راهنمایی و کرکسیون در رابطه با موضوع پایان نامه کارشناسی معماری

niloo.far

عضو جدید
سلام دوستان من موضوع پایان نامم شهر فرش هستش کسی میتونه کمکم کنه واسه مطالعات شهر فرش..من واقعا گیر افتادم تو این موضوع ..نمیتونم عوضش هم کنم..:(لطفاااا..

parchami7

عضو جدید
سلام دوستان من موضوع پایان نامم شهر فرش هستش کسی میتونه کمکم کنه واسه مطالعات شهر فرش..من واقعا گیر افتادم تو این موضوع ..نمیتونم عوضش هم کنم..:(لطفاااا..
سلام دوست عزیز؛ موضوع خوب و کار شده ای هست درسته موزه فرش بیشتر تو ایران و کشورهای دیگه اجرا شده و تعداد محدود هست ولی از مطالعات سایر موزه ها هم میتونین استفاده کنین مثه موزه هنرهای دستی و ...
چند صفحه تو سرچ واستون پیدا کردم امیدوارم تا حدی مفید باشه:
http://www.carpetmuseum.ir/virtuals/virtualtours.htm
http://www.irna.ir/en/News/81738898/
https://en.wikipedia.org/wiki/Carpet_Museum_of_Iran
http://www.vam.ac.uk/page/a/ardabil-carpet/
http://hamgardi.com/place/12839
http://memaristore.ir/architectural_design/189839
http://www.vrayshop.ir/موزه-صنایع-دستی-carpet-museum/

الان دیدم موضوعتون شهر فرش هست :biggrin: خلاصه هیچ فک کنم کلا بدردتون نخوره حرفام :confused: واستون میگردم مطلبی دیدم میذارم ولی بازم موضوع خوب و رو بورسیه ;) :cool:

آخرین ویرایش:

yousofff

عضو جدید
سلام دوستان....من موضوع پایان نامه م برج مسکونی 45 طبقه ی پایدار هست...مشکلی که دارم اینه که باید یه ایده خاص ازنظر پایداری توی کارم داشته باشم که هنوز ندارم.کسی چیزی به ذهنش نمیرسه؟

parchami7

عضو جدید
سلام دوستان....من موضوع پایان نامه م برج مسکونی 45 طبقه ی پایدار هست...مشکلی که دارم اینه که باید یه ایده خاص ازنظر پایداری توی کارم داشته باشم که هنوز ندارم.کسی چیزی به ذهنش نمیرسه؟
سلام دوست عزیز؛ موضوعتون خیلی خوبه در حال حاضر در این زمینه چندتا کنفرانس و ورکشاپ درباره برج پایدار در کشور انجام شده، موضوع پایداری که میدونی گستردست، هم پایداری زیست محیطی و هم پایداری اجتماعی رو شامل میشه که منظور ما معمولا پایداری زیست محیطی هست که اونم بیشتر مربوط به کاهش مصرف انرژی فسیلی و استفاده از سیستم های غیرفعال انرژیه مخصوصا انرژی خورشیدی ولی چیزی که بشه به عنوان ایده معماری ارایه داد و نیاز به محاسبات و نرم افزار تخصصی هم کمتر داشته باشه، میشه روی جهت گیری و انرژی خورشیدی کار کنی مثه جهت پنجره ها واسه دریافت مستقیم نور ، بالکن شیشه ای و ... یا روی بام سبز کار کنی که خودش مفصله، یه عنصر از معماری پایدار زیست محیطی رو انتخاب کن که بتونی تخصصا رو اون کار کنی که خیلی کار پراکنده نشده. موفق باشی:smile:

niloo.far

عضو جدید
ممنونم . اره شهر فرش هست موضوعم
ممنون میشم
من متاسفانه هیچ گونخ دست رسی به نمونه ساخته شده ی شهر فرش که تهران هست ندارم

parchami7

عضو جدید
ممنونم . اره شهر فرش هست موضوعم
ممنون میشم
من متاسفانه هیچ گونخ دست رسی به نمونه ساخته شده ی شهر فرش که تهران هست ندارم
سلام ، خواهش میکنممم؛ منم تو سایت ها پیدا نکردم و فکر نمیکنم نقشه هاش باشه به نظرم واسه نمونه موردی با استاد صحبت کنید که موزه و نمایشگاه های فرش رو بررسی کنید. در عمل هم فرقشون در طرح زیاد نیست همه فرش ها رو به دیوار آویخته یا قاب کرده نمایش میدن، فرقشون توی مساحت بزرگ شهر فرش نسبت به نمایشگاه هاست.

yousofff

عضو جدید
سلام دوست عزیز؛ موضوعتون خیلی خوبه در حال حاضر در این زمینه چندتا کنفرانس و ورکشاپ درباره برج پایدار در کشور انجام شده، موضوع پایداری که میدونی گستردست، هم پایداری زیست محیطی و هم پایداری اجتماعی رو شامل میشه که منظور ما معمولا پایداری زیست محیطی هست که اونم بیشتر مربوط به کاهش مصرف انرژی فسیلی و استفاده از سیستم های غیرفعال انرژیه مخصوصا انرژی خورشیدی ولی چیزی که بشه به عنوان ایده معماری ارایه داد و نیاز به محاسبات و نرم افزار تخصصی هم کمتر داشته باشه، میشه روی جهت گیری و انرژی خورشیدی کار کنی مثه جهت پنجره ها واسه دریافت مستقیم نور ، بالکن شیشه ای و ... یا روی بام سبز کار کنی که خودش مفصله، یه عنصر از معماری پایدار زیست محیطی رو انتخاب کن که بتونی تخصصا رو اون کار کنی که خیلی کار پراکنده نشده. موفق باشی:smile:
ممنونم دوست عزیز...ازنظربام سبز و انرژی خورشید خیلی کار کردم...ولی پروژه ی سختیه

Peyman_0111

عضو جدید
درخواست مطالعات خانه آب و آتش

درخواست مطالعات خانه آب و آتش

سلام دوستان ، موضوع پایان نامه من "خانه ی آب و آتش " هست ، برای بخش مبانی نظری اطلاعات کمی دارم ، اگه مطلبی در این باره دارین ممنون میشم کمکم کنین ...
خانه ی آب و آتش ، مربوط به همون داستان حضرت ابراهیم و گلستان شدن کوه آتش هست ...

donya-70

عضو جدید
سلام دوستان
موضوع پایان نامه من دانشکده هنر و معماری هستش ...
که 4 تا گروه معماری و عمران و گرافیک و نقاشی داره .
ظرفیت این دانشکده چقدر بگیرم ؟
700 نفر خوبه ؟
ممنون میشم جواب بدین

24arch

عضو جدید
سلام دوستان
من موضوع پایان نامه ام "مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست"
کسی میتونه در رابطه با اینکه چه فضاهایی داره و سرانه اش کمکی بهم بکنه؟؟؟؟

6947

عضو جدید
سلام چه جوری میتونم این رساله رو دانلود کنم (کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان)

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام چه جوری میتونم این رساله رو دانلود کنم (کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان)

سلام دوست عزیز
در این تاپیک نمونه فهرست پایان نامه های معماری کارشناسی فقط فهرست مطالب رساله های مختلف گرد آوری شده تا به دوستان در امر جمع آوری مطالب کمک بشه. رساله کانون پرورش فکری در سایت موجود نیست. ولی برای دریافت اطلاعات در مورد این کاربری می تونید به تاپیک زیر مراجعه کنید.
[ضوابط ونمونه های طراحی] کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان

bibi gol

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سوا دارم
به نظرتون برای پردیس سینمایی چه رویکردی مناسبه؟ رویکرد هنری که تو طراحی کمک کنه
ممنون میشم کمکم کنید

SaBaii RaD

عضو جدید
درخواست رساله

درخواست رساله

سلام
برای پایان نامه کارشناسیم یه چند تا رساله میخوام که بررسیشون کنم و موضوعمو انتخاب کنم
ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه
رساله ترمینال اتوبوسرانی, رساله رستوران, مجتمع اقامتی رفاهی و هر موضوعی که کلیشه نشده باشه مثل مسکونی تجاری اینا..
مرسی:);):thumbsup2:

kahak

عضو جدید
سلام موضوع پایان نامه رو موندم بین پارک انرژی های نو و یا مرکز تحقیقات انرژی های نو.کسی تا حالا رو این موضوعات کار کرده که راهنماییم کنه؟

Vahid-arc

عضو جدید
راهنمایی در خصوص پایان نامه

راهنمایی در خصوص پایان نامه

سلام دوستان....

موضوع پایان نامه ی من ((هتل بیمارستان)) است و سایتی که برای طراحی انتخاب کردم دارای شیب زیادی است.ممنون میشم هر کدوم از دوستان اگه تجربه ای در زمینه ی طراحی در زمین های با شیب زیاد دارند یا کتاب،منبع یا هر چیز دیگه که بتونه کمکم کنه میشناسند رو بهم معرفی کنن

mina.mj

عضو جدید
سلام دوستان من بخش هایی از پایان نامم مونده کسی هست که تو جمع کردن پایان نامه به من کمک کنه؟

soudabeh.hadinia

عضو جدید
سلام دوستان من دوست داشتم موضوع پایان نامه ام مهدکودک باشه منتها برای بچه هایی که معلولیت دارن ولی میگن سخته و برای لیسانس یه موضوع ساده انتخاب کن
بعد نمونه ی مشابه پیدا نکردم و همین طور ضوابط
میشه کمک کنین؟

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام دوستان من دوست داشتم موضوع پایان نامه ام مهدکودک باشه منتها برای بچه هایی که معلولیت دارن ولی میگن سخته و برای لیسانس یه موضوع ساده انتخاب کن
میشه کمک کنین؟
سلام
بسیار موضوع خوب و خاصی هست . اگر کار کردن و پژوهش و زحمت کشیدن در عرصه ی معماری براتون سخت نیست و علاقمند به معماری هستید ، به نظرم روی همین موضوع کار کنید .
تقریبا میشه گفت که اکثر موضوعاتی که دوستان انتخاب می کنن ، همه تکرار مکررات هست . و خود همین نو بودن موضوع ، یک پوئن مثبت برای شما و طرح شماست .
در رابطه با بحث نمونه های موردی و ضوابط طراحی ، معمولا در مورد موضوعات خاص ، این مشکل هست . شما باید با ابتکار عمل و اندکی زحمت بیشتر ، مطالعاتتون رو به صورت تلفیقی انجام بدید . یعنی به این صورت که مبانی نظری و ضوابط طراحی و استانداردهای "مهد کودک های معمولی و استانداردهای کودکان" + " فضاهای مختص به معلولین" + " نمونه های موردی فضاهای سازمان بهزیستی برای معلولان" رو به صورت مجزا بررسی و مطالعه کنید و بعد گزیده های این موارد رو در قالب یک دفترچه مطالعاتی پیاده کنید و از چکیده و کلیدواژگان ِ طراحی ِ اون ، برای پیشبرد طرحتون بهره ببرید .

براتون آرزوی موفقیت می کنم . :gol:

soudabeh.hadinia

عضو جدید
سلام
بسیار موضوع خوب و خاصی هست . اگر کار کردن و پژوهش و زحمت کشیدن در عرصه ی معماری براتون سخت نیست و علاقمند به معماری هستید ، به نظرم روی همین موضوع کار کنید .
تقریبا میشه گفت که اکثر موضوعاتی که دوستان انتخاب می کنن ، همه تکرار مکررات هست . و خود همین نو بودن موضوع ، یک پوئن مثبت برای شما و طرح شماست .
در رابطه با بحث نمونه های موردی و ضوابط طراحی ، معمولا در مورد موضوعات خاص ، این مشکل هست . شما باید با ابتکار عمل و اندکی زحمت بیشتر ، مطالعاتتون رو به صورت تلفیقی انجام بدید . یعنی به این صورت که مبانی نظری و ضوابط طراحی و استانداردهای "مهد کودک های معمولی و استانداردهای کودکان" + " فضاهای مختص به معلولین" + " نمونه های موردی فضاهای سازمان بهزیستی برای معلولان" رو به صورت مجزا بررسی و مطالعه کنید و بعد گزیده های این موارد رو در قالب یک دفترچه مطالعاتی پیاده کنید و از چکیده و کلیدواژگان ِ طراحی ِ اون ، برای پیشبرد طرحتون بهره ببرید .

براتون آرزوی موفقیت می کنم . :gol:

ممنون پس جدا بررسی می کنم نه سخت بودن مهم نیست برام مهم اینه که این موضوع رو دوس دارم و دوس دارم حتما انجامش بدم.:smile:

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه کمک کنین؟
بسیار موضوع خوبیه و مقاله های خوبی هم ازش بیرون در میاد. کاری به حرف بقیه نداشته باش که میگن سخته