رفتار متقابل با خانواده همسر

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی

دوستان چنانچه مایل بودین می خواستم درباره ی نوع رفتار شما در خانواده ی همسرتون اطلاع کسب کنم.

مثلا چنانچه خانم یا آقا هستین نوع رفتارهای شما با ( مادر -پدر - خواهر- برادرو..)همسرتون به چه صورتی هست؟؟

منظورم میزان صمیمیت یا راحت بودن یا رسمی بودن و...........

باتشکر :gol:
امیدوارم در تالار مربوطه نوشته باشم در غیر اینصورت از مدیر تالار معذرت می خواهم. http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ..

من متاهل نیستم ولی خوب با آدمای متاهل بودم و از تجربیاتشون استفاده کردم و میکنم.

اگه بخوام کلی صحبت کنم راهکار کلی رفع تمامی رفتارها و مشکلات از جانب خانواده خانم یا آقا، داشتن سیاست و هماهنگ بودن خانم و آقاست. و بیشتر باید آقا این کار رو بلد باشه.

نباید کاری کرد که خانواده خانم و آقا ازتون ناراحت بشه...چون باید هر دو طرف رو با هم داشت و باید همه باهم زندگی کنیم.وگرنه زندگی میپاشه از هم.به عبارتی نه سیخ بسوزه نه کباب.البته بدون بی احترامی.

فک میکنم با این توضیحات منظورم رو خوب رسونده باشم یعنی باید با سیاست و هماهنگ بودن هیچ کدوم رو از خودت نرنجونی....و همیشه باید با خوش رفتاری مشکلات حل بشه.

البته یه جاهایی هم خانم و اقا با هم هماهنگ نیستن و آنجا هم باید با خوش رفتاری یکی از آنها موضوع رو حل کرد.....گاهی باید حتی اگه حق با تو هم باشه بگی آره من اشتباه کردم ولی تو این کار و حرف رو نزن چون این اتفاق پیش میاد....گاهی مثلا اگه خانمت بهت میگه چرا مادرت فلان چیز رو گفت و موجب ناراحتی شد، میای به خانمت میگی اشکال نداره آنا بزرگترن و ما باید بهشون احترام بزاریم و همش یه مثال از خانواده طرف مقابلت بزن و بگو یادته آن موقع مادر تو هم به من آن حرفو زد و من بهش بی احترامی نکردم......با این روش مطمئن باش خانمت هم پیش خودش فک میکنه راست میگه ها، آره پس منم باید احترام مادرشو نگه دارم .....و موضوع به همین راحتی حل شد.

این فقط یه نمونش بود و خیلی خلاصه و مفید گفتم..

موفق باشید.

التماس دعا

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی

دوستان چنانچه مایل بودین می خواستم درباره ی نوع رفتار شما در خانواده ی همسرتون اطلاع کسب کنم.

مثلا چنانچه خانم یا آقا هستین نوع رفتارهای شما با ( مادر -پدر - خواهر- برادرو..)همسرتون به چه صورتی هست؟؟

منظورم میزان صمیمیت یا راحت بودن یا رسمی بودن و...........

باتشکر :gol:
امیدوارم در تالار مربوطه نوشته باشم در غیر اینصورت از مدیر تالار معذرت می خواهم. :gol:
شرع مقدس گفته : مادر و پدر همسر , مثل پدر و مادر خود انسانه و محرم هست. هر رفتاری را که با خانواده خودت داری باید با اونام همان رفتار رو داشته باشی . این گفته قرآن شاه کلید زندگی سعادت بار هست.

بهار امیدوار

عضو جدید
سلام
همه خانواده ها نکات ضعف دارن.زشت ترین کار ممکن کوبوندن اون نکات ضعف تو سر همدیگه است! به نظرم با این سمپاشی های جامعه، علیه خواهر شوهر و برادر زن و باجناق و ... ، دوری و دوستی از همه بهتره ! !! یک رابطه ای که مرز داشته باشه و تا یه جایی بیشتر نشه به هم نزدیک شد

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام دوست عزیز احترام گذاشتن باعث میشه احترام ببینی ... همچنان که خونواده خودت براتون ارزش دارند خونواده همسرتون هم برای اون ارزش دارند وقتی به خانواده همسرت احترام بزاری در واقع به خونواده خودت احترام گذاشتی... یه سری از مسائل ممکن دراین بین پیش بیاد به خاطر اینکه از دو خونواده متفاوت با تربیت متفاوت هستید ولی همانطور که احترام خونواده خودتون رو دارید باید احترام خونواده همسرتون رو هم داشته باشید با این کار هم زندگیتون رو مستحکم تر میکنید و هم احترام خودتون رو پیش همسر و خونواده همسر بالا می برید

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام دوست عزیز احترام گذاشتن باعث میشه احترام ببینی ... همچنان که خونواده خودت براتون ارزش دارند خونواده همسرتون هم برای اون ارزش دارند وقتی به خانواده همسرت احترام بزاری در واقع به خونواده خودت احترام گذاشتی... یه سری از مسائل ممکن دراین بین پیش بیاد به خاطر اینکه از دو خونواده متفاوت با تربیت متفاوت هستید ولی همانطور که احترام خونواده خودتون رو دارید باید احترام خونواده همسرتون رو هم داشته باشید با این کار هم زندگیتون رو مستحکم تر میکنید و هم احترام خودتون رو پیش همسر و خونواده همسر بالا می برید

سلام ممنون که تشریف آوردین
احترام که جای خود داره خانواده ی همسر و غیر همسر نداره توی هر مکانی باید احترام گذاشت حتی اگه احترام هم نبینی چرا که به نظر من نوع رفتار هر کسی نشون دهنده ی شخصیت خود ادم هست نه نوع رفتار دیگران با انسان
اما همانطور که توی سئوال مطرح کردم منظورم این هست چه میزان احساس راحتی باید کرد ؟
تا چه میزان صمیمی می توان بود؟؟
......
به طور مثال من خانم برادرم در ابتدا فکر می کردم مثل خواهرم هست می توان اینقدر باهاش صمیمی بود که دردو دل هم کرد ولی بعدا دیدم نه اشتباه هست
الان مثل خواهرم باایشون رفتار نمی کنم ( از لحاظ صحبت ) ولی رفتار خشک و رسمی هم ندارم بی احترامی هم نمی کنم
در بین بسیاری خانواده ها رفتار عروس با خانواده همسر خیلی رسمی هست یعنی بعد از چندین سال هنوز مثل اولین جلسات هستن
...

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ممنون که تشریف آوردین
احترام که جای خود داره خانواده ی همسر و غیر همسر نداره توی هر مکانی باید احترام گذاشت حتی اگه احترام هم نبینی چرا که به نظر من نوع رفتار هر کسی نشون دهنده ی شخصیت خود ادم هست نه نوع رفتار دیگران با انسان
اما همانطور که توی سئوال مطرح کردم منظورم این هست چه میزان احساس راحتی باید کرد ؟
تا چه میزان صمیمی می توان بود؟؟
......
به طور مثال من خانم برادرم در ابتدا فکر می کردم مثل خواهرم هست می توان اینقدر باهاش صمیمی بود که دردو دل هم کرد ولی بعدا دیدم نه اشتباه هست
الان مثل خواهرم باایشون رفتار نمی کنم ( از لحاظ صحبت ) ولی رفتار خشک و رسمی هم ندارم بی احترامی هم نمی کنم
در بین بسیاری خانواده ها رفتار عروس با خانواده همسر خیلی رسمی هست یعنی بعد از چندین سال هنوز مثل اولین جلسات هستن
...
دوست عزیز با هر کسی چه خانواده همسر یا حتی دوستت خیلی صمیمی نباش خیلی از مسائل زندگیتو براشون مطرح نکن.. تجربه من اینو بهم ثابت کرده نه خیلی خشک باش نه خیلی صمیمی... حدوسط رو انتخاب کن .. بهشون احترام بزارولی حق دخالت تو زندگیتو نده...

توصیه