رزین برای مجسمه سازی؟؟؟؟؟؟

m_sayedebrahimi

عضو جدید
سلام و خسته نباشید به دوستان مهندس :)
من یه مجسمه ساز هستم و برای کارم به یک نوع رزین با قابلیت های زیر دارم ٬ اگر ممکن هست معرفی کنید:
۱- ارزان (هر کیلو بین ۲-۸ هزار تومان)
۲- بی رنگ و شفاف...حتی در حجم های بزرگ
۳- کم نشدن حجم پس از خشک شدن (به خاطر این که ریخته گریش دو مرحله ای هست)
۴- و نیاز کم به دانش مهندسی :confused:
۵- ریخته گری آسان
۶-بدوووووون ایجاد حباب

رزینی میخام که بشه باهاش چیزایی شبیه این ریخت

مشاهده پیوست 84073

JAFAREI

عضو جدید
سلام و خسته نباشید به دوستان مهندس :)
من یه مجسمه ساز هستم و برای کارم به یک نوع رزین با قابلیت های زیر دارم ٬ اگر ممکن هست معرفی کنید:
۱- ارزان (هر کیلو بین ۲-۸ هزار تومان)
۲- بی رنگ و شفاف...حتی در حجم های بزرگ
۳- کم نشدن حجم پس از خشک شدن (به خاطر این که ریخته گریش دو مرحله ای هست)
۴- و نیاز کم به دانش مهندسی :confused:
۵- ریخته گری آسان
۶-بدوووووون ایجاد حباب

رزینی میخام که بشه باهاش چیزایی شبیه این ریخت

مشاهده پیوست 84073
رزین پلی استر
البته قیمتش نمیدونم .ولی اکثرا از پلی استر برا این کارا استفاده می کنند .

m_sayedebrahimi

عضو جدید
خب چند تا مشکل٬ چون من رزین پلی استر خریدم:
۱- آقا نمی شه این کبالت رو قاطی نکرد؟؟؟؟ یعنی هاردنر خالی نداره؟؟؟؟ مثل اپوکسی؟؟ چون خوده کبالته رنگ میده!
۲- میشه بگین درصد هایی که باید با هم قاطی کنم چقدره؟؟؟ ( هم برای حجم های بزرگ هم کوچک)
۳- میشه کاری کرد که زردی پلی استر از بین بره و مثل اکریلیک و اپوکسی کاملا بی رنگ شه؟؟؟؟
۴- دلیل این که دمای رزین یه دفه می ره بالا و ترک میخوره و میترکه چیه؟؟؟؟
۵- چجوری میشه همه حباب هارو خارج کرد؟؟؟؟ مخصوصا حباب های ریز رو؟؟؟
۶- برای دو مرحله ایی ریختن ٬ بعد از ریختن مرحله اول ٬ باید صبر کنیم تا کاملا خشک و سرد شه؟؟؟؟ اینجوری لایه ها بدون مرز مشخص به هم میچسبن؟؟؟؟ آخه من وقتی لایه اول در حالت ژل تایم بود لایه دوم رو اضافه کردم اما دمای لایه اول موجب ترک خوردن و ایجاد کلی حباب توی لایه دوم شد!!
مرسی :)

آخرین ویرایش:

User Name

عضو جدید
خب چند تا مشکل٬ چون من رزین پلی استر خریدم:
۱- آقا نمی شه این کبالت رو قاطی نکرد؟؟؟؟ یعنی هاردنر خالی نداره؟؟؟؟ مثل اپوکسی؟؟ چون خوده کبالته رنگ میده!
۲- میشه بگین درصد هایی که باید با هم قاطی کنم چقدره؟؟؟ ( هم برای حجم های بزرگ هم کوچک)
۳- میشه کاری کرد که زردی پلی استر از بین بره و مثل اکریلیک و اپوکسی کاملا بی رنگ شه؟؟؟؟
۴- دلیل این که دمای رزین یه دفه می ره بالا و ترک میخوره و میترکه چیه؟؟؟؟
۵- چجوری میشه همه حباب هارو خارج کرد؟؟؟؟ مخصوصا حباب های ریز رو؟؟؟
۶- برای دو مرحله ایی ریختن ٬ بعد از ریختن مرحله اول ٬ باید صبر کنیم تا کاملا خشک و سرد شه؟؟؟؟ اینجوری لایه ها بدون مرز مشخص به هم میچسبن؟؟؟؟ آخه من وقتی لایه اول در حالت ژل تایم بود لایه دوم رو اضافه کردم اما دمای لایه اول موجب ترک خوردن و ایجاد کلی حباب توی لایه دوم شد!!
مرسی :)

وقتی هاردنر بیش از اندازه وارد رزین کنید دما بیش از اندازه بالا میره و ترک میخوره، اگر کبالت رو نریزید کم رنگ تر میشه اما خشک شدنش به درازا میکشه و گاهی اوقات اصلا خشک نمیشه

علیزاد

عضو جدید
سلام شما از کبالت با درصد جامد مختلف باید استفاده کنید واز سرعت دهنده مانند بنزوییل پر اکسید هم میتوانی کمک بگیری حرارت بالا میره اما سعی کن وقتی نیمه واکنش رسیدی قالب گیری کنی که حرارت زیاد بالا نره

barzakh

عضو جدید
سلام به همه دوستان من آزمایشاتی انجام دادم

اما یه سئوال دارم و اون اینه که چطوری میشه با رزین یه قطعه کاملا کریستالی ساخت ؟

ینی وقتی از قالب در اومد کاملا کریستالی باشد

ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده