[ راه پله ] ►جزئیات اتصال پله> اجرای پله >پرسش و پاسخ

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
فهرست :

سایر تاپیکهای موجود تالار در خصوص راه پله و رمپ

موارد ارائه شده :

نقشه ها
روشهای اجرای انواع پله
جزئیات اجرای پله
طراحی پله

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/fileupload.gif [ پله ] ► دانلود جزئیات اجرایی پله

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon2.gif [ اجرای پله ی گرد بتنی ]

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon2.gif [روش اجرا طاق ضربی و پله های فولادی] ► پرسش و پاسخ

[h=3]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon2.gif [راه پله فلزی یا بتنی؟][/h]

در تالار معماری

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon2.gif طراحی پله

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/folder.gif پله و رمپ

آخرین ویرایش:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
[ راه پله ] ►جزئیات اتصال پله> اجرای پله >پرسش و پاسخ

سلام
من دنبال عکس هایی از نحوه ی قالب بندی پله هستم. ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید.

zarrin_far

عضو جدید
[ راه پله ] جزئیات اتصال پله> اجرای پله >پرسش و پاسخ

[ راه پله ] جزئیات اتصال پله> اجرای پله >پرسش و پاسخ

سلام . طریقه اجرای پله در ساختمان های اسکلت بتنی چه جوریه ؟ در ساختمان مرتفع پله از طبقه همکف چه جوری تا آخر اجرا میشه ؟ چه مراحلی از ساختمان باید ساخته شه تا بشه پله ساخت ؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام . طریقه اجرای پله در ساختمان های اسکلت بتنی چه جوریه ؟ در ساختمان مرتفع پله از طبقه همکف چه جوری تا آخر اجرا میشه ؟ چه مراحلی از ساختمان باید ساخته شه تا بشه پله ساخت ؟

همزمان با بتن ریزی طبقات ، بتن ریزی پله ها انجام میشه ، طریقه اجراشم اینه که دال بتنی محاسبه میکنند هر رمپ پله رو .

تبسم

عضو جدید
:(من تو پله خیلی مشکل دارم :cry::(هم تو طراحی هم مقطع زدن هم کلا درکش ناجور اگه میشه کامل توضیح بدین مرسی :(

sma519

عضو جدید
؟

؟

با سلام

همانطور که دوست فعالمان گفتند قالب بندی و بتن ریزی رمپ اول راه پله زمانی صورت می پذیرد که ارتفاع بتن ریزی ستونها به نیم طبقه ( محل پاگرد ) رسیده باشد و رمپ دوم نیز در ارتفاع کامل طبقه مذکور .

ولی اگر بخواهیم مرتبط تر با سوال شما صحبت کنیم ، بدون تعارف بدانید اجرای راه پله که به نوبه خود یکی از مشکلترین عناصر یک ساختمان از نظر اجرایی می باشد ، حضور شما در یکی از پروژه های فعال شهرتان را می طلبد و از راهنمایی نوشتاری به جواب دلخواهتان نخواهید رسید .

یعنی اینکه شما مواردی چون : شکل قالب بندی ، طریقه آرماتور بندی که به نظر من اهمیت ویژه ای دارد و در حال حاظر مهندسین محترم ما بصورت فینگیلیش باهاش مدارا میکنند .( یعنی نه دتایلهای ساده خودمون رو قبول دارند و نه از محاسبه موارد حساسی چون طول مهاری سر در می آورند و نتیجه همانی میشود که در عکسهای زلزله بم در بخش عکسهای عمرانی می توانید ببینید ) ، چگونگی بتن ریزی رمپ که عیار و اسلامپ مخصوصی دارد ، چگونگی متراکم کردن بتن رمپ و ... را از نزدیک ببینید .
در آخر حاضرم قول دهم که اگر چنین مشکلات ریز اجرایی را با حضور در پای کار حل کنید ، یکی از مهندسین با اعتماد به نفس بالای کشورمان شما خواهید بود .
به امید موفقیت . ;)

مکری

عضو جدید
در کف فونداسیون و سقف آرماتورهای انتظار کار گذاشته می شود و بعداً با آرماتورهای واصل دال شیبداری ایجاد و قالب و بتن ریزی می شود و با سنگ شک

در کف فونداسیون و سقف آرماتورهای انتظار کار گذاشته می شود و بعداً با آرماتورهای واصل دال شیبداری ایجاد و قالب و بتن ریزی می شود و با سنگ شک

;)
سلام دوست عزیز، در کف فونداسیون و سقف آرماتورهای انتظار کار گذاشته می شود و بعداً با آرماتورهای واصل دال شیبداری ایجاد و قالب و بتن ریزی می شود و با سنگ شکل پله ایجاد می شود و مابین سنگ پله با مصالحی چون خورده آجر و غیره پر می شود و برای طبقات بعدی به همین منوال اجرا میگردد.

sma519

عضو جدید
;)
سلام دوست عزیز، در کف فونداسیون و سقف آرماتورهای انتظار کار گذاشته می شود و بعداً با آرماتورهای واصل دال شیبداری ایجاد و قالب و بتن ریزی می شود و با سنگ شکل پله ایجاد می شود و مابین سنگ پله با مصالحی چون خورده آجر و غیره پر می شود و برای طبقات بعدی به همین منوال اجرا میگردد.
از توجه و توضيحات شما ممنون .
ولي توصيه ميشود در مورد درزهاي سرد اجرايي كمي مطالعه كنيد .

said92

عضو جدید
با درود
لطفا اگر ميشه پله آجري با ساختمان تير آهني را توضيح دهيد
تير آهن شيب دار پله نصب شده داخلش با اجر پر شده رويش هم سيمان كشيده است مرحله بعدي چيست
با تشكر

ali-still

عضو جدید
سلام امیدوارم راهنمایم به کاره تون بیاد
من برای مشکلتون کتاب ساختمان های بتنی سال سوم هنرستان رشته ساختمان رو مطالعه بکنید

ebrahim110

عضو جدید
راه پله ها و طراحي راه پله هاي پيش ساخته و انواع راه پله ها

راه پله ها و طراحي راه پله هاي پيش ساخته و انواع راه پله ها

پله‌های پيش ساخته

این يك كمپاني ايتاليايي است كه پله‌هاي پيش ساخته در بسته‌بندي هاي آماده را در انواع ذيل توليد ميكند:

الف) پله‌هاي مدولار پيش ساخته با فرم‌هاي مختلف ( I, L, U, مارپيچ) .

ب) پله‌هاي مخفي و تاشو براي استفاده در شيروانيها و بالكن و فروشگاهها.

ج) پروفيلها و قطعات آماده چوبي براي پوشش پله‌ها.

اين پله‌ها بصورت مدولار ساخته مي‌شوند و مي‌توانند راه‌حلهايي براي تمامي نيازهاي ارائه دهند.

طراحي زيبا ، كامل و دقيق جزئيات سبب مي‌گردد كه محصولات ارائه شده با هر پروژه ساختماني هماهنگ شود.

پله های پيش ساخته ( Universal Maxi L)

تمام تركيبات اين پلكان با دو عرض 75 و 94 سانتي‌متر موجود مي‌باشد. قابليت تنظيم ارتفاع و هم پوشاني پله‌ها با يكديگر باعث هماهنگي اين پلكان با هر محيطي مي‌شود. ويژگي ديگر امكان نصب آخرين پله هم تراز با كف طبقه فوقاني و يا پايين‌تر از آنست.

پله‌ها و هندريل از چوب متراكم راش هستند.

كيت اصلي شامل 12 پله به همراه نرده داخلي است و مي‌توانيد بكمك دامنه وسيع لوازم جانبي پلكان را آنطور كه مي‌پسنديد براي خود بسازيد.

* كيت پله اضافي
* كيت نرده بالكن
* كيت نرده خارجي

مشخصات:

* كيت اصلي شامل : 12 پله + نرده داخلي

* عرض پله : 94-75 سانتيمتر

* صخامت پله : 4 سانتيمتر

* ارتفاع قابل تنظيم گام پله : 5/17 تا 24 سانتيمتر

* عرض قابل تنظيم كف پله 75 : 18 تا 22 سانتيمتر

* عرض قابل تنظيم كف پله 94: 22 تا 26 سانتيمتر

* ارتفاع نهايي حداقل و حداكثر: 211 تا 5/306 سانتيمتر

* رنگ فلز: نقره‌اي خاكستري

* رنگ چوب: طبيعي با لعاب غير سمي

Universal Maxi U

پله مدل Universal Maxi به شكل U و C نيز وجود دارد و قابليت تركيب بسيار متنوعي را در اجراي اين فرمها داراست.
تمام تركيبات اين پلكان با دو عرض 75 و 94 سانتي‌متر موجود مي‌باشد. قابليت تنظيم ارتفاع و هم پوشاني پله‌ها با يكديگر باعث هماهنگي اين پلكان با هر محيطي مي‌شود. ويژگي ديگر امكان نصب آخرين پله هم تراز با كف طبقه فوقاني و يا پايين‌تر از آنست.

پله‌ها و هندريل از چوب متراكم راش هستند.

كيت اصلي شامل 12 پله به همراه نرده داخلي است و مي‌توانيد به كمک دامنه وسيع لوازم جانبي پلكان را آنطور كه مي‌پسنديد براي خود بسازيد.

* كيت پله اضافي
* كيت نرده بالكن
* كيت نرده خارجي

مشخصات:

* كيت اصلي شامل : 12 پله + نرده داخلي

* عرض پله : 94-75 سانتيمتر

* صخامت پله : 4 سانتيمتر

* ارتفاع قابل تنظيم گام پله : 5/17 تا 24 سانتيمتر

* عرض قابل تنظيم كف پله 75 : 18 تا 22 سانتيمتر

* عرض قابل تنظيم كف پله 94: 22 تا 26 سانتيمتر

* ارتفاع نهايي حداقل و حداكثر: 211 تا 5/306 سانتيمتر

Mini Plus

اوج خلاقيت طراحي در اشغال كمترين سطح ممكن جهت استفاده در فضاي محدود .
ساختار كاربردي ، زيبا، محكم و منحصر به فرد اين پلكان با قابليت تركيبي بسيار متنوع با فرم هاي U و L و I به کمک لوازم جانبي سبب ميشود تا اين پلكان در هر فضايي قابل نصب و اجرا باشد.
اين لوازم جانبي عبارتنداز :‌

* كيت پاگرد
* كيت نرده بالكن
* كيت پله اضافه
* كيت نرده خارجي پلكان
* كيت پله اضافه
* كيت نرده جهت پيچ پلكان

مشخصات:

* كيت اصلي شامل : 11 پله + نرده داخلي

* عرض پله : 61 سانتيمتر

* پهنای پله : 55 سانتيمتر

* ارتفاع قابل تنظيم گام پله : 20 تا 24 سانتيمتر

* ارتفاع نهايي حداقل و حداكثر: 240 تا 288 سانتيمتر

Gamia Mini

تفاوت اين پلكان نسبت به مدل mini Plus در فرم ساده و كاربردي نرده‌هايش است كه علاوه بر ظاهر زيبا بسيار محكم و مطمئن مي‌باشد.

لوازم جانبي عبارتنداز :‌

* كيت پاگرد
* كيت نرده بالكن
* كيت پله اضافه
* كيت نرده خارجي پلكان
* كيت پله اضافه
* كيت نرده جهت پيچ پلكان

مشخصات:

* كيت اصلي شامل : 11 پله + نرده داخلي

* عرض پله : 61 سانتيمتر

* پهنای پله : 55 سانتيمتر

* ارتفاع قابل تنظيم گام پله : 20 تا 24 سانتيمتر

* ارتفاع نهايي حداقل و حداكثر: 240 تا 288 سانتيمتر

Gamia Wood

طراحي اين پلكان چوبي با فرم دلنشين مارپيچ به لطف خطوط نرم و منحني و تركيب جذاب چوب و فولاد تضمين كنندة ظاهري زيبا و متناسب با هر فضا و محيطي است.

از ديگر ويژگيهاي اين پلكان ميتوان به موارد زير اشاره نمود :

* قطر 120، 140، 160 سانتيمتر

* تنوع در رنگ قسمتهاي فولادي(نقره‌اي و مشكي)

* امكان انتخاب هندريل چوبي يا PVC فشرده

* قابليت تنظيم ارتفاع

مشخصات:

* كيت اصلي شامل : 11 پله + 1 پاگرد

* قطر پلکان : 120، 140، 160 سانتيمتر

* صخامت پله : 38 ميليمتر

* ارتفاع قابل تنظيم گام پله : 21 تا 23 سانتيمتر

* ارتفاع نهايي حداقل و حداكثر: 252 تا 276 سانتيمتر

* رنگ فلز : نقره‌اي - خاكستري و مشکي

* رنگ چوب : طبيعي با لعاب غير سمي

* زاويه هر پله : 30 درجه

Gamia Metal

پس از سالها تلاش بشر در زمينه ساخت پلكان مارپيچ فلزي هم اينك این شرکت با تركيبي خلاقانه و مدرن از فولاد ، خطوط دوار و رنگ پايدار آسانترين و مؤثرترين راه حل را جهت ساخت اين نمونه از پلكانها بصورت آماده و پيش ساخته تهيه نموده است.
سرعت و آساني نصب ، همچنين متنوع بودن رنگ (نقره‌اي و خاكستري) و قابليت تنظيم ارتفاع از مهمترين ويژگيهاي اين پلكان است.

مشخصات:

* كيت اصلي شامل : 11 پله + 1 پاگرد

* قطر پلکان : 120، 140، 160 سانتيمتر

* ارتفاع قابل تنظيم گام پله : 21 تا 23 سانتيمتر

* ارتفاع نهايي حداقل و حداكثر: 252 تا 276 سانتيمتر

* رنگ فلز : نقره‌اي - خاكستري و مشکي

* رنگ قطعات پلاستيکي : مشکي

* زاويه هر پله : 30 درجه

Exterior

پلكان فلزي مارپيچ جهت استفاده در محيطهاي باز و مقاوم در برابر عوامل جوي همانند رطوبت و دما.

تمامي پيچ و مهره‌هاي اين پلكان از جنس استنلس استيل بوده و قابليت تنظيم ارتفاع را داراست.
سرعت و آساني نصب و اجراي بي‌نظير اين پلكان به همراه لوازم جانبي نظير نرده و پله اضافي سبب ساخت پلكاني مناسب براي پله هاي فرار شده است.

مشخصات:

# كيت اصلي شامل : 12 پله + 1 پاگرد

# قطر پلکان : 120، 140، 160 سانتيمتر

# ارتفاع قابل تنظيم گام پله : 21 تا 23 سانتيمتر

# ارتفاع نهايي حداقل و حداكثر: 273 تا 299 سانتيمتر

# رنگ فلز : خاكستري - ذغالي

# رنگ قطعات پلاستيکي : مشکي

# زاويه هر پله : 30 درجه

پله های تاشو( Adj )

درمواقعي كه پلكان لازم نيست به صورت آكاردئوني جمع و مخفي شده و هيچ فضايي را اشغال نميكند، اين پله‌ها بصورت مدولار ساخته شده و امكان كاهش و يا افزايش ارتفاع را دارند همچنين تنوع در اندازة‌دريچة فوقاني و سهولت و سرعت در باز و بسته‌شدن پلكان سبب ايجاد راه حلي نهايي براي دسترسي به طبقات خصوصاً در فروشگاهها و زيرشيروانيها شده است.

از ديگر ويژگيهاي اين پلكان ميتوان به سهولت و سرعت بي‌نظير نصب چند دقيقه‌اي و ساختار محكم فلزي آن اشاره نمود.

4P

پلكان مخفي و تاشو با ساختار فلزي و مستحكم براي باربريهاي سنگين همراه با محافظ جانبي و بدون لغزش .
ساير ويژگيهاي پلكان تاشو در ساير مدلها را نيز داراست

3PL

پلكان مخفي تاشو از چوب باز شو از MDF بسيار زيبا و ظريف و درعين حال مستحكم براي كساني كه چوب را مي‌پسندند قابل نصب با سرعت و سهولت بي‌نظير در چند دقيقه و نيز كليه اتصالات اين پلكان بر اساس آئين نامه DIN طراحي و ساخته‌ شده‌اند.

پوشش پله ها

يك راه حل مطلوب ، شيك و زيبا براي پوشش چوبي پله‌ها خصوصاً هنگاميكه در كنار فضاهاي داخلي از پاركت و ساير پوشش‌هاي شبه چوب استفاده شده است.

کف پله‌ها متشكل از سه پروفيل كاملاً چوبي به ضخامت سه سانتيمتر است كه بوسيله پروفيلهاي آلومينيومي مخصوص به يكديگر متصل مي‌شوند و كلية‌ قطعات مورد نياز براي ساختار كامل پلكان شامل قرنيز‌ها، گام پله‌ها پروفيل پوشش دهنده ضخامت كناري پله‌ها و سرپوش زوايا براساس درخواست قابل ارائه است.

در 4 رنگ مختلف و دو اندازة 100 و 160 سانتيمتر که در نتيجه Finishing عالي با زيبايي بي‌نظير را داراست.

* پروفيل چوبي با ابزار گرد

* پروفيل چوبي کف

* پروفيل آلومينيومي

* گام چوبي پله

* سر پوش آلومينيومي زوايا

* قرنيز چوبي پله

* قرنيز چوبي گام پله

* پروفيل چوبي جانبي

* پروفيل چوبي درزگير گام و کف پله

* پروفيل چوبي گام پله

easternstar

عضو جدید
سلام دوستان،خسته نباشید
راهنمایی میخواستم برای ستون گذاری باکس پله.
مجموعه ای که دارم کار میکنم یه مجتمع بزرگه که هر بخش به طور جداگانه پله داره و هر کدوم از پله ها فرمی منحنی دارن.
میخوام حداقل ستون ممکن و به کار ببرم که فضای پارکینگ مخدوش نشه.
دقیقا نمیدونموجود ستون در کدوم قسمت های پله لازمه؟
برای اینکه سوالم روشن تر بشه عکس یکی از پله ها و خطوط آکس ستون های مجموعه رو میذارم .
خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه .
IMG_4123.jpg

IMG_4125.jpg

مهندس نسیم

عضو جدید
...

...

سلام
من ترم یکم و خیلی از چیزارو بلد نیستم
ترسیم پله های 1/2 و 1/4 گردش رو برام کامل شرح میدین؟

mehrdad-d

عضو جدید
[ پلکان] جزئیات اتصال پله> پرسش و پاسخ

سلام
میخوام پله طراحی کنم. از نوع پیچ با تک شاسی در وسط یا دو ورق نورد شده در دو طرف که به پله پیچ معقل معروفه. ولی مشکلم اینجاست که چطوری اون پیچ رو طراحی کنم؟ چطوری محاسبه کنم که مثلا چقدر طول ورق باشه و با چه شعاعی نورد بشه که وقتی ساخته شد دقیق اون چیزی که می خوام بشه. مثل این عکس

آیا نرم افزار خواصی هست برای اینجور طراحی یا شیوه ی خاصی داره؟

eiman.1234

عضو جدید
اجرای راه پله

اجرای راه پله

سلام کسی میدونه در ساختمان بتنی راه پله چطور اجرا میشه؟

mr.mehrd@d

عضو جدید
توضیح مختصر

توضیح مختصر

با سلام و خسته نباشید
راه پله دارای 2 قسمت می باشد.قسمت اول منطقه ای که به بتن ریزی سقف قبلی قراره متصل بشه و قسمت دوم منطقه ای ابتدایی که از اونجا بتن ریزی پله شروع میشه.
نکته مهم هنگام بافتن میلگرداست.چون می بایستی از قبل تمهیداتی برای اتصال میلگردها درنظر گرفته شود و میلگردهای انتظار آماده شده باشد.
ابتدا قالب بندی راه پله انجام میشه(اگه ناظر باشه تراز قالب با دوربین یا متر چک میکنه).
سپس شبکه میلگرد بافته میشه(طبق نقشه های اجرایی) . دوباره ناظر شبکه میلگرد،طول اورلب ها،فاصله اسپیسرها و وضعیت قالب بندی ،گرفتن درزها ،وضعیت جک هارا چک میکنه بعد از این مرحله اگه کار درست بود،بتن ریزی انجام میشه.بتن ریزی راه پله به همراه بتن ریزی سقف انجام میشه./

jawadabbasnia

عضو جدید
سلام دوست عزیز
بهتون پیشنهاد می کنم برین سر یه ساختمون و از نزدیک ببینین که پله رو چطور اجرا می کنن، من این کار رو کردم ولی نمیدونم چطور بهتون توضیح بدم، یه جورایی حتما باید دید!

reza2011

عضو جدید

دوست عزيز ظاهرا كمي بي دقت تشريف داري . چون خودت يك تاپيك زدي و مراحل اجراي يك ساختمان بتني را خواستي و من هم يك گزارش مشروح در اختيارت گذاشتم . در صفحه 36 همون گزارش توضيحات مشروحي درباره اجراي پله تحت عنوان اجراي راه پله(دال پاگرد و سطح شيبدار) داده شده است . متاسفم كه حتي يكبار هم اين گزارش رو تا اخر مطالعه نكرديد .:mad:

ahmadtorfi61

عضو جدید
سلام
ریشه پله در فونداسیون تعبیه میشه بعد از اون پله به صورت دال به صورت شبکه آرماتور که نوع آن توسط طراح تعیین میشه آرماتوربندی و قالب بندی میشه:smile:

Mehdi_rndyk

عضو جدید
خب ديگه بعيد ميدونم بيشتر از اون بتوني پيدا كني .
سلام
من مقاله شما رو مطالعه نکردم. واقعیتش هر از چند گاهی می تونم به انجمن سر بزنم
ولی در مورد سئوال دوست عزیزمون :
برای اجرای پله ابتدا بایستی حتما نقشه سازه و معماری رو با هم کنترل کرد. یعنی کد کف تمام شده طبقاتی که به هم متصل می شوند را با ارتفاع پله × تعداد پله ها کنترل کرد. ( متاسفانه جامعه مشاورین این مملکت فقط نقاشی تحویل پیمانکار می دهند )
باید در نظر داشت که با توجه به تمایل هر کارفرمایی به استفاده بهینه از زمین ، ابعاد راه پله ها با حداقل فضا ساخته شده و قطعا در بین دو راه پله وجود یک " پاگرد " برای تغییر مسیر جریان حرکت الزامی است. پس استفاده از " تیر میان طبقه " الزامی است.
حال قبل از اجرای بتن فنداسیون ریشه های میلگرد دال پله ( یا صفحات پای ستون در اسکلت فلزی ) در فنداسیون کار گذاشته می شود . بعد از اجرای بتن فنداسیون و اجرای ستون های طبقه ( با رعایت اجرای میلگرد انتظار در ستون ) نسبت به قالب بندی کف دال پله و پاگرد ها اقدام و سپس آرماتور بندی و در نهایت بتن اجرا می گردد.
شایان ذکر است که در شروع پله بهتر است برای اجرای سنگ قرنیز و یا ازاره ، دو یا سه پله را با مصالح بنایی اجرا کرده و از شروع پله سوم یا چهارم دال پله اجرا شود. برای این منظور ابتدای پله به صورت دیوارک بتنی اجرا میشود.
با تشکر

najafi_vahid

عضو جدید
سلام
یه سوال کوچیک داشتم
می شه خرپشته رو برای من توضیح بدید فقط شنیدم که توی راه پله اجرا می شه یا اینکه تو طبقه ی اخره ؟
اگه می شه عکس هم بزارید
یک دنیا ممنون

mohammad rahmani

عضو جدید
خم پله های گرد

خم پله های گرد

سلام دوستان اگه کسی در مورد روشهای اجرای خم پله های گرد فلزی جایی رو میشناسه که مراجعه کنم ممنون میشم یه راهنمائی کنه
با تشکر رحمانی

ramin kokhi

عضو جدید
سلام دوستان اگه کسی در مورد روشهای اجرای خم پله های گرد فلزی جایی رو میشناسه که مراجعه کنم ممنون میشم یه راهنمائی کنه
با تشکر رحمانی

دوست عزیز معمولا برای این مسایل باید از اکیپ های اجرایی (جوشکارها ) کمک بگیری چون معمولاجزیات کار رو اونا از لحاظ اجرا یی بلدن:que:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

امیر سا

عضو جدید

با سلام
کسی هست به من کمک کنه؟
جزئیات جزئیات اتصال پله فلزی به سازه بتنی میخوام

آخرین ویرایش توسط مدیر:

younesshamsi

عضو جدید
روشهای اجرای پله های گرد بتنی

روشهای اجرای پله های گرد بتنی

با سلام خدمت همه ی دوستان
اگر کسی از مراحل اجرای پله های بتنی گرد تصاویری داره در سایت قرار بده استفاده کنیم
برای من که لازمه.با تشکر

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
کسی هست به من کمک کنه؟
جزئیات جزئیات اتصال پله فلزی به سازه بتنی میخوام

یکی از جزییات پله فلزی به سازه بتنی اینه که

در راستای هر تیر باید یک پلیت که با بلتهای جوش خورده از پشت در پشت قالب قرار گیرد و در بتن ستون قرار میگیرند
البته باید اندازه گذاری جایگاه آن قبلش محاسبه گردد که کجا قرار گیرد
سپس شمشیری پله به این پلیتهایی که پس از بتن ریزی بعد از باز کردن قالبها کاملا نمایان هستند جوشکاری شود