راهنمایی انتخاب رشته ارشد + جدول قبولی های سال گذشته

راهنمایی انتخاب رشته ارشد + جدول قبولی های سال گذشته

• شریف

رای: 18 22.8%
  • دانشگاه تهران

رای: 16 20.3%
  • پژوهشگاه مواد و انرژی

رای: 2 2.5%
  • امیرکبیر

رای: 7 8.9%
  • علم و صنعت

رای: 9 11.4%
  • صنعتی اصفهان

رای: 10 12.7%
  • تربیت مدرس

رای: 6 7.6%
  • خواجه نصیر

رای: 0 0.0%
  • شیراز

رای: 6 7.6%
  • دانشگاه های دیگر

رای: 5 6.3%

• مجموع رای دهندگان
    79
  • نظرسنجی بسته .

saeid223

عضو جدید
تذکر اول: اول کلامتون بد صحبت کردید، هم از اخلاق دوره، هم ادب.
بعد: اگه صرفا قبولی و رفتن ملاک عمل شماست، میتونید از لینک زیر اطلاعات جامعتری برای این مورد پیدا کنید:applyabroad.com
فک نمیکنم اوضاع شناسایی انقدر داغون باشه، بچه هایی با این گرایش بودن که پروژه نانو داشتن، و مغناطیسی، که بین سرامیک و فلزات باشه.یعنی پروژه تعیین کننده تر از رشته انتخابیتون باشه
بهرحال، ان شاءالله هر چی خیره.
من که چیزی نگفتم که بد صحبت کرده باشم عزیزم، به کار بردن کلمه جیگر مشکلی داره؟
بعد هم من که نمیدونم شما آقا هستی یا خانوم
نمیگم شناسایی داغونه دارم سوال میپرسم
نظرتون رو راجع به شبانه ریختگری و شبانه شکل دادن نگفتید!

malih23

عضو جدید
دوست عزیز گویا رتبه بندیتون اشتباهه! رتبه های اول دوم و هفتم دانشگاه شریف و رتبه های 3و 10و... تا 90 کنکور شکل رو انتخاب کردن. این گرایش جدای از سختیش کاملا سلیقه ایست و مطمئنا این رتبه بندی نمیتونه صحیح باشه :)

m.reza89

عضو جدید
دوست عزیز گویا رتبه بندیتون اشتباهه! رتبه های اول دوم و هفتم دانشگاه شریف و رتبه های 3و 10و... تا 90 کنکور شکل رو انتخاب کردن. این گرایش جدای از سختیش کاملا سلیقه ایست و مطمئنا این رتبه بندی نمیتونه صحیح باشه :)

اکثر رتبه ها با توجه به اینکه اجازه کتبی از داوطلب نداشتن دقیقا وارد نشدن.رتبه های زیر 50 یکی دوتا بالا یا پایین شدند و رتبه های دیگه 5تا کم یا زیاد شدن.
فرمایش شما درسته و همونطور که خیلی از رتبه های خیلی خوب شهرستان و دانشگاه خودشون رو به شریف و تهران ترجیح میدن، یه عده هم هستن در ادامه پروژه کارشناسیشون و با توصیه استادشون به گرایش خودشون ادامه میدن حتی شده ریخته گری باشه.

m.reza89

عضو جدید
این جوری ها هم که میفرمایید نیست!! نانو جذابه چون پیوند بین ریاضیات، فیزیک کوانتوم، مغناطیس و علم مواد رو بیشتر میشه توش دید. و درکنارش اگه اهلش باشید متافیزیک و عرفان و فلسفه!
با منطق تحلیلی شما کل علوم پایه توهمه! احتمال میدم با دید متالی می بینید!! یه دید خشن، نانو جزئی نگرانست

دوست دارم با جنبه های متافیزیک عرفان و فلسفه نانو بیشتر آشنا بشم. میشه یه منبع معرفی کنید.برام قابل درک نیست که ارتباطی داشته باشن.ممنون

b_aa

عضو جدید
خب نمیدونید که مخاطب کیه و چی، بهتره لحن صحبت رسمی و معتدل داشته باشید.
سرامیک با ریخته گری و شکل دادن زیاد نمیخوند آخه! در مورد اونها اطلاع چندانی ندارم. این بخش باشه بر عهده آقای محمدرضا.

b_aa

عضو جدید
من خیلی تو این مسائل وارد نیستم، چون هنوز دقیقا وارد این وادی نشدم. ولی استادمون، که خیلی تو کار نانو هستن و مسئولیتی هم دارن، این رو میگفتن.
وقتی وارد جزئیات بشیم، ریز به ریز مواد و تک به تک اتمها حتی، وضعیت و دیدگاه خیلی با دنیای ماکروسکوپی فرق داره. در مورد رفرنس مطالعاتی، اگه باشه، من از ایشون سوال میکنم و اطلاع میدم.
شاید هم این دیدگاه برای خود آدم بوجود میاد، چون کوچکترین تغییری تو سیستم، باعث تغییر عملکرد میشه!

هما2

عضو جدید
سلام. نمیخوام ناراحتتون کنم ولی احتمالش خیلی کمه. فکر کنم تا حدود 350 دیگه هر جفتش پر شده باشه

ممنون بابت پاسختون.ولی به نظرتون شبانه ی علمو صنعت هم نمیرسم؟بایوی تهران چی؟

alimtka

عضو جدید

آیا این اطلاعاتی که دادین ماله امساله؟؟؟؟
یعنی امسال رتبه ی 3 و 10 رفتن شکل؟؟؟

savaghebi58

عضو جدید
اگه شما هم بین چندتا دانشگاه و گرایش شک دارید یا از انتخاب خودتون مطمئن نیستید این تاپیک بتون کمک میکنه.

یه فایل اکسل که آماری از قبولی های مواده رو به نحوی از مشاوره پارسه و مدرسان شریف تهیه کردم.بجای اینکه هزینه مشاوره بدید به این سازمان ها همین فایل رو دانلود کنید و توی همین تاپیک سوالاتون رو بپرسید.

این فایل اطلاعات قبولی رتبه های مختلف رو( از رتبه 4 تا رتبه 1300 رو پوشش میده) در دانشگاه های مختلف را نشان میدهد (فقط مواد).به علاوه اطلاعاتی اضافی که در ادامه میگم.
http://ifile.it/sklrd5t
سلام من نتونستم فایلو باز کنم لطفا به savaghebi @yahoo.com ایمیل بزنید ممنون

amirddd123

عضو جدید
سلام. من رتبه ام 710 شده است. امیدی به شبانه تهران هست؟ قزوین چطور ؟

serentipity

عضو جدید
سلام دوستان من با رتبه 315 چه انتخاب هایی میتونم داشته باشم؟و اینکه شبانه شناسایی امیر کبیر یا علم و صنعت ومیارم؟کدوم بهتره؟

newshin

عضو جدید
سلام.دوست عزیز ....رشته نانو برای اپلای در این رده بندی کجا قرار می گیره؟

newshin

عضو جدید
رده بندی گرایش ها از لحاظ اپلای کردن
بیومواد
مواد پیشرفته
الکتروسرامیک
استخراج
سرامیک
بافت
جوش
خوردگی
ریخته گری
شکل دادن

در گرایش شناسایی، چون دانشجو در هیچ یک از زمینه های بالا دروس تخصصی پاس نمکند، لذا در اولویت پایینتری قرار دارد (بدون در نظر گرفتن پایان نامه)

(محمدرضا)

سلام.دوست عزیز ....رشته نانو برای اپلای در این رده بندی کجا قرار می گیره؟​

بردیا-

عضو جدید
سلام .من با ۷۷۹ میتونم شناسایی بابل یا استخراج همدان رو قبول شم.کدوم بهتره؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

509&

عضو جدید
رده بندی دانشگاه های ایران بر اساس امکانات:
تهران
شریف
علم و صنعت
مالک اشتر
پژوهشگاه مواد و انرژی
تربیت مدرس
امیرکبیر
صنعتی اصفهان
شیراز
کرمان
خواجه نصیر
یزد
تبریز
سمنان
سلام. امیر کبیر قطعا بالاتر از صنعتی اصفهان نیس در امکانات..شریف هم همینطور! اصلا مشکلش کمبود امکاناتشه...! مثلا تربیت مدرس خیلی بهتر از شریفه ازین لحاظ!و و .... یکم اصلاح لازم داره این رتبه بندی..

509&

عضو جدید
سلام .من با ۷۷۹ میتونم شناسایی بابل یا استخراج همدان رو قبول شم.کدوم بهتره؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

شناسایی رو در الویت قرار بدید بهتره از نظر من.. این دانشگاهها تفاوت چندانی ندارند.

بردیا-

عضو جدید
با تشکر از راهنماییتون.فقط میخواستم اینم بدونم که احتمال قبولی شبانه تو کدوم دانشگاه خوب رو دارم با رتبه ۷۷۹

بردیا-

عضو جدید
با تشکر از راهنماییتون.فقط میخواستم اینم بدونم که احتمال قبولی شبانه تو کدوم دانشگاه خوب رو دارم با رتبه ۷۷۹.در صمن اگه شبانه قبول شم وانتخاب بعدی روزانه قبول شم.میتونم شبانه رو نرم.روزانه رو برم؟

M.zadali

عضو جدید
سلام برو بچه ها ی مواد
میخواستم ببینم با 554کجا میتونم جوش قبول شم؟

کیوی

عضو جدید
شبانه شناسایی تربیت دبیر شهید رجایی
و سرامیک شبانه علم و صنعت
سرامیک روز پژوهشگاه (شایدم شب -دقیق یادم نیست)
میارید (براساس سال 92)
سلام.ببخشید ب نظرشما روزانه شناسایی،خوردگی،با رتبه814ومعدل موثر18.05کجاهارومیارم؟درمورد نانو و بیو و همچنین الکتروسرامیک نمدونم باید ترتیبشو چجوربزنم؟مالک اشتراصفهان و تهران چی؟
ممنون میشم اگ جوابموبدین.

Alirezaparsa

عضو جدید
سلام من رشتم جوشه
ميخواستم روزانه امير كبير برا ارشد بيارم بايد چه رتبه اي بيارم ؟

Alirezaparsa

عضو جدید
ميشه دانشگاههايي كه فوق جوش را دارند برام ليستشو بزاريد؟
من فقط امير كبير تهران و آزاد نجف اباد را پيدا كردم
ترم 2 كارشناسي جوش هم هستم ولي گيج شدم كه اخه مگه ميشه غير از اين دوتا دانشگاه ديگه دانشگاه نباشه ؟
ويه سوال از لحاظ شغلي به اين رشته اميدوار باشم ؟
ميشه دوستانراهنمايي كنند ؟