رفاه با پیشرفت فرد رابطه عکس دارد

irpersian20

عضو جدید
سلام
دوستان بنده حداقل 5 سال دارم فکر میکنم که چه چیز باعث توقف پیشرفت من شد.
با افراد بسیاری بحث و تبادل نظر کردم و به نتیجه قطعی رسیدم.
اینکه در این جا پست گذاشتم ، هدف این هست شاید تجربه بنده به درد شما و دوستان دیگر بخورد.

زمانی زندگی ما در اختیار مادر ما بود(به علت شرایط کاری پدر) . ما وقتی میرفتیم مدرسه 50 تومن به ما میداد و یک نان و پنیر( و ما خیلی دوست داشتیم همبرگر بخوریم و پول نداشتیم - مجبور بودیم بیشتر از یک هفته رو جمع کنم و یک همبرگر بخرم). یعنی پول بود و از عمد به من نمی دادند. (و اینکه چرا بهم نمیدهند اون موقع برام سوال بود!!) و هفتگی یکبار هم باشگاه فوتبال ثبت نام کرده بودند ما رو.
موبایل و تبلت و این ها خبری نبود در جامعه.
این یک نمونه از قسمتی از زندگی ما بود.
این شد که ما ما هدف داشتیم برای آینده و به جای بهانه گیری درس می خوندیم و سر مون توی کار خودمون بود.
چند سال بعد که پدر ما بازنشسته شد و برگشت و زندگی رو در دست گرفت. هر چیخواستیم داد. پول و ... .
این شد که ما از شرکت در مسا بقات علمی منطقه و رتبه اولی رسیدیم به ... !!!:redface:

افراد زیادی در فامیل داریم نمونه همین جریان. این قدر تو رفاه و آسایش هستند که اصلا فکر تلاش و بهتر کردن وضعیت زندگی شون نیستند.
به حرف این دکتر ها و کسانی که میان در تلویزیون فیگور می گیرند اصلا توجه نکنید. که به بچه امکانات بدهید.تبلت بخرید و فلان کنید. وقتی از خودشون بپرسید که وضعیت زندگی خودشون در کودکی چی بوده.میبینید که بعضی هاشون شام شب هم نداشتند. حالا بیای تبلت و موبایل 2 میلیونی بدی دست بچه؟ کسی که رفاه زده شد . دیگه کاری برای زندگی اش انجام میده؟

یکی از رفیق های خود من ، اصلا پول و رفاه ی نداشند. همین الان هم وضعیت زندگی پدر ی خوبی ندارند.
وقتی ما کار باهاش داشتیم همیشه میرفتیم کتابخونه. اگر جا نداشت میرفت توی پارک کنار کتابخونه درس میخوند. حتی روزهای بارانی هم دست بردار نبود و میرفت زیر یک سقفی توی همان پارک .

بزارید بچه حسرت بخوره. تا فکرش رو کار بندازه که باید یک کاری انجام بده. متاسفانه حتی پدر و مادر ها این روزها دارن برعکس راه اشتباه نشون بچه میدهند. این که بچه ، جلوی همکلاسی هاش کم نیاره و بریم هر طوری هست براش همه چیز تهیه کنیم. :confused:

یکی از رفیق هامون بعد از چند سال دیدم(اینها هم وضع خوبی نداشتند)،رفته دانشکده پزشکی ، یک موبایل ساده 50 تومنی و یک کیف روکولی از اتوبوس پیاده شد و رفت دانشکده.

اینکه بچه، کت و شلوار و عطر گران قیمت بزنه و موبایل 2 میلیونی بگیره دست و با ماشین شخصی بره سر کلاس. چیزی نمیشه. از ما داشته باشید.
حالا فکر نکنید ما حسود هستیم. اتفاقا چون من همه حالت ها رو داشتم دارم واقعیت رو میگم.

آخرین ویرایش:

amirdolu

عضو جدید
آره ، کاملا درسته .!تا نیازی نباشه تلاش برای رفع اون بی معنیه.
مهم آموختن "تلاش برای رسیدن به مقصود" به بچه هاست. نه دادن هر چیزیکه اون خواست.

bridge 2

عضو جدید
درست میفرمایید بعد همون دکتر عقده پول در آوردن داره و خون همه رو تو شیشه میکنه که من جوونی نکردم

ماییم و نوای بی نوایی

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حرف شما رو تایید میکنم،نمیدونم چطوره که آدما تو محدودیت بیشتر به موفقیت میرسن و میدونید تا وقتی یکی باشه که به جای خود بچه غصه درس و آینده شو بخوره اینجوری میشه دیگه، الان برای درس نخوندن و تلاش نکردن کلی بهانه هست، گوشی تبلت وایبر، اینترنت فیلم و...

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست میفرمایید بعد همون دکتر عقده پول در آوردن داره و خون همه رو تو شیشه میکنه که من جوونی نکردم

ماییم و نوای بی نوایی

اینطوری هم نیست همیشه، گاهی هم دلیل این میشه که اون دکتر راحت تر میتونه همدردی کنه با آدمهایی که نیاز دارن و احساسشونو درک کنه :)

irpersian20

عضو جدید
اینطوری هم نیست همیشه، گاهی هم دلیل این میشه که اون دکتر راحت تر میتونه همدردی کنه با آدمهایی که نیاز دارن و احساسشونو درک کنه :)

آخه این موارد با دکتر هایی که در ایران هستند جور در نمیاد. مثل اینکه بگی 1000 تا یک نفرشون. اخه پزشک های امروزی که حاضر نیست به بیماری شما گوش بده. همدردی؟!!!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظر استاتر عزیز رو تایید میکنم . یه جمله از بزرگی رو مینویسم که هدیه ای برای جویندگان معرفت باشه.
تنگنا استعداد های ذاتی انسان رو به شکوفا شدن وامیداره

jared

عضو جدید
متاسفانه نظر شما عزیزان کاملا تجربی است .
و درست مطلق نیست .

کنکور امسال بیشترین برترین ها از مناطق بالاشهر تهران و مرفهین بوده است ... افرادی که آسایش تحصیلی کاملی برای فرزندانشان تعیین کردند ... حالا دخیل بودن تکنولوژی در این آموزش نظیر موبایل تبلت و غیره تا چه اندازه بوده خود جای بسی پرسش !

پس اینطور نیست که استعداد در سختی ها یا تنگنا شکوفا شود ...

اتفاقا هر چه رفاه بیشتری داشته باشید زودتر استعدادتون کشف میشود ..

من نمیدونم شما اگر یه نیم نگاه به کشورهای اروپایی و آسیا و آفریقایی بندازین ...میبینید برترین ها و بهترین های علوم در قاره های صنعتی و پیشرفته کشف شدند ...

اون زاغه نشین باهوش آی کیو ... هندی یا بنگالی رو شما یک در میلیون به حساب بیار ...اونا شانس آوردن کشف شدن...

irpersian20

عضو جدید
متاسفانه نظر شما عزیزان کاملا تجربی است .
و درست مطلق نیست .

کنکور امسال بیشترین برترین ها از مناطق بالاشهر تهران و مرفهین بوده است ... افرادی که آسایش تحصیلی کاملی برای فرزندانشان تعیین کردند ... حالا دخیل بودن تکنولوژی در این آموزش نظیر موبایل تبلت و غیره تا چه اندازه بوده خود جای بسی پرسش !

پس اینطور نیست که استعداد در سختی ها یا تنگنا شکوفا شود ...

اتفاقا هر چه رفاه بیشتری داشته باشید زودتر استعدادتون کشف میشود ..

من نمیدونم شما اگر یه نیم نگاه به کشورهای اروپایی و آسیا و آفریقایی بندازین ...میبینید برترین ها و بهترین های علوم در قاره های صنعتی و پیشرفته کشف شدند ...

اون زاغه نشین باهوش آی کیو ... هندی یا بنگالی رو شما یک در میلیون به حساب بیار ...اونا شانس آوردن کشف شدن...
نه دیگه شما بد طور مقایسه میکنید
ما داریم شرایط فردی رو میگیم که فضا برای پیشرفت ش وجود داره. کسی که اصلا راه مدرسه رو بلد نیست که مشخص هست پیشرفتی نمیکنه

fatemehlashani69

عضو جدید
سلام با نظرتون موافقم اما متاسفانه وضعیت اجتماعی اقتصادی جامعه به جایی رسیده که ما پدر مادرای جوون از تلاش خودمون نتیجه ای نگرفیم.

naznazi2

عضو جدید
سلام
دوستان بنده حداقل 5 سال دارم فکر میکنم که چه چیز باعث توقف پیشرفت من شد.
با افراد بسیاری بحث و تبادل نظر کردم و به نتیجه قطعی رسیدم.
اینکه در این جا پست گذاشتم ، هدف این هست شاید تجربه بنده به درد شما و دوستان دیگر بخورد.

زمانی زندگی ما در اختیار مادر ما بود(به علت شرایط کاری پدر) . ما وقتی میرفتیم مدرسه 50 تومن به ما میداد و یک نان و پنیر( و ما خیلی دوست داشتیم همبرگر بخوریم و پول نداشتیم - مجبور بودیم بیشتر از یک هفته رو جمع کنم و یک همبرگر بخرم). یعنی پول بود و از عمد به من نمی دادند. (و اینکه چرا بهم نمیدهند اون موقع برام سوال بود!!) و هفتگی یکبار هم باشگاه فوتبال ثبت نام کرده بودند ما رو.
موبایل و تبلت و این ها خبری نبود در جامعه.
این یک نمونه از قسمتی از زندگی ما بود.
این شد که ما ما هدف داشتیم برای آینده و به جای بهانه گیری درس می خوندیم و سر مون توی کار خودمون بود.
چند سال بعد که پدر ما بازنشسته شد و برگشت و زندگی رو در دست گرفت. هر چیخواستیم داد. پول و ... .
این شد که ما از شرکت در مسا بقات علمی منطقه و رتبه اولی رسیدیم به ... !!!:redface:

افراد زیادی در فامیل داریم نمونه همین جریان. این قدر تو رفاه و آسایش هستند که اصلا فکر تلاش و بهتر کردن وضعیت زندگی شون نیستند.
به حرف این دکتر ها و کسانی که میان در تلویزیون فیگور می گیرند اصلا توجه نکنید. که به بچه امکانات بدهید.تبلت بخرید و فلان کنید. وقتی از خودشون بپرسید که وضعیت زندگی خودشون در کودکی چی بوده.میبینید که بعضی هاشون شام شب هم نداشتند. حالا بیای تبلت و موبایل 2 میلیونی بدی دست بچه؟ کسی که رفاه زده شد . دیگه کاری برای زندگی اش انجام میده؟

یکی از رفیق های خود من ، اصلا پول و رفاه ی نداشند. همین الان هم وضعیت زندگی پدر ی خوبی ندارند.
وقتی ما کار باهاش داشتیم همیشه میرفتیم کتابخونه. اگر جا نداشت میرفت توی پارک کنار کتابخونه درس میخوند. حتی روزهای بارانی هم دست بردار نبود و میرفت زیر یک سقفی توی همان پارک .

بزارید بچه حسرت بخوره. تا فکرش رو کار بندازه که باید یک کاری انجام بده. متاسفانه حتی پدر و مادر ها این روزها دارن برعکس راه اشتباه نشون بچه میدهند. این که بچه ، جلوی همکلاسی هاش کم نیاره و بریم هر طوری هست براش همه چیز تهیه کنیم. :confused:

یکی از رفیق هامون بعد از چند سال دیدم(اینها هم وضع خوبی نداشتند)،رفته دانشکده پزشکی ، یک موبایل ساده 50 تومنی و یک کیف روکولی از اتوبوس پیاده شد و رفت دانشکده.

اینکه بچه، کت و شلوار و عطر گران قیمت بزنه و موبایل 2 میلیونی بگیره دست و با ماشین شخصی بره سر کلاس. چیزی نمیشه. از ما داشته باشید.
حالا فکر نکنید ما حسود هستیم. اتفاقا چون من همه حالت ها رو داشتم دارم واقعیت رو میگم.
با سلام
رشته؟
تحصیلات؟
مقالات ؟ تحقیقات؟
اون آقا رفته 15 یا 20 سال درس خونده تحقیقات کرده یه حرفی رو میزنه بعد شما از راه نرسیده میگی این چیزی حالیش نیست !!!

آخرین ویرایش:

ساناززز

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هرچیزی به جاش خوبه . نه باید اونقدر رفاه بدیم که از خیر همه چی بگذره و پیشرفت نکنه و نه اینکه اینقدر تو تنگنا بذاریم که عقده ای بشه .
متاسفانه تو جامعه امروز ما افراط و تفریط زیاده.

irpersian20

عضو جدید
با سلام
رشته؟
تحصیلات؟
مقالات ؟ تحقیقات؟
اون آقا رفته 15 یا 20 سال درس خونده تحقیقات کرده یه حرفی رو میزنه بعد شما از راه نرسیده میگی این چیزی حالیش نیست !!!

تعداد مقاله مهم نیست. نوشتن survey یا خریدن یا 10 نفر بشینن جفت همدیگه فلان مورد رو 2 زار بهبود بدن و به درد هیچ کس نخوره که مقاله نیست
چیزی رو قبول کن که لمس کنی و وجود داشته باشه. نه کاغذ و تحقیقات!! حالا شما میتونی عکس این قضیه عمل کنی. هر کس مختار هست چطوری تصمیم بگیره

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان چرا به مسئله ریشه ایی فکر نمیکنید.
زندگی جبریه همین.اختیار آدما 30درصده تقریبا.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی چشم بازمیکنه به این دنیا میبینه جنگ وخونریزیه مثل غزه،فلسطین وجاهای دیگه یا تو آفریقا به دنیا میاد ازگرسنگی میمیره،یا معلول به دنیا میاد وهزاران موارد دیگه.یکی هم تو یه خانواده مرفه به دنیا میاد تویه کشور خوب همه چی واسش محیاس.پس عدالت خداکجاس؟؟؟
نگید که اینا واسه امتحان آدماس...یعنی خدا موجودی خلق کرده و نمیدونه چیکارس؟
پس اگه اینطور باشه یعنی به کسی یا گروهی ازآدما ظلم بشه و توسختی باشن حقشونه؟چون خدا داره امتحانشون میکنه؟؟؟

بالا