[راهنمایی نقشه کشی با اتوکد ] از ابتدا

faezoon

عضو جدید
سلام به مهندسای خوب ایرونی.
یه راهنمایی میخواستم من ترم اول عمران هستم به ما 14 واحد فقط دادن؟؟:mad:
یهکی شونم رسم فنی ونقشه کشیه .استادمون گفتن که میخوان فقط به صورت سنتی وبا خط کش بهمون یاد بدن.واصلا نمیخوان اتوکد کارکنن!!!
میگن ترمای بعد خودتون یادبگیرید!!!:(
حالا من میگم که به نظر شما من خودم ار الان اتوکدرو یادبگیرم؟؟بایدحتما کلاس برم یا با کتابا میشه؟؟میخوام مهندسه خوبیی بشما؟؟الکی نمیخوام سمبلش کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام به مهندسای خوب ایرونی.
یه راهنمایی میخواستم من ترم اول عمران هستم به ما 14 واحد فقط دادن؟؟:mad:
یهکی شونم رسم فنی ونقشه کشیه .استادمون گفتن که میخوان فقط به صورت سنتی وبا خط کش بهمون یاد بدن.واصلا نمیخوان اتوکد کارکنن!!!
میگن ترمای بعد خودتون یادبگیرید!!!:(
حالا من میگم که به نظر شما من خودم ار الان اتوکدرو یادبگیرم؟؟بایدحتما کلاس برم یا با کتابا میشه؟؟میخوام مهندسه خوبیی بشما؟؟الکی نمیخوام سمبلش کنم.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام-ترم اول خب رسم فنی هست که با دسته و کامپیوتری نیست-ولی خوبه که از حالا شروع کنی بهتره چون ترمای بعدت درسا سنگین میشه و دیگه وقت یادگیری نداری
اگر که کلاس بری خیلی بهتره چون کتاب خیلی مفصل گفته و توی عمران این همه جزییات به دردت نمیخوره-موفق باشی

faezoon

عضو جدید
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام-ترم اول خب رسم فنی هست که با دسته و کامپیوتری نیست-ولی خوبه که از حالا شروع کنی بهتره چون ترمای بعدت درسا سنگین میشه و دیگه وقت یادگیری نداری
اگر که کلاس بری خیلی بهتره چون کتاب خیلی مفصل گفته و توی عمران این همه جزییات به دردت نمیخوره-موفق باشی
از وقتی که گذاشتی ممنون.اگه کتاب مفصل تره که بهتره.کتاب خاصی رو میگید؟؟آخه من فکر میکردم کتابا خلاصه گفتن.:)

Moein.B

از وقتی که گذاشتی ممنون.اگه کتاب مفصل تره که بهتره.کتاب خاصی رو میگید؟؟آخه من فکر میکردم کتابا خلاصه گفتن.:)

------------------------------------------------------------------------------------

این لینکو میزارم-دانلود کن-چیزایی رو که مورد نیاز هست رو گفته-یه دور نگاش کردم خوبه
http://www.icivil.ir/omran/-2012-167.php

shokoufeh94

عضو جدید
تقریبا اکثر دانشگاه ها همین طوری دادن منم 16 واحد دارم
استاد رسم فنی ما معماری خونده تو این چند جلسه همش داره پرسپکتیو کار میکنه این پرسپکتیو واقعا کاربرد داره؟

Moein.B

تقریبا اکثر دانشگاه ها همین طوری دادن منم 16 واحد دارم
استاد رسم فنی ما معماری خونده تو این چند جلسه همش داره پرسپکتیو کار میکنه این پرسپکتیو واقعا کاربرد داره؟
---------------------------------------------------------------------------------------------------
بله خوبه-دید معماری می ده دیگه

sahar.civil

عضو جدید
سلام دوست عزیز.منم ترم اول رسم فنی داشتم اما ترم 3 یه دو واحد کاربرد رایانه در سازه های بتنی داشتم که اتوکد و بهمون یاد دادن.موفق باشین:smile:

Abbasi82

عضو جدید
سلام
رشتم عمران نيست ارشد مكانيك هستم، من كتاب "رسم فني و نقشه هاي صنعتي" نوشته مهندس احمد متقي پور انتشارات دانشگاه شريف رو پيشنهاد مي كنم خيلي عاليه
موفق باشيد

nazlim

عضو جدید
سلام
برای کار تو اتوکد با کیبورد (کلیدهای میانبر دستورات) چیکار کنم؟ کتاب یا جزوهای هست که کمکم کنه
البته من با ابزار بلدم ولی برای برای سرعت و مهارت بالا و کار مهندسی میخوام
ممنون

Moein.B

سلام
برای کار تو اتوکد با کیبورد (کلیدهای میانبر دستورات) چیکار کنم؟ کتاب یا جزوهای هست که کمکم کنه
ممنون
--------------------------------------------------
اتوکد 2012 رو که داشته باشی-با تایپ یک حرف مثلا حرف C داخل پرانتز کلمه ی کاملش نوشته میشه C(Circle که می تونید مخفف ها رو یاد بگیرید.

رضا53

عضو جدید
از مهندسین عزیر خواهشمی کنم اگر کسی نرم افزار utm گیری از نقشه های اتوکد را دارد به این ایمیل ارسال کند.reza shakoori53@yahoo.com-خیلی متشکر میشوم.

sardar_jangal

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
من مدرس اتوکد هستم.همه کلیدهای میانبرو تو سه برگ نوشتم.فقط باید برات اسکنشون کنم.زیاد فرصت نمیکم بیام تو باشگاه مهندسین.یه ایمیل برام بفرست یا add کن تا از اونجا برات ایمیل کنم.مشکل دیگه ای هم داشتی در خدمتت هستم
ali.sh2993@gmail.com
am.sh_1986@yahoo.com

sardar_jangal

عضو جدید
جواب سوال اتوکد

جواب سوال اتوکد

سلام دوست عزیز.
من مدرس اتوکد هستم.همه کلیدهای میانبرو تو سه برگ نوشتم.فقط باید برات اسکنشون کنم.زیاد فرصت نمیکم بیام تو باشگاه مهندسین.یه ایمیل برام بفرست یا add کن تا از اونجا برات ایمیل کنم.مشکل دیگه ای هم داشتی در خدمتت هستم
ali.sh2993@gmail.com
am.sh_1986@yahoo.com

sardar_jangal

عضو جدید
نقشه کشی

نقشه کشی

سلام دوست عزیز.
بیشتر از ترسیم پرسپکتیو سه نما کشی به دردتون میخوره.من کارشناس عمران هستم ودر حال حاضر نقشه کشی و اتوکد تدریس میکنم.یکی از ارکان مهندسی عمران نقشه کشی و قدرت تجسمه
موفق باشید

sardar_jangal

عضو جدید
سلام nazlim
من مدرس نقشه کشی و اتوکد هستم.تو کتاب نقشه کشی درجه 2(عبیدالله جرجانی) تو 4صفحه کلیدهای میانبر اتوکد و کاربردهاش هست.من این کتابو به شاگردام درس میدم.کتاب خیلی مفیدیه.در ضمن اون صفحات تقریبا آخر کتابه.

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
یه سوال : کارم نیست ولی به نظرتون اتوکد یکم کهنه نشده .

hamzeh1003

عضو جدید
اشکالات در اتوکد

اشکالات در اتوکد

اشکالاتم تو اتوکد
به عنوان اولین سوالم: من با برنامه اتوکد یه نقشه رسم کردم که واحد رسم رو در ابتدا میلیمتر انتخاب کرده بودم. مد نظرم بود با مقیاس 1/100 رسم کنم برای همین 1متر رو 10میلیمتر میکشیدم. اما بعد از پرینت گرفتن خط کش که میذارم مثلا هر 9متر روی زمین رو که باید 90میلیمتر یا 9سانتیمتر روی نقشه نشون بده 8.5سانتیمتر نشون میده. اشکال کارم کجاست؟ آیا تو تنظیمات پرینت کار خاصی باید میکردم؟

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشکالاتم تو اتوکد
به عنوان اولین سوالم: من با برنامه اتوکد یه نقشه رسم کردم که واحد رسم رو در ابتدا میلیمتر انتخاب کرده بودم. مد نظرم بود با مقیاس 1/100 رسم کنم برای همین 1متر رو 10میلیمتر میکشیدم. اما بعد از پرینت گرفتن خط کش که میذارم مثلا هر 9متر روی زمین رو که باید 90میلیمتر یا 9سانتیمتر روی نقشه نشون بده 8.5سانتیمتر نشون میده. اشکال کارم کجاست؟ آیا تو تنظیمات پرینت کار خاصی باید میکردم؟

پاسختون داده شده. هر سوال را یکبار ارسال نمائید.
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...لات-در-اتوکد?p=6549004&viewfull=1#post6549004

hamed4803

عضو جدید
سلام دوست عزیز و مهندی آینده
یه نصیحت بهت میکنم......چون اول راهی و فرصت زیاد داری حتما برو و 3نرم افزار کلیدی autocad etabs safe رو یاد بگیر..........آموزش برا راه افتادن خوبه ولی....هیچی به سعی و تلاش خود انسان نمیرسه
موفق باشی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hamed4803

عضو جدید
سلام دوست عزیز و مهندس آینده
یه نصیحت بهت میکنم......چون اول راهی و فرصت زیاد داری حتما برو و 3نرم افزار کلیدی autocad etabs safe رو یاد بگیر..........آموزش برا راه افتادن خوبه ولی....هیچی به سعی و تلاش خود انسان نمیرسه
موفق باشی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Roja Gholami

عضو جدید
سلام
ممنون

سلام دوست عزیز.تو کتاب اتوکد 2013 دستور ها رو برای کار با کیبورد نوشته.کار با کیبورد خیلی خوبه .سرعت کار رو خیلی بالا میبره.