رتبه بندی دانشگاه های دنیا

MASS59

عضو جدید
می تونید نمره قبولی گرایش های الکترونیک بخصوص گرایش میکروالکترونیک را توی دانشگاه تهران و شریف را بگید??

سلام
تهران الکترونیک تکنولوژی نیمه هادی متوسط تراز روزانه: 7250
مدار و سیستم 7280 روزانه

شریف:
ادوات میکرو-نانوالکترونیک 7158
دیجیتال 7135
مدارهای میکروالکترونیک 7460
همه روزانه

شبانه ها هم:
تهران: 6136 و 6483

شریف شبانه: 5721 برای ادوات میکرو و نانو- 6196 برای گرایش دیجیتال - 6572 برای مدارهای میکروالکترونیک

البته اینها آمار پذیرفته شدگان سال 88 هست و الزاما قرار نیست امسال هم دقیقا همین متوسط ترازها برای قبول شدن لازم باشه-به خصوص شبانه ها که به دلیل ظرفیت پذیرش کمتر واریانس بیشتری داره و مثلا ممکنه یه نفر که وضع مالیش خوبه و رتبه اش هم خوبه بنا به دلایلی بلافاصله پس از روزانه شریف شبانه شریف رو بزنه و ....

hossein1987

عضو جدید
سلام
تهران الکترونیک تکنولوژی نیمه هادی متوسط تراز روزانه: 7250
مدار و سیستم 7280 روزانه

شریف:
ادوات میکرو-نانوالکترونیک 7158
دیجیتال 7135
مدارهای میکروالکترونیک 7460
همه روزانه

شبانه ها هم:
تهران: 6136 و 6483

شریف شبانه: 5721 برای ادوات میکرو و نانو- 6196 برای گرایش دیجیتال - 6572 برای مدارهای میکروالکترونیک

البته اینها آمار پذیرفته شدگان سال 88 هست و الزاما قرار نیست امسال هم دقیقا همین متوسط ترازها برای قبول شدن لازم باشه-به خصوص شبانه ها که به دلیل ظرفیت پذیرش کمتر واریانس بیشتری داره و مثلا ممکنه یه نفر که وضع مالیش خوبه و رتبه اش هم خوبه بنا به دلایلی بلافاصله پس از روزانه شریف شبانه شریف رو بزنه و ....

ممنون دوست عزیز.این اطلاعات را از کجا پیدا کردید؟؟
خوب میشه بگید معادل رتبه این ترازها چی میشه.
ممنون

MASS59

عضو جدید
ممنون دوست عزیز.این اطلاعات را از کجا پیدا کردید؟؟
خوب میشه بگید معادل رتبه این ترازها چی میشه.
ممنون

کتابی چاپ انتشارات تعاونی سازمان سنجش هست که فکر کنم اسمش هست :مجموعه سوالات آزمون کارشناسی ارشد مهندسی برق با پاسخ تشریحی(منظورم کتابای جلد بنفش انتشارات دانشگتاه تهران نیست)
ضمیمه آخرش آمارهایی از کنکور ارشد برق داره-مثلا متوسط درصد هر درس-هم برای قبول شدگان و هم در کل شرکت کنندگان) و متوسط نمره های تراز و...
من اسکن شده اش رو دارم که البته کامل نیست
اگر از دوستان کسی این کتاب رو داره خیلی خیلی ممنون میشم اسکن کنه یا با موبایل عکس بگیره و بذاره-خیلی خیلی مفید هست

EECi

مدیر بازنشسته
اگر ممکن هست در مورد گرایش مخابرات در دانشگاه های تهران توضیح بدید ... من گرایش سیستم رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردم

MASS59

عضو جدید
اگر ممکن هست در مورد گرایش مخابرات در دانشگاه های تهران توضیح بدید ... من گرایش سیستم رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردم

سلام.
به این تاپیک سر بزنید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/271527-آمارهایی-از-قبول-شدگان-کنکور-کارشناسی-ارشد-برق

kianyict

عضو جدید
سلام
رتبه بندی دانشگاه ها به پارامترهای زیادی بستگی داره.که ممکنه بعضیاش اصلا به پایه ی علمی دانشگاه مرتبط نباشه مثل تعداد دانشجویان یا فضای آموزشی برای هر دانشجو یا تعداد رشته هایی که در دانشگاه وجود دارند.بنابراین گذشته از دلایل سیاسی که برای رتبه های پایین دانشگاه های ایران وجود داره دانشگاه هایی مثل شریف توی رشته ی برق یا دانشگاه تهران توی رشته ی پزشکی جز دانشگاه های دورقمی دنیا قرار دارند.رئیس دانشگاه استنفورد که دومین دانشگاه صنعتی دنیاست طی بازدیدی که از دانشگاه شریف داشت وقتی که به داشکده ی برق رسید تقریبا خشکش زده بود وبعداز بازدید از دانشکده و مطالعه ی رزومه ی اساتید و دانشجویان ممتاز اذعان کرد که فارغ التحصیلان دانشکده ی برق شریف بهترین در دنیا هستند.گرچه شخصا از مهاجرین تحصیلی خوشم نمیاد ولی پذیرش سریع و بدون شرط معدل دانشجویان شریف در دانشگاه های ممتاز دنیا نشان دهنده ی اعتقاد از روی اجبار ایشان به دانشکده ی برق شریف است.

بالا