رسوب گیری در سایز میکرون

hurieh

عضو جدید
سلام دوستان
لطفا جواب سوالمو بدید
من به ذرات پلی استایرن در سایز میکرون احتیاج دارم اما فقط تونستم گرنولار اونو تهیه کنم بعدش پلی استایرن رو توی تولوئن حل کردم (20%) و کمی هم SDSبه عنون سورفکتانت به آن اضافه کردم وبعد آن را قطره قطره به بشری که حاوی مقدار زیادی آب(ضد حلال) بود اضافه کردم وقتی که روی استیرر در حال چرخش است ذرات آن در ساز میکرونی در آب شناورند اما وقتی از روی استیرر برمیدارم بعد از چند دقیقه این ذرات به هم نزدیک شده و یک لخته بزرک تشکیل می دهند .آیا راهی وجود دارد که این ذرات در همان سایز میکرونی بمانند و بتوان کاری کرد که رسوب آنها را در همان سایز تهیه کرد؟
اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید لطفا کمکم کنید.
با تشکر

GNMS

عضو جدید
سلام دوستان
لطفا جواب سوالمو بدید
من به ذرات پلی استایرن در سایز میکرون احتیاج دارم اما فقط تونستم گرنولار اونو تهیه کنم بعدش پلی استایرن رو توی تولوئن حل کردم (20%) و کمی هم SDSبه عنون سورفکتانت به آن اضافه کردم وبعد آن را قطره قطره به بشری که حاوی مقدار زیادی آب(ضد حلال) بود اضافه کردم وقتی که روی استیرر در حال چرخش است ذرات آن در ساز میکرونی در آب شناورند اما وقتی از روی استیرر برمیدارم بعد از چند دقیقه این ذرات به هم نزدیک شده و یک لخته بزرک تشکیل می دهند .آیا راهی وجود دارد که این ذرات در همان سایز میکرونی بمانند و بتوان کاری کرد که رسوب آنها را در همان سایز تهیه کرد؟
اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید لطفا کمکم کنید.
با تشکر

hurieh عزیز با سلام

فکر کنم با تغییر مقدار سورافکتانت بتونی به نتیجه ای که میخوای برسی. اگه نشد، کلوخه رو بزار تو آون خلاء کاملاً خشک بشه و بعد از خشک شدن بریز تو قهوه خرد کن های خانگی یا هر آسیاب کوچیک دیگه ای که پیدا کنی. ذرات دوباره با سایز میکرون از هم جدا میشن.

GNMS

hurieh

عضو جدید
سلام بسیار ممنونم
در مورد سورفکتانتی استفاده کردم آیا مناسب است؟
در ضون کلوخه آن به شکل یه ماده یکدست می شود که بعد از خشک شدن کاملا سفت می شود مثلا مثل تکه ای از یک ظرف پلاستیکی می شود. در این صورت ایا با آسیاب کردن امکان خرد شدن آن و بدست آوردن ذرات تقریبا یکسان وجود دارد؟

GNMS

عضو جدید
سلام بسیار ممنونم
در مورد سورفکتانتی استفاده کردم آیا مناسب است؟
در ضون کلوخه آن به شکل یه ماده یکدست می شود که بعد از خشک شدن کاملا سفت می شود مثلا مثل تکه ای از یک ظرف پلاستیکی می شود. در این صورت ایا با آسیاب کردن امکان خرد شدن آن و بدست آوردن ذرات تقریبا یکسان وجود دارد؟

hurieh عزیز با سلام

من اطلاعات زیادی در مورد سورافکتانتها ندارم. واسه همین نمیدونم خوب هست یا نه. اما کلاً یه سوالی واسم پیش اومد: واسه چی از سورافکتانت استفاده میکنی؟ امتحان کردی ببینی که بدون استفاده از سورافکتانت چه اتفاقی میافته؟

GNMS

hurieh

عضو جدید
سلام شبتون بخیر
بینید من می خوام ذرات کاملا مجزا از هم بدست بیارم . وقتی پلی استایرن را در تولوئن حل کردم و بعد به ضد حلال اضافه کردم رسوب حاصل مثل ذرات روغن در آب ظاهر می شوند که بعد از زمان کوتاهی در کنار هم جمع می شوند. اما من میخواهم که این ذرات را به صورت ذرات جدا از هم بدست بیاورم . یعنی مثل ذرات خشک که کاملا جدا از هم اند به همین دلیل از سورفکتانت استفاده کردم که شاید سورفکتانت روی ذرات بنشیند و این ذرات جدا از هم را بتونم به دست بیارم. اما بازهم نشد. بازهم اگه بتونید در این زمینه کمکم کنید ممنون میشم.

GNMS

عضو جدید
سلام شبتون بخیر
بینید من می خوام ذرات کاملا مجزا از هم بدست بیارم . وقتی پلی استایرن را در تولوئن حل کردم و بعد به ضد حلال اضافه کردم رسوب حاصل مثل ذرات روغن در آب ظاهر می شوند که بعد از زمان کوتاهی در کنار هم جمع می شوند. اما من میخواهم که این ذرات را به صورت ذرات جدا از هم بدست بیاورم . یعنی مثل ذرات خشک که کاملا جدا از هم اند به همین دلیل از سورفکتانت استفاده کردم که شاید سورفکتانت روی ذرات بنشیند و این ذرات جدا از هم را بتونم به دست بیارم. اما بازهم نشد. بازهم اگه بتونید در این زمینه کمکم کنید ممنون میشم.

hurieh عزیز با سلام

برعکس این کار رو هم امتحان کردی؟ یعنی محلول پلی استایرن در تولوئن رو قطره قطره به آب اضافه کنی؟

GNMS

hurieh

عضو جدید
سلام شبتون بخیر
بله دقیقا همین کار رو کردم و نتیجه نداد .دیگه نمیدونم باید چکار کنم.اگه چیزی به نظرتون رسید لطفا حتما بگید.
ممنونم.

hurieh

عضو جدید
سلام شبتون بخیر
میشه بیشتر توضیح بدید. چطور و چگونه؟
ممنونم.

hurieh

عضو جدید
چی رو بیشتر توضیح بدم؟
سلام
ببخشید این سوال رو از آقای moaqfپرسیدم که چگونه باید ذرات را باردار کنم تا دافعه آنها افزایش یابد.
اما در مورد چیزی که شما گفتید یعنی محلول پلی استایرن در تولوئن رو قطره قطره به آب اضافه کنم من دقیقا همین کار رو کردم اما جواب نداد. و نمیدونم باید چیکار کنم.