رفع اشکال تخصصی دروس کارشناسی ارشد و سوالات کنکور ارشد مهندسی شیمی

dac_ali

عضو جدید
بچه ها تو راکتور بیو 93 سوالات 36 و 40 جواب من با کلید فرق دارن شما حل کردید درست در اومد؟
سوال 39 هم میشه یه توضیح بدین؟

با وجودی که خیلی وقت از سوالتون گذشته ولی امیدوارم بدردتون بخوره
هر دو سوال جوابی که کلید داده درست هست...برای سوال ۳۶ بهترین راه چک کردن گزینه هاست...گزینه ۱ غلطه چون زیر رادیکال منفی نیست و گزینه سه وچهار هم چون x نمیتونه صفر و یک باشه( درجه ۲ هست) غلط میشه....برای سوال ۴۰ چون درجه واکنش مطلوب بیشتره پس غلظت باید بالا نگه داشته بشه که جواب راکتور لوله ای هست...سوال ۳۹ هم از رابطه و یکای k مشخص است که واکنش درجه دوم هست و از طرفی چون فاز گازی و با تغییر مول هست پس سیستم با حجم متغیر محسوب میشه که حل کردن انتگرال چنین معادله ای در راکتور لوله ای بصورت دستی کار مشکل و به صرفه ای از نظر زمان نیست...اگه حجم ثابت بود راحت حساب میشد.

elham khazraei

عضو جدید
دوستان من عملیات رو مشکل دارم، با وجود اینکه خیلی به این درس علاقمندم ولی متاسفانه برای کنکور خیلی لنگ میزنم و نمیتونم تست بزنم، بنظر شما چیکار کنم؟

دوستان عزیز هر سوالی در زمینه دروس کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دارید می تونید تو این قسمت قرار بدید تا هم کسایی که بلدن به اون جواب بدن و هم بقیه از نکات آموزشی اون سوال استفاده کنن. با تشکر.

rezaee415

عضو جدید
دوستان من عملیات رو مشکل دارم، با وجود اینکه خیلی به این درس علاقمندم ولی متاسفانه برای کنکور خیلی لنگ میزنم و نمیتونم تست بزنم، بنظر شما چیکار کنم؟

برای قسمت های فهمیدنی، عملیات رو تا جایی که میتونی از متن اصلی درسنامه های کتاب های کنکوری(مثل راهیان یا ...) متوجه شو، اما هر چقدر مثال بیشتر حل کنی بهتر میشی
سایر بخش ها هم که کاملا حفظی هستش و باید به خصوص نزدیک کنکور خیلی مرور کنی

rezaee415

عضو جدید
توی تاپیک های دیگه باید بگردید، مثل (بهترین کتاب های کنکوری) یا (مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی)

0316

عضو جدید
سلام دوستان...
کسى پاسخنامه تشریحی کنکور دکترى داره؟

بالا