[راهنمایی در مورد ازمون ارشد عمران]

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.الان ترم 3عمران هستم میخواهم بدونم که برای فبولی توارشدازکی شروع کنم بهتره ؟

آخه برادرمن ازترم 3کی شروع میکنه واسه ارشد؟جوگیری هم حدی داره هابشین درستوبخون معدلت اگه بالاباشه میتونی بدون کنکورارشدبری
تازشم دولتی که میخای هم میتونی بعداازسال سوم شروع کنی اینطوری که توداری ازالان به ارشدفک میکنی بنظرمن به درست لطمه میزنه بخدا
من خودم بعدتموم شدن کارشناسی تازه بفکرارشدافتادم بعدهاباانگیزه درس بخون واسه رسیدن به خاستت حسابی تلاش کن البته وقتش نه الان خودمم کمکت میکنم مهندس
انقدبااین افکارذهنتودرگیرنکن زیادی داری به خودت فشارمیاری
ضمناامضاتم عوض کن

persian_Best

عضو جدید
تودختری هروقت دلت خواست میتونی ارشدبخونی نه غم سربازی داری نه بایدبه فکرکارباشی
سوالم ازپسرهاوکسایی که مهندسی می خونن وشرایط منومی فهمندهست

shahzadi

عضو جدید
سلام دوست عزيز

براي شروع درس فعلا زود است چون براي ارشد بايد برخي درس ها مانند سازه هاي فولادي و بتني و مكانيك خاك و... را پاس كرده باشيد و با آنها آشنا باشيد.

شخصا نظرم اين است اگر يك سال براي كنكور وقت بگذاريد بسيار عاليست و ساعات درس خواندنتان كاملا بستگي به شرايط خودتان دارد .بايد به اين نكته توجه كنيد كه تلاش براي رسيدن به هدف در كنكور كارشناسي ارشد نيازمند يك انگيزه بالا و تلاش فراوان است و چون راه كمي دشوار و طولانيست نبايد نااميد شد.در 6 ماه اول شما ميتوانيد دروس را به صورت عمقي و مفهمومي مطالعه نموده و در 6 ماهه دوم اقدام به تست زني كنيد اين را هم متذكر شوم كه دو ماه آخر بسيار مهم ميباشد پس سعي كنيد در طي اين مدت آهسته و پيوسته پيش برويد كه براي اين دو ماه طلايي انرژي كافي براي درس خواندن و دوره مطالب داشته باشيد.
ش.ش.ش:)

shahzadi

عضو جدید
مهندسين محترم به نظر شما از منابع تست سال 88 براي كنكور 93 ميتوانم استفاده كنم ؟با توجه به اينكه ميدونم پي به منابع اضافه شده و اونو جداگانه بايد مطالعه كنم

ميخوام بدونم آيا تغييري در روش هاي تست زني مربوطه به وجود آمده يا نه؟

ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد.
ش.ش.ش:)

mohammad.elmi

عضو جدید
سلام دوستان*کسایی که ارشدعمران دانشگاههای سراسری قبول شدندبگن که ازکی وچه جوری بایدشروع کرد؟:)الان ترم3دانشگاه آزادم*
سلام جاي خوبي هستي از هون جاشروع كن!
منظورو اينه ازهمين ترم3دانشجوباش عين يك آدميزاد درس بخون همه چي جونباش
پايه قوي داشته باشي مشكلي توكنكورارشد نخواهي داشت
موفق باشي ودانشجو

paniz93

عضو جدید
راهنمایی واسه ارشد

راهنمایی واسه ارشد

سلام خدمت همه دوستای گلم
من دانشجوی ترم 5 مهندسی عمرانم توی یه دانشگاه دولتی رتبه کارشناسیم 1900 منطقه 2 بود و الان میخوام واسه ارشدم تصمیم بگیرم خیلی دوست دارم زلزله یا سازه های هیدرولیکی یکی از دانشگاه های تهران قبول بشم فقط یه ترم معدلم 18.3 شد و سه ترم دیگه به طور متوسط 15.7 شده معدلم الان نمیدونم این خواستم شدنیه یعنی میتونم ارشد تهران قبول بشم یا فقط خیال پردازی میکنم و واسه من شدنی نیست فک میکنم باید از ترم اول واسش تلاش میکردم و الان خیلی دیر شده دوستان درست فک میکنم ؟؟ خواهشا کمکم کنین:redface:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستای گلم
من دانشجوی ترم 5 مهندسی عمرانم توی یه دانشگاه دولتی رتبه کارشناسیم 1900 منطقه 2 بود و الان میخوام واسه ارشدم تصمیم بگیرم خیلی دوست دارم زلزله یا سازه های هیدرولیکی یکی از دانشگاه های تهران قبول بشم فقط یه ترم معدلم 18.3 شد و سه ترم دیگه به طور متوسط 15.7 شده معدلم الان نمیدونم این خواستم شدنیه یعنی میتونم ارشد تهران قبول بشم یا فقط خیال پردازی میکنم و واسه من شدنی نیست فک میکنم باید از ترم اول واسش تلاش میکردم و الان خیلی دیر شده دوستان درست فک میکنم ؟؟ خواهشا کمکم کنین:redface:

سلام. شما وضعیت خوبی دارید. و بهتر از همه اینکه از الان به فکر درس خوندن برای ارشد هستید. پس اصلا نگران نباشید. معدل خوبه اما فقط 20 درصد تاثیر داره. من خیلی ها رو دیدم که با 4 ماه درس خوندن رتبه زیر 500 آوردن. من توصیه میکنم الان درسهاتونو خوب پاس کنید. کتاب های تست رو هم بگیرید و از الان بهشون نگاهی بندازید تا موقع کنکور خیلی اذیت نشید. تو سایت مشاوره هایی مثل این قبلا داده شده اونهارو هم نگاهی بندازید. از همین الان تصمیم بگیرید مطمئن باشید موفق خواهید بود.

Saazin

عضو جدید
راهنمایی برای کنکور ارشد

راهنمایی برای کنکور ارشد

سلام من دانشجوی کارشناسی عمران دانشگاه سراسری هستم ترم 7 و جز این ترم 28 واحد دیگه دارم . میخواستم بدونم میتونم ترم بعد 24 واحد بردارم که فقط پروژه هام بمونه واسه تابستون و 9 ترمه نشم ؟ و اینکه اگه امسال بخوام واسه کنکور بخونم آیا امکانش هست؟ با توجه یه اینکه 4 واحد پروژه تابستون دارم اگه قبول شم ارشد مشکلی پیش نمیاد؟

مرسی :)

sahel70

عضو جدید
سلام من دانشجوی کارشناسی عمران دانشگاه سراسری هستم ترم 7 و جز این ترم 28 واحد دیگه دارم . میخواستم بدونم میتونم ترم بعد 24 واحد بردارم که فقط پروژه هام بمونه واسه تابستون و 9 ترمه نشم ؟ و اینکه اگه امسال بخوام واسه کنکور بخونم آیا امکانش هست؟ با توجه یه اینکه 4 واحد پروژه تابستون دارم اگه قبول شم ارشد مشکلی پیش نمیاد؟

من نمیدونم دانشگاتون 28 واحد میده یا نه ،اینکه میتونید فارغ التحصیل بشید یا نه رو از اموزش بپرسید،منم ترم 7 کنکور دادم 12 واحد بیشتر نگرفتم،پروزه هامم گذاشتم واسه ترم 8 که تابستونم وقت کار داشته باشم،تحویل پروژم 25 شهریور بود 23 شهریور کلاسای ارشدم شروع میشد،کل تابستون روزی 15 ساعت کار کردم که پروزه هام خوب شه
هنوز تموم نشدن اومدم سر کلاسای ارشدم،ارشدم که بدبختیاش صد برابر لیسانسه
خ خ سخته ایجوری قبول شدن ،من واقعا خستم ، ولی مجبورم کار کنم چون میخوام بهترین باشم،ببین میتونی همچین شرایطی رو تحمل کنی یا نه ؟

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام. چون 28 واحد مونده شامل ترم آخری ها نمیشید و فقط اگر معدل بالای 17 بیارید میتونید 24 واحد بردارید. اگر هم پروژه ها رو تابستون بتونید پاس کنید مشکلی برای قبولی برای ارشد ندارید. برای ارشد باید تا 31/06/1393 فارغ التحصیل شده باشید.

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سوال در مورد ارشد عمران

سوال در مورد ارشد عمران

من دانشجوی کارشناسی عمرانم دنبال کسی هستم که توی دانشگاه توپ بخونه
از ارشد کلی سوال دارم کسی هست که بتونه کمک کنه و مشاوره بهم بده تو رو خدا جواب بدین

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
از ارشد کلی سوال دارم کسی هست که بتونه کمک کنه و مشاوره بهم بده تو رو خدا جواب بدین

شما سوالتون رو بپرسید ، هرکس ، به اندازه تواناییش پاسختون رو میده /

با تشکر

daniel_13_13

عضو جدید
سلام. سوالاتتون رو بفرمایید دوستان و من در حد توان در خدمتیم.من خواجه نصیر بودم.

daniel_13_13

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستای گلم

فقط کافیه برای آزمون تلاش کنین. خود من با معدل کمتر از شما تهران قبول شدم.

morteza2010

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستای گلم
خیلی درسخونی
بابا
شما یه دروه چند ماه دوبل تلاش کنی حتما قبولی

PARISA60.GH

عضو جدید
درخواست راهنمایی درمورد ارشد

درخواست راهنمایی درمورد ارشد

سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیزم.
من ترم بهار کارشناسیمو گرفتم.الانم مشغول به کارم.خواستم بدونم واسه آزمون ارشد اگه از الان شروع کنم بخونم میتونم امسال تو آزمون قبول شم؟
با این شرایط که شاغلم و کلاس کنکورم نمیخوام برم .از چه کتابایی استفاده کنم؟مدرسان شریف خوبه؟:confused:

84160012

عضو جدید
سلام
نمیدونم تو چه رشته ای....
ولی اگه عمرانی(که لابد اینجا پرسیدی) مطالب زیاد شده.
نمیدونم درست چطور بوده ولی ارشد به طرز وحشتناکی تابع دوپینگ کلاس کنکوره..
اگه درست خوب باشه میشی مثل حقیر من سرم خیلی شلوغ بود و وقت کمی برای کنکور گذاشتم. مدرسان خاک گاج و چندتا از پوران پژوهش در زمینه معادلات و ریاضی و... ولی رتبم شد حدود 1700 که زیاد خوب نیست
بیش از این حساب نکن. البته بی کلاس و با کار.
حالا چه کاریه... من به عنوان یه فارغ التحصیل و سرد و گرم چشیده به شما میگم کار داری عمرتو نسوزون. بنیادا و مفهمومی از مزایای علم با خبرم ولی تو که کار خوب داری (اگر) چرا؟:)
حالا اگه اصرار داری چرا جای گند و گرس.
یه مبلغی و یه وقتی بذار واسه دپینگ. جواب میده بد...
فک کنم تحلیل و مقاوت و سیالات خوب باشه بعد معادلات بعد...
اپتیمم کلاس رو برو که نه دلت واسه پولش بسوزه نه جای چرت بیافتی.
اینا برادرانه.
حالا کتاب:
هر درسی یه چیزش خوبه
جدا زمان ما معادلات بهتر پوران پژوهش نبود من به بچه های ریاضیم پیشنهاد دادم گفتن عالی بود نتیجم داد.
خاک جسمانی خیلی خوبه. گاج داره حقیر دو سال خاک حل تمرین بوده و تاییدش میکنه
تحلیل و مقاومت کلاسای پارسه خوبه. برو ببین پیدا میکنی یا میتونی بری
ریاضی باید مثه لیسانس سواد داشته باشی و دپینگی نیست سوادشو داری هر کتابی بود که تستتو قوی کنه خوبه
التماس دعا

PARISA60.GH

عضو جدید
سلام.
رشتم عمرانه!
درسم خوب بود .ریاضیم خوبه!زبانم میتونم بزنم!
میتونم وقتمو بزارم واسه زبان و ریاضی و تحلیل و مقاوت؟

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی هست در مورد فراخوان استعدادهای درخشان چیزی بدونه؟
میخام بدونم دانشگاهایی که هم مهر هم بهمن دانشجو میگیرن
روهم 10 در صد اول بچه های میتونن از طریق فراخوان وارد ارشد بشن
یا جدا جدا 10 درصدشون فراخوان میشن؟
میشه زودتر یکی به من جواب بده:)

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام من محمدی هستم دانشجوی کارشناسی عمران دانشگاه ازاد ترم3میخام واسه کارشناسی ارشد سراسری بخونم اما نمیدونم چطوری.:):) میتونید کمکم کنید؟
سلام جناب محمدی
من هم می خوام واسه ارشد یکی از 4 داشنگاه های تهران (شریف،امیرکبیر،خواجه نصیروتهران) قبول بشم و وقتی همین موضوع رو با مدیر گروه مون مطرح کردم گفت ترم 7 باید مرخصی بگیرم تا واسه ارشد بخونم اما وقتی آزمون ارشد رو دادم ترم 8 رو تا اعلام نتایج پاس می کنم
اما من از همون ترم 1 درسهایی مثل ریاضی عمومی و درسهایی که توی ارشد میان رو قوی کردم مثلا واسه ریاضی عمومی silverman و ریاضیات دکترآقاسی رو خوندم به نظرم شما هم اگر از الان پایه تون رو قوی کنید به راحتی موفق میشین.

shojaei2256

عضو جدید
درخواست راهنمایی [ کارشناسی ارشد ]

درخواست راهنمایی [ کارشناسی ارشد ]

دوستان من کارشناسی اب وفاضلاب ترم اخرم...در مورد گرایشهای اب تو ارشد و وضعیت کار اگه دوستان اطلاعاتی دارن ممنون میشم به من بگین...
:smile:

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
برای جواب سوالتون با اینجا مراجه کنید .یکی از دوستان اطلاعات درباره این دو رشته رو ضمیمه کردند.
http://فرق گرایش آب باگرایش آب وفاضلاب در ارشد

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
لینک خرابه مهندس

مهندس شما غیر مستقیم برو به این سایت.قسمت کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد همون صفحه اول پایین صفحه فرق گرایش اب وگرایش اب وفاضلاب اونجا یکی از دوستان ضمیمه گذاشته .
امیدوارم کارتون را بیفته.موفق باشید:smile:

soheila1

عضو جدید
ارشد

ارشد

سلام بر مهندسین گرامی
یه سوال بسیار ضروری واسم ایجاد شده
من ترم 7 هستم جز ده درصد برتر هستم واسه درخواست به دانشگاه مورد نظرم کی باید اقدام کنم؟چه جوری باید اقدام کنم
خواهشا یاری کنید

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام بر مهندسین گرامی
یه سوال بسیار ضروری واسم ایجاد شده
من ترم 7 هستم جز ده درصد برتر هستم واسه درخواست به دانشگاه مورد نظرم کی باید اقدام کنم؟چه جوری باید اقدام کنم
خواهشا یاری کنید
----------------------------------------------------------------------
سلام
شما باید اول به مدیر گروهتون و بعد امور آموزشیتون سر بزنید-بعد از اون به معاونت آموزشی
اینارو میگم چون که هرکدوم یک جواب میدن-در اصل میخوان بپیچونن
ولی پارسال که ما دانشجو بودیم میپرسیدیم می گفتن اگر امتحان بدید به نفعتونه چون اگر هر دانشگاهیو ما مشخص کنیم باید برید-بعد هم می گفتن شما که جز نفرات برتر هستید حتما راحت تر از این حرفا دانشگاه دولتی قبول میشید-البته نشدیم :razz:

soheila1

عضو جدید
سلام
آخه اینطور که شنیده بودم گویا باید به دانشگاه مورد نظر درخواستمونو بدیم اما من تو سایت دانشگاها میرم دقیقا نمیدونم اطلاعیه پذیرش بدون کنکورشون کی هست؟
فکرکنم معاونت دانشجویی گزینه ی خوبی واسه پرسش هست .مرسی

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام
آخه اینطور که شنیده بودم گویا باید به دانشگاه مورد نظر درخواستمونو بدیم اما من تو سایت دانشگاها میرم دقیقا نمیدونم اطلاعیه پذیرش بدون کنکورشون کی هست؟
فکرکنم معاونت دانشجویی گزینه ی خوبی واسه پرسش هست .مرسی
از من می شنوین معاونت دانشجویی رو بی خیال شین و خودتون بیفتین دنبالش البته کمتر آدم هایی از این راه به نتیجه می رسن به نظرم اگه اول امتحان بدین بعد تصمیم بگیرین بهتره حالا خودتون می دونید.
صلاح کار خویش خسروان دانند.:D

بالا