رشته جدید " علوم مهندسی دانشکده فنی دانشگاه تهران "

رشته جدید " علوم مهندسی دانشکده فنی دانشگاه تهران "

• عالی

رای: 13 72.2%
  • خوب

رای: 2 11.1%
  • معمولی

رای: 0 0.0%
  • ضعیف

رای: 3 16.7%

• مجموع رای دهندگان
    18

mostafa bolhasan

عضو جدید
دانشجویان این رشته جدید پس از 4 ترم و گذراندن دروس پایه مهندسی مثل ریاضی 1،2 فیزیک 1،2 و شیمی ، استاتیک ، ریاضی مهندسی و ...
وارد گرایش مورد علاقه خود شده و در نهایت یکی از 12 خوشه زیر را که در حال افزایش هست انتخاب میکنند :

1) برق الکترونیک
2) برق مخابرات
3) مکانیک حرارت و سیالات
4) مهندسی هسته ای
5) بهینه سازی
6) علم مواد
7) مکانیک طراحی کاربردی
8) مهندسی فرآیند
9) مهندسی ذخایر
10) سیاست گذاری محیط زیست
11) مهندسی زمین ( نقشه برداری )
12) مهندسی زمین ( ژيومکانیک)

(( در واقع دانشجویان این رشته در ابتدای ورود نیاز به انتخاب رشته ندارند و فرصت بیشتری برای این کار دارند ))

در حال حاضر این رشته فقط در دانشکده فنی دانشگاه تهران ارایه میشود

اطلاعات بیشتر :
http://engsci.ut.ac.ir
http://engsci.ut.ac.ir/fa/Default.aspx

gtrfjn

عضو جدید
اینی که شما میگین همون رشته های معمولیه ولی با این تفاوت که انتخاب رشته دیرتر انجام میشود یعنی فرد پخته تر شده و علایق خودشو بیشتر شناخته...کار عالی هستش ;):)

mostafa bolhasan

عضو جدید
اینی که شما میگین همون رشته های معمولیه ولی با این تفاوت که انتخاب رشته دیرتر انجام میشود یعنی فرد پخته تر شده و علایق خودشو بیشتر شناخته...کار عالی هستش ;):)
البته نه فقط این . این هم از ویژگی هاش هست .
در واقع به جز دروس مربوط به اون رشته شما دروس دیگه ای رو هم میخونید که فقط مخصوص این رشته هست و درواقع این رشته رو از سایر مهندسی های سنتی جدا کرده و به مهندسی نوین تبدیل میکنه مثل درس " حرفه مهندسی 1و2 " که به آموزش ویژگی های یک مهندس حرفه ای از نوشتن مقاله و رزومه گرفته تا طراحی و خلاقیت و بازار کار می پردازه . دروسی که شاید هیچ جای دیگه ای آموزش داده نمیشه .
ویژگی دیگه اش اینه که این رشته در خارج از ایران کاملا تثبیت شده است به طوری که به گفته دکتر دارا معظمی (رییس گروه علوم پایه دانشکده فنی ) این رشته بالاترین رشته دانشگاه تورنتو کانادا بوده و دانشجویان با بالاترین نمره واردش میشن
یه ویژگی دیگه اش که خودم خیلی باهاش حال میکنم کلاسای حداکثر 30 نفری اون هست که فقط مخصوص دانشجویان علوم مهندسی . مثلا درس ریاضی 1 یا فیزیک 1 که کلاساش 200 نفری تشکیل میشه واقعا بازده نداره ولی همین کلاسا با همون استاد برای دانشجویان علوم مهندسی با حدود 30 نفر تشکیل میشه :smile:

mostafa bolhasan

عضو جدید
به نقل از سایت دانشکده علوم مهندسی
کد:
http://eng.ut.ac.ir/Fa/ENGSCI/default.asp

علوم مهندسی در دانشگاه تهران در میان عالی ترین برنامه های مهندسی جهان قرار دارد.

هدف ما اینست که باعث گذار آموزش مهندسی باشیم. فارغ التحصیلان ما مهارتهای لازم شامل دانش، هدفمند بودن و قابلیت تصمیم گیری

را برای مدیریت درجامعه و نیز نسل مهندسی دوره خود کسب خواهند نمود.

ماموریت ما عبارت است از :

جذب بهترین دانشجویان ایران و سایر نقاط جهان، انجام کارهای لازم برای پیشرفت این افراد به عنوان شهروندانی مسئول، رهبران آتی

جامعه و افراد راهنما و هدایتگر در علوم مهندسی .

ارائه آخرین برنامه های آموزشی و به کاربردن بهترین روشهای مبتکرانه آموزش.

آماده نمودن دانشجویان با تحقیقات استثنایی، فرصت تجربه های تخصصی، حمایت و راهنمایی آنها در فعالیتهای فوق برنامه و نیز با به رقابت

کشاندن آنها برای این که دانشجویانی فعال، اندیشمندانی بزرگ و شهروندانی مسئول باشند.

ما تلاش می کنیم تا بهترین خصایص مهندسین و دانشمندان را در دانشجویان خود توسعه دهیم. ما حس کنجکاوی، تفکر عمیق و انتقادی و

قدرت مشاهده که دانشمندان جهت اکتشافات جدید مورد استفاده قرار میدهند و نیز خلاقیت، قابلیتهای فنی و مهارتهای حل مساله که

مهندسان جهت پیشرفت جامعه به کار میبرند را ترویج می دهیم. ما این هدفها را به واسطه یک برنامه طراحی شده انجام می دهیم که بر

موارد پایه ای، تاکید بر پیوستگی رشته های مختلف و خصوصیات برجسته طی دوسال دوره های پایه ای گسترده و این یک برنامه استثنایی

با جامعه ای خاص از دانشجویان منحصر به فرد و اساتیدی جهانی و کارمندانی خاص میباشد

siri

عضو جدید
خیلی مخلصیم

خیلی مخلصیم

سلام به همه دوستان کسی اینجا منابع طبیعی گرایش به مرتع وابخیز داری میخونه:)

mani_faz

عضو جدید
سلام.یه سوال می خواستم بدونم که این رشته چه طوری به رشته های زیستی مرتبط میشه؟

Reza.aghajani

عضو جدید
سلام من خودم ورودی 92 این رشته هستم.دانشکده فنی دتنشگاه گیلان...درحالی که سال قبل دانشجوی رشته ریاضی بودم...من نمیدونم فرق این با ریاضی که کهاد داشت داره؟؟؟؟؟رشتش خوبه هااااا اما باز وقتی ما گرایش برق یا مکانیکشو برداریم خیلی از واحد های اون رشته ها رو نمیگذرونیم و این برام نگران کننده شده.
آیا رشته ما که بینابین هست بازار کارش بهتر از یه مهندس مکانیکه؟؟یعنی تسلط ما واقعا از یه مهندس تخصصی رشته خودش بهتره؟؟

parisa_k3

عضو جدید
من یه سوال دارم؟من اگه بخوام بهینه سازی برم دوسال دوم کارش چجوره و به چه رشته مهندسی درساش نزدیکه؟آینده کاری داره؟

من یه سوال دارم؟من اگه بخوام بهینه سازی برم دوسال دوم کارش چجوره و به چه رشته مهندسی درساش نزدیکه؟آینده کاری داره؟

من یه سوال دارم
لطفا هر چه زود تر کمکم کنین..
من دانشگاه سلمان فارسی کازرون هستم..رشته علوم مهندسی محاسباتی..اگه بخوام برم بهینه سازی فردا آینده کاری داره؟
به کدوم مهندسی شبیه هست و کارش کجاهاست؟