رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

monaa1993

عضو جدید
سلام دوستان
سنگ بتن اب اجر خشت ظرفیت حرارتی و چگالی کدوم به ترتیب بیشتره؟؟؟

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستان بار گسترده خطی با بار گسترده یکنواخت چه فرقی داره

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها تو این تست مگه امتداد نیرو از نقطه A رد نمیشه؟؟ یعنی گشتاور صفره دیگه...پس چرا کلید زده گزینه 3 :(
15.jpg

atp2

عضو جدید
بچه ها تو این تست مگه امتداد نیرو از نقطه A رد نمیشه؟؟ یعنی گشتاور صفره دیگه...پس چرا کلید زده گزینه 3 :(
مشاهده پیوست 257562

فک کنم از نقطه a رد نمیشه چون که زاویه هه 45 نیست که مثلا بشه قطر مربع بعد از a رد بشه ، تجزیش میکنیم به عمودی و افقی ، بعد میشه دو تا نیرو ، برایند میگیریم . زاویه هرو نسبت داده ، 3 و 4 که وترش میشه 5 ، بعد سینوسش میشه ضلع مقابل به وتر میشه سه پنجم ، کسینوسشم میشه مجاور به وتر میشه چهار پنجم بعد در نیروها ضرب میکنیم و برایند میگیریم . میشه 40

honeybee1370

کاربر بیش فعال
فک کنم از نقطه a رد نمیشه چون که زاویه هه 45 نیست که مثلا بشه قطر مربع بعد از a رد بشه ، تجزیش میکنیم به عمودی و افقی ، بعد میشه دو تا نیرو ، برایند میگیریم . زاویه هرو نسبت داده ، 3 و 4 که وترش میشه 5 ، بعد سینوسش میشه ضلع مقابل به وتر میشه سه پنجم ، کسینوسشم میشه مجاور به وتر میشه چهار پنجم بعد در نیروها ضرب میکنیم و برایند میگیریم . میشه 40
کاملا درسته
DSC_0092.jpg

آخرین ویرایش:

atp2

عضو جدید
مرسی بچه ها جون از جوابتون....نسبت های 4 و 3 رو ندیدم یعنی اصلا واضح نبود که بخوام ببینم :cry:

خیلی ریزههههههه . فک کن تو جزوه ها که اینقدر بزرگ و واضح چاپ میکنن ادم نمیتونه بخونخ بعد سرجلسه چی میخواد پیش بیاد : ) من به نظرم باید یه ذره بین ببریم سر جلسه مخصوصا برا سوالای فن : )

moomidi

عضو جدید

درستش اینه که یکی ان مفهومشون.
ولی اگه تستی اینجوری بود یکنواخت رو مستطیل
و خطی رو مثلث فرض میکنیم.
(خیلی مته به خشخاش نزنید
سوالی کنکو ر اینهمه ایراد توش هست
دیگه از آکادمی نباید توقعی داشت)

atp2

عضو جدید
دوستان من به هم ریختم :(
یکی سوال 33 هنرهای ساخت 93 رو تحلیل میکنه؟!

سلام
من جوابشو ندارم نمیدونم درست تحلیل کردم یا نه جواب من شد گزینه یک ، اینجوری
ببین تکیه گاها هر کدوم 5 ، تو گره a نیروی عضو آ دی که فشاریه و برابر با 10 رادیکال سه سوم ، چون نیرو وقتی به نیروی عمودی و افقی تجزیه بشه عمودیه میشه 5 تا با تکیه گاه خنثی بشه ، پس نیروی ad میشه 10 رادیکال سه سوم ، بعدش تو گره b هم عضو db میشه دقیقا 10 رادیکال سه سوم دقیقا به همون دلیل ، چونکه ما تو گره دی دوتا نیروی عمودی رو به بالا داریم ( تجزیه دو عضو دی بی و ای بی) که هر کدوم 5 ان ، بعد همه زاویه هام که 60 ان پس اینم میشه ده رادیکال سه سوم ، بعدش حالا تو گره دی ، که فشاریه ، دوتا نیروی افقی به سمت راست داریم ، ( حاصل تجزیه db و da ) و یه نیروی افقی به سمت چپ که همون سوالمونه ، ده رادیکال سه سوم رو باید در یک دوم ضرب کنیم ( تا مولفه افقی نیروها بدست بیاد یعنی در کسینوس 60 ) که میشه در نهایت ، 2 تا 10 رادیکال سه سوم ضربدر یک دوم که جوابش کلا میشه ده رادیکال سه سوم .
خیلی بد نوشتم ، اگه جواب غلطه بگین من هرچه زودتر این پست گیج کننده رو حذف کنم : ))))

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
ببین تکیه گاها هر کدوم 5 ، تو گره a نیروی عضو آ دی که فشاریه و برابر با 10 رادیکال سه سوم ، چون نیرو وقتی به نیروی عمودی و افقی تجزیه بشه عمودیه میشه 5 تا با تکیه گاه خنثی بشه ، پس نیروی ad میشه 10 رادیکال سه سوم ، بعدش تو گره b هم عضو db میشه دقیقا 10 رادیکال سه سوم دقیقا به همون دلیل ، چونکه ما تو گره دی دوتا نیروی عمودی رو به بالا داریم ( تجزیه دو عضو دی بی و ای بی) که هر کدوم 5 ان ، بعد همه زاویه هام که 60 ان پس اینم میشه ده رادیکال سه سوم ، بعدش حالا تو گره دی ، که فشاریه ، دوتا نیروی افقی به سمت راست داریم ، ( حاصل تجزیه db و da ) و یه نیروی افقی به سمت چپ که همون سوالمونه ، ده رادیکال سه سوم رو باید در یک دوم ضرب کنیم ( تا مولفه افقی نیروها بدست بیاد یعنی در کسینوس 60 ) که میشه در نهایت ، 2 تا 10 رادیکال سه سوم ضربدر یک دوم که جوابش کلا میشه ده رادیکال سه سوم .
خیلی بد نوشتم ، اگه جواب غلطه بگین من هرچه زودتر این پست گیج کننده رو حذف کنم : ))))

جوابت درسته من ا دي متوجه نشدم

ali_ke990

عضو جدید
سلام
ممنونم، درسته، من نیروی افقی عضو DB رو در نظر نمیگرفتم، مرسی

• Like
واکنش ها: atp2

atp2

عضو جدید
جوابت درسته من ا دي متوجه نشدم

خا خدارو شکر ، کجاشو متوجه نشدید ؟ ا دی ؟ نمیدونم کجارو گفتید :( عضو آ دی؟ همون که فشاریه ؟ ببین فرض کن تو گره آ هستیم نیروهارو میخوایم ، یه نیروی تکیه گاه عمودی به بالا ، پس یه نیرو عمودی رو به پایین میخوایم پس آ دی فشاریه ، این از این ، حالا اندازش ، اندازه نیروی عمودی آ دی باید 5 باشه تا برابر با تکیه گاه بشه ، پس این طوری مینویسیسم : 5= sin 60 * x که x همون نیروی آ دی میشه ، و میشه 10 رادیکال سه سوم

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها:gol:ممنون میشم این سوال و برام توضیح بدین
مشاهده پیوست 257639
نه ! اگه تیر آوبخته باشه، نمودار خمش در سر آزاد تیر صفره!
چون خمش داریم در ابتدا و انتها، پس تیر دو سر گیرداره و چون خیز نمودار کمه، بار گسترده است گزینه ی 1

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

چون خمش داریم در ابتدا و انتها، پس تیر دو سر گیرداره و چون خیز نمودار کمه، بار گسترده است گزینه ی 1
درسته 1 صحیحه تصویر رو درست ندیدم ;)

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

دیجیتال جان، برای فهمیدن بار گسترده یا متمرکزش چه روشی هست؟ من نمیدونم درست
تو نمودار خمش اگه تیزه ایجاد شده بود جاییش یعنی اونجا بار متمرکز هست،اگه پرش ایجاد شده بود یعنی گشتاور هست،اگه نمودار یه خط کج بود یعنی بدون بارگزاریه و اگه سهمی بود گسترده یکنواخت،و اگه سهمی درجه دو بود و چولگی داشت یعنی بار گسترده مثلثی روشه ;)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ینی عمرا تو کتم میرفت گزینه یک باشه:cool:....منم فک می کردم چهاره تا زمانی که به کلمه دو سر گیردار اشاره کردی....ینی آرامش خاصی بهم مستولی شدا!!!:biggrin:

honeybee1370

کاربر بیش فعال
تو نمودار خمش اگه تیزه ایجاد شده بود جاییش یعنی اونجا بار متمرکز هست،اگه پرش ایجاد شده بود یعنی گشتاور هست،اگه نمودار یه خط کج بود یعنی بدون بارگزاریه و اگه سهمی بود گسترده یکنواخت،و اگه سهمی درجه دو بود و چولگی داشت یعنی بار گسترده مثلثی روشه ;)
وای! راست میگی!!! پاک قاطی کردم روز قبل از آزمون :confused:

ینی عمرا تو کتم میرفت گزینه یک باشه:cool:....منم فک می کردم چهاره تا زمانی که به کلمه دو سر گیردار اشاره کردی....ینی آرامش خاصی بهم مستولی شدا!!!:biggrin:
:D بیایید در این لحظات آخر آرامش خودمان را حفظ کنیم

بالا