راهنمایی برای انتخاب موضوع پایان نامه خاک وپی!!بشتابید بسوی یاری

ملیسا جون

عضو جدید
با سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد خاک و پی ترم 2 هستم و میخوام موضوع انتخاب کنم کلا می خواستم راهنمایی شم آزمایشگاهی نرم افزار یا عددی؟؟البته من شمال درس میخونم و خودم مشهدیم می خوام کار پایان نامموببرم مشهد انجام بدم کدومش با این شرایط من بهتره؟چه موضوعی الان جای کار داره و بهتره؟؟

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
با سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد خاک و پی ترم 2 هستم و میخوام موضوع انتخاب کنم کلا می خواستم راهنمایی شم آزمایشگاهی نرم افزار یا عددی؟؟البته من شمال درس میخونم و خودم مشهدیم می خوام کار پایان نامموببرم مشهد انجام بدم کدومش با این شرایط من بهتره؟چه موضوعی الان جای کار داره و بهتره؟؟

سلام
به نظر من در مقطع ارشد انجام کار آزمایشگاهی چندان مناسب نیست. چون معمولا تو دوره ارشد همین پایان نامه باعث میشه که دانشجو با نرم افزاری تخصصی آشنا شه. اگه صرفا کار آزمایشگاهی انجام بدین معمولا از نرم افزارهای تخصصی رشته تون چیزی یاد نمی گیرین و بعدا هم فرصت یادگیری نخواهد بود! و اگه کار آزمایشگاهی همراه با اعتبار سنجی نرم افزاری انجام بدید (چیزی که معمولا در دنیا انجام میشه)، معمولا سنگین و بسیار وقت گیر هستش.
پس اگه وقت زیاد دارید و بسیار علاقه مند به علم هستید کار آزمایشگاهی با اعتبار سنجی نرم افزاری اون انجام بدید در غیر این صورت فقط یه کار نرم افزاری (حالا یا کد نویسی یا با یه نرم افزار تخصصی گرایش خودتون).

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام
به نظر من در مقطع ارشد انجام کار آزمایشگاهی چندان مناسب نیست. چون معمولا تو دوره ارشد همین پایان نامه باعث میشه که دانشجو با نرم افزاری تخصصی آشنا شه. اگه صرفا کار آزمایشگاهی انجام بدین معمولا از نرم افزارهای تخصصی رشته تون چیزی یاد نمی گیرین و بعدا هم فرصت یادگیری نخواهد بود! و اگه کار آزمایشگاهی همراه با اعتبار سنجی نرم افزاری انجام بدید (چیزی که معمولا در دنیا انجام میشه)، معمولا سنگین و بسیار وقت گیر هستش.
پس اگه وقت زیاد دارید و بسیار علاقه مند به علم هستید کار آزمایشگاهی با اعتبار سنجی نرم افزاری اون انجام بدید در غیر این صورت فقط یه کار نرم افزاری (حالا یا کد نویسی یا با یه نرم افزار تخصصی گرایش خودتون).

سلام مهندس
من هم با نظر دوست مون موافقم آزمایشگاهی بهتره
رو انتخاب موضوع وسواس به خرج بده ببین رو چی الان میشه خوب مانور داد برو کاربری ها رو از نزدیک ببین واسه خودت خیلی تجزیه و تحلیل کن ببین رو چی میشه کار کرد برو دنبال موضوعی که امتحانش رو پس داده ولی famous نیست چون پایان نامه ات واسه دکتری خیلی می تونه کمکت کنه
موفق باشی

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز

سلام
جای کار الان توی شمع های پره دار تحت بار های مختلف خیلی بازه یعنی میتونین با مدلای ساده و غیر انفجار و لرزه و غیره امضا بگیرین از استادا
موضوع مسلح کننده ها با انواع ژئوسنتتیک ها هم اگه نری سمت موارد خز مثله ژئوگرید و ژئوسل میشه موضوعای خوب از توش در اورد ...ترکیب های ستون سنگی با ژئوسینتتیک ها هم هنوز میشه با طرحای سبک تایید گرفت و وارد فاز سه بعدی نشد
و یه توصیه خیلی اکید که اگه خواستی سراغ ژئوسینتتیک ها بری اگه نرم افزارت اباکوس بود به هبچ وجه طرح سه بعدی رو قبول نکن . به هیچ وجه !!!! به خاطر سطوح تماس بالا و لغزشای بین چشمه ها به صورت عجیبی زمین گیرت میکنه .

بالا