راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد + ترازهای دانشگاه های دولتی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohammad.ali22

عضو جدید
اشتباه بزرگی انجام دادم!!البته قبل روزانه اصفهان ،روزانه وشبانه صنعتی اصفهان و روزانه شیراز رو هم انتخاب کردم.....
احتمالی هست که روزانه شیرازو برسونم؟

عیب نداره خیرش تو همین بوده داداش گلم.خودتو ناراحت نکن.به نظرم شبانه صنعتی اصفهان رو هم شانس داری.شیراز رو بعید میدونم اما ان شاالله که میاری.شما لیسانس کنترل بودی؟؟؟؟کجا؟؟؟؟

B of S

عضو جدید
زود زنگ بزن سازمان سنجش و درستش کن.بله منتفیه چون بارها نوشته که معدل تا اخر شهریور 90.حتی ممکنه از شرکت در ازمون سال بعد هم محرومت کنن تا زوده درستش کن.خیلی مهمه.
مهندس یعنی 0.2 هم گیر میدن ؟.. تازه این معدل فارف التحصیلیه از خودم که در نیاوردم.. با چه شماره ای باید تماس بگیرم ؟..الان که سازمان دیگه خبری نیست!

eee.eee99

عضو جدید
عیب نداره خیرش تو همین بوده داداش گلم.خودتو ناراحت نکن.به نظرم شبانه صنعتی اصفهان رو هم شانس داری.شیراز رو بعید میدونم اما ان شاالله که میاری.شما لیسانس کنترل بودی؟؟؟؟کجا؟؟؟؟
خیلی ممنون.لیسانس کنترل خوندم تو تبریز

mohammad.ali22

عضو جدید
مهندس یعنی 0.2 هم گیر میدن ؟.. تازه این معدل فارف التحصیلیه از خودم که در نیاوردم.. با چه شماره ای باید تماس بگیرم ؟..الان که سازمان دیگه خبری نیست!

والا منم طبق هشدارهایی که دیدم اینو میگم.بله ممکنه همین .2 باعث شاید باعث شه شما از 10 نفر جلو بیفتی.من معدل فارغ التحصیایم .4 فرق کرده اما نزدم چون چندجا هشدار داده.نمیدونم باز هم بپرس فردا زنگ بزن.الانم ممکنه باشن.همون صفحه ی اول انتخاب رشته شمارشو زده

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
بچه ها فقط و فقط به خاطر اسم شریف اون رو انتخاب می کنند.شریف در کنترل بسیار ضعیف است.خواجه نصیر عالی است.استاد تمام نداره اشتباهه؟؟؟؟؟یه نگاه به هییت علمیاشون بزن میفهمی که چقدر ضعیفه شریف.فقط تهران و خواجه نصیر.....بعد بچه هایی که تغییر رشته میدن حدودا یک ترم کامل عقب میفتند.و شهریه ترم اخر رو دانشگاه قبول نمیکنه وشهریه ترم اخر رو که پروژه است و گرونه باید خودشون بپردازند.تغییر گرایش چیز خوبی نیست.دوستان تحقیق کنید.ندونسته کاری انجام ندید که بعدا پشیمون شید.

در زمینه استاد تمام من ایشونو میشناسم مثلا
دکتر ساداتی، ناصر
استاد
زمینه فعالیت: کنترل - سیستم های هوشمند (محاسبات نرم: شبکه های عصبی، منطق فازی، الگوریتم های تکاملی، غیره)، کنترل سیستم های ابعاد وسیع، ردیابی و تشخیص الگو
صفحه خانگی: http://ee.sharif.edu/~sadati
پست الکترونیکی: sadati
sharif.edu
تلفن: 5939-6616
اتاق: طبقه ششم - 623 بال شرقی
بله درسته دانشگاه تهران خیلی خوب کار می کرد ولی تا یه زمانی. شما نگاه کن یه استاد اگه 18 تا دانشجوی ارشد بگیره چقدر میتونه وقت بگذاره؟دکتر جبه دار هم که خودشو بازنشست کرده کارولوکس هم فوت شده . من هنوز مصرم که تهران نسبت به سال های پیش افت داشته چه بسا خواجه بهتر کار کنه . ولی یه مسئله ای هست اونم اسم دانشگاست بین خواجه و تهران و شریف. از نظر اپلای من بدون شک میگم شریفی ها حتی از تهران هم به مراتب بهترن . دختر خاله خودم برق کنترل شبانه خواجه نصیر خونده بود می خواست اپلای کنه بره یه دانشگاهی تو ونکوور (UBC) اینم تو رزومش نوشته بود که اره خواجه نصیر یکی از بهترین دانشگاه های ایرانه .استاد در خواستی بعد یه مدت جواب میلشو داد که من فعلا دانشجو دکترا نمی خوام و یه نکته!!خانم خواهشا دروغ نگو خواجه یکی از بهترین ها نیست!تهران و شریف و امیرکبیرن!!!!
شما باید یک trade off بکنید بین سطح علمی واسم دانشگاه بره اپلای.شریف مسلما اسمش بهتره و خوب شاید تهران بهتر کار بکنه . اینم در نظر بگیر که فیلد های کاری استاد هم مهمه. مثلا دلیل معروفی تهران بیشتر به خاطر هوش و رباتیکه که الان دست نیلی و اعرابیه که دانشجو زیاد دارن
نگاه کردن به اینکه استاد ادم دانشیاره استاد تمامه یا استادیار تمام قضییه نیست . به قول یکی از بچه ها ارزش یه استاد به نمره علمی 50 و وقت گذاری زیاد بره دانشجو به مراتب بهتر از یه استاد به نمره علمی زیاد و وقت کم گذاشتنه (مثل منهاج از امیر کبیر و نیلی از تهران

naribazi

عضو جدید
بچه ها فقط و فقط به خاطر اسم شریف اون رو انتخاب می کنند.شریف در کنترل بسیار ضعیف است.خواجه نصیر عالی است.استاد تمام نداره اشتباهه؟؟؟؟؟یه نگاه به هییت علمیاشون بزن میفهمی که چقدر ضعیفه شریف.فقط تهران و خواجه نصیر.....بعد بچه هایی که تغییر رشته میدن حدودا یک ترم کامل عقب میفتند.و شهریه ترم اخر رو دانشگاه قبول نمیکنه وشهریه ترم اخر رو که پروژه است و گرونه باید خودشون بپردازند.تغییر گرایش چیز خوبی نیست.دوستان تحقیق کنید.ندونسته کاری انجام ندید که بعدا پشیمون شید.

سلام. چرا اطلاعات غلط میدید ؟؟
شما نهایتا کنترل مدرن و دیجیتال رو جبرانی میگیرید همین. تازه دانشگاهی مثل صنعتی اصفهان فقط کنترل مدرن رو جبرانی میده. در ضمن دانشگاه شهریه دروس جبرانی رو از دانشجو میگیره نه شهریه ترم آخر و پروژه و .... من تمام دوستانم تغییر گرایش دادن و به هیچ وجه مشکلی برایشون پیش نیومده. لطفا در مورد اطلاعاتی که میدید دقت کنید

mohammad.ali22

عضو جدید
در زمینه استاد تمام من ایشونو میشناسم مثلا
دکتر ساداتی، ناصر
استاد
زمینه فعالیت: کنترل - سیستم های هوشمند (محاسبات نرم: شبکه های عصبی، منطق فازی، الگوریتم های تکاملی، غیره)، کنترل سیستم های ابعاد وسیع، ردیابی و تشخیص الگو
صفحه خانگی: http://ee.sharif.edu/~sadati
پست الکترونیکی: sadati
sharif.edu
تلفن: 5939-6616
اتاق: طبقه ششم - 623 بال شرقی
بله درسته دانشگاه تهران خیلی خوب کار می کرد ولی تا یه زمانی. شما نگاه کن یه استاد اگه 18 تا دانشجوی ارشد بگیره چقدر میتونه وقت بگذاره؟دکتر جبه دار هم که خودشو بازنشست کرده کارولوکس هم فوت شده . من هنوز مصرم که تهران نسبت به سال های پیش افت داشته چه بسا خواجه بهتر کار کنه . ولی یه مسئله ای هست اونم اسم دانشگاست بین خواجه و تهران و شریف. از نظر اپلای من بدون شک میگم شریفی ها حتی از تهران هم به مراتب بهترن . دختر خاله خودم برق کنترل شبانه خواجه نصیر خونده بود می خواست اپلای کنه بره یه دانشگاهی تو ونکوور (UBC) اینم تو رزومش نوشته بود که اره خواجه نصیر یکی از بهترین دانشگاه های ایرانه .استاد در خواستی بعد یه مدت جواب میلشو داد که من فعلا دانشجو دکترا نمی خوام و یه نکته!!خانم خواهشا دروغ نگو خواجه یکی از بهترین ها نیست!تهران و شریف و امیرکبیرن!!!!
شما باید یک trade off بکنید بین سطح علمی واسم دانشگاه بره اپلای.شریف مسلما اسمش بهتره و خوب شاید تهران بهتر کار بکنه . اینم در نظر بگیر که فیلد های کاری استاد هم مهمه. مثلا دلیل معروفی تهران بیشتر به خاطر هوش و رباتیکه که الان دست نیلی و اعرابیه که دانشجو زیاد دارن
نگاه کردن به اینکه استاد ادم دانشیاره استاد تمامه یا استادیار تمام قضییه نیست . به قول یکی از بچه ها ارزش یه استاد به نمره علمی 50 و وقت گذاری زیاد بره دانشجو به مراتب بهتر از یه استاد به نمره علمی زیاد و وقت کم گذاشتنه (مثل منهاج از امیر کبیر و نیلی از تهران

ممنون دوست عزیز.بله من هم تایید میکنم که واسه اپلای کردن اون 3 دانشگاه بهترین هستند.خصوصا شریف و تهران.اما از نظر سطح علمی کنترل خواجه و تهران رو بیشتر قبول دارم. البته این فقط نظر منه.بازهم ممنون.

navid2025

عضو جدید
سلام. چرا اطلاعات غلط میدید ؟؟
شما نهایتا کنترل مدرن و دیجیتال رو جبرانی میگیرید همین. تازه دانشگاهی مثل صنعتی اصفهان فقط کنترل مدرن رو جبرانی میده. در ضمن دانشگاه شهریه دروس جبرانی رو از دانشجو میگیره نه شهریه ترم آخر و پروژه و .... من تمام دوستانم تغییر گرایش دادن و به هیچ وجه مشکلی برایشون پیش نیومده. لطفا در مورد اطلاعاتی که میدید دقت کنید

چییییییییییییی؟؟؟؟؟؟دانشگاه در ابتدا از شما تعهد میگیره که باید در مدت 2 سال تموم کنی اگه نکنی شبانه ای.حالا موقع ثبت نام میفهمید.بعد پیشنیاز ترم اول میخورید نه اخر.بعدش رفیق شما در ارشد مثلا می خواهید کنترل صنعتی 2 رو پاس کنید وقتی یک رو پاس نکردید.چطور میخواهید 2رو پاس کنید؟؟؟؟؟؟؟؟حداقل 3 واحد مدرن و 3 واحد صنعتی بهتون پیشنیاز میخوره.حالا دروس دیگه........من دانشگاههای سطح بالا رو گفتم نه دانشگاهی مثل اصفهان.ان شاالله که پیشنیاز نمیخورید.اگر هم نخورید خودتون مجبورید درسهایی مثل جبر خطی--ترمودینامیک---کنترل صنعتی---کنترل دیجیتال رو بخونید.مخصوصا مدرن-صنعتی و جبر خطی---چون بیس کنترل هستنددر ارشد.ان شاالله موفق باشید.اما زیاد بودن مثل شما و بعد پشیمون شدند.من رو حرف اونها گفتم.

naribazi

عضو جدید
چییییییییییییی؟؟؟؟؟؟دانشگاه در ابتدا از شما تعهد میگیره که باید در مدت 2 سال تموم کنی اگه نکنی شبانه ای.حالا موقع ثبت نام میفهمید.بعد پیشنیاز ترم اول میخورید نه اخر.بعدش رفیق شما در ارشد مثلا می خواهید کنترل صنعتی 2 رو پاس کنید وقتی یک رو پاس نکردید.چطور میخواهید 2رو پاس کنید؟؟؟؟؟؟؟؟حداقل 3 واحد مدرن و 3 واحد صنعتی بهتون پیشنیاز میخوره.حالا دروس دیگه........من دانشگاههای سطح بالا رو گفتم نه دانشگاهی مثل اصفهان.ان شاالله که پیشنیاز نمیخورید.اگر هم نخورید خودتون مجبورید درسهایی مثل جبر خطی--ترمودینامیک---کنترل صنعتی---کنترل دیجیتال رو بخونید.مخصوصا مدرن-صنعتی و جبر خطی---چون بیس کنترل هستنددر ارشد.ان شاالله موفق باشید.اما زیاد بودن مثل شما و بعد پشیمون شدند.من رو حرف اونها گفتم.

منم نگفتم دانشگاه اصفهان !!! گفتم صنعتی اصفهان که حتما میدونید جزء دانشگاه های سطح بالا هست ، نه؟؟

در ضمن من تمام سرفصل های دانشگاه ها رو دارم ، کنترل صنعتی رو هیچ دانشگاهی جبرانی نمیده. برای اطلاع دوستان :

جبرانی های مصوب وزارت علوم : 1- کنترل مدرن (برای همه گرایش ها ) 2- کنترل دیجیتال و غیر خطی 3- کنترل صنعتی ( برای گرایش های صنعتی) 4-بررسی سیستم های قدرت 1 (برای رشته های غیر برق) 5- مبانی برق 1 و 2 (برای رشته های غیر برق)

جبرانی های دانشگاه شریف : 1- کنترل مدرن (3 واحد) 2- کنترل دیجیتال و غیر خطی (3واحد)

جبرانی های دانشگاه علم و صنعت : 1- کنترل مدرن 2- کنترل دیجیتال 3- کنترل صنعتی (در صورتی که بخواهید زمینه اتوماسیون و کنترل صنعتی کار کنید )

جبرانی های دانشگاه صنعتی اصفهان : 1- کنترل مدرن

در اخر که من دوست خودم رشته اش الکترونیک بود و ارشد کنترل صنعتی اصفهان گرفت و نه شبانه شد نه مشکلی برخورد کرد

آخرین ویرایش:

navid2025

عضو جدید

منم نگفتم دانشگاه اصفهان !!! گفتم صنعتی اصفهان که حتما میدونید جزء دانشگاه های سطح بالا هست ، نه؟؟

در ضمن من تمام سرفصل های دانشگاه ها رو دارم ، کنترل صنعتی رو هیچ دانشگاهی جبرانی نمیده. برای اطلاع دوستان :

جبرانی های مصوب وزارت علوم : 1- کنترل مدرن (برای همه گرایش ها ) 2- کنترل دیجیتال و غیر خطی 3- کنترل صنعتی ( برای گرایش های صنعتی) 4-بررسی سیستم های قدرت 1 (برای رشته های غیر برق) 5- مبانی برق 1 و 2 (برای رشته های غیر برق)

جبرانی های دانشگاه شریف : 1- کنترل مدرن (3 واحد) 2- کنترل دیجیتال و غیر خطی (3واحد)

جبرانی های دانشگاه علم و صنعت : 1- کنترل مدرن 2- کنترل دیجیتال 3- کنترل صنعتی (در صورتی که بخواهید زمینه اتوماسیون و کنترل صنعتی کار کنید )

جبرانی های دانشگاه صنعتی اصفهان : 1- کنترل مدرن

در اخر که من دوست خودم رشته اش الکترونیک بود و ارشد کنترل صنعتی اصفهان گرفت و نه شبانه شد نه مشکلی برخورد کرد

منم تقریبا همینو گفتم دیگه----عزیزم هر درس 3 واحده مثلا علم و صنعت 9 واحد پیشنیاز.......صنعتی اصفهان هم حتما سطح پایینه که بدون اینکه بچه ها دیجیتال و صنعتی رو بگذرونن.......دوست شما قبلا خونده.موضوعه سنوات از امسال بعد از عید مطرح شد.حتما تو دانشگاه شما هم واسه ترم 9 یا 10 بعد عید غذا 1000 تومن شده نه؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن حتی اگه پیشنیاز هم نخوره باید اون درسها که گفتم رو خودتون بخونید.خصوصا جبر خطی و کنترل مدرن.حالا شما هی مخالفت کن.من که چیز بدی نمیگم.گفتم تا آمادگیشو داشته باشید.ناراحت نشو>>>>دقیقا حرف منو میزنی شماهم اما با مخالفت

mahsa nazari

عضو جدید
با رتبه 2100 در مخابرات ميشه شبانه اموزش محور صنعتي اصفهان قبول شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

masoud-1987

عضو جدید
با سلا می خواستم بدونم آخرین رتبه قبولی ارشد قدرت در دانشگاه شهید مدنی تبریز (همون تربیت معلم آذربایجان ) سال قبل چقدر بوده ؟ آیا با رتبه 2000 میشه روزانه قبول شد یا نه؟ با تشکر

boloorchian67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

گرایش کارشناسی ام الکترونیک هست. برای ارشد که امتحان دادم از مغناطیس متنفر بودم یقینا رتبه الکترونیک و مخابراتم هم خوب نشد اما رتبه ی قدرتم خوب شده ... منم انتخاب رشته کردم.
حالا هم اطلاع زیادی از این گرایش ندارم. در ضمن دیگه نمی خوام برای سال آینده درس بخونم هر چی که قبول شدم می خوام برم.

می خواستم بدونم کسی می تونه راهنماییم کنه که توی ارشد گرایش های قدرت چه جوری هستن یه آشنایی کلی ....

کسی اطلاعی نداره قدرت غیر انتفاعی سجاد مشهد چه گرایشی رو داره؟ و غیر انتفاعی شهاب دانش قم چه گرایشی؟

آینده اش چه جوری هست؟؟؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
می خواستم بدونم کسی می تونه راهنماییم کنه که توی ارشد گرایش های قدرت چه جوری هستن یه آشنایی کلی
سیستم های قدرت
حفاظت شبکه
فشار قوی
الکترونیک قدرت
ماشین های الکتریکی
مديريت و كنترل شبكه‌های قدرت
قطار برقی

sash367

عضو جدید
دوستان من برای مصاحبه دانشگاه مالک معرفی شدم
دانشگاه مالک چه جور دانشگاهی است ؟ ارزش رفتن داره؟ مخابرات رمز
در ضمن با رتبه 2100 شانس بالای توی قبولی داشنگاه یزد و ... رو دارم

mombeni83

عضو جدید

به این وبلاگ مراجعه کنید

http://bargharshad.blogfa.com/

naribazi

عضو جدید

اگه شانس قبولی بالایی داری پس چرا مالک رو زدی ؟
به خاطر امثال شما ها خیلی از بچه هایی که رتبه های پایین تری داشتن و امیدشون به این دانشگاه ها بود دعوت به مصاحبه نشدن. آخه شماها چرا فقط خودتون رو میبینید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کورد

عضو جدید
تخمین قبولی

تخمین قبولی

سلام
با رتبه 250 ارشد قدرت کدامیک از دانشگاه های تهران قبول میشم.

M638

عضو جدید
یعنی من با 1594 قدرت شبانه جایی قبول میشم؟؟؟؟؟؟؟
کسی را سراغ ندارم با این رتبه قبول شده باشه
از هرکی هم میپرسم میگن قبول نمیشم

shadi.k

عضو جدید
سلام
من رتبه 39 کنترل و 45 مخابرات رو تو سهمیه رزمندگان آوردم کسی اطلاعاتی داره که بفهمم قبول میشم یا نه؟یا کجا قبول میشم؟؟

A H M A D

عضو جدید
لیست انتخاب رشته-سوال

لیست انتخاب رشته-سوال

سلام دوستان
یه سوال:

من تو انتخاب رشته خودم، دانشگاه مالک اشتر و امام حسین رو تو انتخاب های آخر زدم. الان هم در حال طی مراحل گزینش و مصاحبه هستم.

اگه دانشگاه های بالاتر در لیست انتخاب رشته قبول شم باز هم میتونم مالک یا امام حسین رو برم؟ (البته در صورتی که مصاحبه پذیرفته شم و به عبارتی تایید صلاحیت شده باشم)

یکی از بچه ها
که برا مشاوره پارسه رفته بودم میگفت رشته های خاص ربطی به رشته های دیگه نداره و در صورت قبول شدن در هر دو می تونی انتخاب کنی و میگفت خودش سال قبل همینجوری بوده هم شریف قبول شده هم مالک اشتر که در نهایت شریف رفته بود

mohandes34

اخراجی موقت
من در انتخاب گرایش برق در ارشد و به دنبال ان دکتری هستم ودوست دارم این پارمترها را داشته باشه لطفا راهنمایی کنید :
- جذاب و موثر در تکنولوژی و فناوری امروز و فردا بشر
- به کار کشور و بازار بیاد یا الان یا در اینده نزدیک (مثلا گرایش الکترونیک چون تولید کننده نیستیم فکر نکنم مناسب باشه)
- انتخاب موثرو تاپ و برای اینده کشور باشه چون تا دکتری چند سال طول می کشه و منم قصد تدریس هم دارم ( مثلا گرایش قدرت فکر نکنم بیشتر از لیسانسش قابل ادامه و به کار بیاد)

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من در انتخاب گرایش برق در ارشد و به دنبال ان دکتری هستم ودوست دارم این پارمترها را داشته باشه لطفا راهنمایی کنید :
- به کار کشور و بازار بیاد یا الان یا در اینده نزدیک (مثلا گرایش الکترونیک چون تولید کننده نیستیم فکر نکنم مناسب باشه)
- انتخاب موثرو تاپ و برای اینده کشور باشه چون تا دکتری چند سال طول می کشه و منم قصد تدریس هم دارم ( مثلا گرایش قدرت فکر نکنم بیشتر از لیسانسش قابل ادامه و به کار بیاد)
دیگه خودت دوتاشو حذف کردی :D بین مخابراتو کنترل .مخابرات بهتره هم ظرفیتش بیشتره همم کار نسبت به کنترل براش بیشتره( صفحه های قبل تاپیک آمادگی برای کنکور ارشد
رو ببینی یه فیال گذاشتن بچه ها از آگهی استخدامیا که مخابرات خیلی بیشتر از کنترل برمیدارن)

djbehrouz

عضو جدید
با سلام و احترام.
شما میتوانید زیرگرایش های الکترونیک را انتخاب کنید که به مورد اولتان بیشتر نزدیک است.مثل گرایش های میکرو یا نانو
اما برای مورد دوم و سوم مخابرات گزینه مناسبی می باشد
اگر میخواهید در جای خاصی مشغول شوید مثل ارگان های نظامی و دولتی مهم ، میتونید گرایش های تک و خاص را انتخاب کنید مثل فناوری ماهواره
البته در حال حاضر با توجه به وضع اشتغال و استخدام گرایش های قدرت و کنترل وضعیت بهتری دارند
این را در نظر داشته باشید که گرایش کمتر از 20 درصد آینده شغلی شما را تحث تاثیر قرار می دهد مابقی به خودتان بستگی دارد.
اگر خلاصه بخواهیم در یک جمله بگیم اینکه بعد از فارغ التحصیلی چه چیزی برای گفتن خواهید داشت.(منظور سطح سواد،مقالات و..)

mohandes34

اخراجی موقت
با سلام و احترام.
شما میتوانید زیرگرایش های الکترونیک را انتخاب کنید که به مورد اولتان بیشتر نزدیک است.مثل گرایش های میکرو یا نانو
اما برای مورد دوم و سوم مخابرات گزینه مناسبی می باشد
اگر میخواهید در جای خاصی مشغول شوید مثل ارگان های نظامی و دولتی مهم ، میتونید گرایش های تک و خاص را انتخاب کنید مثل فناوری ماهواره
البته در حال حاضر با توجه به وضع اشتغال و استخدام گرایش های قدرت و کنترل وضعیت بهتری دارند
این را در نظر داشته باشید که گرایش کمتر از 20 درصد آینده شغلی شما را تحث تاثیر قرار می دهد مابقی به خودتان بستگی دارد.
اگر خلاصه بخواهیم در یک جمله بگیم اینکه بعد از فارغ التحصیلی چه چیزی برای گفتن خواهید داشت.(منظور سطح سواد،مقالات و..)
خیلی ممنون . اگه صرف شغل باشه با همان لیسانس قدرت یا کنترل اگه قراره کاری بشه می شه. منتها در ارشد و دکتری دیگه سمت پژوهش یا علاقه ات می ره مگه اینکه کلا گرایشی باشه در ارشد که کلا یه فاز شغلی جدا بهت بده و انقدر مهم باشه که بخوای فاکتور شغل هم در اننتخابش بیاری . با ذکر این مطلب من دو تا فاکتور برام مهم است اول جذابیت و خلاقیت و کارایی ان گرایش در ارشد و دکتری وهمانطور که گفتم در فناوری های بشر بشه ردشو دیدو کاربرد زیادی داشته باشه (چون به فناوری و اختراع علاقه دارم بتونم بیشتر جاها یا وارد شم یا به حسب علاقه و مربوط به رشتم مطالعه کنم)
دوم حمایت یا کارایی در داخل کشور هرچند برای چندین سال اینده این اتفاق بیفته چون نمی خوام فقط فقط بخوانم می خوام بستری هم برای اجراش باشه .(مثال همان الکترونیک و تولید داخلی منظورمه)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا