راهنمایی برای خرید دوربین دیجیتال

Austin.A

عضو جدید
درود

توی این تاپیک به تمام سوالات و درخواست های دوستان در مورد نحوه خرید ، قیمت های نو و کارکرده و مدل های پیشنهادی پاسخ داده میشه . فقط دوستان عزیز لطفا توجه داشته باشید ... برای ارائه جواب بهتر از سمت من یا سایر دوستان لطفا موارد زیر رو در پست ارسالی بنویسید .

هدف از خرید ( عکاسی خانوادگی ، طبیعت ، پرتره ، پرنده گرافی ، خبری و . . . )
بودجه ( تا سقف مورد نظر )
میزان آگاهی از عکاسی

موفق باشید .

پ.ن :
مدیران لطفا به تاپیک مهم تبدیل کنند برای کمک هرچه بهتر و بیشتر به دوستان .
با تشکر.

امیر علی. ع

عضو جدید
دوست عزیز با دیدن این تاپیک خوشحال شدم چون احتیاج به راهنمایی داشتم میزان بودجه ام بین 350تا400 -دوربین را هم برای استفاده خانوادگی اعم از فیلمبرداری و عکاسی میخواستم از عکاسی هم چیز زیادی نمی دانم.منظر راهنماییتان می مونم متشکرم.

fact

عضو جدید
مرسی که این مورد رو عنوان کردین
دوربین حرفیه تا سقف 700 تومن ؟میخوام کلاس برم .همین طور اگه کلاس خوب و جایه خوبی برای خرید دوربین در تهران میشناسین ممنون میشم راهنمایی کنین

Austin.A

عضو جدید
دوست عزیز با دیدن این تاپیک خوشحال شدم چون احتیاج به راهنمایی داشتم میزان بودجه ام بین 350تا400 -دوربین را هم برای استفاده خانوادگی اعم از فیلمبرداری و عکاسی میخواستم از عکاسی هم چیز زیادی نمی دانم.منظر راهنماییتان می مونم متشکرم.

دوربین های عکاسی که فیلم برداری خوبی هم داشته باشند توی بازار زیاد هستند دوست من . با توجه به اینکه شما برای استفاده خانوادگی نیاز دارید دوربین رو و احتمالا فقط از مود اتوماتیک استفاده خواهید کرد، من به شما دوربین (Canon IXUS 210 IS (IXY 10S رو پیشنهاد میدم . قیمتش حدود 280 هستش که با خرید مموری و کیف حدود 320 هزینه میشه .

اگر دوربین بهتری مورد نیاز شما هستش ، میتونی با همین بودجه FUJI finepix 2800 رو تهیه کنی یا برای دوربین بهتر با بودجه 450 تومانی دوربین FUJI HS10 رو تهیه کنی . اما به نظر من اگر به زوم زیاد احتیاج نداری همون canon که معرفی کردم برای مصارف خانوادگی کاملا جوابگو هستش و بصرفه .
موفق باشی .

Austin.A

عضو جدید
مرسی که این مورد رو عنوان کردین
دوربین حرفیه تا سقف 700 تومن ؟میخوام کلاس برم .همین طور اگه کلاس خوب و جایه خوبی برای خرید دوربین در تهران میشناسین ممنون میشم راهنمایی کنین

اگر قصد ادامه عکاسی با جدیت رو دارید من شدیدا توصیه می کنم DSLR خرید کنید . الان Canon 500D و Nikon D5000 رو با این بودجه میشه خریداری کرد که من 500 دی کنن رو توصیه میکنم . اگر مقداری افزایش بودجه بتونید داشته باشید یعنی سقف بودجه رو به 900 تومن برسونید Canon 550D دوربینی هستش که تا سالها هیچ کمبودی توی اون نخواهید دید دوست من . لنز کیت این دوربین ها هم همگی 18-55 هستش که برای شروع کار و آموزش کاملا جوابگوی همه نیاز ها هست .

سوالی هست در حدمتم .

JRG

عضو جدید
دوربین های عکاسی که فیلم برداری خوبی هم داشته باشند توی بازار زیاد هستند دوست من . با توجه به اینکه شما برای استفاده خانوادگی نیاز دارید دوربین رو و احتمالا فقط از مود اتوماتیک استفاده خواهید کرد، من به شما دوربین (Canon IXUS 210 IS (IXY 10S رو پیشنهاد میدم . قیمتش حدود 280 هستش که با خرید مموری و کیف حدود 320 هزینه میشه .

اگر دوربین بهتری مورد نیاز شما هستش ، میتونی با همین بودجه FUJI finepix 2800 رو تهیه کنی یا برای دوربین بهتر با بودجه 450 تومانی دوربین FUJI HS10 رو تهیه کنی . اما به نظر من اگر به زوم زیاد احتیاج نداری همون canon که معرفی کردم برای مصارف خانوادگی کاملا جوابگو هستش و بصرفه .
موفق باشی .

نیکون مدل P90 رو هم من پیشنهاد میدم.
http://www.nikonusa.com/Nikon-Products/Product-Archive/Digital-Camera/26171/COOLPIX-P90.html

sam66

عضو جدید

موفق باشی .

ممنون از توضیحاتتون، با همین قیمت بهترین دوربینی که میشه برای مصارف خانگی خرید چیه؟ آیا مدلی بهتر از این مدل که توضیح دادید هم هست؟ بهترین منظورم از نظر کیفیت عکس چه در روز و چه در شب هستش.

Austin.A

عضو جدید
خوب با این سطح هزینه همین مواردی که گفته شد بهترین ها هستند تقریبا . اگر کمی افزایش بودجه داشته باشید موارد بهتری هم هست .

antitroll

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

رک و پوست کتده میگم تا حالا به جز دوربین موبایل با هیچ دوربین دیگه ای عکس نگرفتم اما حال می خوام حرفه ای کار کنم و حدود 500 تومان هزینه در نظر گرفتم.چند نفر HS20 و S200 از فوجی رو پیشنهاد دادن.اولویت من بیشتر واسه عکس گرفتن هست

1-با وجود اماتور بودنم اشکال نداره دوربین در این حدود قیمت بخرم؟
2-یه فروشنده HS200 رو بیشتر تاکیید میکرد و می گفت واسه عکاسی بهتره. ایا همینطوره؟
3-اگه مدلی رو در نظرتون دارین و فکر می کنیید واسه من خوبه لطفا پیشنهاد بدین
4-اگر دوستی از مشهد اینجا هست ادرس چند تا فروشنده رو محبت کنه بده(من که به هر مغازه ای رفتم دوربین هاش به 10 تا هم نمیرسید)

الاء

عضو جدید
سلام
من دانشجوی معماریم و دنبال یک دوربین خوب می گردم که حالا حالاها جواب کارمو بده
دوربینی که الان دارم مدل
Canon PowerShot SX20 IS
هست ولی کیفیتش زیاد خوب نیست دوربین حرفه ای می خوام با قیمت حدود 1 میلیون
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام
یه سوالی داشتم
دوربین کنون مدل دی 1100 قابلیت اینو داره که لنزش عوض بشه ؟
کلا نظرتون در مورد این دوربین چیه ؟
ممنون

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من دوربین sony hx100 سفارش دادم
دوربین خوبیه به نظرتون؟؟

m.jalali73

عضو جدید
سلام
من میخوام یه دوربین برای مصارف معماری شهرسازی بگیرم، محدودیت بودجه هم (بیشتر از 4-5 تومن نشه دیگه) . یه آشنایی اولیه با عکاسی و اجزای دوربین دارم. اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.
با تشکر

آخرین ویرایش:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من میخوام یه دوربین برای مصارف معماری شهرسازی بگیرم، محدودیت بودجه هم (بیشتر از 4-5 تومن نشه دیگه) . یه آشنایی اولیه با عکاسی و اجزای دوربین دارم. اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.
با تشکر

دوست عزیز با 4- 5 تومن بهترین دوربین دنیا رو میتونی بگیری