رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

atp2

عضو جدید
بچه ها سلام خسته نباشین
بچه ها من تو تستها به یه کلمه برخوردم ، نمیدونم کدوم بخش دیدم ،
خروج از محوریت ،
همون که تو تیر مثلا یه هو نیروی فشاری یا کششی بیشتر میشد ، میشه یه توضیح بدین و اینکه تو چه کتاب و مبحثی بود ؟ مرسی ، من از یه دوستم پرسیدم گفت تو ساختمان بلنده ولی من اصلا اون مبحثو نخوندم . ممنون میشم منو از درگیری ذهنی خارج کنین .

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

بچه ها سلام خسته نباشین
بچه ها من تو تستها به یه کلمه برخوردم ، نمیدونم کدوم بخش دیدم ،
خروج از محوریت ،
همون که تو تیر مثلا یه هو نیروی فشاری یا کششی بیشتر میشد ، میشه یه توضیح بدین و اینکه تو چه کتاب و مبحثی بود ؟ مرسی ، من از یه دوستم پرسیدم گفت تو ساختمان بلنده ولی من اصلا اون مبحثو نخوندم . ممنون میشم منو از درگیری ذهنی خارج کنین .
نه تو مبانی سازه هم هست

آخرین ویرایش:

moomidi

عضو جدید
سلام
احساس میکنم سوال 35 آزمون 5-9-95 مرکز معماری جوابش اشتباهه؟
35.jpg35answer.jpg

اتصالش که مفصلی نیست - گیرداره!
گزینه 3 نظر منه
کسی میتونه کمک کنه؟

آرات

عضو جدید
گزینه ۴ درسته اتصال دکل به عرشه مفصلیه و اون عرشه بار جانبی رو به کابل و دکل منتقل می کنه برای مقابله با خمش ایجاد درجه آزادی با تکیه گاه مفصلی شکل می گیره که مشکل خمش حداکثر به پای دکل رو حل می کنه و به دکل اجازه مقاومت در برابر اثرات بارهای اندرکنشی رو میده این عامل هم در قوس ها هم پیش میاد که محل اتصال به پی یا قسمت میانی قوس مفصلی بشه برای مقابله با بار حرارتی و به اصطلاح گنبد نفس بکشه کلا بیشتر اتصالات سازه ای کالاتراوا مفصلی است گیردار کمه

raha pania

کاربر بیش فعال
photo_2017-07-20_23-23-03.jpgسلام دوستان ،میشه این قسمت ستونو توضیح بدین ....مخصوصا اون 3 تا شکل ...کاملا گیج شدم:(

بالا