راهنمایی انتخاب رشته ارشد + جدول قبولی های سال گذشته

راهنمایی انتخاب رشته ارشد + جدول قبولی های سال گذشته

• شریف

رای: 18 22.8%
  • دانشگاه تهران

رای: 16 20.3%
  • پژوهشگاه مواد و انرژی

رای: 2 2.5%
  • امیرکبیر

رای: 7 8.9%
  • علم و صنعت

رای: 9 11.4%
  • صنعتی اصفهان

رای: 10 12.7%
  • تربیت مدرس

رای: 6 7.6%
  • خواجه نصیر

رای: 0 0.0%
  • شیراز

رای: 6 7.6%
  • دانشگاه های دیگر

رای: 5 6.3%

• مجموع رای دهندگان
    79
  • نظرسنجی بسته .

b_aa

عضو جدید
ولی به من گفتن با 36 نانو حتی پژوهشگاه هم قبول نمیشم! چقدر خوب، ان شاءالله قبول میشید.

b_aa

عضو جدید
جناب chs، یه سوال! پارسال تا چه رتبه ای نانوی تربیت مدرس قبولی داشتن؟؟ فقط هم روزانه میگرفته دیگه؟

chs

عضو جدید
استادمون به من گفت که پژوهشگاه رو حتما میاری.تربیت مدرس هم قبولی!!
بله امکانش هست ولی اما و اگر داره. مثلا یکی رتبه موادش بهتر باشه یا یکی خارج از تهران زندگی میکنه (مثلا شیراز و تبریز) نانو نزنن یا جایی غیر از تهران بزنن، اون موقع امکان قبولی هست. (بگذریم از اینکه بعضی ها بد انتخاب رشته میکنن)

b_aa

عضو جدید
ان شاءالله. پس اگه همکلاسی شدیم، سلام من رو پیشاپیش پذیرا باشید :smile:
یه سوال حیاتی: شبانه بیاریم نریم حکمش چیه؟ دوسال محرومیت؟؟ و هزینه ای که باید پرداخت کنیم ترمی 700-800 تومان میشه؟؟
راجع به مالک: انتخاب کنیم، نریم مصاحبه، چیطور میشه؟

هما2

عضو جدید
کسی میدونه که با 433 به سرامیک علموصنعت میرسم یا نه؟سرامیک تربیت مدرس چی؟

باران 87

عضو جدید
بچه ها من نانوی تربیت مدرس و بعد خوردگی سهند زدم.به نظر شما نانو رو پاک کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کدومو اول بزنم؟؟ فقط فردا برای ویرایش وقت دارم. چیکار کنم.شما بودید چیکار میکردید؟

• Like
واکنش ها: b_aa

باران 87

عضو جدید
میگن آینده نانو خوبه آینده یعنی چندسال.خیلی استرس دارم کمکم کنید انتخاب اولمو پاک کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

b_aa

عضو جدید
حدس میزنم شما بومی تهران نباشید. این مسئله رو حتما در نظر بگیرید. خوردگی خیلی رشته تاپ و خوبیه، نانو هم همینطور. استاد ما هم در عرصه نانو خیلی فعالن و میگفتن از نظر علمی کشور برای نانو برنامه ها داره و رشته ایه که پر از تکاپوئه. غیر از این، مزایای دیگه ای هم داره، مخصوصا اگه به متافیزیک هم علاقه داشته باشید. یه جورایی پیوند بین علوم نظری و عملی مختلف.
خوابگاه یا خونه تو تهران یا کرج، این خیلی ساده نیست. مخصوصا با شرایط اجتماعی-روانی مردم تو این سالها. لطفا اینو حتما مدنظر داشته باشید.
همینطور در مورد شهری که هستید، میتونید بالا پایین کنید کدوم یکی بیشتر کارایی خواهد داشت.
ان شاءالله خیر الهی نصیبتون بشه.

هما2

عضو جدید
میگن آینده نانو خوبه آینده یعنی چندسال.خیلی استرس دارم کمکم کنید انتخاب اولمو پاک کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اول علاقه ی خودت مهمه .من خودم گرایشهای متالوژیکی رو خوشم نمیاد چون خودم از بچه های سرامیک هستم.نانو پایه اش از سرامیک شروع شده.حالا اگه به دروس متالوژیکی علاقه داری نانوی سهند بهتره چون استادهای نانوی اونجا خیلی رو متالوژی تدریس میکنند ولی مال پژوهشگاه رو سرامیک.در هر صورت نانو رشته ی وسیعی هستو وقتی واردش شدی خودت بر طبق علاقه ات باید یه مسیری رو انتخاب کنی .سرامیکی یا متالوژیکی....به نظرم انتخاب خوبی کردی

• Like
واکنش ها: b_aa

m.reza89

عضو جدید
بچه ها من نانوی تربیت مدرس و بعد خوردگی سهند زدم.به نظر شما نانو رو پاک کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کدومو اول بزنم؟؟ فقط فردا برای ویرایش وقت دارم. چیکار کنم.شما بودید چیکار میکردید؟
به نظر من به شرطی بزن نانو که واقعا علاقه داشته باشی.چون همیشه این تو ذهنت هست که نانو بازار نداره نانو فلانه... و اگه در کنار این خودخوری ها علاقه هم نداشته باشی بت سخت میگذره.اگه خوردگی سهند علاقه داشته باشی و قبول بشی حداقل پشیمون نمیشی.حالا هرچقدر نانو آینده رو مال خودش کنه

هما2

عضو جدید
کسی به من جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟با 433 به سرامیک علمو صنعت یا تربیت مدرس میرسم؟:cry:

b_aa

عضو جدید
ممنون میشم درباره شبانه هم جواب بدید؟ بیارم نرم محرومم؟ البته میدونم نزدن بهتر از تردیده، ولی احتمالا شاید بتونم برم.

m.reza89

عضو جدید
ممنون میشم درباره شبانه هم جواب بدید؟ بیارم نرم محرومم؟ البته میدونم نزدن بهتر از تردیده، ولی احتمالا شاید بتونم برم.

اگر شبانه قبول بشی و نری مشکلی پیش نمیاد.ولی روزانه قبول بشی و نری حداقل یکسال محرومی ولی میگن بری سازمان سنجش میبخشنت.
نگران شبانه نباش.نخواستی نرو.

باران 87

عضو جدید
فرض کنید علاقه من یکسانه. با توجه به آینده دو رشته بگید. خواهش می کنم!

m.reza89

عضو جدید
فرض کنید علاقه من یکسانه. با توجه به آینده دو رشته بگید. خواهش می کنم!

خوردگی و جوش هیچوقت از دور خارج نمیشن.اگه شک دارید برید مقدمه فونتانا رو بخونید.احتمالا شما فکر میکنید چندسال دیگه نانو انقلاب میکنه و همه گرایش هارو نابود میکنه.خیر قرار نیست نانو هم یه گرایشی میشه مثل خوردگی و جوش نهایتش.
البته میتونید نانو مدرس بزنید و رو جنبه خوردگیش کار کنید.خیلی خودتو اذیت نکن

هما2

عضو جدید
هیچکییی نمیدونه جواب منو؟؟؟؟؟؟:(این دو ماه هم میگذشت راحت میشدیما

باران 87

عضو جدید
خوردگی و جوش هیچوقت از دور خارج نمیشن.اگه شک دارید برید مقدمه فونتانا رو بخونید.احتمالا شما فکر میکنید چندسال دیگه نانو انقلاب میکنه و همه گرایش هارو نابود میکنه.خیر قرار نیست نانو هم یه گرایشی میشه مثل خوردگی و جوش نهایتش.
البته میتونید نانو مدرس بزنید و رو جنبه خوردگیش کار کنید.خیلی خودتو اذیت نکن

تربیت مدرس نسبت به سهند دانشگاه خیلی خوبیه.من نمیگم انقلاب می کنه . منظورم از پیشرفت اینه که بازار کارش خوب میشه.

b_aa

عضو جدید
شما خودتون رو گرفتار این تردید کردید، ولی مشاور ماهان، حداکثر پژوهشگاه کرج رو برای رتبه هایی تو رنج نمره ما میسر میدونستن! با درصد شانس بالا!!

saeid223

عضو جدید
من ساکن تهران هستم و کارم هم تو شهرک صنعتی عباس آباد (شرق تهران) هست
با رتبه 588 کجا رو بزنم (میدونم که راحت روزانه اصفهان و قزوین قبول میشم اما علاقه ای به شهرستان ندارم)
من علاقه به رشته سرامیک رو در خودم می بینم با اینکه تردید هم دارم علاقه شدید به آلومینا دارم و موضع پایان نامه کارشناسیم هم سرامیک بود (با اینکه مواد متالورژی صنعتی خوندم)
حالا به ترتیب و با چه اولویتی رشته ها و دانشگاه ها رو انتخاب کنم؟ (اپلای فول بورس آمریکا رو هم در نظر بگیرید چون میخوام تو فوق کار کنم)
مرسی

b_aa

عضو جدید
اگه امسال هم شبانه پژوهشگاه بود، براتون یه گزینه عالی به حسب می آمد. ولی الان شبانه سرامیک علم و صنعت براتون یه شانسه......شاید آوردید!

SMAW

عضو جدید
سلام. نانو؟؟؟؟؟ فقط اسمش قشنگه!! یه جوی بود که چند سال پیش از اون طرف آب شروع شد و الان رسیده به ایران بعد چندین سال!!
به نظرم حتما خوردگی سهند رو جلوتر بزنید.

saeid223

عضو جدید
اگه امسال هم شبانه پژوهشگاه بود، براتون یه گزینه عالی به حسب می آمد. ولی الان شبانه سرامیک علم و صنعت براتون یه شانسه......شاید آوردید!

ولی خودم احتمال میدم سرامیک پژوهشگاه قبول بشم جیگرم
راستی در مورد شبانه شکل دادن و ریختگری نظرتون چیه؟ (بدترین گرایش مواد فک کنم همین ریختگری باشه درسته؟)
پس با این اوصاف که دوستان تو این پست ها گفتن واسه پذیرش رو انتخاب شناسایی حساب باز نکنم، درسته؟ (احتمالا شبانه انتخاب شناسایی خواجه قبول شم)
به خدا هنوز گیج گیجم! رتبه م نه خوبه و نه بد! فردا میرم سرکار، عصر که برمیگردم با این اینترنت ذغالی باید انتخاب رشته کنم!

SMAW

عضو جدید
بچه ها فقط فردا وقت هست.خواهش می کنم نظر بدید.
سلام. نانو؟؟؟؟؟ فقط اسمش قشنگه!! یه جوی بود که چند سال پیش از اون طرف آب شروع شد و الان رسیده به ایران بعد چندین سال!!
به نظرم حتما خوردگی سهند رو جلوتر بزنید. البته اگه میخواید اپلای کنید نانو بهتره چون چنان مقالاتش تخیلی هستش که هیچکس و از جمله خودتون نمیدونید چی شده و چه اتفاقی افتاده و حتی کسی که مقاله رو چاپ میکنه هم گیج و منگ میگه وااااای چه نانو ساختاری !!!!

SMAW

عضو جدید
کسی به من جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟با 433 به سرامیک علمو صنعت یا تربیت مدرس میرسم؟:cry:
سلام. نمیخوام ناراحتتون کنم ولی احتمالش خیلی کمه. فکر کنم تا حدود 350 دیگه هر جفتش پر شده باشه

b_aa

عضو جدید
تذکر اول: اول کلامتون بد صحبت کردید، هم از اخلاق دوره، هم ادب.
بعد: اگه صرفا قبولی و رفتن ملاک عمل شماست، میتونید از لینک زیر اطلاعات جامعتری برای این مورد پیدا کنید:applyabroad.com
فک نمیکنم اوضاع شناسایی انقدر داغون باشه، بچه هایی با این گرایش بودن که پروژه نانو داشتن، و مغناطیسی، که بین سرامیک و فلزات باشه.یعنی پروژه تعیین کننده تر از رشته انتخابیتون باشه
بهرحال، ان شاءالله هر چی خیره.

b_aa

عضو جدید
این جوری ها هم که میفرمایید نیست!! نانو جذابه چون پیوند بین ریاضیات، فیزیک کوانتوم، مغناطیس و علم مواد رو بیشتر میشه توش دید. و درکنارش اگه اهلش باشید متافیزیک و عرفان و فلسفه!
با منطق تحلیلی شما کل علوم پایه توهمه! احتمال میدم با دید متالی می بینید!! یه دید خشن، نانو جزئی نگرانست