رشد اندروید در آمریکا همچنان ادامه دارد

marzieh.eng

عضو جدید
از آنجا که اپل همیشه توجهات زیادی به خود جلب می‌کند، فراموش کردن این موضوع که اندروید پرطرفدارترین سیستم‌عامل در آمریکا و در جهان به شمار می‌رود، آسان است. در حقیقت شایعاتی در مورد تأخیر در معرفی گوشی هوشمند آیفون ۸ منتشر شده و در همین شرایط، CIRP گزارش داده که سهم بازار اندروید همچنان در حال افزایش است.‌
بر طبق تحقیقات CIRP، در فاصله‌ی بین ماه‌های آوریل تا ژوئن ۲۰۱۷، ۶۷ درصد از گوشی‌های هوشمند فعال‌شده در آمریکا به اندروید مجهز هستند. این در حالی است که سهم این سیستم‌عامل در همین بازه‌ی زمانی در سال گذشته، ۶۳ درصد بوده است. سهم گوشی‌های فعال‌شده‌ی مجهز به سیستم‌عامل آی‌او‌اس در بازه‌ی زمانی مورد اشاره در آمریکا، از ۳۲ درصد به ۳۱ درصد کاهش یافته است.
جاش لوییتز، مؤسس CIRP، می‌گوید:
در حال حاضر اندروید و آی‌او‌اس در بازار گوشی‌های هوشمند به‌عنوان دو سیستم‌عامل غالب شناخته می‌شوند و حتی سهم بازار گوشی‌های ساده از سهم ویندوزفون بیشتر است. در این بین، سهم اندروید از سیستم‌عامل آی‌او‌اس بیشتر بوده و نسبت به سال ۲۰۱۶ رشد کرده است. به نظر می‌رسد طولانی شدن چرخه‌ی جایگزینی گوشی‌های مجهز به سیستم‌عامل آی‌او‌اس، به اندروید اجازه داده است سهم بازار بیشتری نسبت به سایر سیستم‌‌های عامل‌ موبایل از جمله ویندوز، بلک‌بری، آی‌او‌اس و گوشی‌های ساده داشته باشد.
دلایل زیادی وجود دارد که باعث بالا رفتن سهم بازار اندروید شده و این در حالی است که سهم سیستم‌عامل آی‌او‌اس همچنان بدون تغییر باقی مانده و حتی رو به کاهش است. یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن این وضعیت، عدم اعمال تغییرات بزرگ در دو مدل آیفون قبلی است. در واقع باید گفت آیفون ۶ آخرین سری از گوشی‌های هوشمند اپل است که نسبت به نسل قبلی‌اش تغییر چشم‌گیری دارد و از آن به بعد، مدل‌های جدیدتر آیفون فقط با تغییرات جزئی همراه هستند. از سوی دیگر، سامسونگ با عرضه‌ی دو گوشی هوشمند پرچم‌دار جدید خود یعنی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس، توجهات زیادی به خود جلب کرده و در سه‌ماهه‌ی گذشته، سهم بازارش را به ۴۲ درصد رسانده است.
بی‌شک کمپانی اپل با معرفی گوشی آیفون ۸، آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس در پاییز، امسال نمایش قدرتمند‌تری خواهد داشت؛‌ با این حال اندروید همچنان در بازار سیستم‌‌های عامل‌ موبایل به رهبری خود ادامه می‌دهد.
نظر شما در این مورد چیست؟
 
بالا