[ راه پله ] ►جزئیات اتصال پله> اجرای پله >پرسش و پاسخ

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال کوچیک داشتم
می شه خرپشته رو برای من توضیح بدید فقط شنیدم که توی راه پله اجرا می شه یا اینکه تو طبقه ی اخره ؟
اگه می شه عکس هم بزارید
یک دنیا ممنون

خرپشته اتاق کوچکی در پشت‌بام، که آن را به راه‌پله متصل می‌کند. در قدیم نیز به پشته‌ای که میان آن بلند و اطراف آن سرازیر باشد به طو کلی خرپشته گفته می‌شد از جمله بلندی که بر سر گور از آجر و خاک سازند.

خرپشته می‌تواند تنها به عنوان ورودی پشت‌بام به راه‌پله مورد استفاده قرار گیرد و نیز می‌تواند علاوه بر آن کاربردهای دیگری نیز داشته باشد. استفاده از این مکان به عنوان یک انباری یا کارگاه کوچک، محل تشکیلات آسانسور، مکان استقرار خوانندگان کر کلیسا، محل نگهداری کبوتران برای کبوتربازان از جمله این کاربردهاست. حتی در صورت بزرگتر ساختن آن، می‌توان خرپشته را (همانند زیرشیروانی) به عنوان یک واحد مسکونی کوچک استفاده کرد.[SUP][۳][/SUP]

لیدتا

عضو جدید
پله

پله

سلام!من یه پلان پله دو طرفه ،سه طرفه و چهار طرفه می خام ؟؟!!در ضمن نمی دونم خط چینی که روی بعضی پله هاست واسه چیه ؟میشه کمکم کنید.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام!من یه پلان پله دو طرفه ،سه طرفه و چهار طرفه می خام ؟؟!!در ضمن نمی دونم خط چینی که روی بعضی پله هاست واسه چیه ؟میشه کمکم کنید.

با سلام ........

به این تاپیکها مراجعه نمایید ....... بدرود.

[h=3]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/fileupload.gif [ پله ] ► دانلود جزئیات اجرایی پله[/h]

[h=1]طراحی پله[/h]

[h=3]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/folder.gif پله و رمپ[/h]

سلام دوستان
ببخشید من یک سوال در مورد پله قوسی فلزی داشتم
یک پله قوسی می خواهیم درست کنیم که به یک صفحه فلزی طره میشه برای نورد این پله به مشکل برخوردم من رفتم به کارگاه نورد صاحب کارگاه هم از من خواست که طول صفحه و همچنین زاویه ای که باید نورد بشه رو بهش بدم من تونستم طول صفحه رو بدست بیارم اما نمیدونم چه جوری زاویه نورد رو بدم لطفا اگر فرمولی یا توضیحی یا روش خاصی رو داره در اختیار ما هم قرار بدین با تشکر .

سلام دوستان
ببخشید من یک سوال در مورد پله قوسی فلزی داشتم
یک پله قوسی می خواهیم درست کنیم که به یک صفحه فلزی طره میشه برای نورد این پله به مشکل برخوردم من رفتم به کارگاه نورد صاحب کارگاه هم از من خواست که طول صفحه و همچنین زاویه ای که باید نورد بشه رو بهش بدم من تونستم طول صفحه رو بدست بیارم اما نمیدونم چه جوری زاویه نورد رو بدم لطفا اگر فرمولی یا توضیحی یا روش خاصی رو داره در اختیار ما هم قرار بدین با تشکر .
جوابش رو فهمیدم

درود بر شما ......

لطفا جهت آشنایی سایر دوستان ........... ارسال فرمایید .
برای بدست آوردن طول صفحه با استفاده از نرم افزار اتوکد بااستفاده از دستور helix یک فنر دقیقا جایی که پله قرار داره کشیدم و همانطور که در تصویر مشخصه طول کلی اون پایین نوشته شده البته فنر هم تنظیمات خاص خودش رو داره البته حتما بدست آوردن طول فرمول داره که من حوصله فرمولو ندارم
تا حالا طول کلیمون بدست اومد
حالا نوبت زاویه هست با استفاده از شکل هم مشخصه که طول کل با یک زاویه ای در ارتفاع تقسیم می شه که با استفاده از شکل میشه فهمیدUntitled-1.jpg

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:. من یه سوالی خدمتتون داشتم. یه خونه ای هست یه حیاط طولی شزقی داره. خیلی ناجوره. عرض 3 متر و طول 14 متر. این بخش از خونه رو می خوان دو طبقه کنن. طبقه پایین از سمت کوچه که میشه شمالی، قراره یه پارکینگ باشه، بعدش راه پله و بعدش یه اتاق. طبقه بالاش هم دو تا اتاق و مسلما فضای راه پله و اگه امکانش هست سرویس بهداشتی. این فضا پله ش اصلا حل نمیشه. ینی مطمعنا یه راه حلی داره دیگه. من تجربه اجرا ندارم نمی دونم به صورت حرفه ای و نه پروژه دانشجویی، مهندسا چیکار می کنن برا این فضا.:(. راه پله دو طرفه می کشن ولی ابعاد از حد استاندارد کمتر میشه؟ راه پله یک طرفه میدن؟ اون اتاق پشتی رو درشو چیکار می کنن؟ از کدوم سمت ورودی میدن براش؟ ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایین.:gol:

IMG_20160709_222902_1.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
درود بر شما .

بنده دقیقا متوجه منظورتون نشدم ...........اما با ابعادی که داده بودید..........بنده دو طرح رو ارائه میدم ............. ضمن اینکه آیا شهرداری در خصوص اجرا به این شکل مجوز میده ..........شاکی نداره ........

01d.jpg
بنده در طرح دوم پیش آمدگی به مقدار 60 سانت رو دادم ............ اجرای ایستگاه پله در این عرض .....دو طرفه مشکلی نداره .......... اما زمین شمالی.......شهرداری معمولا مجوز نمیده ....... و همسایه کناری شاکی میشه ....

اگه بنده بد متوجه شدم .......در فایل اتوکدی که ضمیمه می کنم ......... اصلاحاتتون ارائه بفرمایید . و یا در یک پست توضیحات لازم رو ذکر کنید......

بدرود.

پیوست ها

• Drawing2.rar
    647.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر شما .

بنده دقیقا متوجه منظورتون نشدم ...........اما با ابعادی که داده بودید..........بنده دو طرح رو ارائه میدم ............. ضمن اینکه آیا شهرداری در خصوص اجرا به این شکل مجوز میده ..........شاکی نداره ........

مشاهده پیوست 259026
بنده در طرح دوم پیش آمدگی به مقدار 60 سانت رو دادم ............ اجرای ایستگاه پله در این عرض .....دو طرفه مشکلی نداره .......... اما زمین شمالی.......شهرداری معمولا مجوز نمیده ....... و همسایه کناری شاکی میشه ....

اگه بنده بد متوجه شدم .......در فایل اتوکدی که ضمیمه می کنم ......... اصلاحاتتون ارائه بفرمایید . و یا در یک پست توضیحات لازم رو ذکر کنید......

بدرود.

جناب مهندس لطف کردین
..... بی نهایت ازتون ممنونم:cry: