راهنمایی در خصوص انتخاب کلاس در کنکور کارشناسی ارشد معماری و مدیریت

راهنمایی در خصوص انتخاب کلاس در کنکور کارشناسی ارشد معماری و مدیریت

• خانه عمران

رای: 0 0.0%
  • ایوان خانه معمار

رای: 8 61.5%
  • مرکز معماری ایران

رای: 4 30.8%
  • آکادمی تخصصی معماری

رای: 2 15.4%
  • ماهان

• پردیس ملی

• جهاد دانشگاهی تهران

• مجموع رای دهندگان
    13
  • نظرسنجی بسته .

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر اینجا بحث می شه، تو این چند سالی که من باشگاه عضو شدم همیشه سر اینکه استاد 1 بهتره یا استاد 2 بحثه، اگه بعد از این همه سال معلوم شده بود پرسپولیس بهتره یا استقلال جواب این سوالم پیدا می شه :confused: شیوه های یادگیری و الگوهای ذهنی افراد با هم فرق داره، بعضی ها از کل به جزء یاد می گیرن و بعضیا برعکس، بعضی ها با شنیدن خوب یاد می گیرن بعضیا با دیدن، بعضیا با مثالا و توضیحای زیاد متوجه می شن بعضیا این طوری تمرکزشونو از دست می دن بحث اصلی رو فراموش می کنن،... من کلاس هیچ کدوم از اساتیدی که اینجا در موردشون بحث می شه نبودم ولی زمان دبیرستان اختلافای مشابه زیاد دیدم، چون ما باید با بچه های کلاس به توافق می رسیدیم دبیرای سال بعدو انتخاب می کردیم و برای درسای مهم همیشه بین 2 یا 3 دبیر اختلاف بود، در واقع نوع بیان هر کدوم از دبیرا با شیوه ی یادگیری یه تعدادی سازگار بود و برا یه تعداد دیگه قابل فهم نبود (خوبه حالا شما مجبور نیستین همه تون با هم سر کلاس یه استاد بشینین اون وقت چه حرفایی در مورد استادی که موافق نیستین می زدین!!! :D) پس با این حساب اصلا عجیب نیست که یه عده سر کلاس استاد سروش نیا راحت باشن و از استاد طباطبایی هیچی یاد نگیرن یا برعکس، از بچه های همین باشگاه کلاس استاد طباطبایی رفتن 60 زدن، همون سال یه نفر دیگه -تو باشگاه نیست- سر کلاس استاد سروش نیا می رفت و هی تعریف می کرد از کیفیت کلاسا آخرش حتی درصدشو نگفت ولی از رو میانگینش و درصدای دیگه ش که بالا بودن فهمیدم زیر 20 زده یعنی حتی کمتر از کسایی که هیچی بلد نبودن! یه دوست دیگه هم بود همینجا بیشتر درساشو زیر 10 زده بود فقط با کلاس استاد سروش نیا فنشو نزدیک 80 زده بود!! (و البته مطمئنا هستن کسایی هم که کلاس هیچ کدوم نرفتن بازم خوب شده درصداشون) ...

من فکر می کنم اگه دوستانی که میان اینجا و قصد کمک کردن به بقیه رو دارن -برا انتخاب کلاس و ... - بهتره در مورد شیوه ی تدریس هر استاد و برداشت هاشون در این مورد صحبت کنن نه اینکه کسی رو قضاوت کنن، یعنی صحبت ها صرفا توصیفی و واقعی باشه، از نحوه ی بیان، از نوع اداره ی کلاس، تعدادی که سر کلاس هستن، زمان بندی و مدیریت و مسائلی از این قبیل ... اینکه بگین کلاس خوبی بود چون من خوب یاد گرفتم یا کلاس بدی بود چون من هیچی یاد نگرفتم کمکی به حال کسی که در مرحله ی تصمیم گیری هست نمی کنه چون نصفش مربوط به کلاسه نصفش مربوط به شما ...

بحث تمام!

saminightstar

عضو جدید
سلام دوستان
خواهشمندم کمک کنید تا جواب این سئوال رو با همکاری شما کسب کنم.
من دانشجوی سال آخر شهرسازی هستم که می خوام بیام کارشناسی ارشد معماری. از دوستان معماری شنیدم که اگر بخوام برم کلاس، بهتره روی اسم استادها تحقیق کنم تا موسسه ها. چون هیچ موسسه ای در همه دروس موفق نیست. در این خصوص اسم مدرسان هر درس رو دربارشون تحقیق کردم. اما نمی دونم برای هر درس، پیش کی برم.
می شه در مقایسه این اساتید کمکم کنید که در وقت باقی مونده، کلاسهای بهترین ها رو رفته باشم. ممنون.
راستی لطفا در خصوص نظر خودتون، با دلیل من رو توجیه کنید.

زبان عمومی:
آموخته – مهرداد امیری – رستمی– اسما مهان – شیما شریفی نیا

زبان اختصاصی:
اسما مهان – شبنم خلیل پور – مجتبی امیری – رستمی زاده – مهرداد امیری

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ایستایی و سیستم های ساختمانی:
احسان سروش نیا – جواد طباطبایی – مجتبی فاطمی

عناصر جزئیات ساختمانی:
جواد طباطبایی – محمد کزازی – مریم عطارذوقی – سینا شریفی

مصالح ساختمانی:
سعید سعیدی پور – امید تاسا – صمصام حیدری – محمد کزازی

تنظیم شرایط محیطی:
بهزاد بهزادی – حمید ایزدی – حامد آقایی – صالح کرابی – روحی زاده – وحید قبادیان – سعید فراهانی

تاسیسات:
بیژن فر - – حمید ایزدی – حامد آقایی – علی طباطبایی

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تاریخ ایران:
نسیم عسگری – رستمی زاده – فقیهی

تاریخ جهان و معاصر:
مانا قابوسی – مهگل مرتهب – فقیهی – بهنام برزگر

درک عمومی معماری:
علی عسگری – علی حسینی – محمد حسینی – سعید فراهانی – صمصام حیدری

درک عمومی منظر:
سعید عظمتی – آزاده شاهچراغی – الماسی – مریم حسینی – روحی زاده

برای اینکه این بحث مسلما برای بقیه رشته ها هم مطرح می شه، درس مدیریت کارگاهی رو هم بگید بعد نمی شه:
مدیریت کارگاهی:
نیما یزدانی – مجتبی امیری – امیر فرجی – سرمد کیانی

بازم ممنون
بچه ها اگر هدفمون معماریه داخلی باشه به نظرتون این کلاسای اسکیس معماری به تنهایی جواب میده؟ یا برای اون باید یه کلاس دیگه رفت؟ من مشاوره رفتم ولی راستش یادم رفت اینو ازشون بپرسم. ثبت نام هم کردم. الان یه دفعه استرس گرفتم نکنه ثبت نامم اشتباهی بوده باشه. چون من هم معماری می خوام هم معماری داخلی. معماری داخلی برام خیلی مهمه. اگر معماری داخلی قبول بشم اونو میرم. لطفا فوریه فوری جوابمو بدین من خیلی استرس دارم.

شهرزاد 1

عضو جدید
بچه ها اگر هدفمون معماریه داخلی باشه به نظرتون این کلاسای اسکیس معماری به تنهایی جواب میده؟ یا برای اون باید یه کلاس دیگه رفت؟ من مشاوره رفتم ولی راستش یادم رفت اینو ازشون بپرسم. ثبت نام هم کردم. الان یه دفعه استرس گرفتم نکنه ثبت نامم اشتباهی بوده باشه. چون من هم معماری می خوام هم معماری داخلی. معماری داخلی برام خیلی مهمه. اگر معماری داخلی قبول بشم اونو میرم. لطفا فوریه فوری جوابمو بدین من خیلی استرس دارم.

من تا جایی که میدونم کلاس اسکیس معماری داخلی با معماری فرق داره !

farchitect

عضو جدید
سلام بچه ها براتون آرزوی موفقیت دارم فقط میخواستم بگم کلاسی که انتخاب می کنید خیلی مهمه و بهترین منبع برای تحقیق بچه هایی هستند که قبلا اون کلاسا رو گذرونده باشن نه تبلیغاتی که می بینیم از موسسه های مختلف. من خودم پارسال بعد از کنکور واقعا سردرگم بودم ولیخ دارو شکر انتخاب خوبی داشتم . کلاسی که خلوت باشه و بتونی کرکسیون کنی با استادت و ازش راهنمایی خاص خودت داشته باشی یه گزینه خوبه که من اینو تو کلاس خانم سپیده علیمحمدزاده تجربه کردم .

yazmin

عضو جدید
سلام
یک سوال از کنکوری های پارسال(94) در مورد درس مهم ایستایی
سروش نیا یا طباطبایی؟؟؟؟؟؟؟
تصمیمم قطعا سروش نیا بود ولی پارسالیا چن تاشون گفتن طباطبایی جووم تره تازه نفسه پر انرژیه یهتر نتیجه داده امسال درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگه به کسی بر نمی خوره من بر اساس حرف های بچه های فعال و شناخته شده و رتبه آورده همین باشگاه جواب بدم:
چرا نمی ری جلسه اولو رایگان سر کلاسش بشینی تا ببینی اینقدر پر انرژیه که کلاس آخر شبش با هشت صبحش فرق نداره؟ مگه سروش نیا چند سالشه؟ خیلی داشته باشه سی و یکی دو
از بقیه بپرس از سروش نیا پر انرژی تر هست؟!؟!

e_kabir

عضو جدید
سلام....
من بین کلاس های ایوان خانه معماری و آکادمی معماری موندم که کدوم رو انتخاب کنم!!!
لطفا اگر اسم اساتید خوب هم می دونین بگین.
ممون​
به نظر من اگه میخوای حتما بری کلاس برو مرکز معماری ایران ولی بدون تو خودت مهمی و تلاش خودتو. اساتید و کلاسها فقط باعث میشن راحت تر به نتیجه برسی

e_kabir

عضو جدید
تا جایی که منم میدونم دیگه اقای سروش نیا ایوان نیستن و ایوان با رفتنشون دیگه هیچ حرفی واسه گفتن نداره چون فقط این کلاسشون خوب بود

ati88

عضو جدید
سلام
بچه ها می دونید که سروش نیا الان کجا کلاس داره؟