رفع اشکال دروس ارشد IT

sougmad

عضو جدید
کلا کد همینگ رو متوجه نشدید ما من سوال شما رو درست نفهمیدم؟!
کد همینگ میگه به جای توان های ۲ بیایم کد قرار بدیم،چجوری؟ ... r1 r2 m3 r4 m5 m6 m7 r8 m9 m10 m11 m12 m13 m14 m15 r16
نکته : عددها از ۱ شروع میشن،نه صفر (چون ۲ به توان ۰ میشه ۱)
مثلا واسه ۱۱۰۱ اینجوری میکنیم r1 r2 1 r4 1 0 1 درسته؟
حالا میخوایم ببینیم که هرکدوم از m ها تولید کننده کدوم rها هستند(بدیهیه که داده رو داریم و کد رو میخوایم به دست بیاریم).میایم سازنده هاش رو پیدا میکنیم :
m3 عددش ۳ هست.با چه اعدادی (که توان ۲ هستند) میشه ۳ رو ساخت؟ ۲ + ۱ (یعنی ۲ به توان ۱ و ۲ به توان ۰) پس m3 توی تولید r1 و r2 شرکت داره.
m5 عددش ۵ هست،یعنی ۴ + ۱ یعنی ۲ به توان ۲ و ۲ به توان ۱) پس توی ساخت r1 و r4 شرکت داره.
m6 عددش ۶ هست،یعنی ۴ + ۲ پس توی تولید r2 و r4 شرکت داره.
m7 توی تولید r1 و r2 و r4 شرکت داره.
m9 توی تولید r8 و r1 شرکت داره.
....
....
خب توی داده ای که خودش چهار بیته،و با توجه به طولش،با کد میشه ۷ بیت،تا m7 بیشتر پیش نمیریم،درسته؟ حالا ببینیم تولید کننده های هر کدوم از r ها چیه:
r1 : بیت های m3 و m5 و m7 توی تولیدش شرکت داشتن.
r2 : بیت های m3 و m6 و m7
r4 : بیت های m5 و m6 و m7

بیت هایی که m دارن،همون داده های ما هستن.

مرسی از این همه تایپتون!!
ولی اینا رو کتاب داشت. :d

سوال من این نبودا
دیگه خودم به جواب رسیدم:d

سپاس:gol:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
مرسی از این همه تایپتون!!
ولی اینا رو کتاب داشت. :d
سوال من این نبودا
دیگه خودم به جواب رسیدم:d

سپاس:gol:
خواهش میکنم،عیب نداره شاید یکی دیگه اومد استفاده کرد.
حجم تایپش مسئله نبود فقط اینکه باید انگلیسی و فارسی عوض میکردم سخت بود! سخت بود ولی می ارزید.

dasthayekhaly

عضو جدید
سلام. همگی خسته نباشید
دو تا سوال سیستم عامل دارم.
1- در سیستمی که از RR برای زمانبندی فرایندها استفاده میکند، فرآیند ها به شکل زیر در سیستم ثبت شده اند. در صورتی که زمان سوئیچ بین فرآیندها برابر با 0.5 میلی ثانیه و کوانتم زمانی هر 1میلی ثانیه باشد، فرآیند P3 در چه زمانی از سیستم خارج خواهد شد؟
Capture.JPGجواب: 12

2- در یک سیستم که نخها در مد کاربر پیاده سازی شده اند، شامل 3فرآیند با شرایط زیر:
الف) فرآیند اول شامل دو نخ است که دوثانیه به زمان برای اجرا نیاز دارند.
ب) فرآیند دوم شامل دو نخ است. اولین نخ نیاز به 1ثانبه اجرا دارد اما دومین نخ این فرآیند بعد از 1ثانیه که از اجرایش میگذرد طی یک درخواست I/O به مدت دو ثانیه از DMA استفاده میکند بعد از آن یک ثانیه دیگر نیاز به اجرا دارد.
ج) فرآیند سوم شامل 3 نخ است که نخهای اول و سوم هرکدام به مدت 5 ثانیه به زمان اجرا نیاز دارند، اما نحوه اجرای نخ دوم این فرآیند اینگونه است که هر2ثانیه یکبار باید به مدت 1ثانیه اجرا میشود.
فرض کنید زمانبندی فرآیندها با الگوریتمRR و زمانبندی نخها به صورت FCFS باشد. با این فرض، در ثانیه دهم سیستم در چه وضعیتی است؟
1) اجرای فرآیند دوم تمام شده و از سیستم خارج میشود.
2) نخ دوم از حالت مسدود خارج شده و آماده دریافت از DMA است.
3) نخ دوم از فرآیند سوم در حالت اجرا است.
4) اجرای نخ دوم از فرآیند اول تمام میشود لذا فرآیند اول از سیستم خارج میگردد.

پیشاپیش از کمکتون ممنونم:)

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام. همگی خسته نباشید
دو تا سوال سیستم عامل دارم.
1- در سیستمی که از RR برای زمانبندی فرایندها استفاده میکند، فرآیند ها به شکل زیر در سیستم ثبت شده اند. در صورتی که زمان سوئیچ بین فرآیندها برابر با 0.5 میلی ثانیه و کوانتم زمانی هر 1میلی ثانیه باشد، فرآیند P3 در چه زمانی از سیستم خارج خواهد شد؟
مشاهده پیوست 72926جواب: 12

2- در یک سیستم که نخها در مد کاربر پیاده سازی شده اند، شامل 3فرآیند با شرایط زیر:
الف) فرآیند اول شامل دو نخ است که دوثانیه به زمان برای اجرا نیاز دارند.
ب) فرآیند دوم شامل دو نخ است. اولین نخ نیاز به 1ثانبه اجرا دارد اما دومین نخ این فرآیند بعد از 1ثانیه که از اجرایش میگذرد طی یک درخواست I/O به مدت دو ثانیه از DMA استفاده میکند بعد از آن یک ثانیه دیگر نیاز به اجرا دارد.
ج) فرآیند سوم شامل 3 نخ است که نخهای اول و سوم هرکدام به مدت 5 ثانیه به زمان اجرا نیاز دارند، اما نحوه اجرای نخ دوم این فرآیند اینگونه است که هر2ثانیه یکبار باید به مدت 1ثانیه اجرا میشود.
فرض کنید زمانبندی فرآیندها با الگوریتمRR و زمانبندی نخها به صورت FCFS باشد. با این فرض، در ثانیه دهم سیستم در چه وضعیتی است؟
1) اجرای فرآیند دوم تمام شده و از سیستم خارج میشود.
2) نخ دوم از حالت مسدود خارج شده و آماده دریافت از DMA است.
3) نخ دوم از فرآیند سوم در حالت اجرا است.
4) اجرای نخ دوم از فرآیند اول تمام میشود لذا فرآیند اول از سیستم خارج میگردد.

پیشاپیش از کمکتون ممنونم:)

به به سوالهای سیستم عامل :smile:
جواب سوال اول :
باید بگم این تست جالبه هست چون در واقع مشخص میکنه شما چقدر مهندسین .. میگین نه به حلش نگاه کنید
اول بگم که هر فرآیند طبق صورت سوال یک میلی ثانیه اجرا میشه نیم میلی ثانیه سویچ میکنه .. دقت کنید که در جدول مبنای زمانی دقیقه هست نه میلی (که اینجاست که باید مهندس بتونه کوانتومی مسئله رو حل کنه

در زمان 0 فرایند P1 وارد میشه و تا زمان 2 دقیقه CPU دستش هست
در دقیقه 2 که P2 وارد میشه باید ریز بشیم روی میلی ثانیه اما چون صورت سوال با فرآیند P3 کار داره ما اینها رو پارالل انجام میدیم یعنی اگر دقت کنید P2 فقط 2 دقیقه باید اجرا بشه پس P1 هم موازی اون 2 دقیقه اجرا باید بشه و اگر سویچ بین اونها رو هم در نظر بگیریم فرآیند P2 در زمان تقریبا 8 دقیقه خارج میشه (اینکه دقیقا P2 در چه زمانی خارج میشه باتوجه به اینکه در مسئله ذکر نشده که فرآیند در زمان ورود اولویت به فرآیندهایی که داخل هستن دارند یا خیر )

پس در دقیقه 8 P2 خارج و تا زمانی که P3 وارد شود (یعنی دقیقه 9) P1 به تنهایی اجرا میشه
حالا در دقیقه 9 که P3 وارد میشه مثل قبل P1 و P3 همروند اجرا میشن و چون فرآیند P3 فقط یک دقیقه احتیاج به منابع داره پس باید متعاقبا P1 هم یک دقیقه اجرا بشه و با توجه به سویچی که بین انها رخ میدهد (P1 یه میلی ثانیه اجرا میشه بعد نیم میلی ثانیه سویچ و بعد P1 یک میلی ثانیه اجرا و بعد نیم ثانیه سویچ) میبینید اینطوری که برای یک میلی ثانیه اجرا شدن P3 ما 3 میلی ثانیه زمان نیاز داریم
پس برای یک دقیقه اجرا شدنش 3 دقیقه وقت نیاز داریم که با توجه به اینکه زمان 9 وارد شده زمان 12 خارج میشود (9+3=12)

======================================
در سوال دومتون ذکر نکردین کوانتوم RR چقدر هست .. ولی من میدونم که منظور شما 3 کوانتوم بوده ..

فرایند اول که نخ اولش 2 ثانیه زمان میخواد که (باتوجه به کوانتوم 3 ثانیه ایی ) نخ دومش یک ثانیه اجرا و کوانتومش تموم میشه

در فرایند دوم , نخ اولش یه ثانیه زمان نیاز دارد پس در ثانیه چهارم نخ اول فرایند دوم تموم میشه
نخ دومش هم یک ثانیه اجرا میشه بعد چون نیاز به I/O داره CPU رو رها میکنه (پس تا اینجا در زمان5 هستیم)

در فرایند سوم, نخ اول دو ثانیه اجرا میشه .. بعد نخ دومش (با توجه صورت مسئله, که باید هر دوثانیه ,یک ثانیه اجرا شود ) یک ثانیه اجرا میشه و کوانتوم سه ثانیه ایی فرآیند سوم تموم و میریم فرایند اول

فرایند اول (نخ دومش) نیاز به یه ثانیه زمان دارد که در زمان 8 وارد و 9 خارج میشه

حالا به فرایند دوم میرویم
در فرایند دوم که نیاز داشت دوثانیه سپری شود , سپری شده و اجرا میشه و یک ثانیه تمام

حالا در زمان 10 هستیم که فرایند دوم کلا خارج میشود (گزینه یک صحیح هست )

موفق باشید
:gol:

dasthayekhaly

عضو جدید

در دقیقه 2 که P2 وارد میشه باید ریز بشیم روی میلی ثانیه اما چون صورت سوال با فرآیند P3 کار داره ما اینها رو پارالل انجام میدیم یعنی اگر دقت کنید P2 فقط 2 دقیقه باید اجرا بشه پس P1 هم موازی اون 2 دقیقه اجرا باید بشه و اگر سویچ بین اونها رو هم در نظر بگیریم فرآیند P2 در زمان تقریبا 8 دقیقه خارج میشه (اینکه دقیقا P2 در چه زمانی خارج میشه باتوجه به اینکه در مسئله ذکر نشده که فرآیند در زمان ورود اولویت به فرآیندهایی که داخل هستن دارند یا خیر )

پس در دقیقه 8 P2 خارج و تا زمانی که P3 وارد شود (یعنی دقیقه 9) P1 به تنهایی اجرا میشه ..

خیلی خیلی ممنونم از پاسختون
من برداشتم از پاسخ شما اینه ببینید درسته؟
یکی اینکه وقتی میدونیم P2 به دو دقیقه وقت نیاز داره و باP1 به صورت موازی انجام میشه، یعنی میدونیم تا دقیقه 8 حتماً P2 تموم شده ولی اینکه کی تموم شده رو دقیقا نمیدونیم درسته؟(مثلا ممکنه دقیقه 6 تموم بشه؟یا مجبوره دقیقا تا دقیقه 8 طول بکشه؟چرا؟)و میدونیم P1 هنوز کامل نشده ولی اینکه دقیقا چقدرش مونده رو باید بر حسب میلی ثانیه ها حساب کنیم درسته؟ یعنی اگه فرآیند 3ای وجود نداشته باشه P1 تا حدود دقیقه 10 تموم میشه درسته؟
تحلیلتون از سوئیچهای بین P1 وP3 هم خیلی قشنگ بود ممنونم. من اینها رو 1.5 ثانیه در نظر میگرفتم.

در مورد سوال دوم:

دوتا مشکل داشتم. یکی اینکه بعد از اینکه نخ دوم فرایند دوم 1ثانبه اجرا میشد، 1ثانیه هم برای اجرا شدن DMA در نظر میگرفتم و کلاً یک ثانیه جلو میرفتم!!!
دوم اینکه بعد از دو ثانیه اجرای نخهای فرایند سوم، حتماً نخ دوم یک ثانیه اجرا بشه. من اینم خوب متوجه نشده بودم که به لطف شما متوجه شدم.
خیلی ممنونم شما هم موفق باشید

dzzv_13

مدیر تالار
خیلی خیلی ممنونم از پاسختون
من برداشتم از پاسخ شما اینه ببینید درسته؟
یکی اینکه وقتی میدونیم P2 به دو دقیقه وقت نیاز داره و باP1 به صورت موازی انجام میشه، یعنی میدونیم تا دقیقه 8 حتماً P2 تموم شده ولی اینکه کی تموم شده رو دقیقا نمیدونیم درسته؟(مثلا ممکنه دقیقه 6 تموم بشه؟یا مجبوره دقیقا تا دقیقه 8 طول بکشه؟چرا؟)و میدونیم P1 هنوز کامل نشده ولی اینکه دقیقا چقدرش مونده رو باید بر حسب میلی ثانیه ها حساب کنیم درسته؟ یعنی اگه فرآیند 3ای وجود نداشته باشه P1 تا حدود دقیقه 10 تموم میشه درسته؟
تحلیلتون از سوئیچهای بین P1 وP3 هم خیلی قشنگ بود ممنونم. من اینها رو 1.5 ثانیه در نظر میگرفتم.

در مورد سوال دوم:

دوتا مشکل داشتم. یکی اینکه بعد از اینکه نخ دوم فرایند دوم 1ثانبه اجرا میشد، 1ثانیه هم برای اجرا شدن DMA در نظر میگرفتم و کلاً یک ثانیه جلو میرفتم!!!
دوم اینکه بعد از دو ثانیه اجرای نخهای فرایند سوم، حتماً نخ دوم یک ثانیه اجرا بشه. من اینم خوب متوجه نشده بودم که به لطف شما متوجه شدم.
خیلی ممنونم شما هم موفق باشید

در مورد سوال اول :
اینکه p2 کی تموم میشه همون دقیقه 8 هست .. دو دقیقه اول p1 اجرا میشه .. بعد دقیقه دوم p2 وارد میشه .. در واقع منظور من این بود که زمانی که p2 وارد میشه اجرا میشه یا میره توی صف (در سوالات RR باید ذکر گردد که فرایندی که وارد میشه باید همون لحظه اجرا بشه یا باید بره توی صف)
P2 اگر بره توی صف دقیقه 8 خارج میشه ولی اگر همون لحظه اجرا بشه (همونی که گفتین 1.5 میلی ثانیه آوردین) نیم میلی ثانیه مونده به دقیقه 8 خارج میشه

=======================
در مورد سوال دوم:
خب وقتی یک ثانیه نخ دوم (از فرایند دوم) تموم میشه نیاز به I/O داره .... اگر چرخه اجرای فرایندها رو یادتون باشه (اجرا .. معلق .. آماده و ... ) نخ دوم چون نیاز به یه منبعی داره که فعلا در دسترس نیست به حالت معلق میره و cpu رو رها میکنه .. و فرایند بعدی اجرا میشه ..

موفق باشید

dasthayekhaly

عضو جدید
در مورد سوال اول :
اینکه p2 کی تموم میشه همون دقیقه 8 هست .. دو دقیقه اول p1 اجرا میشه .. بعد دقیقه دوم p2 وارد میشه .. در واقع منظور من این بود که زمانی که p2 وارد میشه اجرا میشه یا میره توی صف (در سوالات RR باید ذکر گردد که فرایندی که وارد میشه باید همون لحظه اجرا بشه یا باید بره توی صف)
P2 اگر بره توی صف دقیقه 8 خارج میشه ولی اگر همون لحظه اجرا بشه (همونی که گفتین 1.5 میلی ثانیه آوردین) نیم میلی ثانیه مونده به دقیقه 8 خارج میشه
ببخشید من متوجه نمیشم p2 فقط به دو دقیقه زمان احتیاج داره. اگه همزمان با p1 هم انجام بشه چرا باید تا دقیقه 8 طول بکشه؟ چرا زودتر تموم نمیشه؟مثلا دقیقه 6؟ چون میخواد با p1 به صورت موازی انجام بشه باید تا دقیقه 8کشش بده؟ بدون محاسبه زمان سوئیچ بین فرایندها اینو چطوری حساب میکنیم؟
چرا درک سیستم عامل اینقدر برای من سخته؟ دارم از خوندنش ناامید میشم.:cry:

dzzv_13

مدیر تالار
ببخشید من متوجه نمیشم p2 فقط به دو دقیقه زمان احتیاج داره. اگه همزمان با p1 هم انجام بشه چرا باید تا دقیقه 8 طول بکشه؟ چرا زودتر تموم نمیشه؟مثلا دقیقه 6؟ چون میخواد با p1 به صورت موازی انجام بشه باید تا دقیقه 8کشش بده؟ بدون محاسبه زمان سوئیچ بین فرایندها اینو چطوری حساب میکنیم؟
چرا درک سیستم عامل اینقدر برای من سخته؟ دارم از خوندنش ناامید میشم.:cry:

فکر میکنم شما هنوز به فرق بین میلی ثانیه با ثانیه دقت نکردین
خب تا دقیقه 2 که فقط p1 اجرا میشه
در دقیقه 2 که p2 وارد میشه نیم میلی ثانیه سویچ طول میکشه بعد یک میلی ثانیه اجرا میشه .. بعد سویچ میکنه .. بعد p1 یک میلی ثانیه اجرا میشه .. (پس از زمان که p2 وارد شده سه میلی ثانیه گذشته و هر کدوم یک میلی ثانیه اجرا شدن )

نتیجه .. اگر 3 دقیقه بگذرد هر کدوم یک دقیقه اجرا شدن ..و یک دقیقه هم برای سویچ طول کشیده (یک میلی ثانیه این ..نیم میلی ثانیه سویچ .. یک میلی ثانیه اون ..نیم میلی ثانیه سویچ .. همینجور پیش برو تا آخر)

حالا چون p2 دو دقیقه نیاز داره که اجرا بشه .. p1 هم باید به موازات اون 2 دقیقه اجرا بشه .. و با احتساب 2 دقیقه هم سویچ ... جمعا از ورود p2 باید 6 دقیقه بگذرد تا اون خارج شود
(پس چون زمان دو وارد شده زمان 8 خارج میشه)

dasthayekhaly

عضو جدید
فکر میکنم شما هنوز به فرق بین میلی ثانیه با ثانیه دقت نکردین
خب تا دقیقه 2 که فقط p1 اجرا میشه
در دقیقه 2 که p2 وارد میشه نیم میلی ثانیه سویچ طول میکشه بعد یک میلی ثانیه اجرا میشه .. بعد سویچ میکنه .. بعد p1 یک میلی ثانیه اجرا میشه .. (پس از زمان که p2 وارد شده سه میلی ثانیه گذشته و هر کدوم یک میلی ثانیه اجرا شدن )

نتیجه .. اگر 3 دقیقه بگذرد هر کدوم یک دقیقه اجرا شدن ..و یک دقیقه هم برای سویچ طول کشیده (یک میلی ثانیه این ..نیم میلی ثانیه سویچ .. یک میلی ثانیه اون ..نیم میلی ثانیه سویچ .. همینجور پیش برو تا آخر)

حالا چون p2 دو دقیقه نیاز داره که اجرا بشه .. p1 هم باید به موازات اون 2 دقیقه اجرا بشه .. و با احتساب 2 دقیقه هم سویچ ... جمعا از ورود p2 باید 6 دقیقه بگذرد تا اون خارج شود
(پس چون زمان دو وارد شده زمان 8 خارج میشه)

آهاااااااااااااااااااااااااااااااااااااان
حالا متوجه شدم! مرســــــــــــــــــــــــی
متوجه شده بودم که واحد سوئیچ میلی ثانیه هست و اجراشون دقیقه ولی نمیتونستم ازش استفاده کنم! خیلی خیلی ممنونم

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام یه اشکال درس معماری کامپیوتر داشتم میشه کمکم کنید:چه جوری پالس ساعت رو حساب می کنیم منظورم اینه که وقتی چند دستور رو میده میگه چند پالس ساعت لازمه که اجرا بشه چه جوری محاسبه می کنیم؟

atefezare

عضو جدید
اولین اشکال هم خودم میپرسم که از درس طراحی الگوریتمه :
چطوری میشه همچین نتیجه ای گرفت ؟
مشاهده پیوست 60990

بین این دو عبارت رابطه تساوی برقرار است.
از عبارت سمت چپ شروع می کنیم و به عبارت سمت راست می رسیم. مقدار n=1 را در آن جایگزین کرده و با ساده کردن عبارت و سپس جایگذاری N=n-1 به عبارت سمت راست می رسیم:
مشاهده پیوست math1.bmp

nargess irani

عضو جدید
کد همینگ میگه به جای توان های ۲ بیایم کد قرار بدیم،چجوری؟ ... r1 r2 m3 r4 m5 m6 m7 r8 m9 m10 m11 m12 m13 m14 m15 r16
حالا میخوایم ببینیم که هرکدوم از m ها تولید کننده کدوم rها هستند(بدیهیه که داده رو داریم و کد رو میخوایم به دست بیاریم).میایم سازنده هاش رو پیدا میکنیم :
m3 عددش ۳ هست.با چه اعدادی (که توان ۲ هستند) میشه ۳ رو ساخت؟ ۲ + ۱ (یعنی ۲ به توان ۱ و ۲ به توان ۰) پس m3 توی تولید r1 و r2 شرکت داره.
m5 عددش ۵ هست،یعنی ۴ + ۱ یعنی ۲ به توان ۲ و ۲ به توان ۱) پس توی ساخت r1 و r4 شرکت داره.
....
....
خب توی داده ای که خودش چهار بیته،و با توجه به طولش،با کد میشه ۷ بیت،تا m7 بیشتر پیش نمیریم،درسته؟ حالا ببینیم تولید کننده های هر کدوم از r ها چیه:

ممنون که اینقد کامل جواب دادین مشکلم حل شد :)

nargess irani

عضو جدید
سلام
من از سیستم عامل اشکال دارم توی فصل همروندی و انحصار متقابل .... یعنی درسشو یه کم می فهمم ولی تستاشو نمیتونم بزنم .مفهومی یاد نگرفتم . تستایی که مشکل دارم ایناست وممنون میشم یکی مطلب رو واسم جا بندازه خیلی بهش احتیاج دارم
DSCN2886.jpgDSCN2887.jpg

atefezare

عضو جدید
سلام
من از سیستم عامل اشکال دارم توی فصل همروندی و انحصار متقابل .... یعنی درسشو یه کم می فهمم ولی تستاشو نمیتونم بزنم .مفهومی یاد نگرفتم . تستایی که مشکل دارم ایناست وممنون میشم یکی مطلب رو واسم جا بندازه خیلی بهش احتیاج دارم
مشاهده پیوست 120887مشاهده پیوست 120888

سلام ، جواب تست ها از نظر من به این صورت هستند اگر گزینه ها درست هستند بگویید تا جواب تشریحی بگذارم.
تست 3 - کارشناسی ارشد کامپیوتر - سراسری 73 : گزینه 1
تست 5 - کارشناسی ارشد کامپیوتر - سراسری 75 : گزینه 3
تست 6 - کارشناسی ارشد کامپیوتر - سراسری 75 : گزینه 4

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

....
....

ممنون بابت جواب ولی دو تا سوال دارم :confused: یکی اون قسمت که قرمز کردم رو میشه بیشتر توضیح بدی و اینکه میشه اونو یه جور دیگه هم نوشت ؟ دوم اینکه بقیه اش چی کار می کنیم منظورم اینه چه جوری حساب می کنی که بیت ها خطا دارند یا نه؟

hiva_yekta

عضو جدید
سلام
سوال هوش 90:
کدام یک از موارد زیر در مورد الگوریتم ژنتیک نادرست است؟
1)شرط خاتمه می تواند نسل باشد
2)یکی از مراحل الگوریتم ژنتیک انتخاب بازماندگان است.

این 2 گزینه تو 2تا مبع متفاوت جواب متفاوت داشت ؛کدوم درست تره

سوال بعدی هم گسسته 90 هست:
در صورتی که f(x) تابع مولد پیچش دنباله های .....وa(n)=1,1,1,1,0,0,0,0,0,0,..... , b(n)=1,3 b tavan 2, 3 b tavan 2 باشد
2*f x
x b tavan 4-1
کدام است؟

اگر کسی جواب تشریحی گسسته 90 را داره میشه بذاره حتی شده از کتاب عکس بگیرین ممنون میشم شدیـــــــــــــــــــــــــــــــد

آخرین ویرایش:

parisach

عضو جدید
سلام دوستان
من ارشد تجارت مي خونم
مي خواستم پايان ناممو در مورد ارزش طول عمر مشتريان CLV بردارم.
كسي مي تونه در اين زمينه راهنمايي كنه . داده كاوي بلد باشه يا كتاب كه كمك كنه معرفي كنه

fatiama66

عضو جدید
سلام دوستان عزیزم
من خلاصه کتاب مدیریت استراتژیک فناوری طلاعات را دارم هرکسی خواست بگه تا بفرستم براش فقط شاید زیاد وارد این تاپیک نشم خصوصی کنه تا بیام بگذارم.
اما سوال خودم:
هرکسی سند استراتژی it داره به من بده شدید بهش نیاز دارم ،مراحلش را دارم اما اینکه برای مکان خاصی تنظیم شده باشه ندارم.
مرسی

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سالام خدمت دسوتان یک اشکالی دارمم ممنون میشم دوستان توضیح بدن د رکتاب شبکه 1 آقای حقیقت در فصل کنترل خطا صفحه 105 یک مثالی هست در مورد روش تولید crc میشه لطف کنید روش محاسبه اش رو توضیح بدین ( اینکه عدد دودویی رو چه جوری به عدد دودویی بدون تبدیل به مبنای ده حل کرده رو نفهمیدم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند )

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام دوستان
سوال1
در مورد ساختار کلاستر mosix تحقیق کنید و مشخص کنید آیا امروزه از این کلاستر استفاده می شود؟ آیا می توانید کلاستری معرفی کنید که امروزه استفاده می شود و ویژگی آن را بیان کنید؟
ممنون میشم من را راهنمایی کنید
با تشکر

zigorathesh

عضو جدید
مشکل در پیداکردن منابع

مشکل در پیداکردن منابع

باسلام خدمت همه دوستان
میخاستم بدونم کسی از دوستان میدونه منابع ارشد رایانش امن چیاهستش؟کتاب تنن بام که ی دونشه،بقیه مراجعشو اگه کسی میدونه بذاره لطفن.
ممنون از همه.