راهنمایی از دوستانی برای پروژه کسر خدمت سربازی (خواهش می کنم شرکت کنید)

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام:gol::gol::gol:

از دوستان خوب هم باشگاهی که برای پروژه کسر خدمت سربازی اقدام کردند تقاضای راهنمایی داشتم.
من دانشجوی دکترا هستم و فعلا معافیت تحصیلی دارم و امسال قصد اخذ پروژه کسر خدمت رو داشتم. چند تا سوال خدمت دوستان داشتم که بی نهایت سپاس گزار میشم راهنمایی بفرمایید.

من شنیدم که پروژه باید از همون ارگان نظامی اخذ بشه که اعزام به خدمت کرده (یعنی ارتش فقط پروژه کسری ارتش رو قبول داره، سپاه هم فقط سپاه رو و ناجا هم ناجا رو؟)

حالا سوال بنده این هست:

1) آیا این موضوع واقعیت داره؟
2) اگر من پروژه برای ارتش یا وزارت دفاع (مثلاً دانشگاه مالک) انجام بدم و بعداً مثلاً سپاه من رو به خدمت اعزام کنه، کسری از بین خواهد رفت؟
3) آیا کسری از هر ارگانی گرفته شود باعث اعزام به همان ارگان می شود؟ مثلاً کسی پروژه کسری از سپاه بگیرد به سپاه اعزام می شود و کسری از ارتش باعث اعزام به ارتش می شود؟
3) امکان گرفتن یک پروژه از ارتش و پروژه دیگر مثلاً از سپاه هست؟

از دوستان خوب هم باشگاهی خواهش می کنم مثل همیشه من رو از راهنمایی هاتون بی بهره نگذارید :heart::gol:

آخرین ویرایش:

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

از دوستان خوب هم باشگاهی که برای پروژه کسر خدمت سربازی اقدام کردند تقاضای راهنمایی داشتم.
من دانشجوی دکترا هستم و فعلا معافیت تحصیلی دارم و امسال قصد اخذ پروژه کسر خدمت رو داشتم. چند تا سوال خدمت دوستان داشتم که بی نهایت سپاس گزار میشم راهنمایی بفرمایید.

من شنیدم که پروژه باید از همون ارگان نظامی اخذ بشه که اعزام به خدمت کرده (یعنی ارتش فقط پروژه کسری ارتش رو قبول داره، سپاه هم فقط سپاه رو و ناجا هم ناجا رو؟)

حالا سوال بنده این هست:

2) اگر من پروژه برای ارتش (مثلاً دانشگاه مالک) انجام بدم و بعداً مثلاً سپاه من رو به خدمت اعزام کنه، کسری از بین خواهد رفت؟
3) آیا کسری از هر ارگانی گرفته شود باعث اعزام به همان ارگان می شود؟ مثلاً کسی پروژه کسری از سپاه بگیرد به سپاه اعزام می شود و کسری از ارتش باعث اعزام به ارتش می شود؟

از دوستان خوب هم باشگاهی خواهش می کنم مثل همیشه من رو از راهنمایی هاتون بی بهره نگذارید :heart::gol:

سلام.
در مورد امریه به این شکل هست که هر سازمانی با واحد نظامی خاص قرارداد دارن و بعد اینکه اون سازمان با امریه شما برای دوسال خدمت موافقت کردن شما باید دفترچه سربازی رو بفرستید برا نظام وظیفه و شما که مدارکتون رو تحویل اون سازمان دادید خودشون پیگیر کارتون هستن و چند روز قبل اعزام به خدمت برگه ای که مشخص کننده یگان برای دوره اموزشتون هست تعیین میشه که بعد دوره اموزشی به عنوان کارمند اون ارگان تا اخر خدمتتون هستید.
در مورد کسر خدمتت پروژه هم احتمالا به همین شکل باشه که اون پروژه رو برای هر سازمانی انجام بدید با یه یگان نظامی خاص قرارداد دارن که خدمت شما هم طبق اون مشخص میشه.
میدونم که نوسازی مدارس با سپاه قرارداد داره و بنیاد مسکن با ارتش اگر برید نظام وظیفه محل زندگیتون بهتون جزئیات رو کامل میگن.
به نظرم اگه بتونید امریه بگیرید خیلی خوبه چون دکترا هم دارید راحت تره کارتون

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام.
در مورد امریه به این شکل هست که هر سازمانی با واحد نظامی خاص قرارداد دارن و بعد اینکه اون سازمان با امریه شما برای دوسال خدمت موافقت کردن شما باید دفترچه سربازی رو بفرستید برا نظام وظیفه و شما که مدارکتون رو تحویل اون سازمان دادید خودشون پیگیر کارتون هستن و چند روز قبل اعزام به خدمت برگه ای که مشخص کننده یگان برای دوره اموزشتون هست تعیین میشه که بعد دوره اموزشی به عنوان کارمند اون ارگان تا اخر خدمتتون هستید.
در مورد کسر خدمتت پروژه هم احتمالا به همین شکل باشه که اون پروژه رو برای هر سازمانی انجام بدید با یه یگان نظامی خاص قرارداد دارن که خدمت شما هم طبق اون مشخص میشه.
میدونم که نوسازی مدارس با سپاه قرارداد داره و بنیاد مسکن با ارتش اگر برید نظام وظیفه محل زندگیتون بهتون جزئیات رو کامل میگن.
به نظرم اگه بتونید امریه بگیرید خیلی خوبه چون دکترا هم دارید راحت تره کارتون

ممنون، امریه صحبت زمانی که به خدمت اعزام میشم. الان که فرصت دارم بیشتر دنبال کسری هستم.

EECi

مدیر بازنشسته

حالا سوال بنده این هست:

2) اگر من پروژه برای ارتش یا وزارت دفاع (مثلاً دانشگاه مالک) انجام بدم و بعداً مثلاً سپاه من رو به خدمت اعزام کنه، کسری از بین خواهد رفت؟

سلام
1) بله همینطوره
2)بعضی ارگان ها مثل ارتش قبول نمیکنند بقیه ارگان ها سخت گیری میکنند. به این شکل هست که شما قبل از تاریخ موعد اعزام به آموزشی میرید به بنیاد نخبگان و برگه اعزام رو تحویل میدید تا اونها درخواست کنند شما به ارگانی مرتبط با انجام پروژه برای آموزش 2 ماهه اعزام بشید
3)نخیر، نظام وظیفه استعلامی نمیگیره در این مورد و با توجه به سیستم خودش تقسیم بندی میکنه
4) بله هست. این سازمان ها ارتباطی با هم ندارند ولی ممکنه در موقع گرفتن کسری مثلا ارتش پروژه جاهای دیگر رو قبول نکنه

موفق باشید:gol:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

اگه کسی بخواد از ارتش پروژه کسری بگیره کسی میدونه باید چه مراحلی رو طی کنه؟

:gol:

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام

اگه کسی بخواد از ارتش پروژه کسری بگیره کسی میدونه باید چه مراحلی رو طی کنه؟

:gol:

روش های مختلفی هست که من دوتاش رو بلدم:

یکیش اینه که شما از طریق دفاتر همکاری های علمی (مثل دفتر همکاری های شهید فهمیده یا ستاد نخبگان و ... ) اقدام کنی و رزومه بدی که به نظر یکم غیر مستقیم هست
راه دومش اینه که مستقیم بری اون سازمان (مثل ساها، صها و صنایع زیر دریا و ... ) و رزومه بدی و صحبت کنی که من خودم این روش رو ترجیه می دم

لیست ارگان هایی که کسری میدادن رو قبلاً در ستاد نخبگان بوده ظاهراً، اما الان با توجه به تغییر رویه خبر ندارم. رو نت هم یه سری هاشون رو به صورت لیست خودم دیدم که استفاده کردم.

آخرین ویرایش:

M@$oud

عضو جدید
سلام خسته نباشید.
دوستان من تازه آموزشیم تمام شده، الان میخوام از طرح کسری استفاده کنم و رویه یه پایان نامه کار کنم که مقداری کسری بگیرم...
کسی اطلاعی داره که از کجا باید شروع کنم؟ دیر که نشده ان شاءالله؟:smile:
ارگان خدمتی بنده سپاه هست

بالا