راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

hamed.52

کاربر فعال
سلام دوستان
من درمورد مهندسی برق اطلاعات چندانی ندارم.میخواستم ازتون خواهش کنم در مورد گرایشهاش,و اینکه کدوم گرایش ازنظر گرفتن پذیرش(آمریکا یا اروپا) بهتر یا اصطلاحا"رو بورس!"هست بهم توضیح بدین. 1نفرکه لیسانس داره میخواد 1لیسانس دیگه بخونه "به انگیزه ی گرفتن پذیرش از دانشگاههای معتبرخارجی"قدرت یا کنترل یا...؟!
قبلا ازلطفتون ممنونم!
:gol:

به نظرم یا مخابرات یا الکترونیک
این دو گرایش هایی هستند که بیشتر از بقیه در حال پیشرفتن و خارج رفتن با اونا راحتتره...

yare66

عضو جدید
سلام
بچه ها کسی درباره ازمون نظام مهندسی برق و شرایطش خبر داره؟
اصلا مهندسی برق شامل این ازمون میشه؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام
بچه ها کسی درباره ازمون نظام مهندسی برق و شرایطش خبر داره؟
اصلا مهندسی برق شامل این ازمون میشه؟
نظام مهندسی برای رشته برق به رشته الکترونیک حق نظارت و به رشته قدرت حق طراحی میدن. و باید سه سال از مدرک کارشناسی و یا یک سال از مدرت ارشد گذشته باشه.

برای اینکه از زمام و کم و کیف آزمون ها اطلاع پیدا کنید به نظام مهندسی استانتون مراجعه کنید.

fight till u win

عضو جدید
سلام
من دنبال یه موضوع مناسب برای پروژه کارشناسیم میگردم.
گرایشم الکترونیکه،اما احتمال داره برای ارشد برم مخابرات.یعنی ترجیح میدم چیزی باشه که به درد یه مخابراتی هم بخوره.
اگه بتونین موضوعی بهم پیشنهاد کنین که به فیزیک مدرن یا کوانتوم ربط داشته باشه(چون سابقه تحقیق تو این زمینه دارم و علاقه شخصیمه،دوست داشتم بتونم با رشته تحصیلیم هم پیوندش بدم) ممنون میشم.

yare66

عضو جدید
نظام مهندسی برای رشته برق به رشته الکترونیک حق نظارت و به رشته قدرت حق طراحی میدن. و باید سه سال از مدرک کارشناسی و یا یک سال از مدرت ارشد گذشته باشه.

برای اینکه از زمام و کم و کیف آزمون ها اطلاع پیدا کنید به نظام مهندسی استانتون مراجعه کنید.
ممنونم...

هیما م

عضو جدید
کدام گرایش برق را(ازنظرنیازبین المللی) پیشنهاد میکنید؟

کدام گرایش برق را(ازنظرنیازبین المللی) پیشنهاد میکنید؟

[h=2][/h]
سلام دوستان
ببخشید سوالم رو تکرار میکنم(میخوام افراد بیشتری نظربدن)
من درمورد مهندسی برق اطلاعات چندانی ندارم.میخواستم ازتون خواهش کنم در مورد گرایشهاش,و اینکه کدوم گرایش ازنظر گرفتن پذیرش(آمریکا یا اروپا) بهتر یا اصطلاحا"رو بورس!"هست بهم توضیح بدین. 1نفرکه لیسانس داره میخواد 1لیسانس دیگه بخونه "به انگیزه ی گرفتن پذیرش از دانشگاههای معتبرخارجی"قدرت یا کنترل یا...؟!
شنیده م : 1قدرت 2کنترل 3 الکترونیک 4مخابرات!!!!آره؟؟!
قبلا ازلطفتون ممنونم!

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ببخشید سوالم رو تکرار میکنم(میخوام افراد بیشتری نظربدن)
شنیده م : 1قدرت 2کنترل 3 الکترونیک 4مخابرات!!!!آره؟؟!
قبلا ازلطفتون ممنونم!

دوست عزیز
خیلی اهمیت نداره شما چه گرایشی رو بخونید چراکه کلیه گرایش ها دارای اهمیت خاص خودشون هستند. موضوعی که در گرفتن پذیرش مطرح هست عمق اطلاعات شما در یک رشته و گرایش هست نه فقط اینکه چه گرایشی رو خوندید.

سعی کنید انتخاب گرایشی با توجه به علاقه خودتون انجام بدین، سپس با عمق زیادی در اون گرایش اقدام به کسب دانش نمایید. مطمئناً به راحتی می تونید پذیرش بگیرید.

ashkannaghib

عضو جدید
سلام دوستان
من یه سوال دارم که نمیدونم دقیقا کجا باید بپرسم امیدوارم شما بتونین کمک کنین
من به یه دستگاه احتیاج دارم که میدان الکترومغناطیسی بزرگی رو ایجاد کنه(یه چیزی مثل سیملوله) منتها این میدان در تمام طول آزمایش باید ثابت بمونه (مثلا 24 ساعت) و البته خیلیم گرم نکنه
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان میخواستم از کسایی که اطلاع دارند بپرسم که
من در بیش تر جاهای استخدامی دیدم که از مهارت های مورد نظرشون نوشته تسلط به زبان انگلیسی

خواستم از دوستایی که رفتند و در جریان هستند واسم تسلطو از نظر اونا واسم معنی کنند که یعنی چطوری باشه زبانمون؟؟؟

komeyl133

عضو جدید
Ti-89 Titanium

Ti-89 Titanium

سلام
من مهندسی برق میخونم
دنبال یک Ti-89 Titanium تمییز میگردم

pingulii

عضو جدید
دانشجوی دانشگاه تهران اینجا کسی هست؟؟؟؟

دانشجوی دانشگاه تهران اینجا کسی هست؟؟؟؟

سلام دوستان
میخواستم بدونم از دوستان کسی اینجا عضو دانشگاه تهران هست؟ من یک پایان نامه از سیستم الکترونیکی پایان نامه ها به آدرس زیر میخواستم اما مثل این که فقط به افراد عضو دانشگاه اجازه ورود میده، کسی میتونه واسم بگیرتش؟
خیلی ضرورری هست

http://etd.ut.ac.ir/thesis/UTCatalo...rticleID=99cd4b41-e3ab-4ab7-b3ba-c6832474d284

r_baran81

عضو جدید
کمک در انتخاب واحد

کمک در انتخاب واحد

سلام دوستان. دارم میرم ترم 5 .در انتخاب واحد پنج تا درس 3 واحدی رو میتونم انتخاب کنم. خیلی برام سنگینه. میخوام یکی از درسهای زیر رو حذف کنم. به نظر شما کدومشو حذف کنم.؟ میدان و امواج الکترونیک 1 تجزیه و تحلیل سیستم ها ماشین 1 معماری کامپیوتر

hamidmahdipoor

عضو جدید
باعرض سلام از مهندسین عزیز درخواست محاسبه ی راکتور برای بانک خازن رو میخواستم با تشکر

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
یه
جدول وجود داره که میزان امپر مجاز هر کابل رو نشون میده
مثلا
سیم یک تا 8 امپر جریان تحمل میکنه

این جدول میخوام

یا یه چی تو این ماییه ها

ممنون میشم کمک کنید

r1390

عضو جدید
تفاوت الكتريك و الكترونيك

تفاوت الكتريك و الكترونيك

به نظر شما الكتريك و الكترونيك چه فرقي باهم دارند ؟

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. دارم میرم ترم 5 .در انتخاب واحد پنج تا درس 3 واحدی رو میتونم انتخاب کنم. خیلی برام سنگینه. میخوام یکی از درسهای زیر رو حذف کنم. به نظر شما کدومشو حذف کنم.؟ میدان و امواج الکترونیک 1 تجزیه و تحلیل سیستم ها ماشین 1 معماری کامپیوتر
باید به چارت ترم بعدت نگاه بندازی...ببینی چه درسی پیشنیاز چه درسیه...
اما به نظر من ماشین 1 نگیری بهتره.

sanazsut

عضو جدید
سلام
کسی میدونه آیا چسبی هست که جریان الکتریکی رو از خودش عیور بده؟

.:kamran:.

عضو جدید
درود

نظر دوستان بزرگوار در مورد درس های زیر چیه ؟ (یعنی چطور با این درس ها جلو برم که اذیت نشوم و راحت پاس کنم ؟)
ریاضی مهندسی ، مدار 1 ، اندازه گیری الکتریکی ، الکترومغناطیس

مرسی از راهنمایی تون

rozhila

عضو جدید
راهنمايي در درس كنتــــــرل صنعتي ... لطفا فوري

راهنمايي در درس كنتــــــرل صنعتي ... لطفا فوري

يه سوال دارم بي زحمت اگه كسي ميدونه كمك كنه

سيستم كنترل متداخل در شكلي داده شده كه داراي 2 فيدبك هستش.. بعد يه حلقه كنترلي داخلي را طوري طراحي كنيد كه زمان نشت كمتر از 1 ثانيه شود..
ts=4
به يه كنترلر PI براي حلقه خارجي به روش Z-N طراحي كنيد؟

r1390

عضو جدید
زبان تخصصی

زبان تخصصی

نظر خود را راجع به اینکه بعد از گذراندن 40 واحد زبان تخصصی (برق) بردارم بفرمایید؟ چرا نه؟چرا بلی؟

saeidtaslimi

عضو جدید
سلام علیکم
دوستان ببخشید لطف کنید در مورد درس مبانی مهندسی برق یه توضیحی بدید. اخه این درس برای رشته ما مکانیکا اختیاریه می خوام بدونم اگر بگیرمش چیا یاد می گیرم؟
متشکرم از لطفتون

suniya2012

عضو جدید
میشه راهنماییم کنید؟

میشه راهنماییم کنید؟

سلام دوستان

من نمیدونم کدوم گرایشو انتخاب کنم: الکترونیک یا کنترل؟

میشه راهنماییم کنید و دلیلتونم بگید

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همگی،
بچه ها از کارت های ورود به جلسه ازمون مهندسی حرفه (پایه 3) که قرار بود 25-26-27 روی سایت باشه و قبل دسترس کسی خبری داره؟
میدونین کی میاد اخه امتحان تاسیسات برق 31 هستش!

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

sazama

عضو جدید
معرفی کتاب

معرفی کتاب

باسلام
چه کتاب هایی برای طراحی مدارمناسبه؟
باتشکر:)

hamidservat

عضو جدید
سلام به همگی دوستان عزیز
من از بزرگوارانی که به این سایت میان و تجربه دارن درخواست راهنمایی و مشاروه برای آینده کاری رو دارم

من 25 سالمه و ترم آخر مهندسی برق-انتقال و توزیع هستم، در این ترم فقط روزهای شنبه و چهارشنبه کلاس دارم بنابراین تصمیم دارم یا برم دوره تخصصی و یا دروه کاروزی
تا دی ماه برای ارسال رزومه، رزومه قوی تری داشته باشم

من میخوام بعنوان کاروز بدون هیچ دستمزدی کار کنم تا تجربه بدست بیارم، اگر دوستان به کاروز نیاز دارن به من پیام خصوصی بدن

از دوستان میخوام لطف کنن بگن چه دوره تخصصی برق برای کار خوبه و کجا برای کاروزی برم؟

با سپاس از همگی