راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
سلام
ی سوال داشتم
آیا میشه ضریب هدایت الکتریکی ، مقاومت ویژه و نفوذپذیری مغناطیسی یک ماده رو بدست آورد؟؟ به چه روشی ؟

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ی سوال داشتم
آیا میشه ضریب هدایت الکتریکی ، مقاومت ویژه و نفوذپذیری مغناطیسی یک ماده رو بدست آورد؟؟ به چه روشی ؟

توی آزمایشگاه ها این ضرایب رو برای هر ماده ای می شه بدست آورد. روش های خاص و استاندارد شده ای دارن ولی مفهوم کلی اش آسونه. مثلا برای بدست آوردن مقاومت ویژه (رو) کافیه مقاومت یه مکعب به ابعاد 1 متر از جنس اون ماده رو بدست آورد:

R = (مقاومت ویژه) * L/A

اگه L وA مقدار واحد باشن مقاومت ویژه همون R می شه ... بقیه ضرایب هم به همین ترتیب ...

البته حتما استاندار های معروف روال کار و شرایط آزمایش رو استاندار کردن.

masoodxl

عضو جدید
سلام
به نظرتون منکه الان مهندسی برق رو به یاری خدا تمام کردم
ارشدم رو یکی از رشته های علوم تجربی بزنم؟؟؟
محاسن و معایب رو لطفاً ذکر کنید.متشکرم.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام
به نظرتون منکه الان مهندسی برق رو به یاری خدا تمام کردم
ارشدم رو یکی از رشته های علوم تجربی بزنم؟؟؟
محاسن و معایب رو لطفاً ذکر کنید.متشکرم.

سلام
یا ارشد نخونید یا اگه میخونید تغییر رشته ندید ...

الان شما مهندسی برق رو به جایی رسوندید و اطلاعاتتون رو تکمیل کردید تا حدی که میخواید برید یه رشته دیگه؟!

حالا این قسمتش بماند که از نظر قانونی میتونید تغییر رشته بدید یا نه!

موفق باشید

masoodxl

عضو جدید
سلام
یا ارشد نخونید یا اگه میخونید تغییر رشته ندید ...

الان شما مهندسی برق رو به جایی رسوندید و اطلاعاتتون رو تکمیل کردید تا حدی که میخواید برید یه رشته دیگه؟!

حالا این قسمتش بماند که از نظر قانونی میتونید تغییر رشته بدید یا نه!

موفق باشید

اخه برق بازار کار نداره!!!

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
اخه برق بازار کار نداره!!!

تقریبا همه رشته ها اینجوری هستن. یعنی وضع مملکت همینه برادر من

شما بهتره اطلاعاتتون رو بالا ببرید تا با بقیه متمایز بشید و شرکت ها مجبور بشن با شما کار کنن...

باز هرطور که صلاح میدونید

موفق باشید

masoodxl

عضو جدید
تقریبا همه رشته ها اینجوری هستن. یعنی وضع مملکت همینه برادر من

شما بهتره اطلاعاتتون رو بالا ببرید تا با بقیه متمایز بشید و شرکت ها مجبور بشن با شما کار کنن...

باز هرطور که صلاح میدونید

موفق باشید
منظورتون از بردن اطلاعات به بالا
آیا ادامه تحصیله؟؟؟مرسی

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
منظورتون از بردن اطلاعات به بالا
آیا ادامه تحصیله؟؟؟مرسی

نه خیر. منظورم مطالعه آزاده.
فکر نمیکنم تو دانشگاه به جز چندتا درس تخصصی درس به درد بخور دیگه ای باشه و اون درسا هم اطلاعات خاصی نداره و اکثرا داستانه تا اطلاعات تخصصی!
متاسفانه اکثر مهندسین عزیزمون فقط یه مدرک دارن و از لحاظ فنی در حد یه سیم کش هم نیستن...! جسارت نباشه ولی درد جامعه ما الان همینه

ادامه تحصیل الان یه اپیدمی شده. وقتی هم میپرسی هدقت از ادامه تحصیل چیه خودش هم نمیدونه! و متاسفانه با ادامه تحصیل فقط توقعات بالا میره ولی سواد نه!

دوست - قدیمی

عضو جدید
فکر نمیکنم تو دانشگاه به جز چندتا درس تخصصی درس به درد بخور دیگه ای باشه و اون درسا هم اطلاعات خاصی نداره و اکثرا داستانه تا اطلاعات تخصصی!
متاسفانه اکثر مهندسین عزیزمون فقط یه مدرک دارن و از لحاظ فنی در حد یه سیم کش هم نیستن...! جسارت نباشه ولی درد جامعه ما الان همینه

ادامه تحصیل الان یه اپیدمی شده. وقتی هم میپرسی هدقت از ادامه تحصیل چیه خودش هم نمیدونه! و متاسفانه با ادامه تحصیل فقط توقعات بالا میره ولی سواد نه!

نه بابا توقعات من یکی که بالا نرفته اگر جایی برای چوپانی با من قرارداد بنویسن من خودم با مدرک مهنسی برق میرم پهن گوسفند جمع می کنم = واقعآ گفتم بدون شوخی!
:razz:

مثلآ بفرمایید مطالعات آزاد چی بخونیم و شما چی خوندید استخدام شدید؟

من خودم گواهی نامه ثبت اختراع دارم بیکارم!!
اگه بخوای مهارت های فنی و عملیم رو برات قطار کنم اینجا تو چند صفحه.

شما که کارتون درسته خوب به ما هم یاد بدید!! راه دوری نمیره.

دوست عزیز از قدیم میگن از ماست که بر ماست اگه ما خودمون با هم روراست نباشیم بده - من اگه بچه داشتم بهش می گفتم برای رشته های غیر مهندسی تلاش کنه.

عسل گلی

عضو جدید
سلام
دوستای عزیزآرزودارم حالتون خوب باشه:gol:
موضوع پایان نامه من:شبکه های حسگربیسیم زیرزمینی وزیرآبی
اگه ازدوستان مطالبی درینباره داشتن لطفاتوتاپیک بذارین,خیلی احتیاج دارم.
مرسی ازلطفتون

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
نه بابا توقعات من یکی که بالا نرفته اگر جایی برای چوپانی با من قرارداد بنویسن من خودم با مدرک مهنسی برق میرم پهن گوسفند جمع می کنم = واقعآ گفتم بدون شوخی!
:razz:

مثلآ بفرمایید مطالعات آزاد چی بخونیم و شما چی خوندید استخدام شدید؟

من خودم گواهی نامه ثبت اختراع دارم بیکارم!!
اگه بخوای مهارت های فنی و عملیم رو برات قطار کنم اینجا تو چند صفحه.

شما که کارتون درسته خوب به ما هم یاد بدید!! راه دوری نمیره.

دوست عزیز از قدیم میگن از ماست که بر ماست اگه ما خودمون با هم روراست نباشیم بده - من اگه بچه داشتم بهش می گفتم برای رشته های غیر مهندسی تلاش کنه.
خب این که شما کار رو عار نمیدونید خیلی خوبه...

ببنید مطالعه آزاد یعنی اینکه حداقل اطلاعات تئوری درباره رشته خودمون داشته باشیم (عملی بماند)
مهندس قدرت میشناسم که وقتی کلمه پست رو به کار میبریم فکرش میره تو مسیر نامه و ....!!!!! شما باشید این مهندس(!!) رو استخدام میکنید؟! وقتی بلد نیست یه موتور 3 فاز رو راه اندازی کنه ...
کلا باید مطالعه و تحقیق کنه و ببینه تو زمینه برق الان بازار کار و کارخونه ها به چه دانشی نیاز دارن و بره دنبال اون...

همیشه هم نباید دنبال استخدام بود...! من یه زمانی فقط دنبال این بودم که استخدام شم. تو شرکت های خوبی هم کار کردم مثل ایران خودرو و پالایشگاه تبریز و ... ولی الان تو شرکت خودم مشغولم
منم یه زمانی مثل شما بودم عزیزم. چون شما فرمودید منم عرض کنم و حمل بر خودستایی نباشه، یکی از مواردی که تو کارنامه ام دارم مدال طلای المپیاد کشوری رشته تاسیسات الکتریکی هست (لینکش تو امضام موجوده) ولی بعد از تموم شدن درسم 1 سال بیکار گشتم!!

من هیچ وقت تا به حال نگفتم که کارم درسته!! فقط اون راهنمایی رو بر حسب تجربه ام عرض کردم خدمتتون

امیدوارم که شما هم در یک مسیر درست قدم بردارید و یه شغل خوب بدست بیارید:gol:

masoodxl

عضو جدید

شما چه پیشنهادی به من میدین که مثلا چه چیزهایی رو مطالعه کنم؟؟؟مرسی

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
شما چه پیشنهادی به من میدین که مثلا چه چیزهایی رو مطالعه کنم؟؟؟مرسی
شما باید بسته به علاقه خودتون انتخاب کنید...
من نمیتونم فیلد خاصی رو بهتون بگم. خودتون باید برید دنبالش
مثلا تعمیرات تخصصی و عیب یابی زمینه ای هست که قیمت خاصی نداره و واقعا پر درآمد هست

masoodxl

عضو جدید
شما باید بسته به علاقه خودتون انتخاب کنید...
من نمیتونم فیلد خاصی رو بهتون بگم. خودتون باید برید دنبالش
مثلا تعمیرات تخصصی و عیب یابی زمینه ای هست که قیمت خاصی نداره و واقعا پر درآمد هست
تعمیرات تخصصی چه چیزهایی؟؟؟
عیب یابی چی؟؟؟
یه کم بازش کنین لطفاً.مرسی

دوست - قدیمی

عضو جدید
آقا چرا راه دور بریم من خودم رشتم الکترونیک هست کسی میدونه من چی یاد بگیرم می تونم کجا استخدام بشم؟؟

KaveH.kh

عضو جدید
سلام دوستان .

بنده موضوع پایان نامه ام در مورد Object detection هست . ممنون میشم دوستان صاحب نظر راهنمایی کنن یا یه نمونه پایان نامه قرار بدن به عنوان نمونه ببینم که راهنمایی بشم.

مرسی

Dream28

عضو جدید
میشه یه توضیح کامل از اینکه چراتومدارفشرده کمیت هابرحسب زمان اندبدین؟

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان ن ن

یه سوال داشتم میخواستم ببینم کسی برای خونه از این ریموت های خاموش روشن کردن چراغ استفاده کرده

نقشه اش به چه صورته

yashar1374

عضو جدید
با سلام
چندتا سوال داشتم در مورد دینام:
1-مقدار برق تولیدی آیه به جرم و حجم هسته و مقدار مساحت سطحی هسته و سیم پیچ بستگی دارد ؟
2-اگر بستگی دارد با چه فرمولی بستگی پیدا می کنند و میزان بستگی کدام یک از موارد بالا بیشتر است ؟
3- اگر یک دیوار از سیم های ریز داشته باشیم و در آن سوی دیوار هسته ای راست گرد و در این سوی دیوار هسته ی دیگری به صورت چپ گرد باشد برق تولید می کند یا همدیگر را خنثی می کنند یا تاثیر بیشتری می گزارد؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
تعمیرات تخصصی چه چیزهایی؟؟؟
عیب یابی چی؟؟؟
یه کم بازش کنین لطفاً.مرسی
هر چیزی در زمینه برق
مثلا عیب یابی مدارات و تابلو های برق.
الان تو اکثر قطعات اکترونیکی IC از نوع BGA هست و تعمیراتشون خیلی تو بورسه
و ...

آقا چرا راه دور بریم من خودم رشتم الکترونیک هست کسی میدونه من چی یاد بگیرم می تونم کجا استخدام بشم؟؟
برنامه نویسی میکرو مخصوصا AVR و ARM رو اگر بلد باشید میتونید خوب پول در بیارید
استخدام هم نشید خودتون میتونید کار کنید

دوست - قدیمی

عضو جدید
برنامه نویسی میکرو مخصوصا AVR و ARM رو اگر بلد باشید میتونید خوب پول در بیارید
استخدام هم نشید خودتون میتونید کار کنید

ممنون از پاسختون.

به کار با میکرو های AVR مسلطم و چندین پروژه انجام شده هم همین الان دارم ولی تو کرج کاری پیدا نکردم! یه مقدار خیلی کمی هم میکرو FPGA بلدم ولی مسلط نیستم.

خودم از کجا شروع کنم آخه ساخت و تولید یه محصول هم سرمایه می خواد. من خودم یه چیزایی محصولات لوکس ساختم ولی اسپانسر می خواد که من نتونسپم پیدا کنم!

vaaad7

عضو جدید
سلام

سلام

به نظرتون بهترین زبان برای یه مهندس برق بعد از انگلیسی چه زبانیه؟
آلمانی یا روسی ؟ شایدم چینی؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
به نظرتون بهترین زبان برای یه مهندس برق بعد از انگلیسی چه زبانیه؟
آلمانی یا روسی ؟ شایدم چینی؟
آلمانی

ممنون از پاسختون.

به کار با میکرو های AVR مسلطم و چندین پروژه انجام شده هم همین الان دارم ولی تو کرج کاری پیدا نکردم! یه مقدار خیلی کمی هم میکرو FPGA بلدم ولی مسلط نیستم.

خودم از کجا شروع کنم آخه ساخت و تولید یه محصول هم سرمایه می خواد. من خودم یه چیزایی محصولات لوکس ساختم ولی اسپانسر می خواد که من نتونسپم پیدا کنم!
بله خب کار خیلی سخته. همش بحث های فنی نیست و مشکلات بازار خودش کم نیست

mohammad8638520

عضو جدید
سلام دوستان، نمبدونستم باید کجا سوال رو بپرسم ، به هرحال اگه جاش اشتباهه عذر میخوام
من ترم 4 مهندسی برق دانشگاه شریفم، ترم بعد یعنی اواسط ترم 5 باید گرایش خودمو انتخاب کنم
بین مهندسی سیستم های دیجیتال و کنترل موندم، یه نگاهی هم به مخابرات دارم
به دیجیتال علاقه دارم ، کنترل هم شنیدم بازار کار خوبی داره تو ایران
از یه طرف میکن دیجیتال کم کم داره میشه بهترین گرایش و توجهات به سمت این گرایش زیاد میشه
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

مهدی صفری

عضو جدید
سلام دوستان من سوالی دارم از مهندسین برق اینه که فرق بین فیوز فشنگی و مینیاتوری تو چی هست؟اگه میشه جامع توضیح بدین

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام دوستان، نمبدونستم باید کجا سوال رو بپرسم ، به هرحال اگه جاش اشتباهه عذر میخوام
من ترم 4 مهندسی برق دانشگاه شریفم، ترم بعد یعنی اواسط ترم 5 باید گرایش خودمو انتخاب کنم
از یه طرف میکن دیجیتال کم کم داره میشه بهترین گرایش و توجهات به سمت این گرایش زیاد میشه
لطفا راهنمایی کنید
ممنون
سلام
ایشالا که موفق باشید
فقط یه چیزی! شما شریف میخونید و تو فکر بازار کار ایران هستید؟!!!!!:surprised:
اگر راهنمایی میخواید باید عرض کنم که کارشناسیتون که تموم شد بذارید برید خارج. هم درستونو بخونید و هم زندگیتونو بکنید

سلام دوستان من سوالی دارم از مهندسین برق اینه که فرق بین فیوز فشنگی و مینیاتوری تو چی هست؟اگه میشه جامع توضیح بدین
اگه بخوام ساده بگم :
تو فیوز فشنگی مدار با قطع یه سیم نازک قطع میشه ولی تو فیوز مینیاتوری مدار توسط میدان به وجود آمده از جریان قطع میشه
فیوز فشنگی رو بعد از عملکرد باید عوض کرد ولی فیوز مینیاتوری نیاز به تعویض ندارد
و ...

enstien

عضو جدید
لطفا راهنمایی کنید
ممنون
سلام به اينجا يه سر بزنيد
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/192221-

آخرین ویرایش:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
+ فرموده های استاد اصغری
فیوز مینیاتوری وظیفه حفاظت مصرف کننده را بر عهده دارد. و فیوز فشنگی حفاظت خط برق بعد از کنتور تا فیوز مینیاتوری. چنانچه اتصال کوتاه رخ دهد احتمال از بین رفتن فیوز مینیاتوری نسبت به فشنگی بیشتر است . از فشنگی استفاده میکنن که بعد از وقوع هر اتصالی ب راحتی با تعویض هادی درون فیوز بشه مدار را بست.

mohammad8638520

عضو جدید
سلام
ایشالا که موفق باشید
فقط یه چیزی! شما شریف میخونید و تو فکر بازار کار ایران هستید؟!!!!!:surprised:
اگر راهنمایی میخواید باید عرض کنم که کارشناسیتون که تموم شد بذارید برید خارج. هم درستونو بخونید و هم زندگیتونو بکنید

ا
راستش من نمیتونم برم ، مشکل درسی و مدرک زبان و اینجور چیزا نیست...
یه سری مسائل دیگه هست که میخوام بمونم
واسه همین میخوام بدونم کدوم گرایش واسه ایران بهتره