[ راهنمای امکانات باشگاه ] جستجوی مطالب

وضعیت
موضوع بسته شده است.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
جهت جستجو در سایت برای یافتن تاپیک ها یا یک عنوان کلیدی از این گزینه در بالای هر تالار یا هر تاپیک استفاده نمایید(توصیه می شود که بر روی گزینه جستجوی پیشرفته کلیک کنید تا نتایج بهتری را بدست آورید.

پیوست ها

• Search.jpg
    Search.jpg
    29.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[ راهنمای امکانات باشگاه ] جستجوی مطالب

با سلام
در این تاپیک قصد دارم آموزش استفاده از گزینه جستجو که در تولبار سایت هستش رو قرار بدم
امروزه، در این فروم، کاربران زیادی هستند که روش استفاده از این مهم رو نمی‌دونن، و یا اصلن اون رو نادیده میگیرن، و در اینجا، به درخواست یکی از دوستان، این تاپیک رو زدم تا همگان استفاده ببرند

تا امید آن باشد هم ثواب این دنیا را ببریم هم آخرت را

از اینجا شروع میکنیم، طبق شکل زیر

بتدا مطابق شکل بالا، روی گزینه جستجو کلیک کنید، تا پنجره مورد نظر رو ببینین
همونطور که میبینین قسمت بندی کردم، طبق قسمت‌ها جلو میریم

نکته: قبل از سرچ کردن این مهم رو بخاطر داشته باشید که، از عبارات مناسب و کلیدی جهت جستجو استفاده کنید

1- در این قسمت، شما میتونین عبارت مورد نظر خود را تایپ کنید، این قسمت به سایت گوگل وصل شده و در سایت iran-eng عبارت مورد نظر رو سرچ می‌کند، به عبارتی دیگر، اینجا، از سایت گوگل جهت جستجو در این سایت استفاده میکنیم، بازم این نکته رو یادآوری کنم که حتمن از عبارات مهمی جهت جستجو استفاده کنید

2- این بخش که جستجوی ساده در تمامی بخش‌های سایت هست رو شامل میشه، گزینه های 3 و 4 که اونا رو مشخص کردم و نشون دادم، به شما کمک میکنند تا جستجوی شما بر اساس تاپیک باشه یا پست‌هایی که عبارت مورد نظر شما در اون قرار دارند، برای توضیح بیشتر فرض کنید تاپیکی وجود دارد که شامل حداقل 10 صفحه و بیش از 100 پست هستش، و چیزی رو که شما اون رو جستجو میکنید در این تاپیک و در یکی از پستهای این تاپیک قرار داره
اگه شما از گزینه 4 استفاده کنید، تنها اون تاپیک رو مشاهده میکنید و مجبورین پست ها و صفحه های زیادی رو جهت پیدا کردن اون عبارت مورد نظر ( هرچیزی که جستجو میکنید ) بگردید و دونه به دونه، ولی گزینه 3 پست مربوطه رو به شما نشون میده و میتونید از اون استفاده ببرین

ناگفته نماد که پس از استفاده از جستجو، شما پست ها یا تاپیک‌های زیادی رو احتمالن مشاهده کنید، و اینکه از کدوم تاپیک یا پست مفیده و بدرد شما میخوره به خود شما بر میگرده، میتونید همه تاپیک ها و پست ها رو باز کنید و ببینید، یا با توجه به شناختی که از باشگاه مهندسان پیدا کردین، تاپیک ها و پست هایی رو باز کنید که مفیدتر هستند

ادامه دارد ....

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حال میرسیم به قسمت 5

جستجو بر اساس Tag (برچسب)
tag یا برچسب نیست

شکل زیر شما رو به این امر میرسونه

همونطور که در شکل مشاهده میکنید، هنگام ساختن یک تاپیک، میتونید یه تگ هم براش بزارین و شاید هم نزارین، هر تگی هم امکان داره بزارین، خوب جستجو بر اساس این اسامی هستش که گذاشته شده، الان منم یه تگ واسه این تاپیک میزارم

ادامه دارد ....

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حال میرسیم به جستجوی پیشرفته، زمانی که روی این گزینه کلیک کنید ( قسمت 6 ) این قسمت رو جستجوی پیشرفته مینامیم که پس از کلیک کردن یه پنجره ( صفحه ) جدید باز میشه که قسمتهای متفاوتش رو در زیر علامت گذاری کردم و توضیحات مربوطه رو میدم

ّA :‌ در این قسمت که مشخص شده، میتونید به جستجوی کلمات کلیدی بپردازید، همونطور که قبلن گفتم، از عبارات مناسبی استفاده کنید جهت جستجو، و زیر اون نیز امکانی هست که دیدنش خالی از لطف نیست

قسمت B جستجو بر اساس نام کاربری افراد است با امکان زیرش

قسمت C رو هم قبلن توضیخ دادم، دقیقن جستجو بر اساس برچسب هاست

قسمت های D , E , F , G امکاناتی جهت بهتر جستجو کردن شما در اختیارتون قرار میده که میتونید از اونا بهره ببرین

و قسمت H هم که مشخصه، میتونید تالارهایی رو جهت جستجو در اون قسمت مشخص کنید و تیک پایین هم که خودش گویای مسئله هستش

موفق باشین

دیدین چه آسونه سرچ کردن

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا