[ رفع اشکالات نقشه ها ] اعلام نظر > را اینجا مطرح کنید

m2ahmadi

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید به همه بچه ها
من یه تازه وارد هستم رشته من هم ربطی به معماری نداره در اصل من حسابدارم
اما در نظر دارم یه ویلا بسازم اگه میشه یه نقشه خوب برام پیشنهاد کنین ممنون میشم
مشخصات زمینی که دارم عرض 10 متر و طول 27 متر هست
ویلایی هم که میخوام بسازم در دو طبقه که طبقه اول شامل پذیرایی آشپزخونه و سرویس مهمانها باشه و طبقه دوم شامل سه خواب و سرویس خصوصی باشه سایر چیزا مثل تراس و ایوان و همچنین پارکینگ بسته به نظر خودتون
پیشاپیش ازتون تشکر میکنم . ضمنا محل اجرا هم شمال هست.

mdre13

عضو جدید
با سلام به همه برو بچ architect .

من میخوام خونمونو یه تغییراتی توش بدم میخواستم یه راهنمایی بکنید واسه یه تغییر خوب و یه طراحی فوق العاده
اسکن پلان به همراه نقشه تیر ریزی واسه جای ستونهای ساختمان رو قرار دادم
البته یه تغییر موقع ساخت تو نقشه داده بودیم اونم اینکه جای آشپزخونه با خواب (فلش آبی رنگ) جابجا شده و حمام (4)نیز کنار سرویس (2) قرار گرفته
حالا کاری که میخوام انجام بدم اینه که حال وپذیرایی رو یکی کنم (به فکر خودم اتاق خوابها رو با پذیرایی (3) جابجا کنم آشپزخونه رو بزرگ کنم و پاسیو رو کوچک کنم ویه حال پذیرایی بزرگ در بیارم البته با توجه به جای ستونها.)اگه ممکنه بهترین حالت رو مهندسی کنید.اگه مقدور بود نمای 3D
لینک پلان داخلی
لینک پلان تیرریزی

alifaall

عضو جدید
پیشنهاد و نظرخواهی

پیشنهاد و نظرخواهی

با سلام خدمت همه دوستان.یه نقشه ساختمون دارم.یه نظری روش بزنید ممنون میشم.

Untitled.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/pencil.png

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

مشاهده پیوست 60352

طرح شما خیلی ساده و بسیار از خطوط مستقیم در پلان استفاده شده پیشنهاد من اینه خودتون را اینقدر محدود نکنید و با ایجاد شکستگی ها در پلان ایجاد تنوعی نمایید .
بهتره آشپزخانه نزدیک ورودی باشه یکی از علت هاش برای ما ایرانی هاست که تعارف داریم با مهمان هستیم مثلاً فرض کنید تو این ساختمان طرح شما مهمان آمده باشه و صاحب خانه میوه و ... خرید کرده و باید در جلو مهمان طول هال رو طی کنه تا به آشپزخانه برسه که مشکل سازه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alifaall

عضو جدید
طرح شما خیلی ساده و بسیار از خطوط مستقیم در پلان استفاده شده پیشنهاد من اینه خودتون را اینقدر محدود نکنید و با ایجاد شکستگی ها در پلان ایجاد تنوعی نمایید .
بهتره آشپزخانه نزدیک ورودی باشه یکی از علت هاش برای ما ایرانی هاست که تعارف داریم با مهمان هستیم مثلاً فرض کنید تو این ساختمان طرح شما مهمان آمده باشه و صاحب خانه میوه و ... خرید کرده و باید در جلو مهمان طول هال رو طی کنه تا به آشپزخانه برسه که مشکل سازه

با سلام.ببخشید این فقط طرح کلیه.Autocad اش رو نذاشتم که بتونید راحت کلیات رو ببینید.منم فقط رو همین پیشنهاد می خوام.
ممنون که نظر دادین.بازم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش توسط مدیر:

زيگورات

عضو جدید

مشاهده پیوست 60352

دوست عزيز
با سلام :
اولا، كاربرد نقشه مورد نظر چيست، اگر ساختمان مسكوني مي‌باشد پس سرويس توالت آن كجاست- ورودي حمام در اتاق خواب مشكلات مجوز گاز دارد- ورودي مستقيم به پذيرايي با اصول معماري منافات دارد و هم بحث هدررفتن انرژي را دارد- درب اتاق خواب به پذيرايي با اصول معماري منافات دارد - پيشنهاد ميگردد با توجه به 80 متري بودن مساحت زير بنا، دوخوابه طراحي گردد - دسترسي به پشت بام از چه طريقي مي‌باشد- ساختمان چند طبقه است - وضعيت پاركينگ چگونه است - ساختمان مذكور در شهر است يا روستا
ثانيا، اگر از دوستان معماري راهنمايي بخواهيد به اهداف خود نزديكتر خواهيد شد
ثالثاً، اگر يه ايمل مي داديد امكان ارسال فايل اتوكد براي شما مقدر بود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alifaall

عضو جدید
با سلام.ساختمان مسکونی یک طبقه،سرویس توالت داخل حیاط 32متری،منطقه شهری،ورودی حمام داخل اتاق خواب،طرف ما حال و پذیرایی یکیه!دسترسي به پشت بام لازم نیست با پله باشد.پارکینگ هم ندارد.ممنون که راهنمایی میکنید.این هم جی میل:Aliakbarfaall@gmail.com
با تشکر.

Bana8

عضو جدید
درخواست نقشه آماده از ساختمون یک طبقه اسکلت بتنی !!

درخواست نقشه آماده از ساختمون یک طبقه اسکلت بتنی !!

سلام . من میخوام شروع کنم با نرم افزار 3d max یه ساختمون با همه مراحلش رو دقیق طراحی کنم
اما نقشه خاصی پیدا نکردم از یه ساختمون یک طبقه اسکلت بتنی

یه نقشه میخوام از ساختمون که یک طبقه باشه ( با بتن آرمه ) با هر اندازه ای بود
بعدش شروع کنم اینو اول با تری دی مکس طراحی کنم و بزارم رو سایت که اگه جای مشکل داشتم
بچه ها کمک کنن که وقتی رفتم سراغ ساخت ساختمون اصلی از قبل با مشکلات احتمالی برخورد کرده باشم

reza2011

عضو جدید
سلام . من میخوام شروع کنم با نرم افزار 3d max یه ساختمون با همه مراحلش رو دقیق طراحی کنم
اما نقشه خاصی پیدا نکردم از یه ساختمون یک طبقه اسکلت بتنی

یه نقشه میخوام از ساختمون که یک طبقه باشه ( با بتن آرمه ) با هر اندازه ای بود
بعدش شروع کنم اینو اول با تری دی مکس طراحی کنم و بزارم رو سایت که اگه جای مشکل داشتم
بچه ها کمک کنن که وقتی رفتم سراغ ساخت ساختمون اصلی از قبل با مشکلات احتمالی برخورد کرده باشم

ظاهرا شما به پلان معماري نياز داريد . لذا تفاوتي نميكنه كه اسكلت آن بتني باشه يا فلزي ...

من يك پلان معماري يك ساختمان 1 طبقه رو در اينجا قرار ميدم . اگر سازه ديگر مد نظرت هست همينجا اعلام كن تا واست قرار بدم .

لينك دانلود

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Bana8

عضو جدید
ظاهرا شما به پلان معماري نياز داريد . لذا تفاوتي نميكنه كه اسكلت آن بتني باشه يا فلزي ...

من يك پلان معماري يك ساختمان 1 طبقه رو در اينجا قرار ميدم . اگر سازه ديگر مد نظرت هست همينجا اعلام كن تا واست قرار بدم .

لينك دانلود

خیلی ممنون . ولی خوب مگه فونداسیون و محل های قرار گیری ستون های بتنی با فلزی تفاوت نداره ؟ میخوام همه اینا رو دقیق شکل خودش مدلسازی کنم و بزارم رو سایت که اگه جایش ایراد داشت بچه ها کمکم کنن که برطرفش کنم . اینجوری دیگه وقتی میرم رو کار واقعی مشکلات احتمالی رو از قبل میدونم

بیشتر هدفم مدلسازی فونداسیون هست که دقیق با ستون های بتنی بزنم ببینم چطوری میشه که تو زمین واقعی خرابکاری نکنم :دی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

reza2011

عضو جدید
خیلی ممنون . ولی خوب مگه فونداسیون و محل های قرار گیری ستون های بتنی با فلزی تفاوت نداره ؟ میخوام همه اینا رو دقیق شکل خودش مدلسازی کنم و بزارم رو سایت که اگه جایش ایراد داشت بچه ها کمکم کنن که برطرفش کنم . اینجوری دیگه وقتی میرم رو کار واقعی مشکلات احتمالی رو از قبل میدونم

بیشتر هدفم مدلسازی فونداسیون هست که دقیق با ستون های بتنی بزنم ببینم چطوری میشه که تو زمین واقعی خرابکاری نکنم :دی

دوست من يك مهندس معمار محل ستونها رو روي نقشه مشخص كرده و مهندس عمران هست كه در ارتباط با نوع سيستم سازه و نوع اسكلت ان تصميم گيري ميكند . شما ميتونيد ساختمان مربوط به اين نقشه رو هم بصورت اسكلت بتني و هم اسكلت فلزي مدل كنيد . جاي ستونها در نقشه مشخص شده و ميتونيد با فرض ستون بتني تمرينات خودتون روي همين نقشه اعمال كنيد . اگر نياز به نقشه سازه اي داريد مسلما اين فايل جوابگو نيست زيرا فقط حاوي پلان هاي معماري ميباشد .

p_plusplus

عضو جدید
با سلام و تشکر از نقشه های خوبتون.
ما میخوایم یه ساختمان 4 طبقه آپارتمانی بسازیم. ( هر طبقه یک واحد)
با تیرآهن (فولاد) هم میخوایم بسازیم. ( راستی برای 4 طبقه مسکونی فولاد بهتره یا بتن؟)
خواسته های ما اینه:

یک زمین 10 در 18 جنوبی داریم(یک بر و بر جلو رو به کوچه 10 متری) که میخوایم در چهار طبقه و پارکینگ و آسانسور اون رو بسازیم.
طرحی که در ذهن ماست سه اتاق نور دار که حداقل دوتاشان 15 متر باشند و دارای کمد دیواری حداقل دو متری باشند و یکی به حمام راه داشته باشد.
یک آشپزخانه حداقل 18 متری به همراه آشپزخانه مخفی که در بالکن رو به حیاط خلوت تعبیه شده باشد
و نیز یک هال نوردار بزرگ حداقل 50-60 متری.
حمام گنجایش توالت فرنگی و جکوزی داشته باشد
و کل مساحت زیربنا 155-160 متر باشد.
قناسی و پرت نداشته باشد تا حد امکان.

پیدا کنید پرتقال فروش را!

ممنون میشم اگه بتونید کمک یا راهنمایی بدید(در حد جایابی و طرح اولیه). ما چند تا دفتر مهندسی رفتیم اما طرحهایی که دادن زیاد جالب نبود.

چیزی که توی ذهن خودمه اینه :
(اما اتاقا یه جوری تو هم فرو رفتن. نمیشه درستش کرد؟ شما پیشنهاد بهتری برای مکان یابی اتاقا و سرویس و آشپزخونه ندارین؟)

http://s2.picofile.com/file/7176273117/3Khab4.jpg

reza2011

عضو جدید
با سلام و تشکر از نقشه های خوبتون.
ما میخوایم یه ساختمان 4 طبقه آپارتمانی بسازیم. ( هر طبقه یک واحد)
با تیرآهن (فولاد) هم میخوایم بسازیم. ( راستی برای 4 طبقه مسکونی فولاد بهتره یا بتن؟)
خواسته های ما اینه:

یک زمین 10 در 18 جنوبی داریم(یک بر و بر جلو رو به کوچه 10 متری) که میخوایم در چهار طبقه و پارکینگ و آسانسور اون رو بسازیم.
طرحی که در ذهن ماست سه اتاق نور دار که حداقل دوتاشان 15 متر باشند و دارای کمد دیواری حداقل دو متری باشند و یکی به حمام راه داشته باشد.
یک آشپزخانه حداقل 18 متری به همراه آشپزخانه مخفی که در بالکن رو به حیاط خلوت تعبیه شده باشد
و نیز یک هال نوردار بزرگ حداقل 50-60 متری.
حمام گنجایش توالت فرنگی و جکوزی داشته باشد
و کل مساحت زیربنا 155-160 متر باشد.
قناسی و پرت نداشته باشد تا حد امکان.

پیدا کنید پرتقال فروش را!

ممنون میشم اگه بتونید کمک یا راهنمایی بدید(در حد جایابی و طرح اولیه). ما چند تا دفتر مهندسی رفتیم اما طرحهایی که دادن زیاد جالب نبود.

چیزی که توی ذهن خودمه اینه :
(اما اتاقا یه جوری تو هم فرو رفتن. نمیشه درستش کرد؟ شما پیشنهاد بهتری برای مکان یابی اتاقا و سرویس و آشپزخونه ندارین؟)

http://s2.picofile.com/file/7176273117/3Khab4.jpg

دوست عزيز من فكر ميكنم سئوال شما بهتره در تالار مهندسي معماري مطرح بشه چون زودتر جواب ميگيري ... در ضمن طرح خودت خوبه ... فقط راه پله شما فاقد نوره و اين زياد جالب نيست .. ضمنا هميشه جهت شمال رو روي نقشه خودت مشخص كن تا بشه اظهار نظر دقيق تري كرد . ضمنا اگر اشتباه نكنم اين ساختمان از 2 طرف شمال و جنوب نور ميگيره .. درسته ؟ و از شرق و غرب حريم همسايه هست .. درسته ؟

reza2011

عضو جدید
با سلام به همه برو بچ architect .

من میخوام خونمونو یه تغییراتی توش بدم میخواستم یه راهنمایی بکنید واسه یه تغییر خوب و یه طراحی فوق العاده
اسکن پلان به همراه نقشه تیر ریزی واسه جای ستونهای ساختمان رو قرار دادم
البته یه تغییر موقع ساخت تو نقشه داده بودیم اونم اینکه جای آشپزخونه با خواب (فلش آبی رنگ) جابجا شده و حمام (4)نیز کنار سرویس (2) قرار گرفته
حالا کاری که میخوام انجام بدم اینه که حال وپذیرایی رو یکی کنم (به فکر خودم اتاق خوابها رو با پذیرایی (3) جابجا کنم آشپزخونه رو بزرگ کنم و پاسیو رو کوچک کنم ویه حال پذیرایی بزرگ در بیارم البته با توجه به جای ستونها.)اگه ممکنه بهترین حالت رو مهندسی کنید.اگه مقدور بود نمای 3D
لینک پلان داخلی
لینک پلان تیرریزی

بر و بچ ارشيتكت رو در تالار مهندسي معماري دنبالش باش نه اينجا ... :biggrin:

p_plusplus

عضو جدید
دوست عزيز من فكر ميكنم سئوال شما بهتره در تالار مهندسي معماري مطرح بشه چون زودتر جواب ميگيري ... در ضمن طرح خودت خوبه ... فقط راه پله شما فاقد نوره و اين زياد جالب نيست .. ضمنا هميشه جهت شمال رو روي نقشه خودت مشخص كن تا بشه اظهار نظر دقيق تري كرد . ضمنا اگر اشتباه نكنم اين ساختمان از 2 طرف شمال و جنوب نور ميگيره .. درسته ؟ و از شرق و غرب حريم همسايه هست .. درسته ؟

ممنون از تذکرات به جاتون. قسمت حیاط و پارکینگ به یه خونه ویلایی متصله و حیاط خلوت محسوب میشه و قسمت اتاقها رو به کوچه اس. (زمین هم جنوبیه)
حدستون درسته از شرق و غرب حریم همسایه اس و شمال و جنوبش نور میخوره.

تا حالا به نور نداشتن راه پله ها زیاد دقت نکرده بودم. اما هرکاری میکنم باید یه چیزی این وسط قربانی نور بشه! چون نمی تونم اتاقها و پذیرایی و آشپزخونه رو فدای کم نوری کنم و با نورگیر هم موافق نیستم. مجبور بودم آسانسور رو بندازم وسط.
البته دید من مهندسی نیست.
قطعا" شما مهندسای عزیز می تونین راهنمایی بهتری بکنین تا اگه راه داشته باشه این مشکل نور رو حل کنم.
منتظر نظراتون هستم.
بازم مرسی.

moh_2008

عضو جدید
طراحي پلان

طراحي پلان

با سلام
دوستان عزيز من يك پلاك دارم كه ميخام براي خودم يه ساختمان شيك با شرايط ذيل بزنم از تمامي دوستان صميمانه تقاضامندم با توجه واقع شدنم در يك منطقه محروم با كشيدن يك پلان معماري ساده مرا راهنمايي كنيد ضمنا جهت تشكر و قدرداني به پلان برگزيده هديه اي ناقابل تقديم خواهم كرد.
شرايط:
پلاك : ابعاد آن در دوضلع شرقي و غربي 20 متر بوده كه در دوطرف پلاك همسايه مي باشد، در ضلع شمالي 13.5 متر به پلاك همسايه و در ضلع جنوبي نيز 13.5 متر به گذر 12 متري ميرسد.(پلاك 20*13.5 گونيا مي باشد.)
طبقات : يك طبقه اسكلت بتني با امكان ساخت تا دو طبقه در آينده.
پاركينگ : عرض بين 3 تا 4 متر و به طول 2 ماشين كه درب ورودي آن مستقيم به گذر باشد و بالاي آن دو اتاق و يك سرويس و يك آشپزخانه كوچك كه يك اتاق آن كه رو به گذر است داراي تراس باشد.(دوبلكس)
همكف : يك هال و پذيرايي 8*6 ، يك آشپزخانه 4*6 با سرخ كن مجزا در حد مقدور با ناهار خوري، يك سرويس بهداشتي عمومي، دو خواب كه يكي از آنها داراي سرويس بهداشتي و اتاقكي كه كلا كمد باشد و يك راه پله كه فقط براي دسترسي به اتاقهاي بالاي پاركينگ باشد.
راه پله : راه پله مجزا براي طبقه دوم كه ورودي آن از گذر باشد و به اتاق بالاي پاركينگ كه تراس دارد نيز دسترسي داشته باشد.
حياط : در ضلع جنوبي و رو به گذر حداكثر 3 متر عرض حياط باشد و طول آن نيز به اندازه همان 13.5 متر منهاي پاركينگ و راه پله مجزا باشد.
چنانچه دوستان پلانهايي داشته باشند كه در اين پلاك بگنجد و با شرايط بالا متفاوت باشد نيز لطفا برايم ارسال كنيد.
ايميل :mohammad_iran87@yahoo.com
با تقديم احترام و تشكر فراوان از همه دوستان

ixabedi

کاربر فعال
طراحی پلان

طراحی پلان

یه زمین داریم به ابعاد 6 *12 متر
قرار نوع سازه بنایی باشه
طبقه همکف کلا یه سالن باشه و طبقه اول مسکونی باشه

سوال:
اجرای سالن با توجه به اینکه نوع سازه بنایی است امکان پذیره؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه زمین داریم به ابعاد 6 *12 متر
قرار نوع سازه بنایی باشه
طبقه همکف کلا یه سالن باشه و طبقه اول مسکونی باشه

سوال:
اجرای سالن با توجه به اینکه نوع سازه بنایی است امکان پذیره؟

سلام .. اگر ضوابط لرزه ای رو رعایت کنید حتماً میشه این کار و کرد :) به بخش طراحی سازه منتقل میشه پستتون

ixabedi

کاربر فعال
وقتی قراره سالن باشه و دیوارباربری هم وجود نداره
شناژ هم که نمیتونه وسط سالن بعنوان ستون انجام وظیفه کنه و از طرف دیگه برای سازه بنایی فقط یه سری حداقل های از لحاظ ابعاد شناژ و دیوار تعیین شده

مشکل من اینه که در طبقه همکف که سالن هستش و دیوار باربری وجود نداره بار سقف وسط سالن باید چطوری تحمل بشه

mhb-shn

عضو جدید
[ رفع اشکالات انواع نقشه ] خود را ایجا مطرح کنید

[ رفع اشکالات انواع نقشه ] خود را ایجا مطرح کنید

دوستان سلام
من یک نقشه طراحی کردم (با 2013)که میخوام اون رو روی زمینم پیاده کنم
من خودم مهندس کامپیوترم و از جزئیات اطلاع کاملی ندارم
میخوام جای ستونها رو برام مشخص کنید و توی حال و پذیرایی ستون نخوره
اگه کمکم کنید ممنوم میشم
فایل رو ضمیمه کردم

مشاهده پیوست Drawing2.rar

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
دوستان سلام
من یک نقشه طراحی کردم (با 2013)که میخوام اون رو روی زمینم پیاده کنم
من خودم مهندس کامپیوترم و از جزئیات اطلاع کاملی ندارم
میخوام جای ستونها رو برام مشخص کنید و توی حال و پذیرایی ستون نخوره
اگه کمکم کنید ممنوم میشم
فایل رو ضمیمه کردم

مشاهده پیوست 103257
---------------------------------------------------------
دوست عزیز این اتوکدی که داری جدید هستو توی اتوکد های ما باز نمیشه.
یه لطفی کن ذخیره که میکنی بر اساس اتوکد 2010 یا 2007 کن تا بتونیم بازش کنیم.