رفع اشکال مربوط به:شیت بندی در PHOTOSHOP

_*Bahar*_

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تنظیمات فتوشاپت به هم ریخته دوست عزیز. از فتوشاپ خارج شو و دوباره اجراش کن. به محض اجرا کردنش سه تا کلید Ctrl+Alt+Shift رو با هم نگه دار. اینقدر نگه دار تا پیغام بهت بده. این پیغام میگه میخوای تنظیمات پیش فرض فتوشاپ رو برگردونی؟ جواب مثبت بده تا همه چیز به حالت اولش برگرده. ایشالا مشکلت حل میشه...

ممنون؛ اما نشد؛ راه دیگه ای نیست؟

Checkmate

کاربر فعال تالار مهندسی شهرسازی ,
کاربر ممتاز
وقتی Ctrl+Alt+Shift رو میزنم هیچ پیغامی نمیده !!

نباید بزنید. باید نگه دارید. میتونید اول هر سه کلید رو با هم نگه دارید و بعد برنامه رو اجرا کنید و تا وقتی که پیغامی بیاد که میخواید فایل تنظیمات فتوشاپ رو حذف کنید یا نه، این سه کلید رو باید همچنان نگه داشته باشید.

اگر باز هم امتحان کردید و این روش جواب نداد به آدرس زیر برید:
C:\Users\[Username]\AppData\Roaming\Adobe/Adobe Photoshop CSx\Adobe Photoshop CSx Settings
در این آدرس هر فایلی رو که دیدید حذف کنید. اینها فایلهای مربوط به تنظیمات هستند و حذف کردنشون موردی نداره. دقت کنید ممکه تو بعضی از این فولدرها که میرید فولدر بعدی رو نتونید پیدا کنید. برای اینکار اسم فولدر رو اون بالا تایپ کنید.

اگر باز هم هیچ کدوم از روشهایی که گفتم به هر دلیلی کار نکرد، فتوشاپ رو کامل Uninstall کنید، کامپیوتر رو ریستارت کنید و دوباره نصبش کنید.

mahshid.r993

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید من DWG رو به صورت PDF ذخیره میکنم وقتی میارمش توی فوتوشاپ مقیاسش تغییر میکنه چیکار باید کنم؟؟؟؟؟؟:(

Checkmate

کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید من DWG رو به صورت PDF ذخیره میکنم وقتی میارمش توی فوتوشاپ مقیاسش تغییر میکنه چیکار باید کنم؟؟؟؟؟؟:(

از کجا متوجه میشید توی فتوشاپ مقیاسش تغییر کرده؟

arefeh

کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان....
سئوالی داشتم من تازه کار با فوتوشاپ رو به صورت حرفه ای شروع کردم و تک تک آیتم ها رو دارم بررسی میکنم
توی سربرگ image فرمان variables رو کسی بلده کامل توضبح بده....من اینجور که متوجه شدم کارش تیره و شفاق کردن یکه تیکه از تصویر یا متن هست؟؟
درسته؟؟
اگه غیر این هست لطفا توضیح بدید
و همینطور چگونگی دو رنگ کردن یه متن یا سایه روشن کردنش...مثلا prespective رو میخوام از p تا s رنگ مشکی و به بعدش رنگ خاکستری باشه و خود حرف s بینابین باشه...یعنی نصفش مشکی نصفش خاکستری...ممنونم

Checkmate

کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان....سئوالی داشتم من تازه کار با فوتوشاپ رو به صورت حرفه ای شروع کردم و تک تک آیتم ها رو دارم بررسی میکنمتوی سربرگ image فرمان variables رو کسی بلده کامل توضبح بده....من اینجور که متوجه شدم کارش تیره و شفاق کردن یکه تیکه از تصویر یا متن هست؟؟درسته؟؟اگه غیر این هست لطفا توضیح بدید و همینطور چگونگی دو رنگ کردن یه متن یا سایه روشن کردنش...مثلا prespective رو میخوام از p تا s رنگ مشکی و به بعدش رنگ خاکستری باشه و خود حرف s بینابین باشه...یعنی نصفش مشکی نصفش خاکستری...ممنونم

درودفکر میکنم منظورتون Variations باشه چون گزینه Variables نداریم تا جایی که من اطلاع دارم. Variations به معنی دگرگونی یا تغییر هست. توی این بخش شما میتوانید براساس رنگهای اصلی که وجود دارد، میزان رنگ خاصی رو در کارتون کم یا اضافه کنید. در قسمت بالا عکس اصلی و عکس نهایی شما نمایش داده میشه و در قسمت مرکزی، رنگهایی که شما میتونید اونها رو اضافه کنید وجود دارد. با هر بار زدن بر روی یکی از دکمه های وسط، رنگ مورد نظرتون افزایش پیدا میکنه.
در بالا یک اسلایدر وجود داره که در یک طرفش Coarse و در طرف دیگه Fine نوشته شده. هرچی اسلایدر به Fine نزدیکتر باشه، تغییرات کمتری رخ میده و رنگهای کمتری تبدیل میشه.
در سمت راست هم شما میتوانید توسط دکمه های موجود تصویرتون رو تیره تر یا روشنتر کنید.
در قسمت بالای اسلایدر، چند گزینه وجود داره که به شما این توانایی رو میده که این تغییر رنگ شما از طیف روشنایی خاصی از تصویرتون انجام بشه. بعنوان مثال اگر بر روی Shadows تنظیم کنید، تغییر رنگها در محلهای سایه (تیره تر) کار انجام میشود. به همین ترتیب Midtones، رنگهای میانه، Highlights رنگهای روشن و Saturation اشباع شدگی رنگ می باشند. فکر نکنم توی این منو گزینه دیگه ای مونده باشه.
--------------------
در مورد سوال دومتون هم، شناخت ابزارها در فتوشاپ یک بحث هست و نحوه استفاده از اونها بحث کاملاً متفاوتی. من توی کلاسهام همیشه این مثال رو میزنم که مثلاً همه ما ممکنه با کاری که یک اره، چکش، رنده، سمباده و... میکنه آشنا باشیم ولی نحوه کار کردن با اینها و اینکه در کجا، چطوری باید از این ابزارها هست که باعث میشه یک نفر مثل من از نجاری هیچی ندونه و یک نفر هم بشه استاد نجاری! فتوشاپ هم دقیقاً به همین شکل هست که شما ابزارهای زیادی روی میز در اختیارتون قرار داره ولی هنر استفاده از اونها چیزی هست که بخشیش قابل یادگیری و بخشیش به استعداد و تجربه شما برمیگرده.در مورد سوال دومتون هم به همین شکل هست. راحت ترین کار این هست که شما هر کدوم از این عبارات رو جدا تایپ کنید. یعنی از P تا S رو با رنگ سفید، و از S تا انتها رو با رنگ سیاه جداگانه درست کنید. بعد حرف S رو هم جداگانه بنویسید و تبدیل به Shape بکنیدش. بعد از تبدیلش به Shape میتونید به کمک Gradient در منوی Blending Options یک گرادیان سیاه به سفید تخت بذارید. امتحان کنید! اگر نتونستید بفرمایید توضیح بدم.

arefeh

کاربر ممتاز
درودفکر میکنم منظورتون Variations باشه چون گزینه Variables نداریم تا جایی که من اطلاع دارم. Variations به معنی دگرگونی یا تغییر هست. توی این بخش شما میتوانید براساس رنگهای اصلی که وجود دارد، میزان رنگ خاصی رو در کارتون کم یا اضافه کنید. در قسمت بالا عکس اصلی و عکس نهایی شما نمایش داده میشه و در قسمت مرکزی، رنگهایی که شما میتونید اونها رو اضافه کنید وجود دارد. با هر بار زدن بر روی یکی از دکمه های وسط، رنگ مورد نظرتون افزایش پیدا میکنه.
در بالا یک اسلایدر وجود داره که در یک طرفش Coarse و در طرف دیگه Fine نوشته شده. هرچی اسلایدر به Fine نزدیکتر باشه، تغییرات کمتری رخ میده و رنگهای کمتری تبدیل میشه.
در سمت راست هم شما میتوانید توسط دکمه های موجود تصویرتون رو تیره تر یا روشنتر کنید.
در قسمت بالای اسلایدر، چند گزینه وجود داره که به شما این توانایی رو میده که این تغییر رنگ شما از طیف روشنایی خاصی از تصویرتون انجام بشه. بعنوان مثال اگر بر روی Shadows تنظیم کنید، تغییر رنگها در محلهای سایه (تیره تر) کار انجام میشود. به همین ترتیب Midtones، رنگهای میانه، Highlights رنگهای روشن و Saturation اشباع شدگی رنگ می باشند. فکر نکنم توی این منو گزینه دیگه ای مونده باشه.
--------------------
در مورد سوال دومتون هم، شناخت ابزارها در فتوشاپ یک بحث هست و نحوه استفاده از اونها بحث کاملاً متفاوتی. من توی کلاسهام همیشه این مثال رو میزنم که مثلاً همه ما ممکنه با کاری که یک اره، چکش، رنده، سمباده و... میکنه آشنا باشیم ولی نحوه کار کردن با اینها و اینکه در کجا، چطوری باید از این ابزارها هست که باعث میشه یک نفر مثل من از نجاری هیچی ندونه و یک نفر هم بشه استاد نجاری! فتوشاپ هم دقیقاً به همین شکل هست که شما ابزارهای زیادی روی میز در اختیارتون قرار داره ولی هنر استفاده از اونها چیزی هست که بخشیش قابل یادگیری و بخشیش به استعداد و تجربه شما برمیگرده.در مورد سوال دومتون هم به همین شکل هست. راحت ترین کار این هست که شما هر کدوم از این عبارات رو جدا تایپ کنید. یعنی از P تا S رو با رنگ سفید، و از S تا انتها رو با رنگ سیاه جداگانه درست کنید. بعد حرف S رو هم جداگانه بنویسید و تبدیل به Shape بکنیدش. بعد از تبدیلش به Shape میتونید به کمک Gradient در منوی Blending Options یک گرادیان سیاه به سفید تخت بذارید. امتحان کنید! اگر نتونستید بفرمایید توضیح بدم.
lممنونم از لطفتون...والا توی فوتوشاپ من همینو نوشته cs6 توی image variables هست که به دو قسمت تقسیم شده define و data set :confused:شاید اسمش عوض شده؟؟!!!
ولی اینی که شما توضیح دادید رو میتونید با عکس بزارید چون باز من این variations رو نمیتونم پیدا کنم:(

در مورد سئوال دومم هم واقعا ممنونم از شما...والا من تازه دارم فوتوشاپ رو شروع میکنم.....البته در حد مبتدی یه چیزهایی بلدم کار با ماسک و smart object و اینها رو یادگرفتم....اما خوب خوبه که یه سری سئوالا تووو ذهنم ایجاد میشه که ازتون میپرسم اینجوری ناخودآگاه بقیه مشکلاتمم حل میشه:D
بازم ممنونم...
نه خوشبختانه طوری توضیح دادید که کاملا متوجه شدم;)

arefeh

کاربر ممتاز
و یه سئوال دیگه....اینجور که من متوجه شدم میتونیم بخش لایه ها...اونها رو تقسیم بندی کنیم که در نگاه اول بتونیم تشخیص بدیم...مثلا همه لایه های فونت رو میتونیم سبز کنیم و همه عکسها رو آبی....
و همینچور میتونه تعداد بالا بره...که خوب یه جورایی به نظرم کار رو آسون میکنه...اما وقتی تعداد رنگها زیاد شد دیگه نتونستم رنگی غیر از اونها بدم...(بزارید کلی بگم میخوام جلوی هر لایه اون باکسی که توش چشم هست رو رنگ بزارم) که تنها رنگهایی که میتونیم بهش بدیم 7 تاست....حالا من میخوام یه رنگ دیگه هم بزارم آیا روشی هست؟؟
خودمم نفهمیدم چی گفتم:biggrin:

Checkmate

کاربر ممتاز
و یه سئوال دیگه....اینجور که من متوجه شدم میتونیم بخش لایه ها...اونها رو تقسیم بندی کنیم که در نگاه اول بتونیم تشخیص بدیم...مثلا همه لایه های فونت رو میتونیم سبز کنیم و همه عکسها رو آبی....
و همینچور میتونه تعداد بالا بره...که خوب یه جورایی به نظرم کار رو آسون میکنه...اما وقتی تعداد رنگها زیاد شد دیگه نتونستم رنگی غیر از اونها بدم...(بزارید کلی بگم میخوام جلوی هر لایه اون باکسی که توش چشم هست رو رنگ بزارم) که تنها رنگهایی که میتونیم بهش بدیم 7 تاست....حالا من میخوام یه رنگ دیگه هم بزارم آیا روشی هست؟؟
خودمم نفهمیدم چی گفتم:biggrin:

شرکت محترم Adobe در حال کار هست که در ورژنهای بعدی سلیقه های رنگی رنگی خانومها رو در برنامه اش بیشتر در نظر بگیره! lol
نه، فعلاً راه دیگه ای نیست. من خودم تا حالا بیشتر از 3 رنگ استفاده نکردم. شما چطوری به هفت تا رسیدی؟

پ.ن1 : یکی از راههای مفید دسته بندی لایه ها، گروه بندی اونهاست. پیشنهاد میدم برای کارهایی که المانهای زیادی داره، حتماً از گروه بندی استفاده کنید.
پ.ن2 : جواب سوال قبلتون رو وقتی یه فتوشاپ اومد زیر دستم میدم.

Checkmate

کاربر ممتاز
lممنونم از لطفتون...والا توی فوتوشاپ من همینو نوشته cs6 توی image variables هست که به دو قسمت تقسیم شده define و data set :confused:شاید اسمش عوض شده؟؟!!!
ولی اینی که شما توضیح دادید رو میتونید با عکس بزارید چون باز من این variations رو نمیتونم پیدا کنم:(

در مورد سئوال دومم هم واقعا ممنونم از شما...والا من تازه دارم فوتوشاپ رو شروع میکنم.....البته در حد مبتدی یه چیزهایی بلدم کار با ماسک و smart object و اینها رو یادگرفتم....اما خوب خوبه که یه سری سئوالا تووو ذهنم ایجاد میشه که ازتون میپرسم اینجوری ناخودآگاه بقیه مشکلاتمم حل میشه:D
بازم ممنونم...
نه خوشبختانه طوری توضیح دادید که کاملا متوجه شدم;)

بله، حق با شماست! من یک منوی دیگه تو ذهنم اومده بود که همون Variations هست. برای پیدا کردن این منو به آدرس Image > Adjustment > Variations برید.
اما دستوری که شما گفتی، Image > Variables هست. این دستور برای دوستان معمار خیلی کاربردی نیست. بیشتر برای کارهایی بکار میره که شما یک Template ثابت داری و قرار هست بعضی چیزها روی این Template تغییر کنه و این کار هم به دفعات زیاد قرار بر انجامش هست. مثلاً فرض کنید شما در یک دفتر تبلیغاتی کار میکنید و این دفتر یک سری نمونه کارت ویزیت برای مشاغل مختلف طراحی کرده. حالا اگر مشتری های زیادی به شما مراجعه کنند و بخوان کارت ویزیت مربوط به شغلشون رو براشون چاپ کنید، شما دیگه برای هر کدوم فقط اسم، شماره تلفن و آدرسش رو که در قسمت Data Set از منوی Variables مشخص شده تغییر میدید و یه کارت ویزیت رو خیلی فوری تهیه میکنید (این کاری هست که اکثر طراحان کارت ویزیت میدان بهارستان تهران انجام میدن!!).

پ.ن: در مورد سوالاتتون در مورد فتوشاپ هم به قول معروف، Feel free to ask ! ;)

arefeh

کاربر ممتاز
بله، حق با شماست! من یک منوی دیگه تو ذهنم اومده بود که همون Variations هست. برای پیدا کردن این منو به آدرس Image > Adjustment > Variations برید.
اما دستوری که شما گفتی، Image > Variables هست. این دستور برای دوستان معمار خیلی کاربردی نیست. بیشتر برای کارهایی بکار میره که شما یک Template ثابت داری و قرار هست بعضی چیزها روی این Template تغییر کنه و این کار هم به دفعات زیاد قرار بر انجامش هست. مثلاً فرض کنید شما در یک دفتر تبلیغاتی کار میکنید و این دفتر یک سری نمونه کارت ویزیت برای مشاغل مختلف طراحی کرده. حالا اگر مشتری های زیادی به شما مراجعه کنند و بخوان کارت ویزیت مربوط به شغلشون رو براشون چاپ کنید، شما دیگه برای هر کدوم فقط اسم، شماره تلفن و آدرسش رو که در قسمت Data Set از منوی Variables مشخص شده تغییر میدید و یه کارت ویزیت رو خیلی فوری تهیه میکنید (این کاری هست که اکثر طراحان کارت ویزیت میدان بهارستان تهران انجام میدن!!).

پ.ن: در مورد سوالاتتون در مورد فتوشاپ هم به قول معروف، Feel free to ask ! ;)

مهندس محبت میکنید در مورد path توضیح بدید که کاراییش چیه؟؟به چ دردی میخوره؟؟ و چچوری باید ازش استفاده کنیم؟؟؟ممنونم:smile:

Checkmate

کاربر ممتاز
مهندس محبت میکنید در مورد path توضیح بدید که کاراییش چیه؟؟به چ دردی میخوره؟؟ و چچوری باید ازش استفاده کنیم؟؟؟ممنونم:smile:

Path برای ایجاد مسیر به کار میره. مثلاً شما میخواید یک شکل نامنظم رسم کنید، یک Path میکشید و بعد از طریق ابزارهای دیگه، رسم رو به Path منتقل میکنید.

پ.ن: اینطوری سوال پرسیدن توضیحش طول میکشه. بیشتر مشکلاتتون رو بپرسید یا چیزهایی که واقعاً سخت هست در آوردنش مثل همون Variations

arefeh

کاربر ممتاز
Path برای ایجاد مسیر به کار میره. مثلاً شما میخواید یک شکل نامنظم رسم کنید، یک Path میکشید و بعد از طریق ابزارهای دیگه، رسم رو به Path منتقل میکنید.

پ.ن: اینطوری سوال پرسیدن توضیحش طول میکشه. بیشتر مشکلاتتون رو بپرسید یا چیزهایی که واقعاً سخت هست در آوردنش مثل همون Variations

این variations رو ک کسی نفهمیدم چ میشه:confused:

arefeh

کاربر ممتاز
کسی متوجه نشد یا شما متوجه نشدی؟! متوجه نشدی سوال کن خب....

کسی منظورم خودم بودم:Dاینجا که کسی به غیر من الان نیست:redface:
خوب الان متوجه نشدم میشه لطفا با عکسی نشون بدید؟؟؟pleaaaaaaaaaaaaaaase

Checkmate

کاربر ممتاز
کسی منظورم خودم بودم:Dاینجا که کسی به غیر من الان نیست:redface:
خوب الان متوجه نشدم میشه لطفا با عکسی نشون بدید؟؟؟pleaaaaaaaaaaaaaaase

چیو با عکس نشون بدم؟ این منو ثابت هست و شما فقط مقدارهاش رو تعیین میکنید.کلاً این منو رو فراموش کنید بهتره. میدونم شاید وسواس داشته باشید بخواید همه ابزارها رو یاد بگیرید ولی واقعاً لازم نیست! ابزارهای مهمی رو که براتون کاربرد داره نحوه کارش رو دقیق و حرفه ای یاد بگیرید خیلی بهتر از این هست که از همه ابزارها مختصری بلد باشید.

arefeh

کاربر ممتاز

چطوره به نظرتون...این اولین کار منه که با فوتوشاپ روتوش کردم و اصلاح کردم ....
ساعت رو برداشتم و اون لک روی صورت
البته ساعتشو یکم سخت در اومد و کثیف شده قبول دارم

Checkmate

کاربر ممتاز
چطوره به نظرتون...این اولین کار منه که با فوتوشاپ روتوش کردم و اصلاح کردم ....
ساعت رو برداشتم و اون لک روی صورت
البته ساعتشو یکم سخت در اومد و کثیف شده قبول دارم

نسبت به اولین کارت خوب شده. لک روی صورت هم خوب در اومده.

metalika777_h_g

عضو جدید
سلام من یه سوال خیلی مبتدیانه دارم :
من یه رندر با مکس گرفتم و عکس رو با فرمت HDR ذخیره کردم که فرمتش شده RAW ولی تو فتوشاپ که باز میکنیم نمیزاره هیچ کاری روش انجام بدم ، مثلا وقتی میخوام یه لایه جدید بسازم علامت ممنوع میاد
چیکار کنم؟

memara

عضو جدید
سلام من یه سوال خیلی مبتدیانه دارم :
من یه رندر با مکس گرفتم و عکس رو با فرمت HDR ذخیره کردم که فرمتش شده RAW ولی تو فتوشاپ که باز میکنیم نمیزاره هیچ کاری روش انجام بدم ، مثلا وقتی میخوام یه لایه جدید بسازم علامت ممنوع میاد
چیکار کنم؟

سلام دوست عزیز خب چون الان عکس شما رو حالت 32 بیت قرار داره و پیکسل های نوریش تغییری نکردن و نمیتونی تغییری روش بدی

باید تبدیلش کنی به مود 18 یا 8 بیت و بعد ویرایشش کنی

image زیر منو imag mode و 8 بیت رو انتخاب و اکی کن بعد ویرایش کن عکستو موفق باشی

metalika777_h_g

عضو جدید
Re: رفع اشکال مربوط به:شیت بندی در PHOTOSHOP

سلام دوست عزیز خب چون الان عکس شما رو حالت 32 بیت قرار داره و پیکسل های نوریش تغییری نکردن و نمیتونی تغییری روش بدی

باید تبدیلش کنی به مود 18 یا 8 بیت و بعد ویرایشش کنی

image زیر منو imag mode و 8 بیت رو انتخاب و اکی کن بعد ویرایش کن عکستو موفق باشی
مرسی از راهنمایی دوست گلم؛ فقط چرا نمیزاره رو 32 بیت روش کار کنم؟؟

topman85

عضو جدید
من یگ عکسی رو تو فتوشاپ کار کردم و بعد از اتمام کار با فرمت jpg ذخیره اش کردم. نمی دونم چرا وقتی تو سایت های مختلف آپلودش می کنم رنگش تغییر می کنه! کسی می دونه چرا این اتفاق می افته؟

yacali

عضو جدید
سلام بچه ها کسی میدونه این آسمونو چجوری باید تو فتوشاپ در آورد؟!!:cry:n2poyxwtavux2tvwqtfc.jpg

yacali

عضو جدید
سلام بچه ها یه سوال فوری دارم.چجوری تو فتوشاپ یک قسمت پلانو میشه سفید کرد و یک قسمتشو مثلا سیاه؟

united2000

عضو جدید
درخواست : عکس های 2 بعدی فتوشاپ برای مکس

درخواست : عکس های 2 بعدی فتوشاپ برای مکس

سلام
کسی عکس 2بعدی پرسوناژ ودرخت و ماشین نداره واسه تکمیل کار 3دی تو فتوشاپ می خواستم
مرسی:eek:

آخرین ویرایش:

Checkmate

کاربر ممتاز
سلام بچه ها یه سوال فوری دارم.چجوری تو فتوشاپ یک قسمت پلانو میشه سفید کرد و یک قسمتشو مثلا سیاه؟

منظورتون از سفید و سیاه چیه؟ اصل پلنی که دارید سیاه و سفید هست؟ اگر پلنی که دارید سیاه و سفید هست، قسمتی رو که میخواید رنگش رو برعکس کنید با ابزارهای Select انتخاب کنید و بعد کلیدهای Ctrl+I رو بزنید.

• Like
واکنش ها: noob