رفع اشکال مربوط به:3DMAX

moovafeg

عضو جدید
اگه دکمه x رو بزنی مختصات میاد
اگه حرکت نمیکنه احتمالا قفل شده که باید روی علامت قفل پایین صفحه مکس کلیک کنی تا درست شه
هر وقت که دستور move درست عمل نکرد میتونی دکمه Alt+D رو بزنی یا اگه احتیاجی به snap نداری خاموشش کنی
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم
موفق باشی
سلام
کلید x را زدم بیفایده است قفل پائین هم بازه دکمه های alt+d هم بی فایده بود و snap هم خاموشه حالا چی کار کنم دفعه قبل مجبور شدم دوباره تریدی نصب کنم تا درست بشه راه حل دیگه ای به ذهنتون نمیرسه دوستان :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Amude

عضو جدید
سلام
وقتی که روی گزینه های حرکت و چرخش و ... کلیک می کنم مختصات x,y,z را بهم نشان نمی ده و روی گزینه حرکت انگار قفل کرده اصلا موضوع حرکت نمی کند کلیدهای f5 تا f8 را هم زدم اما بی فایده است
میشه راهنماییم کنید چی کار کنم کلید snape هم خاموشه
مسیر زیر را برو شاید درست بشه
customize Menu----load custom UI scheme
بعد برو به مسیری که مکس نصب شده پوشه UIو فایل DefaultUIvh لود کن انشاءالله درست بشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تري دي مكس كلا برنامه ي بي خوديه
اصلا باهاش حال نمي كنم
بايد با خدا خدا نگرش داشت
متريالش مي پره
قفل ميكنه
مسخرس

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
تري دي مكس كلا برنامه ي بي خوديه
اصلا باهاش حال نمي كنم
بايد با خدا خدا نگرش داشت
متريالش مي پره
قفل ميكنه
مسخرس
دوست گرامی من الان 2 سال هست 3ds max 2010 نصب کردم ومشکل جدی نداشتم با اون که بخوام reinstall کنم
این جور نرم افزار ها به دلیل عظمتی که دارند باید کار باهاشون رو یاد بگیرید ... در صورتی که از همین 3ds max برای فیلم هایی مثل آواتار هم استفاده کردند بزرگی پروژه های اونها رو با پروژه‏ های خودتون مقایسه کنید !
شما اگر مکس 2012 64 بیت به همراه همه هات فیکس ها و سرویس پک ها رو نصب کنید اکثر باگها از بین میره و کرش هم نمیکنه حتی در بزرگترین پروژه ها

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کلید x را زدم بیفایده است قفل پائین هم بازه دکمه های alt+d هم بی فایده بود و snap هم خاموشه حالا چی کار کنم دفعه قبل مجبور شدم دوباره تریدی نصب کنم تا درست بشه راه حل دیگه ای به ذهنتون نمیرسه دوستان :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:
درود
تشریف بیارید تو یاهو تا با هم مشکلتون رو حل کنیم
با پیام خصوصی در ارتباط باشید

amin_120

عضو جدید
درخواست نصب rpc

درخواست نصب rpc

طریقه نصب rpc 32-64 بیتی در مکس ورژن های مختلف رو کسی میتونه کامل توضیح بده؟

reza767

عضو جدید
سلام دوستان من یه مشکل دارم. من پروژه cad رو تو max ایمپورت میکنم... بعد دیواراشو هم جداگونه ترسیم میکنم ولی وقتی میخوام درو پنجره به دیوار لینک کنم نمیشه چیکار کنم؟

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه مشکل دارم. من پروژه cad رو تو max ایمپورت میکنم... بعد دیواراشو هم جداگونه ترسیم میکنم ولی وقتی میخوام درو پنجره به دیوار لینک کنم نمیشه چیکار کنم؟

منظور select and link هست ؟
و میخواهید که از دیوارتون sub بشه ؟
نمیشه باید wall objecte استفاده کنید.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
به این مسیرها برو:
1- Customize
2- Preference ...
3- Viewports
4- wheel Zoom Increment
تو این قسمت آخر مقدار زومی که میخوای رو بر اساس واحدی که برای کارت انتخاب کردی میزنه که میتونی تغییرش بدی :)

راستش من این مسیری رو که میگی رفتم ولی قسمت 4 رو که گفتی نیست .. این مکس 2013 هستش

Capture.JPG

shahab_24

عضو جدید
راستش من این مسیری رو که میگی رفتم ولی قسمت 4 رو که گفتی نیست .. این مکس 2013 هستش

مشاهده پیوست 97522

سلام،به به چه بروز...;) تازه 19 آوریل تو لندن تری دی مکس2013 رونمایی شد!
خودم تازه این ورژن رو گرفتم باید نصبش کنم اما چون یه پروژه با 2012 دارم انجام میدم ،گذاشتم بعد از اون

خب حالا شما برو تو کنترل پنل خود ویندوز>تو قسمت mouse> بعد بخش Wheel اونجا تنظیماتش رو تغییر بده ببین درست میشه یا نه اگه نشد خبر بده انشالله تا اون موقع 13 رو نصب کردم.

تو این عکس بخش interaction mode اضافه شده! یه نگاه هم اونجا بنداز

mandana-n

عضو جدید
سلام. بچه ها خشته نباشید.
من وقتی یه حجم منحنی رو که تو اتوکد ساختم تو مکس ایمپورت میکنم سطوحش به صورت تکه تکه میشه مثلا سقفش هزار تیکه میشه وقتی متریال هم میدم بازم معلومه که یه دست نیست. چیکار باید کنم؟

shahab_24

عضو جدید
سلام. بچه ها خشته نباشید.
من وقتی یه حجم منحنی رو که تو اتوکد ساختم تو مکس ایمپورت میکنم سطوحش به صورت تکه تکه میشه مثلا سقفش هزار تیکه میشه وقتی متریال هم میدم بازم معلومه که یه دست نیست. چیکار باید کنم؟
سلام
خب چندتا راه دارین:
حجم رو تو تری دی مکس بسازید (یک نمونه از روش ساخت حجم آدرسش تو امضام هست)
کل حجم رو تو اتوکد یکپارچه و یکنواخت ساخته باشین و بعد ایمپورتش کنید.یا فایل اتوکد رو دوباره ذخیره کنید و بقیه احجام موجود تو این فایل رو پاک کنید و حجم مورد نظر رو Marge to single shape اش کنید(که دقیقا دستورش رو الآن یادم نیست) و بعد منتقلش کنید.

mandana-n

عضو جدید
سلام
خب چندتا راه دارین:
حجم رو تو تری دی مکس بسازید (یک نمونه از روش ساخت حجم آدرسش تو امضام هست)
کل حجم رو تو اتوکد یکپارچه و یکنواخت ساخته باشین و بعد ایمپورتش کنید.یا فایل اتوکد رو دوباره ذخیره کنید و بقیه احجام موجود تو این فایل رو پاک کنید و حجم مورد نظر رو Marge to single shape اش کنید(که دقیقا دستورش رو الآن یادم نیست) و بعد منتقلش کنید.
مرسی. این روش آخر که گفتید رو میشه بیشتر توضیح بدید؟ چطوری Marge to single shape اش کنم؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه میشه کمک کنید . من خیلی دوست دارم مدلینک کردن یه همچین ساختمونی رو یاد بگیرم ... چه اموزشی رو میتونید به من پیشنهاد کنید که دانلود کنم و بتونم یه همچین چیزایی طراحی کنم ... اصلا باید از کجا شروع کرد من یه طرح زدم ولی هرکاری میکنم نمیتونم توی مکس بکشمش .. نشستم اموزش ساخت یه ماشین رو نگاه کردم به امید این که بتونم اینو بکشم ولی باز نتونستم ... چطوری میشه کشیدش

copy.jpg

سلام،به به چه بروز...;) تازه 19 آوریل تو لندن تری دی مکس2013 رونمایی شد!
خودم تازه این ورژن رو گرفتم باید نصبش کنم اما چون یه پروژه با 2012 دارم انجام میدم ،گذاشتم بعد از اون

خب حالا شما برو تو کنترل پنل خود ویندوز>تو قسمت mouse> بعد بخش Wheel اونجا تنظیماتش رو تغییر بده ببین درست میشه یا نه اگه نشد خبر بده انشالله تا اون موقع 13 رو نصب کردم.

تو این عکس بخش interaction mode اضافه شده! یه نگاه هم اونجا بنداز

آره داداش روز اول که اتوکد و مکس و رویت 2013 اومد من همرو دانلود کردم و همه برنامه هام 2013 ... ولی آخه مگه میشه این چیزی که شما میگید رو برداشته باششه ... من همه ی اون سر برگها رو کشتم چیزی در ا ین رابطه پیدا نکردم ... البته ناگفته نماند مشکلی که داشتم با زدن یه زوم اکستند درس میشه .... ولی من میخوام کلی درست بشه ... توی مایا که دیدم خیلی بهتر و نرم تر زوم میکرد ..

آخرین ویرایش:

NASER FALLAH

عضو جدید
سلام دوستان

من یه کم که این فایلهای متریال ها رو کمو زیاد کردم برنامه به مشکل خورد.
2 بار هم برنامه رو آنیستال کردم و دوباره نصب کردم ولی بازم موقع بالا اومدن برنامه یه صفحه باز میشه میگه یه عکس انتخاب کن هرچی هم که انتخاب میکنم برنامه خطا میگیره و بسته میشه ،باید چیکار کنم .لطفا راهنمایی کنید.
وقتی هم که پیغام رو میبندم برنامه بسته میشه.
2012022445.jpg20120224459.jpg
با تشکر.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

2 بار هم برنامه رو آنیستال کردم و دوباره نصب کردم ولی بازم موقع بالا اومدن برنامه یه صفحه باز میشه میگه یه عکس انتخاب کن هرچی هم که انتخاب میکنم برنامه خطا میگیره و بسته میشه ،باید چیکار کنم .لطفا راهنمایی کنید.
مشاهده پیوست 98204مشاهده پیوست 98205
با تشکر.

یه ویندوز افتادی ... این ارور ، ارور خوبی نیست ....

FROM_HELL

کاربر بیش فعال
سلام دوستان

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=98204&d=1337359410&thumb=1http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=98205&d=1337359436&thumb=1
با تشکر.

سلام...
برنامه ای که استفاده کردید ریجستر شده بود؟
راهنمای نصب داشت؟
ضمنن باید کل فایر والها و آنتی ویروسهاتون وقت نصب خاموش باشه...
موفق باشید..:)

NASER FALLAH

عضو جدید
سلام...
برنامه ای که استفاده کردید ریجستر شده بود؟
راهنمای نصب داشت؟
ضمنن باید کل فایر والها و آنتی ویروسهاتون وقت نصب خاموش باشه...
موفق باشید..:)

سلام
بله راهنمای نصب داشت
و اینکه العان که دوباره آنیستال و نصب میکنم دیگه پیغامی که باید ریجیستر بشه رو نمیده
و موقع نصب نمیتونم برنامه nod32 رو غیر فعال کنم.

FROM_HELL

کاربر بیش فعال
سلام
بله راهنمای نصب داشت
و اینکه العان که دوباره آنیستال و نصب میکنم دیگه پیغامی که باید ریجیستر بشه رو نمیده
و موقع نصب نمیتونم برنامه nod32 رو غیر فعال کنم.

چرا نمیتونی موقع نصب نود رو غیر فعال کنی؟
1. ابتدا به نود 32 وارد شوید
2.سپس گزینه ی change...که در زیر صفحه سمت چپ است رو انتخاب کنید
3.بعد در صفحه بازشده گزینه yes رو انتخاب کنید
4.در آخر گزینه temporarily disable antispyware protectionرا انتخاب کنید
توجه داشته باشید علامت تیک protection status باید به علامت تعجب و قرمز تبدیل شده باشد.

اون اروری رو که میده از نوشتش عکس بگیر بذار...

shahab_24

عضو جدید
سلام دوستان

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=98204&d=1337359410&thumb=1http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=98205&d=1337359436&thumb=1
با تشکر.

سلام
عزیزم اون پیغام اولی که میده همین عکسیه که آدرسه عکس میخواده؟
اگه نه که همون پیغام اول رو بزار...فقط در یه حالت باید آدرس عکس بخواد اونم موقعیه که یه پروژه رو کار کردی و متریال رو از یه آدرس توی اون استفاده کردی و حالا اون عکس متریال یا اسمش عوض شده یا جابجا شده که میگه یا اون عکس با همون اسم رو آدرسش رو بهم نشون بده یا تو متریال ادیتور اون مت رو درست کن!!!

shahab_24

عضو جدید
مرسی. این روش آخر که گفتید رو میشه بیشتر توضیح بدید؟ چطوری Marge to single shape اش کنم؟

سلام
راستش شرمنده خیلی وقته با اتوکد و اونم حجم سه بعدی کار نکردم و این دستور رو از یاد بردم!!
اما شما یه کاری کنید،اول متریال کل حجم رو یکنواخت کنید ،یعنی یه متریال به کلش بدید.اینبار ایمپورت کنید.اگر بازهم مشکل داشتید یک بار دیگه موقع ورود این تنظیماتی که توی عکس گذاشتم رو اعمال کنید،یعنی از بخش Derive AutoCad Primitives by گزینه اول یا همون Layer, Blocks as Nod Hierarchy رو بزن.در واقع احتمال اشکال کار شما ورود حجم و تقسیم اون به خاطر انتخاب گزینه دوم که Split by matt رو دار است باشه.انشاالله که درست بشه

اگه میشه کمک کنید . من خیلی دوست دارم مدلینک کردن یه همچین ساختمونی رو یاد بگیرم ... چه اموزشی رو میتونید به من پیشنهاد کنید که دانلود کنم و بتونم یه همچین چیزایی طراحی کنم ... اصلا باید از کجا شروع کرد من یه طرح زدم ولی هرکاری میکنم نمیتونم توی مکس بکشمش .. نشستم اموزش ساخت یه ماشین رو نگاه کردم به امید این که بتونم اینو بکشم ولی باز نتونستم ... چطوری میشه کشیدش

مشاهده پیوست 98164

آره داداش روز اول که اتوکد و مکس و رویت 2013 اومد من همرو دانلود کردم و همه برنامه هام 2013 ... ولی آخه مگه میشه این چیزی که شما میگید رو برداشته باششه ... من همه ی اون سر برگها رو کشتم چیزی در ا ین رابطه پیدا نکردم ... البته ناگفته نماند مشکلی که داشتم با زدن یه زوم اکستند درس میشه .... ولی من میخوام کلی درست بشه ... توی مایا که دیدم خیلی بهتر و نرم تر زوم میکرد ..
بابا بروز.......;)
بخدا منم گرفتمش اما تازه پروژه رستوران شمال تموم شد و ok گرفتم.انشالله بزودی نصبش میکنم.ببینم این wheel رو کجا برده این اتودسک!:surprised:

راستی اون ساختمون ساختن حجمش همچین کار سختی هم نیستا.فقط باید بتونی با Poly کار کنی.شاید اگه وقت و عمر حواب داد روش ساختش رو تو این هفته گذاشتم;)

سلام دوستان

مشاهده پیوست 98204مشاهده پیوست 98205
با تشکر.

دوبار پرسیدی عزیز دل،تو اون بخش دیگه که راه انداختی جواب دادم

پیوست ها

• 222222.jpg
    222222.jpg
    30.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mandana-n

عضو جدید
سلام
راستش شرمنده خیلی وقته با اتوکد و اونم حجم سه بعدی کار نکردم و این دستور رو از یاد بردم!!
اما شما یه کاری کنید،اول متریال کل حجم رو یکنواخت کنید ،یعنی یه متریال به کلش بدید.اینبار ایمپورت کنید.اگر بازهم مشکل داشتید یک بار دیگه موقع ورود این تنظیماتی که توی عکس گذاشتم رو اعمال کنید،یعنی از بخش Derive AutoCad Primitives by گزینه اول یا همون Layer, Blocks as Nod Hierarchy رو بزن.در واقع احتمال اشکال کار شما ورود حجم و تقسیم اون به خاطر انتخاب گزینه دوم که Split by matt رو دار است باشه.انشاالله که درست بشه

مرسی آقای مهندس. یه بار دیگه ایمپورتش کردم خودش درست شد:smile:
دشمنتون شرمنده. من شرمنده م که این همه سوال می پرسم.
بازم ممنون:gol:

NASER FALLAH

عضو جدید
چرا نمیتونی موقع نصب نود رو غیر فعال کنی؟
1. ابتدا به نود 32 وارد شوید
2.سپس گزینه ی change...که در زیر صفحه سمت چپ است رو انتخاب کنید
3.بعد در صفحه بازشده گزینه yes رو انتخاب کنید
4.در آخر گزینه temporarily disable antispyware protectionرا انتخاب کنید
توجه داشته باشید علامت تیک protection status باید به علامت تعجب و قرمز تبدیل شده باشد.

اون اروری رو که میده از نوشتش عکس بگیر بذار...

وقتی گزینه change رو زدم پیغام داد منم yes رو انتخاب کردم وبعد این صفحه!
گزینه 4 هم اصلا نیست یا نیومد.003.jpg

ممنون از دوستان برای پیگیریهاشون.

qasedak_20

عضو جدید
سلام
دوستان یک سوال فوری:(
تو مکس وقتی به دیوارا متریال میدیم اگه اندازه دیوارا فرق کنه متریالم بزرگ کوچیک میشه
تنظیماتشو کجا باید انجام بدم تا همه یک شکل بشن؟

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان یک سوال فوری:(
تو مکس وقتی به دیوارا متریال میدیم اگه اندازه دیوارا فرق کنه متریالم بزرگ کوچیک میشه
تنظیماتشو کجا باید انجام بدم تا همه یک شکل بشن؟

درود
توی قسمت مدیفای میرید و uvw map رو به مدیفای های آبجکت اضافه میکنید
uvw رو box در نظر میگیرید و سایز همه بدنه باکس رو یکی در نظر میگیرید
حالا میتونید این مدیفای رو برای همه آبجکت ها کپی کنید ...

zahra1987

عضو
سلام به همگی
من یه ناراحتیه خیلـــــی بزرگ دارم و اونم اینه که با وجود اینکه فارغ التحصیلم ولی تو بعد نرم افزار خیلییی ضعیفم.نه اینکه بگم کار کردمو یاد نگرفتم.نه! اتفاقا همش تنبلو کار نکردن بوده..طوریکه الان فقط کد دو بعدی بلدمو فتوشاپو یکم اسکچاپ...خیلییی استرس دارم و احساس میکنم خیلییی دیر شده و کوتاهی کردم..از دوستانی که وارد به اکثر نرم افزارهای سه بعدی هستن میخواستم بپرسم برای آدمی مثل من کدوم نرم افزار بهتر و سریعتر جواب میده؟انتظار رندر یا احجام فوق العاده واقعی ندارم ولی واقعا باید بتونم حداقل در سطح متوسط به بالا کارمو راه بندازم.بین نرم افزارهای سه بعدی وقت گذاشتن رو کدوم به صرفمه که هم جدید باشه هم آسون...کد سه بعدی یا مکس یا اسکچاپ یا رویت یا چی؟؟؟من خیلیییی ناراحتم...اگه درست راهنماییم کنید ممنون میشم. :(((((((((((((((

shahab_24

عضو جدید
سلام به همگی
من یه ناراحتیه خیلـــــی بزرگ دارم و اونم اینه که با وجود اینکه فارغ التحصیلم ولی تو بعد نرم افزار خیلییی ضعیفم.نه اینکه بگم کار کردمو یاد نگرفتم.نه! اتفاقا همش تنبلو کار نکردن بوده..طوریکه الان فقط کد دو بعدی بلدمو فتوشاپو یکم اسکچاپ...خیلییی استرس دارم و احساس میکنم خیلییی دیر شده و کوتاهی کردم..از دوستانی که وارد به اکثر نرم افزارهای سه بعدی هستن میخواستم بپرسم برای آدمی مثل من کدوم نرم افزار بهتر و سریعتر جواب میده؟انتظار رندر یا احجام فوق العاده واقعی ندارم ولی واقعا باید بتونم حداقل در سطح متوسط به بالا کارمو راه بندازم.بین نرم افزارهای سه بعدی وقت گذاشتن رو کدوم به صرفمه که هم جدید باشه هم آسون...کد سه بعدی یا مکس یا اسکچاپ یا رویت یا چی؟؟؟من خیلیییی ناراحتم...اگه درست راهنماییم کنید ممنون میشم. :(((((((((((((((
سلام زهرا خانم
اولا تبریک برای فارغ التحصیلی
دوما هر موقع ماهی رو از آب بگیری چی؟ تازست
به نظر من برای شما رویت از همه بهتره،چون سریع و ساده تر از تری دی مکس و کیفیت بهتر نسبت به سه بعدی اتوکده ... چون تا حدی اسکچ بلدین ،خوب خوبه مخصوصا که فتوشاپ و اتوکد هم بلدین دیگه اینقدر نا امیدی نداره.خیلی از سه بعدی کارها هستن چون فتوشاپ بلد نیست کارشون همیشه لنگ میزنه.

به نظر شخصی من بهتره اول از کلاس شروع کنید و با کتاب های مفید سطح علمیتون رو ببرین بالا و خیلی زیاد تمرین کنید.اگر زبان انگلیسیتون خوبه بهتره فیلم های آموزشی زبان اصلی رو بگیرید که خیلی موثرند.

امیدوارم موفق باشید

zahra1987

عضو
سلام زهرا خانم
اولا تبریک برای فارغ التحصیلی
دوما هر موقع ماهی رو از آب بگیری چی؟ تازست
به نظر من برای شما رویت از همه بهتره،چون سریع و ساده تر از تری دی مکس و کیفیت بهتر نسبت به سه بعدی اتوکده ... چون تا حدی اسکچ بلدین ،خوب خوبه مخصوصا که فتوشاپ و اتوکد هم بلدین دیگه اینقدر نا امیدی نداره.خیلی از سه بعدی کارها هستن چون فتوشاپ بلد نیست کارشون همیشه لنگ میزنه.

به نظر شخصی من بهتره اول از کلاس شروع کنید و با کتاب های مفید سطح علمیتون رو ببرین بالا و خیلی زیاد تمرین کنید.اگر زبان انگلیسیتون خوبه بهتره فیلم های آموزشی زبان اصلی رو بگیرید که خیلی موثرند.

امیدوارم موفق باشید
من خیلی ازتون ممنونم بابت دلگرمی و صد البته راهنماییتون.این فیلم آموزشی زبان اصلی رو از کجا میتونم پیدا کنم؟مال شرکت خاصیه؟