رشته مهمتره یا دانشگاه؟

xphoenix

عضو جدید
سلام دوستان
رشته مهمتره یا دانشگاه؟:w05::w05:
من نمیتونم تصمیم گیری کنم که مثلا بین مهندسی شیمی شریف-it تهران و برق علم و صنعت-هوافضای شریف کدومو اول بزنم...اینقدر هم در مورد رشته ها اطلاعات ندارم که موجب علاقه ام به یه رشته ی خاص شده باشه..(البته به نسبت برق و مکانیک رو به بقیه رشته ها ترجیح میدم)...اما در عین حال دانشگاه هم برام مهمه!شما چه ترتیبی بهم پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟علم و صنعت دانشگاه خوبیه؟؟؟؟؟:w05::w05:

mary83

عضو جدید
سلام دوستان
من نمیتونم تصمیم گیری کنم که مثلا بین مهندسی شیمی شریف-it تهران و برق علم و صنعت-هوافضای شریف کدومو اول بزنم...اینقدر هم در مورد رشته ها اطلاعات ندارم که موجب علاقه ام به یه رشته ی خاص شده باشه..(البته به نسبت برق و مکببانیک رو به بقیه رشته ها ترجیح میدم)...اما در عین حال دانشگاه هم برام مهمه!شما چه ترتیبی بهم پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟علم و صنعت دانشگاه خوبیه؟؟؟؟؟:w05::w05:
پیشنهاد من شریف , البته به شرطی تو خودت این توانایی و می بینی که معدل الف بالای 17 18 بشی و بعد بری مکانیک;);) در ضمن بگم واسه اینکار باید از خواب و خوراک و زندگی ات بگذری:smile:

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من نمیتونم تصمیم گیری کنم که مثلا بین مهندسی شیمی شریف-it تهران و برق علم و صنعت-هوافضای شریف کدومو اول بزنم...اینقدر هم در مورد رشته ها اطلاعات ندارم که موجب علاقه ام به یه رشته ی خاص شده باشه..(البته به نسبت برق و مکانیک رو به بقیه رشته ها ترجیح میدم)...اما در عین حال دانشگاه هم برام مهمه!شما چه ترتیبی بهم پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟علم و صنعت دانشگاه خوبیه؟؟؟؟؟:w05::w05:
سلام
اگه خودتون به برق علاقه دارین که تو این گزینه ها برق علم و صنعت میمونه
ولی به نظر من توی دانشگاهها واسه رشته های فنی اول شریف بعد امیرکبیر بعد تهران بعدشم علم و صنعت(علم و صنعتم دانشگاه خیلی خوبیه)
راستی فکر نمیکنی بیشتر باید روی رشته تمرکز کنی تا دانشگاه؟؟؟
این نظر منه ولی باز خود دانی
صلاح مملکت خویش خسروان دانند

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...

من شنيده بودم دانشگاه علم وصنعت از دانشگاه شريف بخش فنيش قوي تره...يكي از بچه ها با رتبه ي خيلي خوب كه ميتونست شريف قبولبشه علم وصنعت رو ترجيح داده بود...

همه اين دانشگاه هايي كه شما مد نظرتونه دانشگاه هاي خيلي خوبيه..به نظرم الان شما بايد روي رشته بيشتر تمركز كني...

من خيلي ها رو ديدم كه از دانشگاههاي بالا قبول شدن بعد به خاطر اينكه بعد از دو ترم ديدن بهش هيچ علاقه اي نداشتن با تغيير دانشگاه به رشته ي دلخواهشون رسيدن والانم خيلي موفق هستند...

xphoenix

عضو جدید
اخه مشکل اینجاست که من خودمم نمیدونم دقیقا چی میخوام!!!!!!!

jimbo 2008

عضو جدید
سلام دوست عزیز
به نظر من رشته ای که به اون علاقه داشته باشیم مهم تره تا دانشگاه البته بعضی از رشته ها رابطه ی تنگاتنگی با هم دارن.برای مثال خودم رو می گم. من عاشق هوافضابودم وهستم
پارسال هوافضا خواجه نصیر رتبه آوردم حتی برای کنکور آزاد هم اومدم تهران وهوافضای علوم تحقیقات امتحان دادم و قبول هم شدم اما خانواده ی من اصرار داشتن که اصفهان بمونم .بین رشته های مهندسی، مهندسی مکانیک خیلی زیاد به هوافضا نزدیکه درواقع هوافضا قبلاً یکی از گرایش های مکانیک بوده اما من مکانیک صنعتی اصفهان قبول نمی شدم چون رتبم 2258 بودالبته پسرها تا رتبه ی 2400 هم قبول شدن بین مهندسی مکانیک دانشگاه اصفهان که تازه هم در این دانشگاه آمده بود(علاقم) ومهندسی شیمی صنعتی اصفهان(دانشگاه بهتر) مونده بودم خیلی ها هم به من دانشگاه بهتر رو پیشنهاد میکردن البته این افراد فقط اسم ورسم براشون مهم بود و افرادی که خیلی موفق بودن وبعضن از دانشگاه شریف ویا دانشگاه های مطرح کشور به من علاقه رو پیشنهاد کردن من هم در آخر خودم تصمیم گرفتم که به حرف مردم توجهی نکنم و برم دنبال اون چیزی که به اون علاقه دارم.:)

MaaRyaaM

عضو جدید
به نظر من در حال حاضر دانشگاه مهمتره
در ضمن شما چه بری آی تی یا شیمی یا ... همه شون رشته های خوبی هستن !!

پس اگه رتبه ی خوبی دارین به دانشگاه فکر کنین چون میشه توی دانشگاه هم تغییر رشته داد (تو سایت شریف یه چیزایی نوشته بود)

در ضمن اگه عشق خارج دارین بهتره به شریف فکر کنین:D

behsad_alt

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام.من امسال کنکور دادم.رتبم شد 1000(دقیقا):surprised::redface: بین اینکه مهندسی شیمی شریف رو انتخاب کنم یا برق و مکانیک علم و صنعت گیر کردم.خودم صنایع رو خیلی دوست دارم.بعد صنایع امیرکبیر موندم کدومو بزنم:confused:

xphoenix

عضو جدید
من عاشق هوافضابودم وهستم
بین رشته های مهندسی، مهندسی مکانیک خیلی زیاد به هوافضا نزدیکه درواقع هوافضا قبلاً یکی از گرایش های مکانیک بوده اما من مکانیک صنعتی اصفهان قبول نمی شدم چون رتبم 2258 بودالبته پسرها تا رتبه ی 2400 هم قبول شدن بین مهندسی مکانیک دانشگاه اصفهان که تازه هم در این دانشگاه آمده بود(علاقم) ومهندسی شیمی صنعتی اصفهان(دانشگاه بهتر) مونده بودم خیلی ها هم به من دانشگاه بهتر رو پیشنهاد میکردن .
منم به مکانیک علاقه دارم...ولی به قول شما مثلا هوافضا و مهندسی شیمی هم هر دو شاخه ای از مکانیک هستن...اینه که من نمیدونم حالا مثلا بهتره که یراست مکانیک علم و صنعت رو بزنم یا یا نه به همین شاخه ها تو دانشگاهی بهتر مثلا شریف فکر کنم...!!!
در ضمن اگه عشق خارج دارین بهتره به شریف فکر کنین
اتفقا یکی از شکهام هم همین موضوعه که مثلا اگه برم علم و صنعت نمیشه دیگه بورسیه گرفت...:w12:
سلام.من امسال کنکور دادم.رتبم شد 1000(دقیقا):surprised::redface: بین اینکه مهندسی شیمی شریف رو انتخاب کنم یا برق و مکانیک علم و صنعت گیر کردم.خودم صنایع رو خیلی دوست دارم.بعد صنایع امیرکبیر موندم کدومو بزنم:confused:
خوب پس هم درد دارم...من رتبم 600 شده اگه شانس بیارم برق یا مکانیک امیر کبیر یا it شریف قبول میشم...ولی نمیخوام ریسک کنم میخوام انتخابام دقیق باشه!!منم دقیقا گیرم بین شریف و علم و صنعته!!!!ولی به نظرم شما انتخابتو کردیا!از الان نوشتی مهندس صنایع!!!!!

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام نصیحت از من بشنو چون هر دوتاشو تجربه کردم هم رشته خوب هم رشته بد
هم کنار خانواده بودن هم دور از خانواده بودن

فقط رشته رو بچسب:w00:

چون اگر رشته ای که می خونی تو دانشگاه جز 2 تا 3 تا اول باشه

واقعا تو روحیه خودت اثر میزاره

الان بچه های برق دانشگاه ما برای خودشون خدایی می کنند

چون بالا ترین رشته هستن

یه چیز مثل رشته ریاضی فیزیک
تجربی
انسانیه

ناهید د

عضو جدید
به نظر من رشته مهم تر ه چون با رتبه شما ( اکه همینجوری بخونی فوقم قبولی!) راحت می تونی تو فوق دانشگاهت رو عوض کنی ولی وقتی تو یه رشته ای رفتی دیگه خیلی سخته که نظرت رو تغییر بدی
و کلا زندگی آدم هم بر پایه رشتش تنظیم میشه برا همین خیلی مهمه!

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا به نظرتون it بهتره یا نرم افزار یا مهندسی شیمی؟

به نظر من همین الان
مهندسی شیمی بهتره اما بستگی به گرایشش هم داره

که تا 4 سال اینده نمیشه زیاد تضمینش کرد

it خیلی اینده داره خیلی هم خوب میشه

تا 7 8 سال اینده

نرم افزار هم تا الان نشنیدم

مهندسی نرم افزار:surprised:

من اگر جای تو بودمit رو انتخاب می کردم:w18:

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
من که میگم رشته مهمتره
اگه به من باشه رشته رو ول نمی کنم به دانشگاه بچسبم اونم چند تا دانشگاه ها که تفاوتشون خیلی کمه
من پیشنهاد میکنم مکانیک امیر کبیر رو بری چون مکانیک خیلی دستش بازه برا رشته های دیگه
البته مهنمدسی شیمی رو اشتباه نکنین هیچ وقت زیر مجموعه مکانیک نبوده
علی علی

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمک می خوای؟ اینم کممک

کمک می خوای؟ اینم کممک

عزیزم اگه در مورد رشته ها اطلاعات نداری تو همی امروز برو هر چقدر که می تونی خرج کن و اطلاعات وسیع در مورد رشته ها کسب کن در حدی که بدونی درساش چیه و چه واحد هایی رو باید پاس کنی.
بعد یک چیز هم خیلی واضحه تو تا آخر عمر با رشته ات میمونی اما دانشگاه رو فقط چهار سال توش می مونی.

دیگه نمی گم... بعضی ها سریع می گیرن نکته رو

xphoenix

عضو جدید
مهندسی نرم افزار

کامپیوتر منظورم بود...گرایش نرم افزار
بالاخره منم کم و بیش با کمک شما دوستان و چند تا مشاور!!!! انتخاب کردم..(البته دیشب رفتم ثبت کنم پشیمون شدم!!!!)دوباره گفتم بیشتر فکر کنم...فکر میکردم کنکور تموم شه راحت میشم...انگار دردسراش تمومی نداره!!!!:w39::w04::w01:به نظرتون من مکانیک امیر کبیر قبول میشم؟؟؟(600 منطقه 2-بومی تهران):w04::w04::w04::w04::w04::w04:

بالا