راهنمایی در اجرای گرمایش کفی

oldman

عضو جدید
با سلام
من دیپلمه هنرستان در رشته تاسیسات هستم و 10 سال سابقه اجرا دارم:) سیستم گرمایش کفی را با لوله ویرسبو سوئد قبلا اجرا کردم الان یه مشتری دارم که تاکید داره با سوپر پایپ کار کنیم با شرکتش تماس گرفتم منو به نمایندش معرفی کردو... خلاصه اینکه نمایندگی بعد از کلی پیچیده جلوه دادن موضوع میگه که حتما خودمون باید اجرا کنیم و از متری 19 تا 30 هزار تومان هم هزینشه در صورتیکه هزینه خرید لوازم حدود متری 10 هزار تومانه بماند وقتی گفتم شما فقط جنسو نقشه را به من بدید میگن بعد از اجرا شرکت کار شمارو تایید نمیکنه آخه مگه لوله کشی گازه که تایید بخواد ؟:biggrin:
نیوپایپ اینطوری نیست خیلی راحت تر و سریعتر نقشه و جنسو میده و کاری هم به اجرا نداره قیمتش هم پایین تره حالا اساتیدی که تجربه اجرای این دو لوله را دارند لطفا بفرمائید اولا نیو پایپ چطوریه کیفیتش و مقایسه با سوپر پایپ و اینکه سوپر پایپ مراحل اجراش دقیقا چطوره؟ فرقی با بقیه لوله ها داره ؟از نظر لوازم و مصالح و مراحل اجرا عرض میکنم ممنون از راهنماییتون

hfarzizadeh

عضو جدید
[FONT=&quot]باسلام . اگر امکان دارد شهرستان محل اجرای پروژه را ذکر کنید . لوله های نیو پایپ هم به خوبی جواب میده ودو نوع لوله pexوprt داره که برای اطلاعات بیشتر می توانید به نمایندگی نیو پایپ مراجعه یا با شماره 09141548042تماس بگیرید .[/FONT]:smile: [FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]

oldman

عضو جدید
[FONT=&quot]باسلام . اگر امکان دارد شهرستان محل اجرای پروژه را ذکر کنید . لوله های نیو پایپ هم به خوبی جواب میده ودو نوع لوله pexوprt داره که برای اطلاعات بیشتر می توانید به نمایندگی نیو پایپ مراجعه یا با شماره 09141548042تماس بگیرید .[/FONT]:smile:
محل اجرای کار لاهیجان هست این دو نوع لوله چه فرقی با هم دارند؟

hfarzizadeh

عضو جدید
[FONT=&quot]لوله[/FONT] پکس [FONT=&quot]تحمل دمای تا 95 درجه را دارد و مناسب برای سیستم رادیاتور میباشد ولوله پی ار تی [/FONT][FONT=&quot]تا 60درجه واز انجایی که در سیستم گرمایش از کف ماکزیمم دمای اب 60 درجه میتواند باشد شرکت نیو پایپ جهت پایین امدن 45درصدی هزینه خرید لوله نسبت به pex[/FONT] [FONT=&quot]لوله تیپ 2 از نوعprt[/FONT] [FONT=&quot]را برای اجرای گرمایش از کف تولید نموده که به رنگ نارنجیه[/FONT].:);)

oldman

عضو جدید
[FONT=&quot]لوله[/FONT] پکس [FONT=&quot]تحمل دمای تا 95 درجه را دارد و مناسب برای سیستم رادیاتور میباشد ولوله پی ار تی [/FONT][FONT=&quot]تا 60درجه واز انجایی که در سیستم گرمایش از کف ماکزیمم دمای اب 60 درجه میتواند باشد شرکت نیو پایپ جهت پایین امدن 45درصدی هزینه خرید لوله نسبت به pex[/FONT] [FONT=&quot]لوله تیپ 2 از نوعprt[/FONT] [FONT=&quot]را برای اجرای گرمایش از کف تولید نموده که به رنگ نارنجیه[/FONT].:);)
امروز با سوپر پایپ تماس گرفتم میگن ما لوازم گرمایش کف را جدا نمیفروشیم فقط باید مجری مورد تائید شرکت نصب کنه گفتم خب من مشتریمو متقاعد کنم که گرمایش کفی بهتر از رادیاتوره وقتی قبول کرد اونوقت بیام لوازمشو از شما بخرم و نصبشم بدم به شما :biggrin: مگه عقلم کمه !!!!!! خلاصه 2باره با نیو پایپ تماس گرفتم خیلی خوب همکاری میکنند و اطلاعات فنی میدن ظاهرا هنوز دارن از لوله های pex با تحمل دمای 95 درجه کار میکنند چون استاندارد prt را هنوز نگرفتند ولی سوپرپایپ میگفت ما از prt استفاده میکنیم و این لوله ها تحمل 95 درجه حرارتو دارند من شنیدم نیو پایپ چینیه و لوله هاش درز باز میکنه آیا حقیقت داره؟ دوستانی که با نیوپایپ کار کردند چطور بوده ؟ خوب جواب گرفتید ظاهرا بیمه نامه هم داره درسته؟

SAFA ABBASI

عضو جدید
دوست عزیز
هر دو شرکت معتبر هستند. اما از قدیم گفتند هر چه قدر پول بدی آش میخوری. در ضمن با توجه به اینکه چند جا طرح دادم درجه حرارت آب 50 درجه سانتیگراد است و مبدل حرارتی صفحه ای لازم داری.اگر پروژه مسکونی است استفاده از گرمایش کفی برای اتاقهای خواب اشکال ندارد.
باتشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

anishtain4

عضو جدید
دوست عزیز گرمایش از کف لوله کشی گاز نیست که احتیاج به تایید رسمی داشته باشه، اون تاییدی که به شما گفتن اینه که دفتر مرکزی سوپر پایپ تایید کنه، ضمنا خود شما هم می تونید اجرا کنید اما از کارفرما یه نامه میگیرن که هرگونه عواقب ناشی از اجرا به عهده ی خودشه و سوپر پایپ هیچ گونه مسولیتی قبول نمی کنه.

اونی که میگی بیمه نامه داره سوپر پایپ هست در صورتی که مجری مجاز و آموزش دیده ی خودش کار رو انجام داده باشه.
خود من هم شاهد بودم که برای سیستم آبرسانی یه ساختمون تو ورامین دو بار هزینه تعویض رو شرکت سوپر پایپ پرداخت کرد در صورتی که به خاطر اشتباه کارفرما خرابی اتفاق افتاده بود!

ضمنا پی-آرتی اصلا به اسم لوله های دما بالا معروف هستند، تو مقررات ملی ساختمان هم نوشته شده چطوری میگید که تا 60 بیشتر تحمل نمی کنه؟

جدول شماره 16-4-4-2ب از مقررات ملی ساختمان به وضوح مشخص کرده که برای لوله های که کل ایام سال زیر بار هستن کافیه تا دمای 65 درجه سانتیگراد رو تحمل کنن.

نیوپایپ اتصالاتش سابقا نشتی داشت، خودشون هم قبول داشتند، الان میگن که درست کردن. ضمنا اگه تغییرات دما زیاد و متناوب باشه احتمال داره چسب پلیمرش ول کنه و لوله خراب بشه، تو یه پروژه تو کیش همچین اتفاقی افتاد

علي دبير

عضو جدید
دوست عزيز من هم كار اجرا كردم و هم فروشگاه دارم و با هر دو لوله كار كردم و لوله كش هاي زيادي دارم كه با هرو كار كردن اولا كه تنها توليد كننده ماده پكس در خاورميانه شركت گيتي پسنده كه باعث افتخار همه ايرانيهاست ثانيا تنها دارنده اتاق بخار دماي 110 درجه تو ايران است براي توليد يك لوله pex-al- pexبايد شما اين دو قابليت را داشته باشيد پس علت اينكه هيچ شركت ايراني قادر به توليد لوله 5لايه پكس نيست مشخص شد حالا چرا شركته pert-ai- pertتوليد ميكنند نيز مشخص شد شركت سوپر پايپ در قشم است و در انجا بعلت رطوبت هواي بالا بهيچوجه توليد پكس مقدور نيست چون پكس سريعا با رطبت واكنش ميدهد و اين شركت ادعا ميكند موفق شده تحت ليسانس يك شركت الماني كه ادعا دارت لوله پرت با دماي تحمل 90 درجه توليد ميكند اقدام به توليد پرت دماي بالا بكند منطق ايجاب ميكند وقتي شما لوله پكس داخلي با قيمت مناسب و كيفيت بالا در اختيار داري چرا هزينه زياد بكني شركت گيتي پسند هم بيمه ايران ده ساله ميدهد اگر لوله ولوازم را از نمايندگي هاي اون تهيه كنيد اين شركت داراي 40 خط توليد لوله 5لايه است در صورتيكه سوپر پايپ 1 يا 2 خط توليد دارد پس شركتي با اين حجم توليد خوب زمطمينا امار خرابي بيشتري دارد من در فروشگاه بازاء هر شايد 100هزار متر فروش نيوپايپ 100متر سوپر نفروشم