رشته مهندسي بهتره يا پزشكي ؟

ramtin198989

عضو جدید
مسلما"مهندسی خیلی بهتر از پزشکی این دیگه چه سوالیه من خودم صنایع می خونم تنوع دروس در این رشته خیلی زیاده یعنی در مورد همه چیز می خونی پس خیلی شیرینه وآسونه 4سال هم باید درس بخونی پس 8سال خسته کننده روپشت سر نمیزاری اگه خوبم درستو یادبگیری وزرنگ باشی درامدت شاید چند برابر پزشکی باشه

fayezeh

عضو جدید
ببین داداش هیچوقت مهندسی به پای پزشکی نمیرسه تا ابد این توی ذهنت باشه درسای پزشکی هم از مهندسی سخت تره من خودم سال دوم پزشکیم
این توسیه من بود:gol::smile:
اقا دکتر شما مهندسی نمیخونین که بدونین کودوم سخته رشته پزشکی پشتکار فراوان میخواد در حالیکه مهندسی اونم از نوع برقش علاوه بر پشتکار فراوان به هوشو IQ بالا نیاز داره

ghazaliii

عضو جدید
بیشتر شبیه بحث بود تا نظر سنجی گفتگوهاتون
اما بسته به علاقه هر کی هرچی دوست داره انتخاب میکنه.
مهم اینه آدم فهمیده و موفق باشه تو هر رشته ای هست چون هر رشته ای واسه جامع و مردمش لازمه
در هر صورت مهندسان و پزشکان عزیز موفق باشین

kokh210

عضو جدید
سلام
اگه رشته مهندسی مکانیک بذاریم کنار فکر کنم پزشکی بهتره

آناستازیا

عضو جدید
با سلام .

ميشه يه جمع بندي كامل و جامع از مقايسه دو رشته مهندسي و پزشكي داشته باشيم ؟

اگر ممكنه رشته هايي مثل مهندسي برق يا مكانيك يا عمران را با رشته زشكي از نظر درآمد و تحصيل و سختي و آسوني هاي اونها مقايسه كنيد

ضمن اينكه فكر ميكنم تو رشته پزشكي دخترها بيشتر از رشته هندسي هستن ديگه ؟
صد در صد پزشکی بهتره......................

electroqueen

عضو جدید
اگه ميتوني زياد زياد درس بخوني پزشكي
اگه باهوشي مهندسي
اگه تحمل ميكني مشكلات مردم و مريضي ها رو ببيني پزشكي
اگه دنبال هيجان و تكنولوژي هستي مهندسي
اگه دنبال پولي بعضي خياطا و آرايشگرا از 100 تا دكتر مهندس بيشتر درميارن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mina1991

عضو جدید
doros nis ke in 2taro moghayese kard,aval alaghe moheme bad chizaye dige az lahaze daramadam benazare man mohandesi ya pezeshki mohem nis bazi vaghta ye shoghl azad 100ta doctoro mohandeso mizare tu jibesh mohem alaghe o poshtkare,az nazare sakhtio asuni unam baz be khodet bastegi dare,bar khalafe kheilia ke migan riazio physic sakhttar az zistan man be shakhse migam zist sakht tare!in dige be tavanaeet tu un darsa bastegi dare,darzemn reshtehaye mohandesiyo pezeshkiro kheilia vase esmeshun entekhab mikonan age injuri bashe hich faideyi nadare,man khodam ham pezeshkio dust dashtam ham mohandesi vali vaghti fek kardam didam alagham be pezeshki shayad bekhatere esmeshe vase hamin mohandesiyo entekhab kardam,ghabl az harchizi be alaghat fek kon ba alaghe mituni baghiye sharyeto untor ke khodet mikhay pish bebari

Goonay

عضو جدید
اگه باهوشي مهندسي
اگه دنبال پولي بعضي خياطا و آرايشگرا از 100 تا دكتر مهندس بيشتر درميارن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نتیجه گیری:
مهندسی بهترینه

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چه؟
پزشکی با مهندس مقایسه کردن یه مقایسه بی ربطه
هرکسی به یچی علاقه داره
تمام علوم هم قابل احترامند
خوبه که هرچی هستی بهترین باشی
من نمی گویم سمندر باش یا پروانه باش
چون به فکر سوختن افتاده ای مردانه باش

rahele83

عضو جدید
به نظرمن درآمدپزشکی خیلی بالاتره والبته برای یک پزشک شدن شما زمان طولانی تری روباید طی کنید تابه درآمدبرسیددرصورتی که درمهندسی شما بعداز4سال میتونیدشاغل شید

ermac_2022

عضو جدید
گوش كن

گوش كن

مهندس مهندسه و هميشه هيچو قت يك پزشك به گرد پاي يك مهندس نميرسه مگر پزشك متخصص كه اونم اگه از يك دانشگاه خوب خوب باشه اخه يك پزشك عمومي مگه ميخواد الانه چيكنه؟:redface::w28::w34:

s1389

عضو جدید
ببین علاقه شرط اوله
شماشایدآدمی باشی کهخون ازدست کسی بره ببینی حالت به هم بخوره پس درآینده نمیتونی یه دکترخوب باشی.
دوما اینکه کلی نمیشه حرف زدمثلامهندسی دربرق شریف بالاترین درامدروداره که حتی بعضی ازاونها ملیاردرشدن ازرشتشون مهندس کجابودن مهمه ولی خوب مهندس دردانشگاه ازادشایداصلابیکارباشه
ضمنا مهندسین اگرنباشن علم پزشکی به اخرپیشزرفت رسیده.فناوری های جدید دستگاه های پزشکبی و...کارمهندس هاست نه پزشک ها
العان مهندسین برق در امریکادر کنارپزشکان تونستن امکان دیدن روبرای نابینایان فراهم کنن که شایدشنیده باشین.
علاقه مهم ترین شرط وبرای پول وبازارکاردرمهندسی دانشگاه اخذمدرک وهوش فردباعث میشه که نشه کلی گفت که ایابازارکارفلان رشته مهندسی خوبه یانه؟بایذدگفت مهندس ازکدوم دانشگاه؟وخیلی سوالت دیگه
بهت توصیه میکنم که درصورت علاقه به مهندسی اگرخیلی درست خوبه که بتونی توبهتذرین دانشگاه هادرشس بخونی حتما بروریاضی پشیمون نمیشی خیلی ازمهندسین شریف العان ایران نیستندکه به بازارکاررشته درایران فکرکنن.

سارا ک

عضو جدید
سلام

سلام

من جواب خودم رو نگرفتم . درآمد پزشكي بيشتره يا مهندسي ؟
سلام دوست عزیز اتفاقا الان داشتم لیست پردرامدترین رشته های سال 2011رو میخوندم اصلا توش پزشکی نبود میتونی خودت سرچ کنی اکثرشون مهندسی هستند مهندسی نفت اولیشه هوافضا دومیشه/ولی تو ایران فکر میکنم درامد پزشکا بیشتره

En.shamim

عضو جدید
جامعه هرچقدر به دکتر نیاز داره ب مهندسم نیز داره! فقط نیازهای مردم در هر برهه از زمان تغییر می‌کنه! بیایید یک جانبه فکر نکنیم!

مرتضی65

عضو جدید
به دلت رجوع کن مطمئن باش اگه از روی علاقه انتخاب کنی خیلی موفق تری. تو هر رشته ای می خواد باشه. به نظر من چند ملاک رو با این ترتیب در نظر بگیر:1-علاقه2-توانایی و در آخر سر هم بجنگ تا بدستش بیاری

siavash@dt

عضو جدید
قابل قیاس نیستن!اصلا چطور جرات میکنید این سئوالو تو باشگاه مهندسان طرح کنید؟

مرتضی65

عضو جدید
آقای جراح قلب کشورا وقتی ابر قدرت می شن که صنعتشون بهتر باشه و این هم از طریق رشته های فنی اتفاق می افته...........

*shahla*

عضو جدید
اگه از لحاظ پولی بخوای حساب کنی صددرصد پزشکی بهتره

همچین چیزیم نیست مهندس !!! پزشکی رو اگه تا تخصص و بالاتر ادامه ندی همچین وضعت ....نمیشه اونم تو ایران که اینقد پزشک عمومی زیاد هست :cry:

................

اصلا این چه سوالیه دیگه ؟! دوتا رشته کاااااملاااااااا متفاااوت !!!

کلا سوال مشکل داره ! پزشکی رشته خیلی سختیه (دانشگاه آزاد رو نمیدونم چه جوریه ولی اگه پزشکی سراسری بخونی ) داغون میشی تا دکتر شی. ملت با کلی عشق و علاقه میرن تو این رشته از همه چیز خسته میشن :cry: (دپسرده میشن ) حالا فک کن بدون علاقه و به صرف درآمد .... مطمءن باش نمیتونی یه پزشک موفق بشی !

مهندسی هم همین طور هست !

اصلا فرقی نداره باید علاقه باشه تا بتونی سختی رو تحمل کنی و همچنین تلاش و ... داشته باشی تا بتونی به سطح بالایی برسی ! مگه همه مهندسا با ۴ سال درس خوندن به همه جا میرسن یا دکتر عمومیا .... ؟

!

مرتضی65

عضو جدید
ولی به هر حال ما فقط از روی علاقه جلو اومدیم والان هم وحشتناک راضی هستیم وبه نظرم علاقه حرف اول و آخر رو می زنه.............

سپهر2

عضو جدید
بزار روشنت كنم تويه رشته پزشكي بايد7الي8سال درس بخوني تا بشي دكتر عمومي اما تو هر رشته مهندسي كه درس بخوني بعد 7الي8 سال درس خوندن دكتراي اون رشته مهندسي رو ميگيري كه خيلي بيشتر از دكتر عمومي درامد و بورس داره

آخرین ویرایش:

mary_gh

عضو جدید
اگه باهوشي مهندسي
daghighan.kamelan movafegham

mary_gh

عضو جدید
به دلت رجوع کن مطمئن باش اگه از روی علاقه انتخاب کنی خیلی موفق تری. تو هر رشته ای می خواد باشه. به نظر من چند ملاک رو با این ترتیب در نظر بگیر:1-علاقه2-توانایی و در آخر سر هم بجنگ تا بدستش بیاری
age in 3 chizo donbal koni 200% movafagh mishi

ربیع ربیعی

عضو جدید
املای ضعیف اونوقت ..............................

املای ضعیف اونوقت ..............................

1 علاقه 2 - سختی و درامد

آخرین ویرایش:

ghazaliii

عضو جدید
مهندسسسسسسسسسسسسسسسسسی این سوال نداره
به نظرم نه اينكه مهندسي ميخونم اما مهندسي
هفت سال بايد بخوني تازه پزشك عمومي
تا فوق تخصص بگيري 35 بالا ميشي ولي يه رشته مهندسي البته مهندسي تا مهندسي داريم با ارشد چقدر راحت پول در مياره

asaliiii

عضو جدید
پزشکی که هنوز نمیدونه توصیه رو چجوری مینویسن........:confused: :confused::confused::confused::confused:واااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای

mehdidadkhah

عضو جدید
رشته های مهندسی خصوصا برق خلاقیت زیادی می خواهد ولی پزشکی این جور نیست تو پزشکی درس باید خیلی بخونی ...
مطمئن باش که دانشجویان پزشکی بیشتر از فنی ها درس می خوانند ولی فنی ها بیشتر فکر می کنند تا بتونند پیشرفت کنند .
اگه عاشق درس خوندنی ( اینکه فقط بخونی و خوب یاد بگیری) پزشکی بهتره و درآمد بالاتری هم دارد ولی اگه بری فنی مهندسی و بخواهی خلاقیت نداشته باشی و فقط درس بخونی با معدل 19 فارغ التحصیل میشوی ولی نه کار داری و باید بری بازم ادامه بدی برای دکتری تا عاقبت استاد دانشگاه شوی.
ولی اگر خلاقیت در فنی به کار بردی و دنبال کار نو و تازه بودی از کار کردن در رشته ات احساس لذت میکنی ولی بازم نمی تونم بگم که حقوقت از یه دکتر بیشتره یا نه .
در کل بخوای بدونی هم اکنون پردرآمد ترین حرفه دلالیه....

بالا