راهنمای آپلود فایل و عکس از سرور‌های مختلف

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استفاده از برنامه winrar

استفاده از برنامه winrar

گاه نیاز داریم که چندین فایل رو در یک مجموعه آپلود کنیم، یا کلن یه فایل بیشتر نداریم، ولی فرمتش مناسب نیست
به همین دلیل، اینجا به شما شیوه‌ای رو آموزش می‌دیم که بتونین فایل‌های دلخواه خود رو Rar کنید و سپس با استفاده از داشته‌های بالا ( همون آموزشای آپلود گفته شده )، فایلتون رو آپلود کنید.

خوب ابتدا این آدرس برید و برنامه winrar‌ رو دانلود کنید ( توجه کنید که ویندوزتون چه نسخه‌ای هستش، معمولن 32 بیتی، پس همون رو دانلود کنید، موقع باز کردن نیاز به پسورد داره، در آدرس داده شده، پسورد گذاشته شده، همینطور نحوه فعالسازی )

خوب نصب کردین برنامه رو ؟

حال بریم سراغ rar کردن ( به صورت ساده‌ترین روش ممکن )
اول چیزایی رو که نیاز دارین، تو یه پوشه بریزین، سعی نکنین حجم پوشه رو زیاد کنین، ناسلامتی می‌خواین آپلودش کنین دیگه! ( اسم پوشه رو به دلخواه می‌تونید انتخاب کنید )
خوب طبق تصویر عمل کنید

خوب روی پوشه مورد نظر راست کلیک کرده و سپس طبق تصویر عمل کنید

پس از اینکه شما یک فایل rar رو دانلود کردید، یا در سیستم خود داشتید و نیاز داشتین اون رو unrar کنید، کافیه روش راست کلیک کنید و طبق شکل زیر عمل کنید

پ.ن: روش‌های گفته شده ساده‌ترین روش بود :w05:

پس از Rar کردن فایل ( پوشه مورد نظر‌ )، اون رو در یکی از سایت‌های مناسب و دلخواه خودتون آپلود کنید، شیوه‌های آپلود در بالا بیان شد

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کم حجم کردن عکس، Resize کردن عکس

کم حجم کردن عکس، Resize کردن عکس

در پست دو به گونه‌ای reSize کردن عکس رو توضیح داده ولی اینجا به شیوه‌ی دیگه عمل می‌کنیم

با استفاده از برنامه paint که هر ویندوزی داره و اصلن نیاز به نصب هیچ گونه برنامه جانبی نیست

برنامه‌های متفاوتی توی دنیای اینترنت پیدا می‌شه، ولی اینجا همه رو کنار می‌زاریم و از برنامه paint که در ویندوز وجود داره استفاده می‌کنیم
خیلی ساده‌ست
همینطور قادر به ذخیره سازی عکستون به فرمت‌های مختلف نیز هستین، و برای دنیای اینترنت، از نظر من فرمت JPG می‌تونه مناسب باشه، پس برای ذخیره عکساتون از این فرمت استفاده کنید

بریم سراغ آموزش
مطابق شکل زیر عمل کنید
روی عکس مورد نظرتون راست کلیک کرده، سپس open with --> paint رو انتخاب کنید تا تصویر مورد نظر در برنامه paint به نمایش گذاشته بشه

حال تصویر شما در paint باز شده، همانند شکل زیر، بخش A مختص تغییراتی هست که شما می‌تونید توی تصویرتون ایجاد کنید، اون رو برش بدید، یا نوشته‌ای قرار بدین یا غیره، edit کردن تصاویر رو هم اگه دوست داشتین آموزش می‌دم ( توسط همین برنامه )

حال بریم سراغ resize کردن
ابتدا روی Image کلیک کنید و به stretch/skew بروید ( البته می‌توانید از کلید Ctrl+W استفاده کنید )

پنجره جدیدی باز می‌شود ( شکل زیر ) که درصد 100 رو بیان کرده است، در بخش stretch شما قادر به تغییر سایز دادن تصویر خود خواهید بود، درصدها رو تغییر بدین، به هر میزانی که دوست داشتین تصاویر باشد
الان 100 درصد است، شما درصد 70 رو قرار می‌دهید، به این معنی است که تصویر 70 درصد میزان کنونیش خواهد بود، ولی اگه شما درصدی رو وارد کردین که مناسب حال شما نبود و دوست داشتین دوباره تغییر ایجاد کنید، بهتر است از Ctrl+Z استفاده کنید تا تصویر به حالت قبلی خود باز گردد و شما سپس عملیات رو انجام بدهید
( بخش horizontal و vertical رو همزمان با هم تغییر بدهید )

آموزش آپلود رو هم که در پست‌های قبل قرار دادم، خودم معمولن از persiangig استفاده می‌کنم چون قابلیت مدیریت خوبی داره و مناسب‌تره ولی گاهن برای سرعت عمل بیشتر از urfile استفاده می‌کنم ولی می دونم چند وقت دیگه فیل‌تر خواهد شد این سایت! پس همون persiangig‌مناسب‌تره !

T_a_eng

عضو جدید
تا2 سوال دارم.

تا2 سوال دارم.

سلام .خیلللللللللللییییییی ممنون :)

تا2 سوال دارم.

اگه تو persiangig یا urfile فایل یا عکسی بذارم بعد از لینکش تو سایت خودم استفاده کنم و دیگه به این 2 سر نزنم فایله یا عکسه از سایتم که نمیپره نه؟

2. تو persiangig میشه سایت ساخ یا وبلاگ؟:que:

T_a_eng

عضو جدید
اوه 3 میشم اینه

اوه 3 میشم اینه

اگه عکسی آپلود از urfileکنم و ازش تو سایتم استفاده کنم بعد urfile ***** شه اون عکسمم میپره از سایتم؟و دیگه نمایش داده نمیشه؟
مقسی :D

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
اگه عکسی آپلود از urfileکنم و ازش تو سایتم استفاده کنم بعد urfile ***** شه اون عکسمم میپره از سایتم؟و دیگه نمایش داده نمیشه؟
مقسی :D
بله اگه سایت بسته بشه عکس دیده نمیشه
اگه میخواین عکس همیشه دیده بشه همین جا توی باشگاه آپلودش کنین

تو سوال سومم کلمه ی فییلتر ّFiltter *** h,ln!!
ف ی ل ت ر
این کلمه رو نشون نمیده و به جاش چند تا ستاره نوشته میشه

T_a_eng

عضو جدید
بله اگه سایت بسته بشه عکس دیده نمیشه
اگه میخواین عکس همیشه دیده بشه همین جا توی باشگاه آپلودش کنین

این کلمه رو نشون نمیده و به جاش چند تا ستاره نوشته میشه

مرسی ممنون. سوال صفحه ی پیشمم جواب میدین؟ فکنم ندیدین!

راستی من عاشق این عکس با طراوت شما شدم.فوق العادس...:smile:

afsoon6282

مدیر تالار
مرسی ممنون. سوال صفحه ی پیشمم جواب میدین؟ فکنم ندیدین!

راستی من عاشق این عکس با طراوت شما شدم.فوق العادس...:smile:
دیدمش ولی مطمئن نبودم بخوام جواب بدم

قابلی نداره پیشکش:redface:

mahtab30

کاربر فعال
تعداد زيادي از دوستان تازه وارد در مورد قرار دادن عكس در پست دچار مشكل هستند .

در اينجا مراحل كار رو با عكس در يكي از سايتهاي آپلود عكس توضيح ميدم

ابتدا به اين سايت بريد
http://tinypic.com/

با كليك بر روي browse ميتونيد فايلي رو كه ميخواهيد انتخاب كنيد .
بعد روي upload كليك كنيد

حالا عكس شما آپلود شده و بايد آدرسي كه در زير مشخص شده رو كپي كنيد و در موقع پست روي اين گزينه ( قرار دادن عكس ) http://www.www.iran-eng.ir/images/editor/insertimage.gifاين آدرس رو وارد كنيد .

لطفا توجه داشته باشيد حجم عكسها را كم كنيد
موفق باشيد ;)

این سایت *****ه من چجوری عکس بذارم :cry::cry::cry:

Hakhamansh

عضو جدید
سلام

ایا امکانش هست که بدون اپلود تو سایت دیگه عکس رو از کامپیوتر خودمون copy & Paste کنیم ؟؟؟؟؟

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
نحوه اتچ کردت داخل باشگاه چه طوریه؟
باتشکر

afsoon6282

مدیر تالار
نحوه اتچ کردت داخل باشگاه چه طوریه؟
باتشکر
منظورتون آپلود کردن تو خود باشگاه هست؟

گزینه ارسال تاپیک یا پست رو که بزنین یه قسمت داره امکانات اضافی
گزینه دوم این قسمت مدیریت ضمیمه هاست اونو بزنین
یه پنجره کوچک براتون باز میشه
هر فایلی رو که میخواین تو باشگاه بذارین از روی سیستمتون آدرس بدین و گزینه آپلود رو بزنین
اگه حجم زیاد باشه ارور میده
بعد که تموم شد گزینه ارسال از همون قسمت امکانات اضافی رو بزنین
اگه منظورتون آپلود کردن بود روشش این هست

oiler

عضو جدید
............

سپس اگر قبلا کسی با این Usernameثبت نام نکرده باشد پسوردی به رنگ قرمز به شما داده می شود و ثبت نام به پایان می رسد.
حال گزینه proceed to your account را کلیک کنید.حال می توانید فایل های خود را آپلود کنید[/QUOTE]
ممنون از راهنمایت. فقط یه سوال؟ بعد از آپ کردن چطور باید آدرسو تو قسمت مورد نظرمون بیاریم؟

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه جوري از يه سايت اينترنتي عكس هاشو بذارم تو باشگاه ؟لينكشو از كجا بيارم ؟ اگه از اونجا كپي كنم عكسو اينور جواب ميده؟