رفع اشکال مربوط به:3DMAX

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
ممنون مرسی
من چند روز پیش داشتم روی یه فایل کار میکردم که سیو کردم بعد سیستم هنگ کرد با پور خاموشش کردم بعد ک خواستم فایلو باز کنم یه خطا داد.
اینم پیغامشمشاهده پیوست 256993چی کارش کنم درست شه؟
http://uupload.ir/files/dihl_popiu.png

اینجور مواقع بلافاصله باید فایل فایل های بکاپ رو چک کنید و اخرین بکاپ رو در فولدر پروژه کپی کنید (موکدا عرض میکنم فایل رو به فولدر دیگه منتقل کنید) و کار رو ادامه بدید.

memary14

عضو جدید
سلام
من تازه مکس شروع کردم
ببخشید یه سوال مبتدیانه
من میخام طراحی داخلی یه اتاق بزنم
وقتی ابجکتهایی مثل مبلمان رو واردی مکس میکنم چطور به راحتی دقیقا زیر پایه صندلی یه کاناپه و ... رو روی کف اتاق قرار بدم ؟
با اسنپ یکم کار کردم سخت بود یا من وارد نبود ؟؟
میشه لطفا راهنمایی کنید ؟

سلام ببینید اگر منظور شما کف اتاق است اصلا نیازی به این کار نیست شما کف را در نقطه 0 0 0 قرار دهید هر ابجکت که merge می کنید دقیقا روی سطح در می اید در ابجکت های دیگر نیز align که دوستان گفتن بهترین است !

memary14

عضو جدید
سلام
ممنون مرسی
من چند روز پیش داشتم روی یه فایل کار میکردم که سیو کردم بعد سیستم هنگ کرد با پور خاموشش کردم بعد ک خواستم فایلو باز کنم یه خطا داد.
اینم پیغامشمشاهده پیوست 256993چی کارش کنم درست شه؟
http://uupload.ir/files/dihl_popiu.png

سلام برید اخرین بکاپ گرفته شده از
فایل که خود مکس میگیره باز کنید قبلا به این مشکل برخوردم اما پاسخی پیدا نشد!

Mohandes salman

عضو جدید
سلام برید اخرین بکاپ گرفته شده از
فایل که خود مکس میگیره باز کنید قبلا به این مشکل برخوردم اما پاسخی پیدا نشد!

با سلام
ممنون از پاسختون. اما من تقریبا 90 درصد از کارو پیش رفتم که خراب شد.اما بکاپش که باز کردم همون مدل سازی اولیه بود یعنی 10 درصد از کاز بکاپ گرفته بود.

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
با سلام
ممنون از پاسختون. اما من تقریبا 90 درصد از کارو پیش رفتم که خراب شد.اما بکاپش که باز کردم همون مدل سازی اولیه بود یعنی 10 درصد از کاز بکاپ گرفته بود.

فایل جدید باز کن mergeیا import رو انجام بده -- ابتدا merge رو انجام بده یه بار به صوزت کلی همه رو تیک بزن بعد عملیات merge رو انجام بده ---اگه نشد هر بار که merge رو انجام میدی چندتا ابجکت رو انتخاب کن بعد merge کن --بار دیگه دوباره چندتاشو merge کن. تا آبجکت خراب پیدا شه!!

Mohandes salman

عضو جدید
فایل جدید باز کن mergeیا import رو انجام بده -- ابتدا merge رو انجام بده یه بار به صوزت کلی همه رو تیک بزن بعد عملیات merge رو انجام بده ---اگه نشد هر بار که merge رو انجام میدی چندتا ابجکت رو انتخاب کن بعد merge کن --بار دیگه دوباره چندتاشو merge کن. تا آبجکت خراب پیدا شه!!

سلام
مرسی ممنون با مرج و ایمپپورت جواب نمیده بازم همون پیغام رو میده.
مجبورم روی همون فایل بکاپ که ناقص بود کار کنم.

memary14

عضو جدید
سلام
مرسی ممنون با مرج و ایمپپورت جواب نمیده بازم همون پیغام رو میده.
مجبورم روی همون فایل بکاپ که ناقص بود کار کنم.

تجربه داشتم این جور فایل ها باز نمی شوند! یه راه حل دارن
ان هم خرید نسخه ارجینال است که در ان صورت می تونید از تیم اتودسک پشتیبانی بخواهید ! :)

sheydajan

عضو جدید
برگشت تنظیمات به حالت اول

برگشت تنظیمات به حالت اول

سلام دوستان.من نمیدونم چیکار کردم که نمایشگر ماوس و ابزار انتخاب تو مکس خیلی گنده شدن.خیلی دست و پا گیره.کسی بلده چجوری تتنظیمات برنامرو بذارم رو حالت دیفالت؟؟؟؟؟کمک کنید.

comet_1993

عضو جدید
سلام
ببخشید یه مشکلی داشتم
تو قسمت ویوپورتم... اونجایی که نحوه ی نمایش (realstic / shaded ) اینا داشت، تبدیل به smooth highlight و اینا شده !! نمیدونین چطوری میتونم برگردونم به همون مدل قبلی؟

VIP Archi

عضو جدید
سلام دوستان.
من وقتی ابجکتی رو وارد مکس میکنم ابجکت مچاله میشه.یعنی برجستگی های ابجکت به صورت فرورفتگی درمیاد و برعکس.
نحوه وارد کردن ابجکت هم با کلیک و درگ هستش.
چجوری درست میشه؟
ممنون از پاسخگوییتون.

Mohandes salman

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان و مهندسین عزیز.
دوستان میشه توی مکس از زمان روشن بودن مکس یا بهتر بگم از زمان کار کردن روی یک فایل متوجه شد که چه مدت زمان روی این فایل کار میکردیم؟؟؟

a.azarakhshi

عضو جدید
سلام بر اساتيد و مهندسين گرامي
من يه سوال داشتم و اون اينه كه آيا ميشه پلان يك حجم كه در مكس ساخته شده رو استخراج كرد ازش ؟
اگه لطف كنيد راهنمايي كنيد ممنون ميشم كارم گير كرده

Mohandes salman

عضو جدید
سلام بر اساتيد و مهندسين گرامي
من يه سوال داشتم و اون اينه كه آيا ميشه پلان يك حجم كه در مكس ساخته شده رو استخراج كرد ازش ؟
اگه لطف كنيد راهنمايي كنيد ممنون ميشم كارم گير كرده
با سلام
من برداشتی ک از استخراج شما داشتم یه چیزی اگه توی مایه های اکسپورت باشه اره میشه.
فقط کافیه روی ایکون مکس کلک کرده و گزینه export را زده بعد یه پنجره باز میشه و از قسمت save as type پسوند فایلی که میخواهید استخراج شه رو انتخاب کنید.
موفق باشید.

universite

عضو
ابجک های سه بعدی نمای کلاسیک

ابجک های سه بعدی نمای کلاسیک

سلام-دوستان کسی ابجک های سه بعدی نمای کلاسیک داره برام بزاره؟ممنوم

milad.jalalvand

عضو جدید
سلام دوستان.
من وقتی ابجکتی رو وارد مکس میکنم ابجکت مچاله میشه.یعنی برجستگی های ابجکت به صورت فرورفتگی درمیاد و برعکس.
نحوه وارد کردن ابجکت هم با کلیک و درگ هستش.
چجوری درست میشه؟
ممنون از پاسخگوییتون.

از گزینه modifyبرید smoothرو بزنید یا باید حین وارد کردن فایلتون مقدار smooth کارتونو بالا ببرید.

asbahar785

عضو جدید
سلام ایا میشه از حجم تری دی مکس سکشن گرفت؟سکشنی با تمام جزییات مثه سکشن رویت؟امکان تبدیل فایل مکس به رویت نیست؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام ایا میشه از حجم تری دی مکس سکشن گرفت؟سکشنی با تمام جزییات مثه سکشن رویت؟امکان تبدیل فایل مکس به رویت نیست؟
سلام
مکس سکشن میده ولی نه به حرفه‌ای رویت یعنی فقط قسمت های برش خورده رو مشخص میکنه و بخش ها و آبجکت هایی که تو نما هستن رو مشخص نمیکنه ... امکان ایمپورت مکس به رویت و برعکس با 3ds , fbx هست اما تو همون خود مکس با منتال ری رندر بگیرین به نظرم بهتره... .

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی میخام رندر بگیرم مثلا نور سلکت باشه رندر نمیگیره و میگه یه جسم دیگه ای به غیر از نور یا دوربین رو انتخاب کن . کلا باید یه قسمت از شکل به غیر از دوربین یا نور رو انتخاب کنیم تا عملیات رندر شروع بشه . این مشکل تو کامپیوتر خونمون نیست ولی تو کامپیوتر سرکارمون خیلی عذابم میده :confused:

..................

sasname

عضو جدید
سلام. دوستان یه مشکلی برای من پیش امده وقتی تومکس با منتال ری daylight ایجاد میکنم درسته اما وقتی با وی ری ایجاد می کنم کل تصویر سیاه میشه و اون ابجکت سفید . هم 2012 هم 2016 امتحان کردم.ممنون میشم راهنمایی کنید

ali199_1991

کاربر بیش فعال
مشکل در کرک تری دی مکس 2016

مشکل در کرک تری دی مکس 2016

سلام ؛ موقع نصب تری دی مکس نمی تونم کرکش کنم و با این ارورها مواجه می شم ؛ دلیلش چیه؟ کلا فیلدها هم کامل پر نمیشه(تو عکس مشخصه)..تشکر.

Mohandes salman

عضو جدید

خب ظاهرا شما این تصویر رو ندیدین:

بعد از اینکه next میزنم این صفحه میاد و میگه که اکتیو نشده برنامه

با سلام
دوست عزیز برنامه مکسو ببندید و راست کلیک کنیدو run as adminstator رو بزنید تا برنامه باز شه و بعد از باز شدن برنامه روی اکتیو کلیک کنید . به پنجره باز میشه و چن بار روی next کلیک کن دوبار بیشتر و بعد دوباره روی اکتیو کلیک کنید. سپس بیایید سراغ کرک نرم افزار روی کرک هم کلیک راست کنید و run as adminstator بزنید و اول روی patch کلیک کنید و بعد کدو داخل کرک بزنید تا کد قفل گشارو بده اون کدو کپی کن و توی فیلدا پیست کن باید نرم افزار کرک شه.
موفق باشید