رفتـارهای آزاردهنـده خانـم های ایـرانی در خانـواده

ali561266

کاربر ممتاز


هفته پیش ایمیلی با عنوان هفـت نوع شوخـی زشت آقـایان با خانـم ها در مورد رفتارهای زننده مردان ایرانی در خانواده را به گروه ارسال کردیم که خیلی از خانم ها از انتشار آن تشکر کردند و آنرا مشکل اصلی زندگی خود دانستند، البته آقایان هم بیکار ننشستند و از ما خواستند رفتارهای زننده خانم های ایرانی را هم منتشر کنیم، ما هم در این نوشتار سعی کردیم 6 رفتار نادرست خانم های ایرانی در خانواده را بیان کنیم. این 6 رفتار نادرست، در واقع از مهمترین علل دعواهای زناشویی است که باید به خانم های محترم هشدار بدهیم که چنانچه این 6 رفتار را کنار نگذارند در قلب همسر خود جایی نخواهند داشت !

یک هشدار مهم قبل از خواندن این مقاله: ببینید دوستان عزیز این مقالات هم خوب است هم بد ! خوب برای مخاطبینی که برای آنها نوشته شده، مثلا ما این مقاله را برای خانم ها نوشته ایم، قسمت خوبش اینجاست که خانم ها می خوانند و انشاالله عمل می کنند، اما قسمت بد ماجرا کجاست؟ جایی که آقا این مقاله را می خواند و می رود خانه همین مقاله را می زند توی سر همسرش ! لطفا از این کارها نکنید.
اگر آقا هستید و احیانا ایمیل هفته قبل را نخواندید لطفا قبل از اینکه این مقاله را مطالعه بفرمایید اینـجا کلیک کنید و
هفـت نوع شوخـی زشت آقـایان با خانـم ها را حتما بخوانید، چون ممکن است برایتان کاربردی تر از مقاله حاضر باشد ...


خب، حالا برویم سراغ رفتارهای آزاردهنده خانم های ایرانی در خانواده که شامل 6 نوع رفتار است :

1. غر زدن های زیاد

یکی از مهمترین انتقادات آقایان، غر زدن های مدام خانم هاست، البته من نمی گویم هیچ وقت از شوهرتان ایراد نگیرید و انتقاد نکنید، ولی انتقاد کردن آداب و روشهایی (مخصوصا در مواجهه با آقایان) دارد که باید آنها را رعایت کنید، 3 مورد غر زدن داریم که تضمینی زندگی شما را تلخ می کند !

- مواردی که از آن مدتها گذشته است.

مثلا سالها پیش همسر شما کمدی برای خانه خریده است، شما هم مدت هاست دارید از آن استفاده می کنید، دلیلی ندارد مدام این مسئله را پیش بکشید و به خرید همسرتان ایراد بگیرید.

- موارد که تصمیمی که باید در مورد آن (غلط یا درست) گرفته شده است.

وقتی در مورد کاری تصمیمی گرفته شد، بهترین کار این است که هم شما و هم همسرتان هر دو تمام تلاش تان را برای تحقق درست آن تصمیم بکار بگیرید، مثلا تصمیم گرفتید آخر هفته به مهمانی بروید، کاری به شرایط نداریم بالاخره تصمیمی است که گرفته شده و بهتر است با همسرتان راه بیایید و به او در این تصمیم کمک کنید.

- مواردی که شما یا همسرتان کنترلی روی آن ندارید و در واقع کاری از دست تان بر نمی آید.

در زندگی مسائلی وجود دارد که شما نمی توانید برای تغییر آن کاری بکنید، البته همیشه و در هر شرایطی می شود کاری انجام داد، ولی شاید به دلایل خاص یا به دلیل قرار گرفتن در شرایطی خاص ممکن است شما نتوانید تغییری ایجاد کنید، در چنین شرایطی بهتر است با همسرتان مدارا کنید و به او کمک کنید تا بالاخره بتوانید زمانی شرایط را تغییر دهید، دوستی داشتم که در نزدیکی مادرش زندگی می کرد، خب نزدیک بودن بیش از حد به خانواده هم برای زن و هم برای مرد، خوب نیست، ولی شرایطی بود که ایجاد شده بود، همسر دوستم خیلی مایل نبود آنجا زندگی کند، در حالیکه واقعا شرایط دوست من طوری نبود که بخواهد خانه را عوض کند، آنها تقریبا 2 سال آنجا زندگی کردند و بعد شرایطی برایشان فراهم شد که بتوانند مستقل زندگی کنند. پس حواستان را جمع کنید که وقتی شوهرتان کاری خارج از توان یا کنترلش است، در این موارد غر نزنید و منتظر ایجاد شرایط بهتر باشید.

2. نگرانی فراوان

قبل از اینکه سیل انتقادات خانم ها به سمتم بیاید ! بگویم که می دانم مسبب بسیاری از نگرانی های خانم ها، آقایان هستند و در واقع این مردها هستند که گاهی اوقات با عملکرد بد خود، نگرانی را به خانواده منتقل می کنند، اما یادتان باشد یکی از مهمترین ویژگی های مشترک در زنان موفق این است که می توانند نگرانی خود را کنترل کنند.

خانم ها معمولا نگران همه چیز می شوند و معمولا هم به بدترین اتفاق ممکن فکر می کنند، باور کنید 99 درصد این فکرهای شما هیچ وقت اتفاق نمی افتد، پس لطفا برای آرامش خودتان و شوهرتان از نگرانی و فکر کردن به اتفاقات منفی دور شوید و مطمئن باشید خیلی از اتفاقات منفی که ما به آن فکر می کنیم هیچ وقت در زندگی ما اتفاق نمی افتند.

3. مقایسه کردن

خب رسیدیم به درد مشترک بیشتر مردان ایرانی ! البته در مقاله قبل گفتیم که آقایان هم متاسفانه همسر خود را مدام مقایسه می کنند، ولی تفاوت مقایسه خانم ها و آقایان این است که آقایان مقایسه را معمولا به زبان نمی آورند و بیشتر فکر می کنند ولی خانم ها تمام مقایسه های ممکن را جلوی همسرشان به زبان می آورند. البته یک نکته مهم هم قبل از اینکه وارد موضوع بشویم بگویم : گاهی همسر خود را با فرد پایین تر از او مقایسه می کنید و می گویید تو هم مثل این می شوی، این مقایسه هم مقایسه بسیار بسیار غلطی است و زندگی مشترک شما را به راحتی آب خوردن تلخ می کند.

اگر می خواهید شوهر خود را تبدیل به یک انسان بداخلاق و بی انگیزه کنید، بهترین کار ممکن مقایسه کردن است، خانم محترم ! باور بکنید یا نکنید بزرگترین مشکلات زناشویی چه از طرف مرد چه از طرف زن منشا مقایسه دارند، حداقل شما در زندگی تان این اشتباه را مرتکب نشوید، همسر شما هر کس که باشد، همسر شماست، به هیچ وجه به خود اجازه ندهید همسر خود را با کسی مقایسه کنید، ما از زندگی دیگران خبر نداریم، هر مردی ایراداتی دارد و خوبی هایی، شما فقط خوبی های دیگران را می بینید و مشکلات همسرتان را، و این مبنای درستی برای قضاوت نیست.

مادربزرگ همسر من مثال جالبی دارد، می گوید : "کسی که هنر زندگی کردن داشته باشد، چه در چادر زندگی کند چه در قصر، و کسی که هنر زندگی نداشته باشد، داخل قصر با بهترین امکانات هم باشد، باز هم نمی تواند خوب زندگی کند." واقعیت همین است، سعی کنید از شرایط موجود بهترین استفاده را بکنید، واقعا دنیا آن قدری ارزش ندارد که بخواهیم مدام غصه نداشته ها را بخوریم، اگر شوهرتان رفتاری دارد که شما را آزار میدهد، راه آن مقایسه کردن نیست، راه آن این است :

- مدتی از رفتارهای خوب شوهرتان تعریف کنید و بگویید که لیاقت خیلی بالاتر از اینها را دارد.

- رفتار بد همسرتان را بدون مقایسه یا مثال آوردن از دیگران دوستانه به او تذکر دهید، البته نه همان موقعی که رفتار غلط را دیدید، بگذارید چند روز بگذرد، بعد بگویید.

- با شوهرتان تهدیدی صحبت نکنید، بلکه مثبت عمل کنید، مثلا اگر همسرتان شوخی نابجایی کرده نگویید: "این رفتار رو بکنی دیگه هیچ کس روی تو حساب نمیکنه !" جمله درست این است : "عزیزم، پدرم روی تو یه حساب دیگه ای وا می کنه، فکر کنم از دستت در رفت چون پدرم یه کم تعجب کرد."

4. کنایه زدن و تصحیح اشتباهات در جمع

سریع می روم سر اصل مطلب، هیچ گاه در جمع به شوهرتان کنایه نزنید و شوخی نکنید، مثلا شوهر شما دارد در مورد تاریخ سفری که سال گذشته به مشهد داشته در جمع صحبت می کند و می گوید ما بهمن ماه به مشهد رفتیم، شما سریع می گویید : "نه اواخر دی بود رفتیم"، این شاید از دید شما خیلی بی اهمیت باشد، اما همین چیز بی اهمیت به نظر شما، کم کم همسرتان را ضعیف می کند و باعث می شود نتواند تمام توانایی های خود را در زندگی نشان دهد.

زیاد دیدم زن و شوهرهای سالخورده ای که مدام در حال تصحیح اشتباهات همدیگر در جمع هستند، این تصحیح اشتباهات باعث می شود فردی که اشتباه کرده (مخصوصا در آقایان) به تدریج ضعیف بشود و به اصطلاح خود را بیندازد، حداقل به خاطر زندگی خودتان هم که شده از این رفتارها نکنید تا همسرتان همیشه قوی و مقتدر بماند. کنایه زدن هم در جمع همین نتایج را دارد، شما باید تا می توانید در جمع همسرتان را بالا ببرید تا خودش احساس کند که واقعا مرد توانایی است، همین باعث می شود تلاش بیشتری در زندگی از خود نشان بدهد و در نتیجه زندگی بهتر شود. کنایه زدن، تصحیح اشتباهات و انتقاد، مرد را ضعیف می کند، خواهش می کنم این رفتار را اگر تا امروز داشتید همین الان کنار بگذارید.

5. صحبت از مسایل زندگی با دیگران

خانم محترم، خانواده حریمی دارد که باید حفظ شود، تنها کسی که می توانید از مسائل زندگی خود با او صحبت کنید یک مشاور امین است و نه هیچ کس دیگر، مشکلات زندگی خود را برای هیچ کس بازگو نکنید، خانمی را می شناختم که مدام با مادرش از مشکلات زندگی اش می گفت و بعد از 2 سال از ازدواج شان، علی رغم اینکه بسیار هم به شوهرش علاقمند بود ولی مادرش همه تلاش خود را برای طلاق آنها انجام داد و متاسفم بگویم که موفق هم شد !

هر وقت می خواهید از زندگی مشترک تان چیزی به پدر، مادر یا سایر اعضای خانواده خود بگویید لطفا فقط خوبی ها و خوشی ها را بیان کنید، نگرانی پدر و مادر همیشه وجود دارد، لطفا آن را تشدید نکنید، چون زندگی خودتان نابود می شود، بدترین کار بعد از دعوای زناشویی تماس با پدر، مادر یا سایر اعضای خانواده است. چرا که شما ممکن است دو روز بعد فراموش کنید اما، پدر و مادر تا آخر عمر در ذهن شان می ماند که شما آن روز با شوهرتان دعوا کردید.

6. توقع بیش از حد

یک زن زرنگ، زنی است که با یک برنامه بلند مدت و هدف دار توانایی های همسرش را بالا می برد، زنانی که ضعیف و ناتوان هستند معمولا آنقدر به شوهرشان فشار می آورند تا او مجبور شود کاری را انجام دهد یا از نظر مالی زندگی را بهتر کند. لطفا ضعیف و ناتوان نباشید، شما هم زرنگ و توانا باشید ! سعی کنید کم کم با دور شدن از همین چند رفتاری که در این مقاله گفتیم، و با تعریف کردن از شوهرتان و توانایی های او، تغییرات مهمی در روابط تان به وجود بیاورید.

زن زرنگ وقتی چیزی می خواهد برنامه می ریزد، صبوری می کند، تلاش می کند ناامید نمی شود و در نهایت هم به چیزی که می خواهد می رسد و هم علاقه شوهر به خودش را بیشتر می کند. و برعکس زنی که ناتوان و ضعیف و پرتوقع است از ایراد گرفتن و مقایسه کردن زندگی دیگران و بداخلاقی و ... چیزی کم نمی گذارد ! و اتفاقا او هم به همان چیز می رسد ولی دیگر جایگاهی در قلب شوهرش ندارد. این شما هستید که انتخاب می کنید کدام زن باشید.

منبع: ذهن نو زندگی نو
 

shakiba.h

کاربر ممتاز
بعضی از شوخی هایی که درباره آقایون نوشته خانوم ها هم انجامش میدن مثلا شوخی درباره خانواده
مفید بود مچکرم
 
Similar threads
Thread starter عنوان تالار پاسخ ها تاریخ
mina12345 7 نوع شوخی زشت آقـایان با خانـم ها ! آئین همسرداری 4

Similar threads

بالا