رفع اشکال | زبان عمومی و تخصصی ارشد معماری

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
چرا این گزینه باید جوابش بشه گزینه 4 ؟ آخه معنیش اونوقت میشه : دولت به عهده میگیره کتابی رو که توش درباره مسایل سرویس های امنیتی رو شامل شده . آخه کدوم دولتی این کارو میکنه به نظر من گزینه 3 باید بشه که یعنی ممانعت و توقیف کنه

سوال دوم زبان سال 88 هنرهای ساخت

جواب درستش 3 می شه، با جوابایی که من دارم هم همینو درست زده احتمالا کلیدایی که داری اشتباهن! کتابتو کی نوشته برو یه کم باهاش زبان کار کن خودت بهتر بلدی :biggrin:
پ.ن : منم پارسال یه سری نکته های غلط از پاسخنامه عصر کنکاش خونده بودم بچه های باشگاه از گمراهی درآوردنم!! با این پاسخ نامه هاشون!! :razz:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب درستش 3 می شه، با جوابایی که من دارم هم همینو درست زده احتمالا کلیدایی که داری اشتباهن! کتابتو کی نوشته برو یه کم باهاش زبان کار کن خودت بهتر بلدی :biggrin:
پ.ن : منم پارسال یه سری نکته های غلط از پاسخنامه عصر کنکاش خونده بودم بچه های باشگاه از گمراهی درآوردنم!! با این پاسخ نامه هاشون!! :razz:

راست میگی کلید سوالام اشتباه بود :)))))

حالا اینو کسی میتونه ترجمه کنه ؟ یه حالت لغت به لغت . اصلا هرکاری کردم متوجه نشدم چرا 2 درست میشه

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
راست میگی کلید سوالام اشتباه بود :)))))

حالا اینو کسی میتونه ترجمه کنه ؟ یه حالت لغت به لغت . اصلا هرکاری کردم متوجه نشدم چرا 2 درست میشه

جمله می گه :
او بعدها به خاطر نوشتن مدارک وام و پول بیعانه ............ ، گناهکار شناخته شد و به 3 سال حبس محکوم شد
حالا گزینه ها :
1 : ضروری 2: کلاه برداری (فریب آمیز) 3 : عامیانه 4 : لطیفه گو

با توجه به معانی گزینه ها، گزینه ی 2 درست میشه
;)

آخرین ویرایش:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معنی کلیشو فهمیدم ولی اون قسمت که میگه accused of writing رو نمیفهمم یعنی چی ؟ متهم به نوشتن ؟ متهم نوشتن ؟

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
معنی کلیشو فهمیدم ولی اون قسمت که میگه accused of writing رو نمیفهمم یعنی چی ؟ متهم به نوشتن ؟ متهم نوشتن ؟

آخ بله ببخشید اونو جا انداختم، اشتباه نوشتم
راستش اگه باز داستان درست نشه می خوام بگم جمله بندیش اشکال داره
بله معنیش این جوری میشه به خاطر نوشتن مدارک وام و پول بیعانه فریب امیر (کلاه برداری) به سه سال حبس محکوم شد
ولی همچنین جمله ای تو زبان انگلیسی نداریم، می خواسته از فارسی به انگلیسی برگردونه نتونسته
:gol:

b_arch_5

کاربر بیش فعال
دوستان کسی فایل پی دی اف زبان تخصصی معماری-مهدوی نژاد-فصل دوم را داره..؟

mrsetareh

عضو جدید
دوستان

شما زمانی که برای پاسخ به 30 سوال زبان (10 سوال لغت، 5 سوال گرامر و هر یک از 3 متن،درک مطلب) اختصاص میدید به نتفکیک چقدره ؟

اگر تکنیک خاصی در پاسخ گویی در حداقل زمان با بیشترین بازده به هر کدوم از 3 بخش زبان دارید لطفا بگید..

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام دوستان. یه سوالی داشتم : توی کتاب تافل بعضی از تستها به نظر میرسه که دوتا گزینش درست باشه. البته جواب درست رو همیشه اون گزینه ای زده که توی اول درس مترادف کلمه بوده. ولی گزینه ی دیگه هم درسته خب! مثلا درس 10 قسمت Matching سوال 9 : مترادف Authentic طبق درس میشه genuine ولی به نظر من valid هم میتونه همون معنی رو بده! چیکار کنیم؟ :surprised:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. معنی کلمه testity در این جمله چیه؟.....

The girl is surroundeed by so many possessions that testity to her familly s opulence.
لازم به ذکره که من این کلمه رو تو هیچ دیکشنری پیدا نکردم و سوالا کنکور سراسری ارشد معماری 94 هستش.ممنون میشم اگه راهنمایی کنین:gol: در ضمن معنی بقیه کلماتشو میدونم.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرزویا جوون فک کنم testify باشه! غلط املایی داره. میشه : گواهی دادن، تصدیق کردن
اگه غلط املایی باشه به خاطر تایپ اشتباه من نیس،به خاطر تایپ غلط سازمان سنجشه، چون با ذره بینم نگاه کردم دیدم نوشته :cry:testitiy
اگه testify باشه معنیش درست در میاد. :w16:.ازت ممنونم عزیزم:w27:

honeybee1370

کاربر بیش فعال
اگه غلط املایی باشه به خاطر تایپ اشتباه من نیس،به خاطر تایپ غلط سازمان سنجشه، چون با ذره بینم نگاه کردم دیدم نوشته :cry:testitiy
اگه testify باشه معنیش درست در میاد. :w16:.ازت ممنونم عزیزم:w27:
آره عزیزم منظورم همین بود که تووی سوال اشتباه تایپ شده ، خواهش میکنم :gol:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره عزیزم منظورم همین بود که تووی سوال اشتباه تایپ شده ، خواهش میکنم :gol:
من همین جا از پشت همین تریبون اعلام می کنم اگه سازمان سنجش وقت نداره سوالات کنکور رو یه دور بخونه تا ببینه توش غلط تایپی هست یا نه، من حاضرم این ریسک رو بپذیرم و به عنوان spelling checker مفتکی برا سنجش کار کنم. سازمان سنجش اگه پایه ای پیام بده........................آخه ینی چی که غلط تایپی داره سوال کنکور:evil:

honeybee1370

کاربر بیش فعال
من همین جا از پشت همین تریبون اعلام می کنم اگه سازمان سنجش وقت نداره سوالات کنکور رو یه دور بخونه تا ببینه توش غلط تایپی هست یا نه، من حاضرم این ریسک رو بپذیرم و به عنوان spelling checker مفتکی برا سنجش کار کنم. سازمان سنجش اگه پایه ای پیام بده........................آخه ینی چی که غلط تایپی داره سوال کنکور:evil:

:w05: واقعا یعنی اینقد بی برنامه و بی مسئولیت هستن که یک بار هم چک نمیکنن سوالا رو!!! این همه آدم که کنکور میدن رو گذاشتن سر کار:w06:

mohsen -a

عضو جدید
بچه ها لینک کورس ممورایز لغت تخصصی معماری رو میخاستم بذارین ممنون میشم.

memar_sh

عضو جدید
سلام بچه تست درس به درس از تافل و 504 قویتر از اونی که تو سایت موجود ندارین؟؟

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای تافل بهتر هست 450 لغت رو بخونیم یا 400 رو ؟ فرق چیه ؟
تعداد لغات 1100 واژه چند تاست توی کورسهایی که توی ممرایز هست کمتر هست و توی کتابهاش هم همین حدود هست

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای تافل بهتر هست 450 لغت رو بخونیم یا 400 رو ؟ فرق چیه ؟
تعداد لغات 1100 واژه چند تاست توی کورسهایی که توی ممرایز هست کمتر هست و توی کتابهاش هم همین حدود هست
به نظر من 400 بهتره، هم کلماتش هم ترجمه هاش، اون 450 تایی، سینونیم هایی که معرفی کرده خیلی گمراه کننده ست و منو خیلی به دردسر انداخته بود که بعدا شنیدم کلا غلط غلوط داره یه جاهاییش (می خواستم تو تاپیکم بگم که گفتم حالا یه عده از دوستان برنامه هاشون به هم می ریزه استرس می گیرن بی خیالش شدم، مخصوصا که اکثرا در حالت انگلیسی به فارسی یاد می گیرن و خب این طوری دیگه زیاد فرقی نداره این موضوع)... من الان دارم 400 تایی رو می خونم با این کورس که به نظرم خیلی خوبه:
http://www.memrise.com/course/678648/400-must-have-words-2/

کتابشم خیلی با کیفیت تر از اون 450 تاست (مثلا برای کلماتی که با ترکیب خاصی به کار می رن اینو می نویسه تو کتابش، مثلا Adversely is often followed by affect. که اینا خیلی کمک کننده ست) و کلا خیلی به درد بخورتره

کتاب 1100 دقیقا 46 درس 20 لغتی هست که می شه 920 تا ... حالا چرا بهش می گن 1100؟ چون هر درس 4 تا اصطلاح/ایدیوم هم داره که می شه 184 تا، با اون 920 تا لغت در مجموع می شه 1104 تا ... ولی خب اونا خیلی مهم نیستن، لغتاش همین 920 تاست...

آخرین ویرایش:

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان تو سایت memrise چجوری میشه تعداد کلمات یه session رو افزایش داد؟؟
مثلا من الان یه کورس دارم میخونم تو هر session فقط 5 تا کلمه جدید هست نمیشه بیشترش کرد؟؟

آخرین ویرایش:

jhigol

عضو جدید
دوستان تو سایت memrise چجوری میشه تعداد کلمات یه session رو افزایش داد؟؟
مثلا من الان یه کورس دارم میخونم تو هر session فقط 5 تا کلمه جدید هست نمیشه بیشترش کرد؟؟

برو تو قسمت edit profile تو سربرگ learningهم میتونی تعداد لغاتی که می خونی رو زیاد کنی.هم تعداد لغاتی مروری رو....;)

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر من 400 بهتره، هم کلماتش هم ترجمه هاش، اون 450 تایی، سینونیم هایی که معرفی کرده خیلی گمراه کننده ست و منو خیلی به دردسر انداخته بود که بعدا شنیدم کلا غلط غلوط داره یه جاهاییش (می خواستم تو تاپیکم بگم که گفتم حالا یه عده از دوستان برنامه هاشون به هم می ریزه استرس می گیرن بی خیالش شدم، مخصوصا که اکثرا در حالت انگلیسی به فارسی یاد می گیرن و خب این طوری دیگه زیاد فرقی نداره این موضوع)... من الان دارم 400 تایی رو می خونم با این کورس که به نظرم خیلی خوبه:
http://www.memrise.com/course/678648/400-must-have-words-2/

کتابشم خیلی با کیفیت تر از اون 450 تاست (مثلا برای کلماتی که با ترکیب خاصی به کار می رن اینو می نویسه تو کتابش، مثلا Adversely is often followed by affect. که اینا خیلی کمک کننده ست) و کلا خیلی به درد بخورتره

کتاب 1100 دقیقا 46 درس 20 لغتی هست که می شه 920 تا ... حالا چرا بهش می گن 1100؟ چون هر درس 4 تا اصطلاح/ایدیوم هم داره که می شه 184 تا، با اون 920 تا لغت در مجموع می شه 1104 تا ... ولی خب اونا خیلی مهم نیستن، لغتاش همین 920 تاست...

سلام ممنونم از راهنماییتون خانم مهندس لطف کردین من زبانم قوی نیست میخواستم از روی متن کتاب 1100 بخونم یعنی شما میگین اول کتاب 400 تافل رو بخونم ؟
بعدش یه چیزی که هس اینه که کلمات شبیه هم گیج کننده هستن برام نمیدونم چه جوری حفظشون کنم

mohsen -a

عضو جدید
سلم کسی کتاب زبان عمومی محمد اصفهانی انتشارات عصر کنکاشو داره چطور کتابی میگن آموزش تصویری داره؟

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
سلام ممنونم از راهنماییتون خانم مهندس لطف کردین من زبانم قوی نیست میخواستم از روی متن کتاب 1100 بخونم یعنی شما میگین اول کتاب 400 تافل رو بخونم ؟
بعدش یه چیزی که هس اینه که کلمات شبیه هم گیج کننده هستن برام نمیدونم چه جوری حفظشون کنم

والا شما در مورد 450 یا 400 پرسیده بودین و من گفتم بین این دو تا 400 بهتره (نه بین 400 و 1100)، در مورد 1100 اگه قبلیا رو نخوندین به نظر من به صلاح نیست، من پارسال با وجود تموم کردن 504 و تافل و تستای دو سال آخر کنکور، وقتی 1100 رو شروع کردم خیلی قاطی می کردم و به توصیه استاد جهانشاهی کنار گذاشتمش، امسال هم که دارم می خونم علتش اینه که هم اون کتاب قبلیا به نسبت دیگه تثبیت شدن تو ذهنم و هم اینکه این درسایی که الان دارم می خونم تکراری هستن (پارسال تا درس 17 خونده بودم، الان دو ماهه شروع کردم هنوز درس هشتم!) ... به نظرم شما همون 400 و بعدش لغتای خود تستای کنکورو یاد بگیرین بهتر باشه براتون (یا کتابایی مث زیر ذره بین و کتاب آقای اصفهانی رو بخونید که بر اساس سوالات کنکور گردآوری کردن)، توی کنکور شاید 1 یا حداکثر 2 تا سوالو در حدی بدن که بدون 1100 نشه جواب داد ولی بقیه شو با تسلط روی همون منابع اصلی (504 + یکی از کتابای تافل + لغات کنکور) و تمرین کافی راحت می شه جواب داد.

در مورد کلمات شبیه به هم فرمول خاصی وجود نداره فقط دقت، تکرار و تمرین ... باز تو سایت زیر ذره بین هم یه مطلبی راجع به این موضوع نوشته شده می تونین ببنین

mohsen -a

عضو جدید
دوستان یکی از بچه ها
کورس
کتاب بابک رستمی
رو گذاشتع بود الان نمی تونم پیداش کنم اگه بذارید ممنونم میش

بالا