راهنمایی برای چند برنامه در C#

whorme

عضو جدید
سلام
چند تا سوال دارم که غیر از خودم چند تا از بچه های دانشکده مون،تقریبا همه ی کلاس :) توشون گیر کردیم اگر کسی میتونه راهنمایی کنه میخوام یاد بگیرم فقط کد برنامه به دردم نمیخوره اگه بتونید همراهش یه توضیحی بدید خیلی ممنون میشم
سوالات 1 تا 4 در محیط کنسول (Console) و 5 در Window Application

1.برنامه ای که با استفاده از کلاس ها عملیات ریاضی زیر را انجام دهد. (این سوال رو خودم حل کردم ولی دنبال روش بهتری هستم)
a.متد بازگشتی محاسبه فاکتوریل
b.متد بازگشتی برای محاسبه سری n ام فیبوناچی
c.متد محاسبه m به توان n

2.برنامه ای که اطلاعات دانشجو (تا 20 نفر) را دریافت (5 خصوصیت) و در یک آرایه ذخیره کند و امکان مرتب کردن صعودی و نزولی بر اساس معدل را داشته باشد همچنین امکان جستجو با روش دودویی براساس معدل(با استفاده از پیاده سازی کلاس ها)

3.برنامه ای که امکان ضرب 2 عدد 20 رقمی را داشته باشد.

4.برنامه ای که یک آرایه دو بعدی 4در4 و 3در4 را با هم ضرب کند و نمایش دهد.

5.فرمی که در آن یک توپ(دایره) در صفحه فرم حرکت کند و هنگام برخورد با گوشه های فرم به طرف مقابل حرکت کند.

اگر کد هم دارید بزارید ولی یه توضیح هم بنویسید.خیلی هم وقت ندارم،ممنونم :smile:

whorme

عضو جدید
تا جمعه فقط وقت دارم هیچکس در مورد هیچکدوم نمیتونه کمک کنه ؟! :/

misag

عضو جدید
Salam
پروژه زیر رو ندارید برام بفرستی...!به زبان ++C
يك شركت هواپيمايي ازشماخواسته يك برنامه براي رزرو نمودن صندلي‌های هر پرواز تنها هواپيماي اين شركت(با ظرفيت ده صندلي)بنويسيد.
برنامه‌ي شمابايدحاوي دوگزينه‌ي Please type 1 for “First Class” و Please enter 2 for
“Economy”رانمايش دهد.اگرشخص 1 تايپ كند،برنامه شمابايديك صندلي درقسمت درجه1(صندليهاي1تا5)رزرو كند.اگرشخص 2 تايپ كندبرنامه شمابايديك صندلي درقسمت معمولي (6 تا 10) رزروكند.برنامه بايديك كارت پرواز راچاپ نمايدتاشماره صندلي ودرجه‌ي صندلي رامشخص كند.
براي ارائه‌ي نمودار صندلي‌ها ازيك آرايه‌ي تك بعدي استفاده كنيد. دقت كنيدبرنامه هرگزنبايديك صندلي رزروشده رابه مسافري تخصيص دهد.هنگامي كه قسمت درجه يك تكميل شدوچنانچه مسافر جديد تمايل بدريافت بليط درجه1داشت برنامه بايدازشخص سوال كندآيامايل به نشستن درقسمت معمولي هست ياخير.اگر پاسخ وي مثبت بودروندتخصيص صندلي راانجام دهيد. درغيراينصورت پيغام“Next flight leaves in 3 hours”راچاپ كند.(اين شرايط رابراي حالتي كه قسمت معمولي تكميل ودرخواست براي آن وجودداردنيزبررسي كنيد.)
ممنونم...

آخرین ویرایش:

whorme

عضو جدید
سوال 1 و 3 رو تونستم پیدا کنم بقیه رو خواهشا کسی بلده یاد بده به من یا اگر کد دارید با یه توضیح کوچولو بزارید ممنون میشم