[ راهنمایی برای مترور حرفه ای شدن ]

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
با سلام.

یه راهنمایی میخواستم
من میخوام بتونم مترور حرفه ای بشم .
برای این کار کتاب مترور 2 و قسمت هایی از مترورهای دیگه ، فهرست بهای راهسازی و از قبل با فهرست بهای ابنیه اشنایی داشتم.

قسمت هایی از نشریه 101 رو هم خوندم .
کتاب اکسل برای مهندسین عمران رو تهیه کردم قسمت های مرتبط به متره بود رو خوندم رو اتوکدم هم کار کردم .

یه مشکلی دارم انگار همه بعد یه مدت یادم میره . :cry:

اگه راهنماییم کنید چه جوری پیش برم چیکار کنم تا بتونم کاملا مسلط بشم ممنون میشم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام.

یه راهنمایی میخواستم
برای این کار کتاب مترور 2 و قسمت هایی از مترورهای دیگه ، فهرست بهای راهسازی و از قبل با فهرست بهای ابنیه اشنایی داشتم.

کتاب اکسل برای مهندسین عمران رو تهیه کردم قسمت های مرتبط به متره بود رو خوندم رو اتوکدم هم کار کردم .

اگه راهنماییم کنید چه جوری پیش برم چیکار کنم تا بتونم کاملا مسلط بشم ممنون میشم .

درود بر بانو لیدا ....

داشتن اطلاعات تئوری یک بحث قضیه هست ........ تمرین درانجام متره و برآورد یک سر قضیه ....

شما میتونید ...... خودتون ..... از یک پلان ساده از گودبرداری ، پی ، .......... شروع کنید به محاسبه.......... و تمام اجزاء اون رو محاسبه کنید ........

فقط با تمرین هست که می تونید تسلط کامل پیدا کنید .......

این که می گید ........یادتون میره ..... چون وارد یک مبحث جدی نشدید........

وقتی توی یک کار واقعی بخوایین این کار رو انجام بدین .......... تمرکز بیشتری روی موضوع می کنید ........ و اگه خودتون این متره و برآورد رو انجام بدین........ به طور حتم ..... فراموش نمیکنید...... و تکرار متره برآورد در مجموعه های بعدی ......... شما رو با تجربه تر می کنه ......

بدرود.:gol:

ENG.L.S

درود بر بانو لیدا ....

داشتن اطلاعات تئوری یک بحث قضیه هست ........ تمرین درانجام متره و برآورد یک سر قضیه ....

شما میتونید ...... خودتون ..... از یک پلان ساده از گودبرداری ، پی ، .......... شروع کنید به محاسبه.......... و تمام اجزاء اون رو محاسبه کنید ........

فقط با تمرین هست که می تونید تسلط کامل پیدا کنید .......

این که می گید ........یادتون میره ..... چون وارد یک مبحث جدی نشدید........

وقتی توی یک کار واقعی بخوایین این کار رو انجام بدین .......... تمرکز بیشتری روی موضوع می کنید ........ و اگه خودتون این متره و برآورد رو انجام بدین........ به طور حتم ..... فراموش نمیکنید...... و تکرار متره برآورد در مجموعه های بعدی ......... شما رو با تجربه تر می کنه ......

بدرود.:gol:
:gol:
اوکی ممنونم از یه پروژه اماده شروع میکنم.

بیش تر قصدم هم پروژه راهسازی هست .
خیلی ممنونم.

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
با سلام.

یه راهنمایی میخواستم

با سلام :
همانطور که دوستان اشاره کردند -بامشاهده ولمس کار اجرایی وانچه روی زمین است(نه انچه روی کاغذ است) باید شروع کنید-از پروژه های کوچک نظارتی ساختمان شروع کنید.از همین ها که خود نطارت می کنید .لیست اقلام بدست امده را با خرید مالک چک کنید.اوهم خوشحال لز کنترل خواهد شد. بعد به پروژه های راهسازی کوچک راه شوسه وبعد بزرگتر برسید.اینها یک مقدار پیگیری وممارست وزمان می برد وباید مصر باشید واستقامت نشان دهید .پرژه های راه را از دوستان راهساز ومتره انها را در ارشیو دارند -مال گذشته ها که بدهند -را بخواهید. با استمرار وخودتان متره کنید در 4 تا6 ماه کامل مسلط می شوید-شما اکنون کتابی وحفط کردن مطالب جلو می روید -فقطبا روش اجرایی ومشاهده(واقعیت روی زمین) هیچگاه فراموش نخواهید کرد.موف باشید.

ENG.L.S

با سلام :
همانطور که دوستان اشاره کردند -بامشاهده ولمس کار اجرایی وانچه روی زمین است(نه انچه روی کاغذ است) باید شروع کنید-از پروژه های کوچک نظارتی ساختمان شروع کنید.از همین ها که خود نطارت می کنید .لیست اقلام بدست امده را با خرید مالک چک کنید.اوهم خوشحال لز کنترل خواهد شد. بعد به پروژه های راهسازی کوچک راه شوسه وبعد بزرگتر برسید.اینها یک مقدار پیگیری وممارست وزمان می برد وباید مصر باشید واستقامت نشان دهید .پرژه های راه را از دوستان راهساز ومتره انها را در ارشیو دارند -مال گذشته ها که بدهند -را بخواهید. با استمرار وخودتان متره کنید در 4 تا6 ماه کامل مسلط می شوید-شما اکنون کتابی وحفط کردن مطالب جلو می روید -فقطبا روش اجرایی ومشاهده(واقعیت روی زمین) هیچگاه فراموش نخواهید کرد.موف باشید.

ممنونم اقای مهندس .

متاسفانه تا حالا نتونستم برم سر کار یا به عنوان کاراموز برم تا بهتر جا بیفته !! ولی باید بلد باشم تا بتونم برم کار کنم . :(

بازم ممنونم.

k.yasy

عضو جدید
سلام دوست عزیز
منم مشکل شمارو دارم تقریبا تو متره
میخواستم ازت بپرسم جزوه ای برای یادگیری متره راهسازی دارید که به من بدین ؟
خیلی ممنون

ENG.L.S

سلام دوست عزیز
منم مشکل شمارو دارم تقریبا تو متره
میخواستم ازت بپرسم جزوه ای برای یادگیری متره راهسازی دارید که به من بدین ؟
خیلی ممنون

با سلام
من جزوه راه که پیدا نکردم .
من فهرست بهای راهسازی خوندم مقادیری از نشریه 101 رو خوندم .
و اصطلاحات راهسازی .
خواهش میکنم.

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
ممنونم اقای مهندس .

متاسفانه تا حالا نتونستم برم سر کار یا به عنوان کاراموز برم تا بهتر جا بیفته !! ولی باید بلد باشم تا بتونم برم کار کنم . :(

بازم ممنونم.

با سلام همکار محترم:
ایا کار نظارتی را شروع کرده اید؟-از همانها متره کنید.به مالک قبل از اجرا وشروع صورت خرید مصالح بدهید-این شما را وادار به تمرکز وجدی گرفتن کار میکند ودیگر فراموش نمی کنید-اکنون ذهن شما می داند تمرین است ومسئله را جدی نمی گیرد-نیاز به قبول مسئولیت دارد-همه ما این طور هستیم. اگرهم کار نطارتی پیش نیامده به دوستان خود که نطارتی برداشته اند -در راه ویا ساختمان پیشنهاد دهید رایگان برایشان متره می کنید. ویکی دو کار اگر این طور انجام شود در مسیر قرار می گیرید. به دوستانی که در شرکتی هستند پیشنهاد همکاری در متره رایگان بدهید-یک یا دوکار کافیست. و شاید جذب شرکتها شوید.باید مصر وپیگیر باشید ومایوس نشوید-مانند همه شما هم روزی سرانجام جذب بازار کار خواهید شد.موفق باشید.

ENG.L.S

با سلام همکار محترم:
ایا کار نظارتی را شروع کرده اید؟-از همانها متره کنید.به مالک قبل از اجرا وشروع صورت خرید مصالح بدهید-این شما را وادار به تمرکز وجدی گرفتن کار میکند ودیگر فراموش نمی کنید-اکنون ذهن شما می داند تمرین است ومسئله را جدی نمی گیرد-نیاز به قبول مسئولیت دارد-همه ما این طور هستیم. اگرهم کار نطارتی پیش نیامده به دوستان خود که نطارتی برداشته اند -در راه ویا ساختمان پیشنهاد دهید رایگان برایشان متره می کنید. ویکی دو کار اگر این طور انجام شود در مسیر قرار می گیرید. به دوستانی که در شرکتی هستند پیشنهاد همکاری در متره رایگان بدهید-یک یا دوکار کافیست. و شاید جذب شرکتها شوید.باید مصر وپیگیر باشید ومایوس نشوید-مانند همه شما هم روزی سرانجام جذب بازار کار خواهید شد.موفق باشید.

سلام بزرگوار
ممنونم از کمکاتون متاسفانه جز 7 ماه در پروژه ای ساختمونی نبودم . چون عضو نظام نمیتونم بشم.
حتما این مطالبی که گفتید رو پیگیری میکنم . مممنونم.
:gol:

Mohandes salman

عضو جدید
سلام
اصول متره کردن چی هست
یعنی چی کار کنیم تا یه مترور خوب شیم؟؟؟؟
پیشنهادات شما عزیزان چی هست؟؟
ممنون از شما

ENG.L.S

سلام
اصول متره کردن چی هست
ممنون از شما
با سلام.
برای شروع بد نیس پیمان عمومی و فهرست بها رو روش تمرکز کنید .
برای مرحله بعدش رسیدم حتما اطلاع رسانی میکنم.

م.زهتاب

عضو جدید
سلام
اصول متره کردن چی هست
ممنون از شما
سلام خدمت شما دوست عزیز. اینکه دوستان پیشنهاد دادند که شما در ابتدا باید به برخی قوانین مانن شرایط عمومی پیمان مسلط باشید حرفه درستیه. ولی لازمه مترور حرفه ای شدن وقت گذاشتن و مطالعه کردن و داشتن اطلاعات دقیق از نحوه عملکرد اجرایی یه جبهه کاری است. به همین خاطر پیشنهاد میکنم در مرحله اول مراحل اجرایی یک کار رو دقیق و جزیی بشناسید . در مرحله بعد فهرست بها مربوط به اون رشته رو مطالعه کنید تا بتونید کارهای انجام شده رو با فهرست مورد نظر مطابقت بدید. در کنار این کارا سعی کنید حتما شرایط عمومی پیمان رو مطالعه کنید. ولی شرایط عمومی پیمان بیشتر مربوط به نوع قرارداد و کلیم های پیمانکاران است و شاید در متره براورد کمک شایانی نکند