانی روبرو شدم که در هنگام نصب اول اروری شبیه کد رو میداد مثل این کد {1258533F-F127-40FC-216D-2743734E07ED} وبعد در ادامه نصب ارور manager plugin رو میده البته عکس ندارم چون از خیر نصبش چند روز پیش گذشتم میشه راهنمائیم کنید مشکل کجاست با اینکه مایا ومکس 2014رو از یکجا دانلود کردم مایا راحت نصب شد ولی مکس نه
البته ارور اول رفع شد خوشحال شدیم گفتیم راحت نصب میشه ولی در هنگام اجرا ارور دومیکه عکسشو گذاشتم میاد
Untitled.jpg
Untitled 1.jpg

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام وممنون از آموزشتون یک سوال داشتم من دوبار مکس رو نصب کردم وهربار با اروریکسانی روبرو شدم که در هنگام نصب اول اروری شبیه کد رو میداد مثل این کد {1258533F-F127-40FC-216D-2743734E07ED} وبعد در ادامه نصب ارور manager plugin رو میده البته عکس ندارم چون از خیر نصبش چند روز پیش گذشتم میشه راهنمائیم کنید مشکل کجاست با اینکه مایا ومکس 2014رو از یکجا دانلود کردم مایا راحت نصب شد ولی مکس نه
البته ارور اول رفع شد خوشحال شدیم گفتیم راحت نصب میشه ولی در هنگام اجرا ارور دومیکه عکسشو گذاشتم میاد
مشاهده پیوست 155984
مشاهده پیوست 155985

بهتره از یه آپلود سنتر غیر خود انجمن استفاده کنید مثلا http://up.toca.ir/

دیده نمیشه

arc.f

عضو جدید
سلام من هیچ نوری تو صحنه مکس ناشتم ولی اکثر وقت هایی که میخوام روتیت کنم همه حجم هام سیاه میشن و فقط در بعضی زاویه های خاص سیاه نمیشن.کسی میدونه چرا؟
(بعضی حجم هام متریال دارن وبعضی هم ندارن)

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام من هیچ نوری تو صحنه مکس ناشتم ولی اکثر وقت هایی که میخوام روتیت کنم همه حجم هام سیاه میشن و فقط در بعضی زاویه های خاص سیاه نمیشن.کسی میدونه چرا؟
(بعضی حجم هام متریال دارن وبعضی هم ندارن)

طبق تصویر
eeeeeeeeee.jpg

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان عزیز. من هم کار با نرم افزار 3D-MAX رو به اقتضای علاقه و کار شروع کردم امیدوارم اینجا بتونم از راهنمایی دوستان اللخصوص مهندس f9023 استفاده کنم;)

arch.fr

عضو جدید
سلام دوستان .من چجوري ميتونم اندازه پنجره آماده اي رو كه merg كردم تغيير بدم طوري كه اندازه پنجره هاي حجمم بشه؟

arc.f

عضو جدید
این امکان پذیره که دومتریال هم زمان به یک حجم بدیم؟

ویه سوال دیگه...چه طوری میشه تعدادگویهای متریال مکس رو زیاد کرد؟(بدون حذف هیچ متریال)

چه طوری میشه وقتی رنگ متریال رو عوض میکنیم توی متریال ها تو ویوپرت ها هم نشون بده؟واینکه نمیشه برای این کار از جدول رنگ استفاده کنیم نه از تغییرrgb؟

آخرین ویرایش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
این امکان پذیره که دومتریال هم زمان به یک حجم بدیم؟

ویه سوال دیگه...چه طوری میشه تعدادگویهای متریال مکس رو زیاد کرد؟(بدون حذف هیچ متریال)

چه طوری میشه وقتی رنگ متریال رو عوض میکنیم توی متریال ها تو ویوپرت ها هم نشون بده؟واینکه نمیشه برای این کار از جدول رنگ استفاده کنیم نه از تغییرrgb؟

-----با v_ray blend میشه لینک

-----تو حالت دیفالت نمیشه این کار رو کرد--نیازی به این کار نیست--شما مترالاتون رو اعمال کردید به احجام!! پس متریالاتون حذف نشدن--کافیه رو یه متریال یه متریال جدید جایگزین کنید-البته به شرطی که تو ویوپورت داشته باشید اون متریال رو

-----با رنگ کنار دیفیوس میشه تغییر داد--اگه جدول رنگ سمت راست خود مکس منظورتونه--میشه تغییر داد به شرطی که متریال نگرفته باشه!! وقتی متریال گرفت دیگه نمیشه با جدول رنگ تغییر داد

تو این انجمن یه سری لینک گذاشته شده که میتونه خیلی براتون مفید باشه--فک کنم تازه شروع کردید مکس رو بهتره یه سر بزنید

آخرین ویرایش:

arc.f

عضو جدید
-----با v_ray blend میشه لینک

-----تو حالت دیفالت نمیشه این کار رو کرد--نیازی به این کار نیست--شما مترالاتون رو اعمال کردید به احجام!! پس متریالاتون حذف نشدن--کافیه رو یه متریال یه متریال جدید جایگزین کنید-البته به شرطی که تو ویوپورت داشته باشید اون متریال رو

-----با رنگ کنار دیفیوس میشه تغییر داد--اگه جدول رنگ سمت راست خود مکس منظورتونه--میشه تغییر داد به شرطی که متریال نگرفته باشه!! وقتی متریال گرفت دیگه نمیشه با جدول رنگ تغییر داد

تو این انجمن یه سری لینک گذاشته شده که میتونه خیلی براتون مفید باشه--فک کنم تازه شروع کردید مکس رو بهتره یه سر بزنید

مرسی.بله نازه شروع کردم وحسابی توش گیر افتادم.بعضی از مطالب انجمن رو خوندم ولی چون چندروز دیگه تحویل کار دارم وقت نمیکنم همه رو بخونم.واسه همین مجبرم سوالامو بپرسم.ببخشید خلاصه.راستی میخواستم از حضورتون توی باشگاه تشکر کنم.

gef

عضو جدید
سلام
سوالی داشتم در مورد متریال ادیتور-مکس2013
رندر من در حالت دیفالت هست و به این صورت نشون داده میشه slot ها !!
و حتما باید از مپ برو زر، استاندارد رو کلیک کنم تا یه حالت عادی برگرده...و بعد که رست متریال ادیتور رو میزنم،مجدد برمیگرده به این حالت
چرا این اتفاق میوفته!؟؟
ممنون از راهنمایی ...

01.jpg