رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

mahdirezaiyan

عضو جدید
دیده نشدن خطوط

دیده نشدن خطوط

سلام آقا ناصر عزیز
یک سوال از خدمتتون داشتم
این عکس رو که میبینین از level 2
مشاهده میکنین ولی یک سری خطوط کم رنگ هم از level 1
دیده میشه آیا راهی هست که اونا در طبقه دوم دیده نشن یعنی می خواستم بپرسم راهی به جز هیدن المنت و بعدش apply hide نداره که تو چاپ دیده نشه
با تشکر

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    29.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
سلام آقا ناصر عزیز
یک سوال از خدمتتون داشتم
این عکس رو که میبینین از level 2
مشاهده میکنین ولی یک سری خطوط کم رنگ هم از level 1
دیده میشه آیا راهی هست که اونا در طبقه دوم دیده نشن یعنی می خواستم بپرسم راهی به جز هیدن المنت و بعدش apply hide نداره که تو چاپ دیده نشه
با تشکر

بله هست در واقع راه درست این هست
این که شما میبینید یک ابزار کمک ترسیم هست که شما نه فقط طبقه پایین بلکه هر طبقه رو که خواستید رو به همین شکل زیر پلان خودتون ببینید . برای کنترل این موضوع روی نام این طبقه در browser راست کلیک کنید و به properties برید توی همون وسط ها ( الان راستش این لپ تاپ من توش رویت نیست تا ادرس دقیق بدم ) یه جا هست که underlay هست که میتونید توش هر پلانی رو انتخاب یا اینکه گزینه non که مورد نظر شما هست .
یه گزینه دیگه هم هست اون پایین ( پایین بالا هم شد ادرس ؟ ) به نام range view که کنترل عمق دید و محل برش از پلان رو میتونبد ببینید . توی همین viewrange که باشید و کلید f1 برای help بزنید توضیحات کافی و تصویری خوبی داره .

mahdirezaiyan

عضو جدید
با تشکر از شما از پاسخ

راستش تو قسمت بالوستر یک کم به قول شما مشکل ایجاد میشه
ولی یک سوال

اگه یک نرده از روی پله دیلیت بشه آیا راهی برای ترسیم مجددش هست؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سئوال. من مثلا یه طرح کشیدم. حالا می خوام واحد هام رو از متر به فوت تغییر بدم. با تعییر project unit می شه این کار رو بکنم؟ یا راه دیگه ای داره؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام به همه دوستان
یه پیشنهاد دارم
چون روز به روز به علاقه مندان این تاپیک اضافه میشه و هر کدوم هم به نسبت کاری که انجام میده سوالای متفاوت میپرسیم
به نظرم بهتره یه تاپیک دیگه با عنوان (سوالات و اشکالات رویت ) زده بشه و اینجا فقط نکات آموزشی و اونجا فقط سوالو جوابها مطرح بشه
نظرتون چیه؟
ممنون از آقا ناصر
چندتا سوال در باره نما و نما سازی دارم که اگه دوستان موافق باشن تو تاپیک جدید مطرح میکنم
و اگه لطف کنید و دتایل گرفتن رو هم توضیح بدید ممنون میشم:gol:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
یه پیشنهاد دارم
چون روز به روز به علاقه مندان این تاپیک اضافه میشه و هر کدوم هم به نسبت کاری که انجام میده سوالای متفاوت میپرسیم
به نظرم بهتره یه تاپیک دیگه با عنوان (سوالات و اشکالات رویت ) زده بشه و اینجا فقط نکات آموزشی و اونجا فقط سوالو جوابها مطرح بشه
نظرتون چیه؟
ممنون از آقا ناصر
چندتا سوال در باره نما و نما سازی دارم که اگه دوستان موافق باشن تو تاپیک جدید مطرح میکنم
و اگه لطف کنید و دتایل گرفتن رو هم توضیح بدید ممنون میشم:gol:

به نظرم پیشنهاد بدی نیست و مبتونه موارد متفرقه و مستقل اونجا مطرح بشه تا هم کسانی که دارن یاد میگیرن اینجا مطالب متفرقه مزامشون نشه .
این تاپیک رو وقتی تاسیس میکردم یه گزینه داشت که خیلی خوب بود و اینه که وقتی دوستان مطلبی مینویسن به ایمیل من میفرسته و توی کامپیوتر من فورا نشون میده . برای همین میتونم در اولین فرصتم جواب بدم .
اگه اجازه بدید بعد از تعطیلات روز یک شنبه اینو درست کنم چون الان نیستم .
ابنم لپ تاپ دخترمه هم کیبرد فارسی نداره ( یک ساعته دارم اینو مینویسم ) هم فقط توش تا دلتون بخاد بازیه .
خب فقط میتونم در باره بازی بهتون راهنمایی کنم تا یک شنبه
بازی هم خوبه ها

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
یه سئوال. من مثلا یه طرح کشیدم. حالا می خوام واحد هام رو از متر به فوت تغییر بدم. با تعییر project unit می شه این کار رو بکنم؟ یا راه دیگه ای داره؟

راه دیگه بلد نیستم
البته خودش با همین روش که گفتید تبدیل میکنه و دقیق هم هست

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
با تشکر از شما از پاسخ

ولی یک سوال

با تشکر

تا حالا این برام پیش نیومده باید ببینم اما الان به رویت دست رسی ندارم . اگر اجاره بذیذ یک شنبه میگم .

saro64

عضو جدید
مهندس یکی از نقاط قوت رویت میگن رندر گرفتنشه که بر پایه ی mental ray هستش.شما اطلاعی از نحوه رندرینگ تو رویت دارین؟یه خورده گشتم چیزه خاصی واسه رندرینگ و تنظیمات اون مثله اتوکد پیدا نکردم.ممنون میشم توضیحی در این مورد بدین.
با تشکر

rasool.civil

مدیر بازنشسته
مهندس یکی از نقاط قوت رویت میگن رندر گرفتنشه که بر پایه ی mental ray هستش.شما اطلاعی از نحوه رندرینگ تو رویت دارین؟یه خورده گشتم چیزه خاصی واسه رندرینگ و تنظیمات اون مثله اتوکد پیدا نکردم.ممنون میشم توضیحی در این مورد بدین.
با تشکر
سلام
منم توی منو ها چیزی پیدا نکردم ولی پایین سمت چپ یه ایکون هست
show rendering dialog
وقتی view میگیرم ازش استفاده میکنم

روش کلیک کنید صفحه تنظیمات میاد

دیگه توضیحاتش با آقا ناصر:D
فقط اینکه از حالت best وقتی حوصله دارید یا عجله ندارید استفاده کنید:biggrin:(خیلی طول میکشه)

mahdirezaiyan

عضو جدید
مشکل پرینت در رویت 2010

مشکل پرینت در رویت 2010

سلام ببخشید یک مشکل تو رویت هست نمیدونم آیا کسی تابحال بهش بر خورده یا نه و آیا راه حلی داره

مشکل اینه که وقتی یک طرح رو می خواهیم پرینت بگیریم بعضی قسمتها که تو نمای سه بعدی یا برش یا نما دیده میشن در هنگام پرینت گرفتن و پرینت پریویو دیده نمیشن و بعد چاپ هم نمیشن مثلا بافت آجری یک قسمت دیده میشه و از همون بافت تو یک محل دیگه نه دیده میشه و نه چاپ میشه.

mahdirezaiyan

عضو جدید
قرار دادن بالوستری که ساخته شده

قرار دادن بالوستری که ساخته شده

سلام آقا ناصر عزیز
ممنون که نرده و جزئیاتش رو توضیح دادین فقظ یک سوال؟
اون قسمتی که یک بالوستر طراحی میکنید اونو چطور معرفی میکنید تا بجای بالوستر قبلی قرار بگیره؟ مثلا همون شیشه ای که ساخته شده؟
یا اینکه مثلا گفته بودین شروع نرده گرد بشه ؟
مراحلش رو یک کم توضیح بدین ممنون میشیم
با تشکر

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام عرض میکنیم خدمت تمام دوستان
خب چه مواردی مطرح شده رو دیدم . چشم به همه تا اونجایی که بتونم جواب میدم .
ولی بعضی موارد یه مبحث هست مثل دیتیل و ترسیم اون مثل مثلا پله و دیوار که باید روش کار کنیم .
بعد هم یه کم زمان میبره که باید حوصله کنیم منم سعی میکنم .
من یه اصلی رو فعلا دارم اونم اینه که فعلا ترسیم با عناصر برنامه رو اول یاد بگیریم بعد روش ساختن موضوعات رو در پیش بگیریم . راستش میخوام که خود برنامه و امکانات اون رو ابتدا بفهمیم بعد ساختن فمیلی ها . مثلا هنوز دیوار حتی کامل تموم نشده . قرنیز - چفت - متریال های مختلف روی دیوار برای طراحی داخلی و ............ مونده .
پس اگه میخوام پلان رنگی رو بگم برای اینه که یا این بخش کار هم اشنا بشید نه اینکه همه قبلی ها تموم شده . تاپیک جدید هم اگه بخواهیم تاسیس کنیم راستش نباید مباحث اصلی رو داشته باشه چون اونوقت دوستان نمیدونن که کدوم مطلب در کدوم تاپیک هست . یعنی کارمون ر و منظم انجام بدیم .
از اونجایی که هنوز مباحث زیادی مونده نگرانم اونجا مباحث اصلی مطرح بشه که جاشون اینجاست . پس اگه اونو درست کردم اگه چیزی بود که به این تاپیک مربوط بود رو به اینجا ارجاع میدم .
اگر در این موارد پیشنهاد و راهنمایی دارید که به بهتر شدن موضوع کمک کنه رو لطفا مطرح کنید تا تصمیم درست و بهتر رو همه بگیریم .
از اینکه چیز های جدید رو هم مطرح کردید و منتظر من نشدید مثل رندر که اقا رسول راهنمایی کرده منو ذوق زده کرد و اینکه یه اشپز خونه خوب هم با مبلمان دیدم خیلی خوشحال شدم . افرین . خوبه که علاقمند و پی گیر هستید . هر کمکی باشه هستم .

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام آقا ناصر عزیز
ممنون که نرده و جزئیاتش رو توضیح دادین فقظ یک سوال؟
اون قسمتی که یک بالوستر طراحی میکنید اونو چطور معرفی میکنید تا بجای بالوستر قبلی قرار بگیره؟ مثلا همون شیشه ای که ساخته شده؟
یا اینکه مثلا گفته بودین شروع نرده گرد بشه ؟
مراحلش رو یک کم توضیح بدین ممنون میشیم
با تشکر

اول اینکه اسون تر هست رو بگم تا بعد :smile:
شما برای هر چیزی که فمیلی خارج از سیستم هست باید لود کنید
سیستم فمیلی ها لود کردنی نیست ( دیوار - سقف - کف - پله ... ) توی جدول properties اون بالا مینویسه که سیتمی هست یا نه .
پس اون بالوستر رو باید از منوی insert < load famili لود کنید و توی جدول بالوستر در همون قسمت که ابتدا و انتها رو میخواد همین رو بهش نشون بدید . بقیه هم همینه اتفاقا چند تا بالوستر لود کنید و توی جدول بالوستر از تمامشون استفاده کنید تا ببینید چی میشه .
خوبی این برنامه اینه که هر چیزی جای خودش میده . اگه بالوستر لود میشه فقط در جدول خودش میاد و اگه یه پروفیل لود میکنید فقط در جداولی که میتونید استفاده کنید میاد .
توی brwoser در قسمت فمیلی هر کدوم رو جدا کرده که اگه روش کلیک کنید میتونید بعضی از مشخصات رو تغییر بدید و مثلا یه پروفیل با ابعاد جدید در صورتی که اون فمیلی موقع ساخت پارامتریک باشه ( قابلیت تغییر سایز و اندازه ) رو میتونید ایجاد کنید تا در قسمت مربوطه بیاد .
توی اون تصویر هم که گذاشتم اگه روش زوم کنید که بزرگتر دیده بشه میبینید که بالوسترش فرق میکنه .
اگه نسخه رویت شما کامل باشه اینو باید داشته باشید . راستش من برای اینکه هماهنگ باشیم یک رویت با تمپلیت و فمیلی خودش رو جدا کردم که اگه چیزی میگم شما هم داشته باشید و چیز اختصاصی نباشه که سردر گم شید . مگر اینکه رویت شما کامل نباشه که نمیدونم دیگه چیکار کنم .

آخرین ویرایش:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
با تشکر از شما از پاسخ

ولی یک سوال

با تشکر

شما روی پلان پله مربوطه برید و از توی منوی home کنار همون پله دکمه railing رو بزنید و از منوی بالا pick new host رو انتخاب کنید . پله رو نشونش بدید و با ابزار ترسیمی خط ریل رو ترسیم کنید و finish کنید تا نرده درست بشه .

http://velkon.persiangig.com/image/st remove/3.JPG

آخرین ویرایش:

mohmamemar

عضو جدید
با سلام خدمت مهندس ولکون و آقای رضائیان استاد عزیزم

با سلام خدمت مهندس ولکون و آقای رضائیان استاد عزیزم

مهندس جان من از اول آموزش همراه شما بودم مو به مو اجرا کردم هقته پیشم تحویل مو قت طرح 2 را ارائه دادم .گفتا کلا یه تشکر اساسی ازت بکنم بابت آموزش چند تا سوالم برای از نرم افزار پیش اومده آقای رضائیان هم نتونستن کمکم بکنن.
قسمت ورودی طرح من قسمت بالای سقف ورودی قوسی هست اونو چه جوری باید تو رویت بکشم چون تو کف ها قوس و جود تداره دستور روف نرم افزار هم فقط شیب دار می خونه .
در پرسپکتیو های داخلی موقعی تو سقف کاذب ها لامپ می گذاریم چه جوری باید نورهارو موضعی کنیم که روی یک نقطه خاصی به تابه .در سقف شیبدار چه گونه باید پنجره ای قرار بدیم .در مورد آب نما هم برای محوطه سازی یا باغچه چه جوری باید براش تعریف کنیم .
یه انتقادم داشتم لطفت عکس هارا باسایز کمتری آپلود کنید سرعت اینترنت ماها لاکپشتی هست :biggrin: شرمنده زیاد صحبت کردم عکسی از ورودی بعدا می زارم تابهتر متوجه شی ;):gol:ممنون:heart:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
مهندس جان من از اول آموزش همراه شما بودم مو به مو اجرا کردم هقته پیشم تحویل مو قت طرح 2 را ارائه دادم .گفتا کلا یه تشکر اساسی ازت بکنم بابت آموزش چند تا سوالم برای از نرم افزار پیش اومده آقای رضائیان هم نتونستن کمکم بکنن.
قسمت ورودی طرح من قسمت بالای سقف ورودی قوسی هست اونو چه جوری باید تو رویت بکشم چون تو کف ها قوس و جود تداره دستور روف نرم افزار هم فقط شیب دار می خونه .
در پرسپکتیو های داخلی موقعی تو سقف کاذب ها لامپ می گذاریم چه جوری باید نورهارو موضعی کنیم که روی یک نقطه خاصی به تابه .در سقف شیبدار چه گونه باید پنجره ای قرار بدیم .در مورد آب نما هم برای محوطه سازی یا باغچه چه جوری باید براش تعریف کنیم .
یه انتقادم داشتم لطفت عکس هارا باسایز کمتری آپلود کنید سرعت اینترنت ماها لاکپشتی هست :biggrin: شرمنده زیاد صحبت کردم عکسی از ورودی بعدا می زارم تابهتر متوجه شی ;):gol:ممنون:heart:

سلام اختیار دارید قربان . خوشحالم که سودمند بوده نوشته هام .
این لیستی که شما نوشتید شامل سقف - رندر - و همینطور ساختن حالا شاید با mass یا inplace بشه که هر کدوم یه مبحث هست راستش . نه اینکه نگم ولی توضیح همینا خیلی زمانبر هست منم زمانی رو که به این اختصاص دادم محدود هست باور کنید خیلی کار دارم و تایپ هم بلد نیستم و همین عکسهای گنده رو هم منم به سختی اپلود میکنم :smile:

و هم اینکه از روند و سلسله ای که در پیش گرفتم راستش دور میشم و نمیخواهم جسته گریخته مباحث رو مطرح کنم و ترجیح میدم در مورد چیز هایی که قبلا گفتم اگه ابهام باشه رفع کنم تا هم بحث باز تر بشه هم موضوعات به موقع و سر جای خودشون مطرح بشه .
در مورد عکس ها هم من بلد نیستم چه جوری باید سبک کنم یا از چه فرمتی استفاده کنم اگر دوستان راهنمایی کنند حتما انجام میدم .

آخرین ویرایش:

mahdirezaiyan

عضو جدید
کم کردن حجم و ابعاد عکسها

کم کردن حجم و ابعاد عکسها

با سلام
در مورد کم کردن حجم و ابعاد عکسها باید این مراحل رو انجام بدین
اگه برنامه فتوشاپ دارین اول عکس رو بوسیله اون باز کنین
سپس از منوی Image و سپس زیر منوی Image size ابعاد عکس رو در قسمت Height و Width بر حسب عددی که میخواهین کوچیک کنین و تایید کنین و سپس از منوی File برین سراغ زیر منوی Save For Web&Devices و یا کلید میانبر ctrlو Altو Shift و حرف S رو بزنین و وارد قسمت سیو فور وب که شدین در سمت راست و بالای این پنجره تنظیمات کیفیت که میتونه از low شروع بشه و تا ماکسیمم ادامه پیدا کنه بر اساس حجمی که دلخواهتونه رو انتخاب کنین و پسوندشو هم jpg انتخاب کنین و کلید سیو رو بزنین حالا میبینین که عکستون حجمش و ابعادش کم شده اگه متوجه نشدین بگین تا بیشتر راهنمایی کنم
موفق باشید

mohmamemar

عضو جدید
مهندس جان (velkon)میشه محوطه سازی و تعریف توپوگرافی رو توضیح بدی و تعریف باغچه و آلاچیق غیره و .....
در مورد روند آموزش میشه مشخص کنی مثلا این هفته چه مطلبی رو میگی و هفته دیگه چه مطلب یا موضوعی رو برنامه کاری یا فهرستی بدی.ممنون :)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میشه لطفا یکی بگه رویت چه مزیتی نسبت به ارچیکد داره؟اصلا داره؟

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا هر کدوم یه فرمت از ترسیم دیوار و یا کار های تکمیلی روی دیوار هست که راستش هنوز نگفتم مثلا reveal چفت روی دیوار میگذاره یا sweep یه مثلا حالا پانل یا هر موضوعی رو روی دیوار اضافه میکنه بعدا در مورد طراحی داخلی که خواستم توضیح بدم نحوه ساخت و کار با اینا رو میگم . شما روی همون که نوشته wall کلیک کنید و از توی منوی تایپ سلکتور نوع دیوار رو انتخاب کنید که شامل سه تیپ هست :
1 - basic wall
2 - curtain wall
3 - stacked wall

که دو تای اول رو گفتم و سومی هنوز مونده
توی تایپ سلکتور که منوی کرکره ای هست بعد از دیوار بیسیک همون نمای شیشه ای هست .
در حالت عادی هم ابی نشون نمیده در قسمت پایین باید نوع نمایش رو برای هر view تنظیم کنید که اگر بخواهید ابی بشه از همین گزینه رنگی استفاده کنید .

از معرفی سایتهای اموزشی هم نهایت سپاس رو دارم و از دوستان خواهش میکنم حتما انا رو ببینن .

مرسی مرسی مهندس. خیلی خیلی لطف کردید. یک دنیا ممنون.

mahdirezaiyan

عضو جدید
توانمندی های Revit

توانمندی های Revit

میشه لطفا یکی بگه رویت چه مزیتی نسبت به ارچیکد داره؟اصلا داره؟

سلام دوست عزیز
توانمندی های رویت بسیار زیاده خوب اگه مفصل نگاهی به توانمندی های اون بندازیم میشه به این موارد اشاره کرد

: Autodesk Revit Architecture این برنامه نرم افزار كارآمدي براي طراحي است كه مي تواند ساختمان را به صورت شماتيك يا داراي مقياس طراحي نمايد. در ترسيم طرح، اين نرم افزار به صورت خودكار درها، ديوارها و ساير عناصر را نام گذاري ميكند؛ در هنگام ترسيم يك نقشه به صورت شماتيك طول دیوارها مي بايست به صورت دستي وارد شوند، در صورتي كه نقشه‌ي ترسيمي داراي مقياس باشد طول دیوارها به صورت خودكار محاسبه خواهند شد كه براي اين كار مي توانيد يك نقشه داراي مقايس را به عنوان پس زمينه براي تعيين محل قرار گيري عنصر به كار ببريد.
این برنامه نسخه ارتقاء يافته نرم افزار هاي قبلي طراحي معماري است که توسط شرکتهاي اتودسک طراحي شده است.
بطور کلي در تمامي نرم افزارهاي قبلي که مورد بررسي قرار گرفت طراح بايستي براي ورودي اطلاعات اوليه خود يک سري محاسبات دستي و مقدماتي را روي نقشه هاي مربوط به منطقه مورد نظر اعمال نمايد و در نهايت با برداشت اطلاعات جغرافيايي لازم از روي نقشه هاي آنالوگ آن را به يک برنامه پردازشگر مربوط به شبکه آبرساني ارجاع دهد.
اين مراحل مقدماتي نه تنها بسيار وقتگير و خسته کننده مي باشد، بلکه باعث بروز خطاهاي محاسباتي و انساني بیشماري میگردد که صحت نتايج گرفته شده از برنامه هاي ذکر شده را با ترديد مواجه مي سازد.
براين منوال براي برداشته شدن و حذف محاسبات مربوط به برداشت جغرافيايي نرم افزار این برنامه طراحي و ارائه گشته است.
تمام کارايي در برنامه این برنامه موجود مي باشد و علاوه بر آن فناوري محاسبه و گزارش مقدار هزينه هاي اجرايي و هزينه در آن موجود مي باشد.
اين محصول قابليت هاي ديگري همچون پشتيباني نرم افزار اتوکد و تري دي مکس را دارا مي باشد که يکي از برنامه هاي قدرتمند در امر تحليل و طراحي مي باشد.
این برنامه نرم افزاري است فوق العاده قدرتمند جهت نقشه کشي همانند با کارايي بالاتر نسبت به اتوکد براي ساده سازي پروژه هاي بزرگ و ايجاد تغييرات در کمترين زمان ممکن.
اين نرم افزار مي تواند براي کليه مهندسان عمران، معماري، برق، مکانيک و ... در طراحي پروژه هاي صنعتي مورد استفاده قرار گيرد.
همچنين اين نرم افزار با قابليت انعطاف پذيري بي نظير و امکانات منحصر بفرد مي تواند در آينده نزديک جايگزين بي چون و چراي نرم افزار اتوکد شود.
برخي قابليت هاي اين نرم افزار:
* قابليت ترسيم ساده المان هاي ساختمان نظير ديوار، سقف، درب، پنجره
* امکان ويژه براي ديدن نماهاي مختلف(بدون اينکه نماي ساختمان کشيده شود خود نرم افزار نما را ترسيم مينمايد
* امکان ترسيم مقاطع عرضي خودکار فقط با تعيين خط برش روي پلان
* امکان تبادل با نرم افزار اتوکد در خروجي و ورودي
*امکان تشکيل مدل سه بعدي بطور خودکار با قابليتهاي رندرگيري فوق العاده که ديگر نيازي به 3DMAX نمي باشد.
*نرم افزار حرفه اي طراحي معماري و سه بعدي
* -ترسيم سريع و آسان پلان طبقات
*ايجاد اتوماتيک مقطع و نماي دلخواه
* اندازه گيري سريع و اتوماتيک
*آرشيو کامل لوازم و المان هاي معماري
*ساخت و ايجاد المان ها و مبلمان هاي خاص و دلخواه
*آرشيو لوزام الکتريکي و سيم کشي کامل اتاق ها.
* طراحي کامل محوطه و شيب بندي زمين پروژه
*سه بعدي سازي سريع با نور پردازي کامل
*نور پردازي و رندرينگ پيشرفته -PovRay
* طراحي کامل آشپزخانه و حمام
*تهيه تصاوير زيبا از طراحي داخلي
*دريافت ورودي و ايجاد خروجي دو و سه بعدي در محيط* -AUTO CAD-
*ايجاد مقطع و نماي اتوماتيک و پلان سه بعدي از نقشه هاي- AUTO CAD-
*لايه بندي پيشرفته و تهيه شيت کامل نقشه و جهت پلات و پرينت
*دسترسي آسان به دستورات و تنظيمات و جعبه ابزارها
* ترسيم آسان و سريع انواع پله ها، نورگيرها، سقف ها و فونداسيون
*ايجاد خروجي VRML جهت حرکت حقيقي داخل ساختمان تحت وب-
*ايجاد خروجي فيلم AVI از حرکت دوربين داخل اتاق ها و اطراف نما و محوطه-
*استفاده از ديتايل ها و بلوک هاي خاص اجرايي- CAD
*تهيه ليستوفر و متره کامل مصالح، المان ها و مبلمان

در این برنامه روند انجام پروژه براساس مدل اطلاعاتي ساختمان Building Information Model: BIM است.و شما ضمن تكامل ومديريت اين مدل، مراتب را به منظور استخراج وارائه مستندات مورد نياز پروژه فراهم مي آورید.

در زير به معرفي مختصر برخي از اين امکانات و توانمنديهاي اين نرم افزار پرداخته ايم:
روند طراحي:براي طراحي دراين برنامه ، شما ابتدا حجم كلي ساختمان را مي سازيد وسپس به آساني با جانمايي وبهينه سازي اجزاء وعناصر ساختمان- ديوارها،ستونها،دربها،پنجره ها و... وهمچنين تركيب معمارانه آنها طرح مورد نظرخود را خلق مي كنيد .
ترسيمات: كار ترسيم شما بسيار راحت است چراكه با انتخاب تراز هر طبقه ، نقشه اي دوبعدي از عناصر موجود برمبناي مقياسي كه تعريف كرده ايد در اختيارتان قرار مي گيرد و شما ضمن ويرايش اجسام با اضافه كردن توضيحاتي مانند نام فضاها ويادداشت ها و ساير ضروريات نقشه آنرا براي چاپ آماده مي سازيد، براي تهيه يك نما ويابرش ازپيچيده ترين قسمتهاي ساختمان كافيست خط برش يا نشانگرنما را در آن قسمت مستقر مي كنيد.با اين توانايي ها تهيه نقشه هاي دوبعدي پلانهاي كاربري فضاها، پلان هاي مبلمان، پلان هاي اندازه گذاري، پلان هاي سقف كاذب و... به سادگي امكانپذير است.
جزئيات: كافيست شما موقعيت ومقياس مورد نظر ديتايل را انتخاب كنيد ومؤلفه هاي آنرا از هم خانواده هاي موجود درنرم افزار براي تكميل ديتايل بارگزاري كنيد.
جداول مقادير و برآوردها: براي تهيه جداول فهرستي ازتمام جداول مورد نياز پروژه که در پيش فرض نرم افزار وجود دارد ولازم است شما با انتخاب عنوان جدول ومشخصات موردنظر تدوين مقادير ومحاسبات آنرا به اين برنامه واگزاريد.
مستندسازي: براي انظباط در آلبوم نقشه ها مي توانيد استاندارد شركت خود رابراي چيدمان شيت ها وضخامت خطوط ومقياس هاي نقشه ها لحاظ كنيد وآنرا براي تمام پروژه ها توسعه دهيد.
اصلاحات: با اصلاح هرقسمت ازمدل پروژه سايرقسمتهاي مرتبط به آن هم تغيير مي كند واين تغييرات سريعاً درتمام نقشه هاي وجداول پروژه بروز مي شود.
تبادلات: ارسال و وارد كردن فايل هاي اکثر نرم افزار هاي كاربردي مهندسي و معماري به اين برنامه ازقابليت هاي منحصربه فرد اين نرم افزار است.
تحليل انرژي: دراين نرم افزارمي توانيد مدل ساختمان خود را ازنظر دريافت وذخيره انرژي براي رسيدن به شرايط ايده آل موردتجزيه وتحليل و اصلاحات قراردهيد در راستاي دستيابي به ساختمان سبز
تصاويرسه بعدي: براي تهيه تصاويرسه بعدي داخلي وخارجي لازم است شما ابتدا دوربين را در موقعيتي جاگذاري كنيد وبا تعيين وتنظيم نورهاي طبيعي ومصنوعي رندر مورد نظر خود را ايجاد كنيد.
از آنجا كه اين برنامه مختص پروژه هاي معماريست برخلاف سايرنرم افزارها داراي تنظيمات پيچيده اي براي رندرينگ نيست وكيفيت رندرحاصل آن بسيار بالا وبسيارشبيه به واقعيت صورت مي پذيرد.
گردش مجازي:شايد باوركردني نباشد براي تهيه يك انيميشن فقط مسيري براي گردش درطرح ترسيم مي كنيد وبا بهينه سازي دوربين وسرعت حركت آن يك انيميشن حرفه اي از پروژه خود تهيه مي نماييد.

اين نرم افزار داراي توانمنديهاي بسياري درزمينه طراحي وترسيم، كاربرد تكنولوژي ها ومتريال هاي نوين در ارائه پروژه هاي معماري مي باشد و درحال حاضراین برنامه به عنوان حرفه اي ترين وقدرتمندترين نرم افزاردرشركت هاي معتبر طراحي معماري دنيا مورداستفاده قرار مي گيرد.
از آنجائيكه ساختار اين نرم افزار براساس روند طراحي پروژه هاي معماري است، يادگيري آن بسيار ساده است ومي توانيد با گذراندن دوره هاي مقدماتي، متوسطه، پيشرفته ويا استفاده ازكتاب وسيستم مولتي مدياي آموزشي فارسي از آن بهرمند شويد. اين نرم افزار براي مهندسين معماري وعمران مي باشد که با مدل کردن ۳ بعدي از طرح ها قادر به طراحي تمامي سازه ها مي باشند.اين نرم افزار به عنوان يکي از مراجع جهت رسم ديتايلهاي اجرايي سازها مي باشد.

آخرین ویرایش:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببخشید ولی بازم دقیقا فرقشو با ارچیکد نفهمیدم :(مگه ارچیکدم همین کارارو نمیکنه؟!میخوام دقیقا بدونم چی داره که ارچیکد نداره...یعنی اگه یکی ارچیکد بلده ارزش داره وقتشو رو اینم بزاره؟اخه ظاهرا کارای یکسانی میکنن!

آخرین ویرایش:

mahdirezaiyan

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

ببین دوست عزیز یکی از مهم ترین امکاناتش اینه که دقیقا از موتور رندر منتال ری مکس استفاده میکنه و فوق العاده رندرش طبیعی هست
و یکی دیگه هم ساخت پله هست که میتونه طراحی بشه به حالت دلخواهتون برعکس تو آرشی کد حالت مبلمان داره که نمیشه مثل رویت روی پله مدیریت کرد
و یکی دیگه هم قابلیت فاز 2 کردن نقشه ها هست که حرفه ای تر از آرشی کد هست
و نکته بعدی اگه شما به عنوان یک معمار بخوای بری آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، مالزی و ... خیلی از کشورها باید رویت یاد داشته باشی
خلاصه دوست عزیز
اگه بازم قانع نشدین برین تو تالارهای گفتگوی انگلیسی و ببینین که اکثریت کدوم نرم افزار رو پیشنهاد میدن

در ضمن پست قبلی رو ادیت کنین تا متنی که من نوشتم رو دوباره ننویسه تو پاسختون

موفق باشید

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
مهندس جان (velkon)میشه محوطه سازی و تعریف توپوگرافی رو توضیح بدی و تعریف باغچه و آلاچیق غیره و .....
در مورد روند آموزش میشه مشخص کنی مثلا این هفته چه مطلبی رو میگی و هفته دیگه چه مطلب یا موضوعی رو برنامه کاری یا فهرستی بدی.ممنون :)

اووووو چقدر شهر شلوغ شده بابا . چه دوستان جدیدی .
ببین دوست عزیز خدامیدونه که فرصتم خیلی کمه و میدونم که لاک پشتی جلو میرم ولی باور کن زورم همینقدره :smile: شما جوانید و پر انرژی ولی من نه زیاد . الان ساعت 6:30 عصر هست از یک جلسه خسته کننده اومدم که 3 ساعت بود . هر روزم همینه فقط صبح ها میتونم یه نیم ساعت تا یک ساعت وقت بگذارم .
و اما محوطه سازی :
این برنامه اتفاقا برای محوطه سازی مناسب نیست مخصوصا اگه شیبدار باشه که هیچ .
توی سایت های خارجی هم مرتب بحث سر رویت سیویل هست که چرا نمیاد و از این هرف ها ولی توپوگرافی به صورت مختصر میتونید توش بکشید و همچنین pline که ارتفاع داشته باشه رو به صورت توپوگرافی قبول میکنه ولی روی سطوح خوب و روان کار نمیکنه . میتونید یک قسمتی رو گرید کنید و به تراز برسید ولی نه شیبدار . خیابون و جدول و از این چیزا هم نمیشه یا من بلد نیستم ولی جایی هم ندیدم .
البته این هایی که گفتم برای نقشه های اجرایی هست که همه چیز باید دقیق و مشخص باشه وگر نه برای طراحی خب شایدم قابل قبول باشه و من زیادی سخت میگیرم .

روند اموزش هم راستش فعلا دارم پلان رو توضیح میدم و ترسیم اون و امکانات و پلان که شامل دیوار و سقف و کف و پله تا حالا بوده و بعد سقف کاذب و برش بعد هم جزییات و ترسیمات دو بعدی که بشه بعد نقشه در نهایت درست کنیم با تایتل و کادر و ریفرنس .
بعد راستش همین سایت و اخر سر ساختن عناصر مورد استفاده از قبیل در و پنجره و پایه نرده و ..............
در اخر ترسیمات طراحی کانسپ که بیشتر این اخری کار خودتون هست و من فقط نحوه اون رو میگم .
خب خیلی زیاده میدونم ولی اگه دوستانی که ظاهرا بیشتر از من بلد هستن کمک کنن خب این روند سریعتر میشه . و خواهش من هم همینه .
بابا من داشتم اتوکد یاد میدادم نمیدونم چی شد اومدم توی رویت :smile:

mahdirezaiyan

عضو جدید
محوطه سازی

محوطه سازی

مهندس سلام
راستش در رابطه با محوطه سازی این مطلب رو پیدا کردم که به اسم یک Add-Ins به نام
LANDCADD for Revit اشاره کرده بود و تصاویری هم ازش نشون داده بود
تو این سایت

http://eaglepoint.com/solutions/workflow/office/landscape/landcaddforrevit.asp

آیا برای این کار مناسب هست و مشکل محوطه سازی رو حل میکنه؟
موفق باشید

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
مهندس سلام
راستش در رابطه با محوطه سازی این مطلب رو پیدا کردم که به اسم یک Add-Ins به نام
LANDCADD for Revit اشاره کرده بود و تصاویری هم ازش نشون داده بود
تو این سایت

http://eaglepoint.com/solutions/workflow/office/landscape/landcaddforrevit.asp

آیا برای این کار مناسب هست و مشکل محوطه سازی رو حل میکنه؟
موفق باشید

ممنون از شما . باید دقیق بخونم ببینم چی هست این .
ظاهرا eagle point هست قبلا تحت اتوکد بود و با اون کار کرده بودم خوب بود ولی برنامه های جدید تری مثل لند اومد و جای اونو گرفت . شاید مثل اون که تحت اتوکد بود این تحت رویت باشه که در این صورت خیلی خوبه .
برنامه برای طراحی محوطه civil 3d هست که خیلی حرفه ای و دقیق و همینطور پیچیده و مشکل هست . یه دو ماهی هست که دارم مطالعه میکنم و به نظرم خیلی خوبه و تمام مشکلات محوطه رو از قبیل شیب و جاده و محاسبات حجم عملیات خاکی و غیره رو اتوماتیک به شما میده . طراحی خیابون و جاده هم به صورت اجرایی خیلی سریع و دقیق به شما میده . ولی مثل رویت راحت نیست راستش رویت پیش اون مثل بازی میمونه .
ولی این که شما برام فرستادین خیلی نظرم رو جلب کرد .
چشم ببینم حتما خبر میدم . بازم تشکر دارم که اینو فرستادین برام .

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببخشید یه سوال دیگه.طزرز کار کردن باهاش خیلی متفاوت تر از ارچیکده؟یعنی یکی که ارچیکد بلده راحت تر یادش میگیره یا اصلا ربطی نداره؟:redface: