راهنمایی درمورد این سازه...

dcm9117

عضو جدید
با سلام ، لطفا مهندسین عزیز فایل ETABS زیر رو مشاهده کنید و بنده رو راهنمایی کنید و ایراداتش رو بهم بگید تا 18 اسفند مهلت دارم که پروژه بتن رو تحویل بدم خواهش میکنم اینجانب رو از اطلاعاتتون محروم نفرمائید.ممنونم از توجه تون.

پیوست ها

• New folder.rar
    49.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

dcm9117

عضو جدید
واقعا تو این سایت با وجود این همه مهندس کسی ایتابس بلد نیست جواب منو بده؟؟!!

ramin kokhi

عضو جدید
کمک به این دوست عزیز

کمک به این دوست عزیز

با سلام ، لطفا مهندسین عزیز فایل ETABS زیر رو مشاهده کنید و بنده رو راهنمایی کنید و ایراداتش رو بهم بگید تا 18 اسفند مهلت دارم که پروژه بتن رو تحویل بدم خواهش میکنم اینجانب رو از اطلاعاتتون محروم نفرمائید.ممنونم از توجه تون.

دوست عزیز بنده در نگاه اجمالی به پروژه شما ایرادات زیر را لیست کردم البته این فقط در بررسی اولیه بنده به فایل شما بود .البته این فایل برای یک پروژه دانشجویی مناسب است البته برای دقیق تر شدن توجه به نکات زیر مهم است .
1- مشخصات وارد شده برای بتن در قسمت define بهتر است برحسب kgf/mیا kgf/cmباشد که من در پروژه شما با عدادی غیر این واحدها برخورد کردم که این باعث میشود که نتایج خروجی مناسبی در طراحی عاید طراح نشود
2- تعداد مقاطع تعریف شده برای یک پروژه 6طبقه باید بیشر باشد به عنوان مثال در چنین پروژه های میتوان از ستون های 45*45-40*40-35*35استفاده کرد در ضمن تعریف دو مقطع تیر برای کل پروژه مناسب نیست باتوجه به وجود دیوار برشی در سازه بتنی در جهتی که دیوار برشی وجود داردمیتوان از تیر 45*40یا 45*45استفاده کرد ودر جهتی که دیوار برشی وجود ندارد برای تحمل بار جانبی ناشی از زلزله طبق آیین نامه 2800باید 30درصد بارجانبی به قاب خمشی وارد شود پسمیتوان در این جهت از تیر هایی با مقطع بزرگتر بهره برد مانند مقاطع 50*45 . دوست عزیز باید توجه داشته باشید که اگر ستون های شما 45*45 هستند باید عرض تیرها نیز 45 باشد نه 50 که شما در پروژه تون تیر 45*50 استفاده کردید باید توجه شود که در طراحی همیشه عدداول عرض تیر و عدد دوم ارتفاع آن است
3- پاگرد ها در نیم طبفه تعریف نشده اند در ضمن در قسمت بار گذاری راه پله بار زنده پاگرد ها به تیر های پاگرد وارد نشده و سربار معادل تیغه بندی نیز به سقف وارد نسده
4- در قسمت آنالیز در تحلیل p-delta تعداد تکرارها 3است که به نظر من بهتر است که 5 به بالا باشد تا تحلیل به درستی انجام شود
5- تعداد مودها تحلیل دینامیکی وارد نشده که برای سازه های معمولی 10تا15است و هرچه اهمیت سازه بیشتر باشد باید عددبالاتری د نظر گرفته شود
6- مش بندی دال و دیوار برشی انجام نشده تا زمانی که مش بندی انجام نشده باشد مسیر انتقال بارها در سازه تعریف نشده و تحلیل غلط انجام میشود
7- طبق آیین نامه 2800اگر طبقه خرپشته بیشتر از25درصد مساحت سازه در طبقات باشد باید آن رو جز طبقه در نظر گرفت در غیر این صورت باید بار مرده و زنده (برف )آن را حساب کرده و به تیر و ستون های آن اعمال کرد اما اگر خرپشته مدل شود پاسخ دینامیکی سازه را بهتر میتوان بررسی کرد دوست من بعد از بررسی بیشتر نکات دیگری در مورد پروژه شما مطرح خواهم کرد .
تا یادم نرفته بگم برای مش بندی دیوار برشی بهتر است که نحوه ی مش بندی به صورت اتوماتیک نباشد یعنی از مش بندی دستی استفاده کنید . چون مش بندی دستی قابلیت انتخاب المان های دیوار برشی را در تحلیل و طراحی به شما میدهد اما مش بندی اتوماتیک اجازه ی انتخاب المانهای دیوار برشی را نمی دهد . در ضمن اگر سقف سازه دال بتنی slab است نیاز به مش بندی دارد اما اگر تیرچه و بلوک است مش بندی نیاز نیست انجام شود
با تشکر