رفع اشکال مربوط به:3DMAX

میتونید از سایت یو تیوب هم ببینید البته هی ل تره اما آموزش همه نرم افزارا رو داره ;)

آخرین ویرایش:

shahab_24

عضو جدید
من خیلی ازتون ممنونم بابت دلگرمی و صد البته راهنماییتون.این فیلم آموزشی زبان اصلی رو از کجا میتونم پیدا کنم؟مال شرکت خاصیه؟
شرکت های معروف که زیادن مثل جنمون.البته اگه تو ولی عصر پاساژ ایرانیان که پایین تر از سفارت عراق هست سری بزنید مغازه هاش حتما این آموزش ها رو پیدا میکنید.
البته سات هایی هم هستند که این آموزش ها رو گذاشتن،مثلا برای تری دی مکس سایت lynda هست و ... یه سرچی کنید حتما پیدا میکنید.

mahsa.key

عضو جدید
سلام می شه یه کتاب مخصوص آموزش 3d max واسه معماری بهم معرفی کنید؟؟؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا شهاب من خیلی خیلی منتظر آموزش ساخت اون ساختمون هستم ... البته من زیاد 3دی مکسم خوب نیست یعنی در حد متوسط روبه پایین بلدم ... یه جوری اموزش بده که بتونم یه همچین ساختمون هایی مثل زاها حدید طراحی کنم ... طراحی میکنما توی ذهنم هم میدونم چه شکلیه ولی توی کشیدن سه بعدی گیر میکنم . مرسی ...

shahab_24

عضو جدید
سلام
بازم خیلیییی ممنونم ازتون.موفق باشید.

خواهش میکنم امیدوارم موفق باشید

سلام می شه یه کتاب مخصوص آموزش 3d max واسه معماری بهم معرفی کنید؟؟؟

کتاب پویاگران کتاب خوب و جامعه ای برای رندر داخلی و خارجی معماری داره.مدل سازی هم فکر کنم داشت.

اقا شهاب من خیلی خیلی منتظر آموزش ساخت اون ساختمون هستم ... البته من زیاد 3دی مکسم خوب نیست یعنی در حد متوسط روبه پایین بلدم ... یه جوری اموزش بده که بتونم یه همچین ساختمون هایی مثل زاها حدید طراحی کنم ... طراحی میکنما توی ذهنم هم میدونم چه شکلیه ولی توی کشیدن سه بعدی گیر میکنم . مرسی ...

چشم حتما در اولین فرصت آموزش رو میزارم.اما باید بسازمش دیگه.پس کمی صبر آموزش نزدیک است;)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
auditorium1.jpg

حتی اینم نتوستم بکشم ... انگار بلدما ولی نمیدونم از کدوم راه باید رفت ... آقا شهاب بدادمون برس ...

shahab_24

عضو جدید
سلام من تازه با 3DMAX اشناشدم . میخاستم بدونم برای نمای ساختمان در روز باید از چه نورایی استفاده کرد. من خودم فقط از DAYLIGHT استفاده میکنم ولی رندرای خیلی بی کیفیتی داره .ممنون میشم از پاسخ سریع دوستان.:cry:
سلام دوست عزیز،
عزیز برادر توی تاپیک مربوطه سوال می پرسیدی زودتر به جواب می رسیدی:

رفع اشکال مربوط به 3dsmax

حالا ایراد نداره،اینجا رو یه چک کن امیدوارم به دردت بخوره:

تنظیم نور روز در منتال ری با day-light

shahab_24

عضو جدید
مشاهده پیوست 99342

حتی اینم نتوستم بکشم ... انگار بلدما ولی نمیدونم از کدوم راه باید رفت ... آقا شهاب بدادمون برس ...

سلام
مهیار جان ما کی باشیم به دادون برسیم:gol:

والا این چند وقته سرم خیلی شلوغه،چشم حتما این رو مدل سازی می کنم. و آدرس آموزش رو با عکس میزام

فقط کمی صبر باید داشت.درضمن از مدلسازی نترس باید بری تو دلش (به قول یکی از دوستان ;))

moovafeg

عضو جدید
سلام
اول جواب خودم را بدم که نمی تونستم شی را جابجا کنم : از قسمت C:\Users\Farahani\AppData\Local\Autodesk\3dsMax\2012 - 32bit و فولدر را کامل پاک کردم

2 سئوالم : چطور میتونم روی کارم صدا بگذارم ؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مهیار جان ما کی باشیم به دادون برسیم:gol:

والا این چند وقته سرم خیلی شلوغه،چشم حتما این رو مدل سازی می کنم. و آدرس آموزش رو با عکس میزام

فقط کمی صبر باید داشت.درضمن از مدلسازی نترس باید بری تو دلش (به قول یکی از دوستان ;))

خوب بالاخره مدلسازی هم دنیای برای خودش داره ... من اصلا ازش نمیترم .. یه عمر معتاد اسکچ آپ شدم دیگه تا سر مکس میرم حوصلم سر میره و احساس میکنم خیلی سخته ... ولی الان دیگه سر احجامی که بهت نشون دادم یقمو گرفته و با اسکچ در نمیاد ...

shahab_24

عضو جدید
سلام
سلام
اول جواب خودم را بدم که نمی تونستم شی را جابجا کنم : از قسمت C:\Users\Farahani\AppData\Local\Autodesk\3dsMax\2012 - 32bit و فولدر را کامل پاک کردم

2 سئوالم : چطور میتونم روی کارم صدا بگذارم ؟

خب توصیه من اینه که با یه برنامه دیگه مثل Ulead Video Studio استفاده کنی.اما اگه می خوای صدا گذاری تو دنیای تری دی رو امتحان کنی به این آدرس مراجعه کن:
1- Graph Editors
2-Track View - Drope sheet
حالا اینجا هر شی رو که تو صفحه اصلی هست رو انتخاب کنی بازه زمان موجودش و انیمیشنش و جهات حرکت و خیلی چیزهای دیگه رو نشون میده و صد البته اولین گزینه اش Sound Track هست.که وقتی روش دبل کلیک کنی وارد جزئیاتش میشه که میتونی اونجا یه صدا بهش الصاق کنی.

خوب بالاخره مدلسازی هم دنیای برای خودش داره ... من اصلا ازش نمیترم .. یه عمر معتاد اسکچ آپ شدم دیگه تا سر مکس میرم حوصلم سر میره و احساس میکنم خیلی سخته ... ولی الان دیگه سر احجامی که بهت نشون دادم یقمو گرفته و با اسکچ در نمیاد ...

بلـــــــــــــــــــــی تری دی خیلی قوی تره،خیلی خیلی قوی تره. در ضمن فکر کنم با اسکچ هم بشه این احجام رو درآوردا؟! البته چون چیززیادی ازش نمی دونم اظهار نظر نمیکنم

معمار 86

عضو جدید
سلام دوست عزیز،
عزیز برادر توی تاپیک مربوطه سوال می پرسیدی زودتر به جواب می رسیدی:

رفع اشکال مربوط به 3dsmax

حالا ایراد نداره،اینجا رو یه چک کن امیدوارم به دردت بخوره:

تنظیم نور روز در منتال ری با day-light
سلام از پاسختون خیلی ممنونم اما با وجود تنظیمات daylight و midton بازم رندر نهایی خیلی کم رنگ از اب در میاد .سوالم اینه که لازمه از نورهای دیگه ای مثل target spot یا.... استفاده کرد و ایا جز تنظیمات منوی 8و GIوGAMMA&LUT ایتم دیگه ایو باید رعایت کرد؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hadi2643

کاربر بیش فعال
سلام از پاسختون خیلی ممنونم اما با وجود تنظیمات daylight و midton بازم رندر نهایی خیلی کم رنگ از اب در میاد .سوالم اینه که لازمه از نورهای دیگه ای مثل target spot یا.... استفاده کرد و ایا جز تنظیمات منوی 8و GIوGAMMA&LUT ایتم دیگه ایو باید رعایت کرد؟

با اجازه اساتید
شما تاریخ و ساعت مربوط به تنظیمات منطقه زمانی نور رو تغییر بده ردیف میشه :gol:

shahab_24

عضو جدید
سلام

شما فقط این تنظیماتی که تو آدرس بود رو اجرا کن.اگر نور کافی تو صحنه دید دوربین نداشتی خود Compass یا همون قطب نمای نور Daylight رو انتخاب کن و rotate اش کن تو نور در جهت مناسب قرار بگیره. بعد هم همونجور که آقا هادی گقتن اگر بازهم درست نشد تاریخ و ساعت رو دستکاری کن.

آخرین ویرایش:

sunshid

عضو جدید
سلام دوستان من وقتی ویری 2012 نصب میکنم کرکشم میکنم بازم کارنمیکنه.یعنی توقسمت رندر ستاپ اصلا گزینه های بافر و غیره که باید تنظیم بشن رو نشون نمیده.
مکس۲۰۱۱هم موقع نصب نکست دومی که میرسه دیگه جلوتر نمیره.خیلی به ویری احتیاج دارم واسه پروژم تروخدا کمکم کنید:cry:

tayyebeh 1

عضو جدید
سلام.مرسی از راهنماییاتون.راستش من یه مشکل دارم.وقتی فایلمو تو مکس 2012 باز میکنم کامل سیاه نشون میده.نمیدونم دلیلش چیه؟

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من وقتی ویری 2012 نصب میکنم کرکشم میکنم بازم کارنمیکنه.یعنی توقسمت رندر ستاپ اصلا گزینه های بافر و غیره که باید تنظیم بشن رو نشون نمیده.
مکس۲۰۱۱هم موقع نصب نکست دومی که میرسه دیگه جلوتر نمیره.خیلی به ویری احتیاج دارم واسه پروژم تروخدا کمکم کنید:cry:

64 بیت یا 32 بیت ؟
دقیقا چطور کرک کردید ؟

shahab_24

عضو جدید
32بیت.2011 که اصلا نصب نمیشه.کرک 2012 رو هم یکبار جایی که مکس نصب شده و یک بار هم توی پلاگین کپی کردم
سلام
اول از همه عکس آواتاروتون خیلی خوشگله ;) سلنا خانوم
دوم آموزش نصب وی ری توی این آدرس هست:
آموزش نصب وی ری2 برای 3dsmax2012
البته آموزش بالا برای ورژن 64 بیتی هست!
شما احتمالا بخش فعال سازی رو ناقص انجام میدید.عین آموزش بالا باید فایل cgauth.dll رو تو پوشه خود وی ری هم کپی کنید! این کاررو کردین؟

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اول از همه عکس آواتاروتون خیلی خوشگله ;) سلنا خانوم
دوم آموزش نصب وی ری توی این آدرس هست:
آموزش نصب وی ری2 برای 3dsmax2012
البته آموزش بالا برای ورژن 64 بیتی هست!
شما احتمالا بخش فعال سازی رو ناقص انجام میدید.عین آموزش بالا باید فایل cgauth.dll رو تو پوشه خود وی ری هم کپی کنید! این کاررو کردین؟
احتاجی نیست توی پوشه وی ری هم کپی بشه کرک های وی ری 2 به بعد کرک ها obliqe هست که فقط دو فایل dll داره که تو 3dsmax root کپی بشه کافیه

sunshid

عضو جدید
احتاجی نیست توی پوشه وی ری هم کپی بشه کرک های وی ری 2 به بعد کرک ها obliqe هست که فقط دو فایل dll داره که تو 3dsmax root کپی بشه کافیه
سلام خیلی ممنونم:gol:.یعنی اگه فقط این کارو انجام بدم نتیجه میگیرم؟ :que::que:ممکنه مشکل از ویندوزم باشه؟:que::que:

moovafeg

عضو جدید
سلام
خب توصیه من اینه که با یه برنامه دیگه مثل Ulead Video Studio استفاده کنی.اما اگه می خوای صدا گذاری تو دنیای تری دی رو امتحان کنی به این آدرس مراجعه کن:
1- Graph Editors
2-Track View - Drope sheet
حالا اینجا هر شی رو که تو صفحه اصلی هست رو انتخاب کنی بازه زمان موجودش و انیمیشنش و جهات حرکت و خیلی چیزهای دیگه رو نشون میده و صد البته اولین گزینه اش Sound Track هست.که وقتی روش دبل کلیک کنی وارد جزئیاتش میشه که میتونی اونجا یه صدا بهش الصاق کنی.

سلام این که فقط فایل های wavو avi رو قبول میکنه نمیشه فایل با پسوند دیگه بهش داد ؟؟؟؟؟ در مورد تنظیماتش هم میشه یک توضیحی بدید :redface:

qasedak_20

عضو جدید
سلام دوستان
وای کمک....
من وی ری نصب کردم
حالا تو مکس همه چی بهم ریخته
تو متریال کره ها همه سیاه شدن
تو تنظیمات رندر فقط دو تا سر برگ common و vray دارم:(

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه مشکلی دارم ... وقتی توی emviroment عکس رو میدم و روی نمای پرسپکتیو ظاهر میشه خیلی بزرگه و اصلا چیزی از عکس معلوم نیست . چطوری میشه عکس رو کوچکتر کرد تامعلوم شه ... هرچی هم زوم میکنمن میام عقب عکس تغییری نمیکنه و فقط اشیاه توی صحنه کوچیک میشن

sunshid

عضو جدید
الهی شکر مشکلم حل شد و تونستم وی ری رو نصب کنم دوستای گلی که راهنماییم کردید خیلی ازتون ممنونم . فکرکنم مشکل ازویندوزم بود عوضش کردم بعدم طبق اموزش شما عمل کردم درست شد:w27:

qasedak_20

عضو جدید
سلام
وفتی به سقف شیبدار متریال میدم
تایل هاش در جهت افقی هست
چطور میشه بچرخونمش؟
roof.jpg