[ راهنمایی در طراحی ویلا ]

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسان عزیز!!!!
من واسه درس طراحی معماری یه ویلا کشیدم!!!!!
درسته خیلی ساده است آخه من عمران میخونم و تازه ترم 3 هستم!!!!
واسه دست گرمی کشیدم!!!! ولی به هر حال میخوام که بهترش کنم!!!!
ازتون خواهش میکنم که هر ایده ای داشتین یا هر مشکلی داشت که باید حل بشه، بگین !!!!!

راستی این هنوز ناقصه و تو چک نویس کشیدم!!!
استخرشم که زیر زمین ÷ذیراییه هنوز نکشیدم اونارو هم به زودی میذارم!!!!!!!

این طبقه اول!!!

طبقه دوم!!!!

تو عکس زیر راه ÷له رو بزرگش کردم !!!جهنش همون جوریه که تو ÷لان هست!!!!!!

و اینم 3 بعدیش!!!!!!!

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون که توجه کردین!!!!!!!!!!!!!:)

خب آشپزخونه که داره!!!!! با نهار خوری قاطیه شاید بینشون اوپن بذارم!!!!!
ببخشید من نمیدونم!!!!!!!!!!!!!
مگه باید مطبخ و تنور هم واسه ویلا بذارم!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:d

کد ارتقاع پذیرایی440 +!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
اینا سلیقه ایه!
خودت داری میگی ویلا!
توی ویلا ریخت و پاش بیشتر از خونه عادی ه!
بهتره که یه مطبخی داشته باشه با توجه به اینکه آشپزخونت بازه و ....
.
کسی به اوپنت ایرادی گرفت؟! :D

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا مدیر دستت درد نکنه طرحم یه مشکل اساسی داشت که با اشاره شما متوجه شدم!!!!
درضمن من نمیدونم حواسم کجا بود که گفتم ارتفاع پذیرایی 440 !!! اشتبا شده بود!!!!پذیراییه طبقه اول 120!!! ولی............................
من تو طبقه اول آوردم واسه پذیرایی 3 تا پله دادم که بره بالا و یه جورایی متمایز بشه ولی نمیشه بره بالا چون طبقه بالا نصفه اس!!!!!!
حالا یه سوال :
درست زیر پذیرایی و اون اتاق گرده تو زیر زمین استخره!!!!!
میشه اون قسمت پذیرایی سقفشو یه 2 تا پله ببرم پایین تا یه هارمونی خاصی ایجاد بشه !!!
چه جوری بگم میخوام پذیرایی رو با ایجاد یه اختلاف سطح یکم صمیمی ترش کنم!!! یه فضای متفاوت تر و جذاب تر!!!!

با این اوصاف چه جوری باشه بهتره همون همکف یا.............. پیشنهاد جدید لطفا!!!!!!!!!:w19:

آخرین ویرایش:

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
15 دقیقه ای صبر کردم عکسهات باز بشن!
بی فاییده بود

fargol_2408

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميدوني اولين ايراد اساسي اينه كه اگه كسي با ورود به خونه بدون اينكه ديده بشه بره مثلا لباسشو عوض كنه يا به هر دليلي نخواد كسايي كه تو پذيرايي هستن رو ببينه،نميتونه.2-اين زمين از اونجايي كه معلومه بزرگه بيشتر از اين جاي مانور داره .3-آخه آدم اينقدر فضاي بزرگي رو به بالكن اختصاص ميده؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!4-چرا توي اين زمين بزرگ،از voidاستفاده نميكني؟البته من فقط پلان 1و2ديدم.ميدوني چيه جا نمايي خوبي نداري

fargol_2408

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان سوميشم باز شد.ميتوني به جاي اين سقف آلاچيقاي زشت از طرحاي ديگه استفاده كني.بشين باديدين كاراي ديگه حالا تو اينترنت يا كتاب و... ايده بگير.خيلي جاي مطالعه و ديدن داره.ببخشيد البته من اينقدر صريح گفتم.قصدم فقط كمك بود،ميخواستم ايرادارو بگم كه كارتون بهتره شه.:gol:

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميدوني اولين ايراد اساسي اينه كه اگه كسي با ورود به خونه بدون اينكه ديده بشه بره مثلا لباسشو عوض كنه يا به هر دليلي نخواد كسايي كه تو پذيرايي هستن رو ببينه،نميتونه.2-اين زمين از اونجايي كه معلومه بزرگه بيشتر از اين جاي مانور داره .3-آخه آدم اينقدر فضاي بزرگي رو به بالكن اختصاص ميده؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!4-چرا توي اين زمين بزرگ،از voidاستفاده نميكني؟البته من فقط پلان 1و2ديدم.ميدوني چيه جا نمايي خوبي نداري

خیلی ممنون از توجهتون!!!!!

خب چرا بغل پله یه فضایی دارم!!!!!
درست وقتی از اون پله های منحنی میام بالا و قبل رسیدن به راه پله یه فضایی دارم دیگه !!!
یعنی تقریبا 3.5 *2 !!
کمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میشه یه راه حلی بدین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا!!!!!!!

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون سقف آلاچیقیه که استاد دور زنی بود سر کلاس!!!! الان عوضش کردم بعدا عکس میگیرم میزارم!!!!
الان اون طرح داخلیش مشکل دارم!!!
نماها رو بعدا بحث میکنیم!!!!

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتین از void استفاده کنم!!!!
آخه کجا رو به کجا باز بذارم!!!!!!
این طرحه یه عمرانیه ترم 3 هست خب ناشیانه اس دیگه!!!!

ARMIN KHAN

عضو جدید
aazize delam khoone vilaee bedoone salon badan sazi
hich lotfi nadare
albate too tabaghe ham kaf
fek konam tedade wc ham zid bashe
;)

fargol_2408

عضو جدید
کاربر ممتاز
o.kقبول.الان در رو ديدم،شرمنده:gol:يه چيزي چرا آشپزخونه رو بجاي اينكه يكي باشه فضاي ناهارخوري و آشپزخونه،دو تا آشپزخونه داشته باشه يكي تميز يكي كثيف كه توي اون كثيفه ميتوني اونوقت ناهار خوري باشه كه طرفي كه تو آشپز خونه است راحت باشه؟راستي اين دوبلكس مگه نيست؟اگه هست نيازي نيستاينهمه اتاق خواب پايين باشه ميتوني جاي اينهمه اتاق خواب يه فضاي خاص مثله بازي يا ... بزاري،منظورم بازيهاي پر سر و صدا نيستا!اما اين باز تصميم با شماست كه چه كاربردي داشته باشه.در ضمن تويه كتابخونه سرويس نيازه؟!ميتوني پايين يكي از اتاقارو اتاق مهمان بزاري كه مهمون كه اومد زياد وارده فضاي خصوصي نشه و به طبقه بالا راه پيدا نكنه.

fargol_2408

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتین از void استفاده کنم!!!!
آخه کجا رو به کجا باز بذارم!!!!!!
این طرحه یه عمرانیه ترم 3 هست خب ناشیانه اس دیگه!!!!
نه طرحتون اونقدرم بد نيست كه فكر ميكنيد جاي اميدواري هست مثلا اينكه يهو طرفو پرت نميكني تو خونه و يه مقدار ورودي گذاشتي خوبه.ميدوني شايد نياز باشه يه كوچولو جاي فضاهاتو تغيير بدي تا voidرو بذاري ولي داشتن voidيه مزيته.اگه بزاري بهتره.

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا خیلی ممنون از دوستان معماری!!!!!!!!!!!!!!!11111
ایشال... خدا حاجت رواتون کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سالن بدن سازیو میخوام یا جدا بزنم یا زیر زمین که قبلا هم اشاره کردم زیر پذیرایی طبقه اول استخره !!!میخواستم پیش استخر بزنم!!!!!!!

دستشویی اتاق کتابخونههم حق با شماس ورش میدارم!!!!!1
سوم اینکه : یعنی 3 تا اتاق خواب زیاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باشه یکیش اتاق مهمان !!! ولی من میخواستم طبقه اول خصوصی باشه و طبقه بالا که فقط یه اتاق داره اون یه اتاقو اتاق مهمان بکنم!!!!

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی آقای آرمین خان گفتن wc زیاده!!!
اونجا که فقط یدونه اون اتاق گرده واسه خودش سروس جدا داره!!!
بعد واسه بقیه ساختمونم یه حموم و یه دستشویی هست!!!!!!!!!!!
!!!!!

یه سوال چی کار کنم که یه اختلاف سطح ایجاد بشه!!!!!
به کجا ارتفاع بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته شرمنده ها شبتون بخیر زیاد وقتتونو نگیرم یه موقع!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟

fargol_2408

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا خیلی ممنون از دوستان معماری!!!!!!!!!!!!!!!11111
ایشال... خدا حاجت رواتون کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سالن بدن سازیو میخوام یا جدا بزنم یا زیر زمین که قبلا هم اشاره کردم زیر پذیرایی طبقه اول استخره !!!میخواستم پیش استخر بزنم!!!!!!!

دستشویی اتاق کتابخونههم حق با شماس ورش میدارم!!!!!1
سوم اینکه : یعنی 3 تا اتاق خواب زیاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باشه یکیش اتاق مهمان !!! ولی من میخواستم طبقه اول خصوصی باشه و طبقه بالا که فقط یه اتاق داره اون یه اتاقو اتاق مهمان بکنم!!!!
ممنون،ولي آخه آدم عاقل مهمون از در مياد تو وارد فضاي خصوصيه تو ميشه ميره بالا!:surprised:هميشه اتاق مهمان در پايينترين طبقه و نزديك به در و داراي سرويس بهداشتي جداگانه است!در ضمن سه اتاق زياد نيست من گفتم اتاقا رو ببر بالا نگفتم كه كم كن،گفتم بردي بالا اونوقت جاي خاليه اونا رو اين كارا رو بكن! :smile:

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه مهمونه که از در طبقه اول نمیاد تو !!!!!!! مستقیم از اون ورودی میره راه پله دیگه!!!!!
اوکی میشه جای طبقاتو عوض کنم!!!!!!!!!!!!!!!!
این 14 طرحه اشکم در اومده!!!!!
البته شما درست مثل استادمون حرف میزنید مطمئنا استاده هم همین حرفارو قراره بگه!!!!!!!!!!!!!
باشه!!! هر چی شما بگین!!!!!!!!!11

Sajjad_Fashion

عضو جدید
دوست خوبم بهتره شما چند تا پلان معماری ببینی تا ترتیب فضا ها و ایجاد فرم دست بیاد

به نظر من طرح شما خیلی جا داره که روی زیبایش کار بشه و من فقط چندتا نکته که معمولا بعد از اجرا و استفاده از بنا در مورد کاربری ایجاد میشه رو میگم:

1-شما 2 تا اتاف خواب رو توی قسمت ورودی منزل گذاشتین (مشکلی که ایجاد میشه اشراف نشیمن به داخل اتاق خوابه ،حتی اگه اتاق خواب میهمان باشه بازهم نباید تا این حد در دسترس دید باشه که فردی که داخل اتاقه دچار مشکل بشه.

2- بهتره قسمتی از منزل بخش خصوصی باشه و قسمتی عمومی ؛ بخش خصوصی نزدیک خواب ها باشه با سرویس ها بهداشتی جدا وشاید یه در ورودی جدا برای اعضای خانواده و بخش عمومی با سرویس بهداشتی جدا نزدیک درب اصلی بناکه باعث میشه میهمان به تمام بخش های منزل دسترسی نداشته باشه.

3-آشپزخانه معمولا باید در نزدیک درب ورودی برای دسترسی بهتر خانم خونه و دید به وروی ایشون با رعایت مسائل محرمیت(در صورت مطرح بودن)طراحی بشه ،دلیل این کا ر اینکه که خانم خونه بتونه راحت به در و مراجعات پاسخگو باشه.

4- با این وسعت کاری و فضا بهتر ه که شما یک نهار خوری برای میهمان ها خارج از آشپز خانه داشته باشین.(در نزدیکی پذیرایی و آشپزخانه)

5-اتاق خواب با فرم دایره اصلا مناسب نیست توی مبلمان تخت ، کمد ، میز و .. دچار مشکل می شین بهتر ه یا فرم رو تغییر بدین یا کاربری رو مثلا کاربری کتاب خانه.(البته اگه برای مثال از نجاری برای ساخت وسایل اصلی برای هماهنگی با فرم فضا استفاده بشه مشکلی نیست و لی بهتره فرم داری سطح مسطح
باشه تا مدور ؛حداقل بخشی مسطح باشه)
6- شما خواب ها رو توی نماا اصلی قرار دادین و پذیرایی رو پشت!!! که 2 تا مشکل ایجاد می شه1- پذیرایی شما دید منظر ضعیفی پیدا می کنه 2- خواب ها در اشراف بیشتری هستن .(بهتره خواب ها برن طبقه دوم یا جاشون با پذیرایی تغییر کنه.)

آخرین ویرایش:

moji5

کاربر فعال كامپيوتر و اينترنت
به نظر من اصلا" طرح هاتون مناسب نیست.
نوع نما که خیلی قدیمی و بی کلاسه.البته نظر شخصیمه.دیگه دوره کاخ و این نما ها گذشته.الان مدرن بهتر جواب میده. واسه نمای داخلی هم بهتره یه فضای باز رو در نظر بگیرید واسه طبقه اول بعد با دیوار های مدرن پارتیشن کنید. وطبقه دوم هم صرفاگ اتاق خواب باشه و تراسی مجلل همراه با سرویس کامل.
اینکه اشپزخونه کجا باشه میل خودتونه.
بقیه فضای طبقه اول یه نمای خاص میخواد حتی میتونید با سقف کاذب محل پذیرایی رو خیلی خاص از بقیه فضا جدا کنید.

Sajjad_Fashion

عضو جدید
دوستم من کمی طرح رو توی جانمایی درست کردم البته سعی من این بود که طرح شما یهم نخوره و باز هم خیلی باید روس مار بشه مثل گوشه های تیز توی بخش سرایداری بهتره یه فاصله ای حداقل 2 الی 3 متر سرایداری با خونه داشته باشه.

خطوط آبی مبلمان و خط های شروع پله هستن .
در قسمت ورودی یه تراس قبل از پله ها تعریف کن .
http://fashion_arts.40sotoon.net/data/subsite/fashion_arts_data/files/1.jpg
http://fashion_arts.40sotoon.net/data/subsite/fashion_arts_data/files/1.jpg

آخرین ویرایش:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
آقا مدیر دستت درد نکنه طرحم یه مشکل اساسی داشت که با اشاره شما متوجه شدم!!!!
درضمن من نمیدونم حواسم کجا بود که گفتم ارتفاع پذیرایی 440 !!! اشتبا شده بود!!!!پذیراییه طبقه اول 120!!!
میشه اون قسمت پذیرایی سقفشو یه 2 تا پله ببرم پایین تا یه هارمونی خاصی ایجاد بشه !!!
چه اشتباهی؟!
2تا پله واسه 120 زیاد نیست؟!
کلاً 120 کم نیست؟!
بیشتر شبیه دست اندازه تا پله!

سقف کاذب برای همین جاهاست و شما می تونی کمی سقفت رو بیاری پایین! :w27:
o.kقبول.الان در رو ديدم،شرمنده:gol:يه چيزي چرا آشپزخونه رو بجاي اينكه يكي باشه فضاي ناهارخوري و آشپزخونه،دو تا آشپزخونه داشته باشه يكي تميز يكي كثيف كه توي اون كثيفه ميتوني اونوقت ناهار خوري باشه كه طرفي كه تو آشپز خونه است راحت باشه؟راستي اين دوبلكس مگه نيست؟اگه هست نيازي نيستاينهمه اتاق خواب پايين باشه ميتوني جاي اينهمه اتاق خواب يه فضاي خاص مثله بازي يا ... بزاري،منظورم بازيهاي پر سر و صدا نيستا!اما اين باز تصميم با شماست كه چه كاربردي داشته باشه.در ضمن تويه كتابخونه سرويس نيازه؟!ميتوني پايين يكي از اتاقارو اتاق مهمان بزاري كه مهمون كه اومد زياد وارده فضاي خصوصي نشه و به طبقه بالا راه پيدا نكنه.
گوش نمیده که!:w27:

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
از مهندسان عزیز خیلی ممنونم واقعا شرمنده کردن!!!!!!!!!!!!11:)
من امروز یه تغییراتی رو اعمال کردم که از نظر دوستان استفاده کردم ولی الان که نظرای جدیدو خوندم دیدم بازم ایراد داره اینا طرحای جدیده!!!

این طبقه اول!!!!!!!!

http://tm-civil.persiangig.com/111220091327.jpg

طبقه دوم!!!!!!!!!

http://tm-civil.persiangig.com/111220091328.jpg

و سه بعدی که زورکی و با عجله کشیدم که منطورمو رسونده باشم!!!!!!!!!!!! البته ببخشید یادم رفت روتیت کنم سرعتمم خیلی پایینه نمیتونم دوباره آپلود کنم!!!
http://tm-civil.persiangig.com/111220091323.jpg

سعی کردم آشپزخونه رو بذارم نزدیک در ورودی!!!!!!!!!!11
و اتاق خوابا رو ببرم بالا و اتاق مهمان و پذیرایی رو بیارم پایین!!!!!!!

البته تو طبقه بالا اون قسمت گرد نوشتم پذیرایی که اشتباه شده باید مینوشتم نشیمن!!!!!
و قسمتایی که علامت سوال گذاشتم نمیدونم چی کارشون کنم!!!!!!!
لطفا کمک کنید!!!!!
در ضمن سعی کردم پلان دو طبقه متفاوت باشه!!!!!!!!!!!!!!!!:)

آقا مدیر گوش میدم!!!!!!!:w16:

moji5

شرمندم ولی به نظر میاد کلی نقطه کور دارید و چیدمان فضا خوب نیست.
مثلا" حالت دوبلکس که اتاق های طبقه بالا به صورت دایره ای لحاظ بشه شکله بهتری داره.

نمای خارجی خوبه

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا مدیر !!!
60 سانتش که کل ساختمون اومده بالا !!!
داخل ساختمونم 3 تا پله زدم که هر کدوم 20 سانت !!!!!!!!!!
جمعا 60 تا !!! شما فک میکنین کمه!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
اگه کمه زیادش کنم!!!
راستی نگفتم 2 تا!!!!!!!! گفتم یه دوتا منظورم دو سه تا بود دیگه!!!!!!!!!!! ای بابا!!!

ممنون بابت دقتتون!!!!!!!!!!!!!!!!

آقای سجاد از شما هم بابت زحمتتون بینهایت تشکر میکنم!!!
متاسفانه یه ساعت ور رفتم ولی هر کاری کردم نتونستم طرحتونو باز کنم!!!!!!!!!!!!! بازم سعیمو میکنم!!!!

در ضمن شکل سه بعدی پست قبل خیلی ناقصه!!!! فقط خواستم حجما رو مشخص کنم!!!!!

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید نقل قول نزدم!!!!
میشه بیشتر توضیح بدین!!!!!!!!!!؟؟

من با چیدمان به شدت مشکل دارم!!!!!!!!!!!!!!

moji5

بهتون توصیه میکنم نگاهی به مجلات خارجی بندازید.
کلی ایده دستتون میاد.بهترین کاریه که میتونی بکنید.
میتونم واستون لینک بزارم اما به دلیل حجم زیاد نمیتونید دانلود کنید.تو دکه های روزنامه فروشی یافت میشود.

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که نمی خوام بسازمش!!!!!!!111
فقط یه جوری باشه که استاد خوشش بیاد!!!! جوری که مشکل غیر عقلانی نداشته باشه!!!!!!!!!!!!!!!تئوریک باشه!!!!!!!
استاد از ما کمپوزسیون میخواد!!!!1
میگه میخوام شما بتونین شکلا رو با هم ترکیب کنین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا طرح من جز خوبای کلاسه!!!!!!!!!!
واسه شروع خیلی سخته به خدا!!!!!!!!!!!!!
این نقشه محدودیت فضا داره عرض ساختمون بیشتر از 15 متر نباید باشه!!!!!!!!!!
الان میشه بگین کجا رو void کنم خوب میشه!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:)

این نقشه دومیه بهتره یا اولی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه بار دیگه ازتون میپرسم:
مهندسای عزیز:
اون وسط حال جلوی اتاقای طبقه دومو خیلی بد میشه باز بذارم به طبقه اول و دورش نرده بکشم!!!!11111
میدونم کار ناشیانه ایه!!!!!
راه حل لطفاااااااااااااااااااااااااااااااااااا

آقا مدیر پیشنهاد سفق کاذب عالی بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:w16:

آخرین ویرایش: