راهنمایی در خصوص کلاس آموزش و نحوه یاد گیری ، معرفی کتاب [ نرم افزار ETABS ]

nadih

عضو جدید
USER LOAD

USER LOAD

SALAM.vaqti B bishtar az 2.5 mishe va dar ETABS mikhaym az user load estefade konim dar static load cases dge niazi be tarife ex ey ... nis? emal 100 darsad 30 darsad chetor?

GREEN_HILL

عضو جدید
کتاب آموزشی

کتاب آموزشی

سلام
دوستان با چه کتابی می تونم مقدمات etabs رو کار کنم یاد بگیرم.

ممنون از راهنمایی تون "

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام مهندس ی سوال داشتم بهترین اموزشگاه اتبس کجاست که خیلی خوب یاد بدن

با سلام ........

الان دیگه توی هر شهری یک خانه عمران معمولا باید باشه .........................جهت آموزش یک سری نرم افزارهای عمرانی می تونید به این مکانها مراجعه کنید...............................بدرود.

ayda89

عضو جدید
نرم افزارکاربردی ایتبز

نرم افزارکاربردی ایتبز

:)آیا نرم افزار ایتبز حتما نیاز به کلاس داره؟ یا همینجوری یاد بگیری هم میشه بهش اطمینان داشت!!!!!!!!!!!!!!!!

emrah931

عضو جدید
:)آیا نرم افزار ایتبز حتما نیاز به کلاس داره؟ یا همینجوری یاد بگیری هم میشه بهش اطمینان داشت!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام
شما اگر در روش محاسبات دستی قوی باشی .زبان انگلیسی رو هم در سطح نرمال باشی.آیین نامه های مربوط به(فولاد.بتن.بارگذاری...)تسلط داشته باشی میتونی از روی کتاب آموزش و نمونه کارهای انجام شده etabs یاد بگیری فقط نیاز به تمرین و ممارست زیاد داره

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام. خب طبیعتا کلاس خیلی مفیده و آدم تو کلاس همراه با استاد دوره کار میکنه و سوالاتی که داری همونجا میپرسی و استاد مشکلتو بر طرف میکنه
اما میشه کلاس نرفت و مطلب رو خوب متوجه شد. برای ایتبس کتاب های زیادی وجود داره که البته کتاب های خوبی هم هستند. من خودم هم کلاس رفتم و هم کتاب ها رو کامل خوندم. باید بگم بستگی به خودتون داره. می تونید با دیدن فیلم های آموزشی ، خرید کتاب ها و خوندن اونها ، دیدم پروژه های دیگران ( پروژه هایی که گام به گام مراحلو توضیح میدن ) خودتون ایتبس رو یاد بگیرید و سوالاتتون رو تو نت یا تو دانشگاهتون از استادیدتون بپرسی و کلاس نری کلا.
میتونید با کتاب ها شروع کنید و اگر دیدید بدون کلاس نمیتونید اونوقت برید کلاس

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
من تازه کلاس ایتبز ثبت نام کردم میخام برم . تمام کتابای بارگذاری و تحلیل و بتن و فولادم خوندم تو دوران دانشگاه . ولی الان یک سال و نیمه که فارغ التحصیل شدم اکثر کتابام یادم رفته چون مرورشونم نکردم . حالا کسی میتونه منو راهنمایی کنه که وقتمو تلف نکنم و برم مباحثی از این کتابا که برای پایه ایتبز نیازه رو یه دوره کنم ؟ چه مباحثی هست؟

با سلام ........

تا فرصت داری ..................... قبل از اینکه به کلاس برید..................... کتاب و جزواتتون رو در خصوص بارگذاری مرور کنید.................... مبحث 6 و مبحث 10 ........................... مطالعه شود..................... تا هنگامی که استاد درس می ده ........ و اشاره می کنه ............شما مطلب رو بهتر درک کنید.....................و در یادگیری شما .............تاثیر بسازیی داره....................... بدرود.

davoudvia

عضو جدید
فقط به اراده یادگیری و علاقه شما بستگی دارد . منابع بسیار زیاد فارسی و لاتین و کتابهای زیادی برای یادگیری ایتبس وجود دارد . با تمرین براحتی در آن حرفه ای می شوید .

دارکوب ۸۹

عضو جدید
دوستان من داخل دفتر فنی و مهندسی کار میکنم . تازه دارم ایتبز یاد میگیرم . بعد که یاد گرفتم باید تو دفتر یه ساختمون رو با ایتبز مدل کنم و تمام نقشه های سازه ش رو بکشم تا آماده سازی دفترچه محاسبات . آیا تو کلاس ایتبز اینارو بهمون یاد میدن یا باید خودم یاد بگیرم ؟
من هیچی راجع به ترسیم پلان تیر ریزی و آرماتور و فونداسیون بلد نیستم .

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
دوستان من داخل دفتر فنی و مهندسی کار میکنم . تازه دارم ایتبز یاد میگیرم . بعد که یاد گرفتم باید تو دفتر یه ساختمون رو با ایتبز مدل کنم و تمام نقشه های سازه ش رو بکشم تا آماده سازی دفترچه محاسبات . آیا تو کلاس ایتبز اینارو بهمون یاد میدن یا باید خودم یاد بگیرم ؟
سلام
یعنی رشته شما عمران نیست دیگه؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

این هایی رو که فرمودین توی کلاس ایتبس نمیگین دوست عزیز.

توی کلاس ایتبس در حد اشنایی با نرم افزار ، مدل کردن ، بارگذاری و تحلیل و طراحی هست اونم در حد خیلی ابتدایی ، بقیه موارد رو باید خودتون یاد بگیرید ، ترسیم نقشه های اجرایی ، اماده کردن دفترچه ، محاسبه اتصالات و پای ستون پروژه ها فولادی بر عهده خودتون هست .

younesshamsi

عضو جدید
راهنمایی و مشاوره در خصوص کلاس آموزش نرم افزار ETABS

راهنمایی و مشاوره در خصوص کلاس آموزش نرم افزار ETABS

با سلام خدمت مهندسین محترم
میخواستم بدونم مهندسین معمار هم میتونن برنامه ی ایتبس رو برای محاسبه یاد بگیرند؟

middbox

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت مهندسین محترم
میخواستم بدونم مهندسین معمار هم میتونن برنامه ی ایتبس رو برای محاسبه یاد بگیرند؟

نه دوست عزیزم

شما باید اطلاعات مهندسی داشته باشید.

تحلیل و طراحی یک سازه فقط توسط نرم افزرا انجام نمیشه ، هیچ موقع نباید به نرم افزار اعتماد و تکیه کرد.
خود نرم افزار هم نوشته .

ولی شما حتما باید اطلاعات مهندسی داشته باشید.
بدون اون به هیچ وجه نمیتونید.

شاید با نرم افزارهایی مثل لند بتونید کار بکنی
اونم در صورت خوندن درس راهسازی

younesshamsi

عضو جدید
منظورتون از اطلاعات مهندسی چیه؟اگه منظورتون اطلاعات درباره اسکلت ساختمانه من بیرون کارآموز بودم و تا حدودی اطلاعات دارم ودیدم که چطوری ازایتبس استفاده میکنند وچطور با استفاده از خروجیهایی که میده ابعاد ستونها و ضخامت میلگردهارو در اتوکد در نقشه های سازه استفاده میکنند.ولی هدف من از آموزش ایتبس فقط در حد محاسبه ی ساختمانهای 4تا5طبقه هست.نه بیشتر.چون در دفتری که میرفتم اوطرفی که به اصطلاح مهندسی عمران خونده بود از هنرستان رفته بود به رشته ی عمران واز نظر اطلاعات ریاضی خیلی ضعیف بود وفقط در برنامه اسکلت رو طراحی میکرد و بعد آنالیزو.با استفاده از خروجیهایی که پرینت میگرفت سکشنها و سقفهارو طراحی میکرد.اگه اطلاعات دیگه ای لازم هست چی چیزهایی رو باید بدونم قبل از آموزش برنامه.لطفا راهنماییم کنید.

middbox

کاربر بیش فعال
منظورتون از اطلاعات مهندسی چیه؟اگه منظورتون اطلاعات درباره اسکلت ساختمانه من بیرون کارآموز بودم و تا حدودی اطلاعات دارم ودیدم که چطوری ازایتبس استفاده میکنند وچطور با استفاده از خروجیهایی که میده ابعاد ستونها و ضخامت میلگردهارو در اتوکد در نقشه های سازه استفاده میکنند.ولی هدف من از آموزش ایتبس فقط در حد محاسبه ی ساختمانهای 4تا5طبقه هست.نه بیشتر.چون در دفتری که میرفتم اوطرفی که به اصطلاح مهندسی عمران خونده بود از هنرستان رفته بود به رشته ی عمران واز نظر اطلاعات ریاضی خیلی ضعیف بود وفقط در برنامه اسکلت رو طراحی میکرد و بعد آنالیزو.با استفاده از خروجیهایی که پرینت میگرفت سکشنها و سقفهارو طراحی میکرد.اگه اطلاعات دیگه ای لازم هست چی چیزهایی رو باید بدونم قبل از آموزش برنامه.لطفا راهنماییم کنید.

این دلیل نمیشه ..

شما باید بتونی با دست طراحی کنی
اگه تونستی بعد با نرم افزار کار کن
این حرفاتونم کلی توهین به مهندسای عمران بود

ما این همه سال درسال تحلیل و فولاد و بتن رو نمیخونیم که آخرش شما این چیزا رو بگید.

اگه اینقدر ساده بود که این همه درس نمیخوندیم.

اون آقایی که میگید دانشش رو داره میدونه چی به چیه...
همینطوری که نمیشه...

مثل اینه که شما یه مطلب رو نقاشی کنید نه تایپ کنید

یعنی نفهمید چی نوشتید.

meysam_7

عضو جدید
درخواست آموزش ETABS

درخواست آموزش ETABS

سلام به همگی آیا کسی آموزش کامل ETABS داره به ما بدهد؟ باتشکر

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز

arezoo-a

عضو جدید
دوره های اموزشی کوتاه مدت

دوره های اموزشی کوتاه مدت

بچه ها دوره های اموزشی که به درد یه مهندسی عمران بخوره , حالا در هر گرایش یا هر سطحی رو میشه معرفی کنید؟
دوره هایی که خودتون گذروندید یا بهتون پیشنهاد شده؟ موسساتی رو که تجربه شرکت در اونجا رو داشتید رو اگر معرفی کنید هم خیلیییی عالی میشه
ممنون

mehdi_rz

عضو جدید
آموزش etabs بر اساس ویرایش جدید مقررات ملی ساختمان

آموزش etabs بر اساس ویرایش جدید مقررات ملی ساختمان

سلام
دنبال یه فایل آموزشی خوب برای etabs بر اساس ویرایش جدید مقررات ملی ساختمان می گردم.
لطفا راهنمایی کنید.

sahar.civil

عضو جدید
کدوم کتاب بهتره؟

کدوم کتاب بهتره؟

سلام به دوستان
من میخوام یه کتاب خیلی خوب برای یادگیری ایتبس بخرم.تحقیق کردم و بین کتاب آقای باجی و آقای سیفی و هادی زاده موندم نمیدونم کدوم بهتره:w20: کتابی میخوام که بر اساس ویرایش جدید باشه و خوب توضیح داده باشه مطالبو
لطفا راهنماییم کنین

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام به دوستان
من میخوام یه کتاب خیلی خوب برای یادگیری ایتبس بخرم.تحقیق کردم و بین کتاب آقای باجی و آقای سیفی و هادی زاده موندم نمیدونم کدوم بهتره:w20: کتابی میخوام که بر اساس ویرایش جدید باشه و خوب توضیح داده باشه مطالبو
لطفا راهنماییم کنین

سلام
اگر با ایتبس تا حدی اشنایی دارید ، جزوه ایتبس 2013 دکتر "مسعود حسین زاده اصل " از اساتید دانشگاه تبریز هستند رو از اینترنت دانلود کنید .
جزوه ی بسیار کامل و مطابق با ویرایش جدید ایین نامه هست .

با تشکر

sahar.civil

عضو جدید

سلام
اگر با ایتبس تا حدی اشنایی دارید ، جزوه ایتبس 2013 دکتر "مسعود حسین زاده اصل " از اساتید دانشگاه تبریز هستند رو از اینترنت دانلود کنید .
جزوه ی بسیار کامل و مطابق با ویرایش جدید ایین نامه هست .
با تشکر

خیلی ممنون :smile:
آشناییم در حد شناخت منوهاست که اونم از چندتا جزوه یادگرفتم.تا الان پروژه ای با ایتبس انجام ندادم.کتابی میخوام که مرحله به مرحله و با جزئیات توضیح داده باشه

این جزوه ای که فرمودینو دارم.برای ورژن 9.7.4 باشه بهتره

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
خیلی ممنون :smile:
آشناییم در حد شناخت منوهاست که اونم از چندتا جزوه یادگرفتم.تا الان پروژه ای با ایتبس انجام ندادم.کتابی میخوام که مرحله به مرحله و با جزئیات توضیح داده باشه

این جزوه ای که فرمودینو دارم.برای ورژن 9.7.4 باشه بهتره

جزوه برای ایتبس 2013 هستش ولی من خودم جزوه ورژن 9.7.4 رو دارم ، اجازه بدید پیدا کنم ، میذارم براتون ;)

ganji new

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز ..من یه سوال دارم در مورد یاد گرفتن طراحی با نرم افزار ایتبس ..ببینین دوستان من رشته خودم معماری هست ارشد دارم ولی شدیدا علاقه دارم به طراحی سازه میخوام بدونم میتونم یاد بگیرم کار با این نرم افزار رو ؟؟؟ شدنیه یا خیر؟؟خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین و هرچی نکته در این زمینه میدونید بهم بگین ..واقعا ممنون میشم ..