راهنمایی احداث کارگاه تولید بلوک دیواری و سقفی

hossein67

عضو جدید
دوستان سلام
من میخام یه کارگاه تولید بلوک دیواری و سقفی باز کنم یه سوال از دوستان داشتم که چطوری میشه مقاومت بلوک ها رو افزایش داد طوری که با هر ضربه ای نشکنن و مقاومت خوبی داشته باشن اگه نشکن هم باشه که دیگه بهتر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hossein67

عضو جدید
کسی در این مورد چیزی نمیدونه یا من جای نا مناسبی درخواستمو مطرح کردم؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز ، بلوک ها باید شرایط استاندارد و مقاومت های مورد نظر مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن رو داشته باشه ، نشریه 55 ، مبحث 5 و چند تا نشریه دیگه میتونه کمک خوبی به اطلاعات اولیه ات در مورد بلوک های ساختمانی باشه ، در ضمن به این نکته توجه کن که دیوارهای 3D و بلوکهای یونولیتی الان به سرعت داره جای بلوک رو میگیره :)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش من يه زماني روي اين موضوع كار ميكرد رسيده بود به بلوك هاي سولفاته كه مقاومت زيادي در برابر فرسايش داره حالا بازم بپرسم اگه چيزي يادش بود بهت ميگم

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکته

نکته

بتن سازی مربوط به عمرانه!!
با سلام
حق با دوستانه
این کار یه کار عمرانی است،اگه میخوای برو کتاب تکنولوژی بتن یا کتاب بتن آرمه رشته عمران رو بخون،یا تو سایت google در موردش مطلب جستجو کن
موفق باشی:)

ruzbehjan

عضو جدید
سلام
این سوال از نظر تئوری مربوط به عمران هست ولی بحث درباره مقاومت سنگدانه و سیمان میشه که من فکر میکنم برای رسیدن به نتیجه بهتر و سریعتر باید مراجعه کنی به استانداردها و نشریات سازمان برنامه و بودجه. من قبلا" درباره این چیزی که تو میخوای کتاب مریوط به استانداردهای ساختشو دیدم ولی شماره نشریه اون یادم نیست.
بهتره بری سایت برنامه بودجه و لیست و فهرست نشریاتشو کامل جستجو کنی و ببینی.
یا مراجعه کن به فروشگاه انتشارات سازمان مسکن و شهرسازی شاید اونا هم چیزی داشته باشن .فکر کنم از خیابان طالقانی بیایی به سمت میدون ولیعصر دو خیابون مونده به میدون سمت راست توی کوچه نبش پاساژ محلش باشه.

موفق باشی

mahroo

عضو جدید
واقعا!مگه بلوک حتما باید بتنی باشه؟و ممنون که اون سوالمو جواب دادید

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خواهش، اما فکر کنم در مورد بلوک بتنی سوال پرسیدن!!

من که هرچی نگاه کردم چیزی به واژه بتن توی مطلبشون ندیدم :) بلوک بتنی اصلاً دیدی تاحالا ؟ سیمانی میگفتی باز یه چیزی ، زشته به خدا :)

hossein67

عضو جدید
خیلی ممنون از دوستان که بلاخره جواب دادن
این بلوک ها رو با سیمان ، ماسه ، آب ، کمی هم ماسه ی بادی درست می کنند بعد ملات رو داخل قالب دستگاه میریزن و بعد با ویبره ملات پرس میشه حالا مشکلی هست اینه که بعد از خشک شدن بلوک یه سری ترگ هایی روش ایجاد میشه که باعث شکستن بلوک میشه
چطوری میشه این ترگ ها رو از بین برد

در ضمن من ساکن مازندران هستم و اینجا هنوز هم از همین بلوک های معمولی استفاده میکنن

خیلی ممنون

ruzbehjan

عضو جدید
بتن یا ملات با استفاده از پر مرغ

بتن یا ملات با استفاده از پر مرغ

این بلوک ها رو با سیمان ، ماسه ، آب ، کمی هم ماسه ی بادی درست می کنند بعد ملات رو داخل قالب دستگاه میریزن و بعد با ویبره ملات پرس میشه حالا مشکلی هست اینه که بعد از خشک شدن بلوک یه سری ترگ هایی روش ایجاد میشه که باعث شکستن بلوک میشه

در ضمن من ساکن مازندران هستم و اینجا هنوز هم از همین بلوک های معمولی استفاده میکنن

خیلی ممنون

سلام
من دو، سه روز پیش از رادیو جوان شنیدم که محققان ایرانی با استفاده از پر مرغ یک نوع بتن یا ملات با مقاومت بالا درست کردن که جواب هم داده.
شاید بد نباشه درباره این موضوع هم کمی بررسی کنی شاید بدردت بخوره و اصلا" بری تو یک فیلد دیگه:w42:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته

خیلی ممنون
چطوری هم محلی!!!
کدوم شهر؟!
خوب آب + سنگدانه + سیمان فرمول اصلی بتن نیست؟! :D

سلام
من دو، سه روز پیش از رادیو جوان شنیدم که محققان ایرانی با استفاده از پر مرغ یک نوع بتن یا ملات با مقاومت بالا درست کردن که جواب هم داده.
شاید بد نباشه درباره این موضوع هم کمی بررسی کنی شاید بدردت بخوره و اصلا" بری تو یک فیلد دیگه:w42:
این ماجراها در حد آزمایشگاهیه!!!
تا به مرحله اجرای کلی برسه هم سرمایه می خواد هم زمان!!!
مقاومت بتن که در 1بازه ی مثلاً 1ساله نیست!!!
باید خوب امتحانش رو بعد چند سال پس بده و بعد ....;)
با این حال واسم جالب بود!!!
اگه مطالبی از این قبیل داشتی ارائه بده!

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا ميخواي يه ذره به بلوكتون سولفات اضافه كنيد فكر كنم مشكلتونو حل كنه
اقا سپهر سوتي ميدي پاش وايسا كوتا نيا اهان ماشالا

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

خیلی ممنون

بلوک ها رو تا مدت 2-3 هفته توی محیط کاملاً مرطوب قرار بدید انشالله موردی دیگه پیش نمیاد :) بعدشم با این وضع سیمان و گرونی دیگه کسی بلوک سیمانی درست نمیکنه ، شما برو دنبال بلوک سفالی .

hossein67

عضو جدید
بلوک ها رو تا مدت 2-3 هفته توی محیط کاملاً مرطوب قرار بدید انشالله موردی دیگه پیش نمیاد :) بعدشم با این وضع سیمان و گرونی دیگه کسی بلوک سیمانی درست نمیکنه ، شما برو دنبال بلوک سفالی .

بلوک سفالی دیگه چیه؟
اگه منظورتون همین آجرهای سفالی هست که برای دیوار و سقف ساختمون به کار میره برای تولید هزینه ی میلیاردی میخاد. برای ساخت کارخانه تولید آجر سفالی حدود 6 میلیارد سرمایه نیاز هست که ما از این پولا نداریم.

ateke

عضو جدید
سلام چرا جاش نیست؟ فقط باید صبر کنی سعی می کنم جور کنم برات.

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا سپهر درست میگن
اگه مطلبی دارید در اختیار همه قرار بدید،ما باید به هم کمک کنیم خصوصا توی مسائل علمی اینو به یاد داشته باشید
با تشکر

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بلوک سفالی دیگه چیه؟
اگه منظورتون همین آجرهای سفالی هست که برای دیوار و سقف ساختمون به کار میره برای تولید هزینه ی میلیاردی میخاد. برای ساخت کارخانه تولید آجر سفالی حدود 6 میلیارد سرمایه نیاز هست که ما از این پولا نداریم.

آها :) خوب اونو نمیدونستم دیگه ! پس بیخود نیست دونه ای 200-300 تومن آب میخوره دیواریاش ، حالا من یه پیشنهاد بهتر دارم برات ، شما اگر سرمایه زدن یک شرکت رو دارید ، یک شرکت 2 منظوره بزن ، الان با وجود سیستم های جدید مثل گچبرگ و 3D شما هم یک نمایندگی از اونا بگیر ! فکر نکنم توش شهرستان ها خیلی جا افتاده باشه ، باسه همین جزو اولینا میشی ، خیلی هم سرمایه نمیخواد ، فقط کافیه برید بگید آقا من میخوام نمایندگی شمارو بگیرم ، برای گچبرگ بگرد ببین نماینده کیو داره شرکت کناف ، یکی از خوباشون افراشته گستران هستش ، برای پنل هم پوما بد نیست ، البته یکم قالتاق میزنند ولی بجاش میشی جزو اولین کسایی که توی شهرستان کار میکنه .

mrkhosravian

عضو جدید
خوب معلومه که بتن وبتن سازی مربوط به عمران.این سوالهای بچه گانه دیگهچیه؟

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
آها :) خوب اونو نمیدونستم دیگه ! پس بیخود نیست دونه ای 200-300 تومن آب میخوره دیواریاش ، حالا من یه پیشنهاد بهتر دارم برات ، شما اگر سرمایه زدن یک شرکت رو دارید ، یک شرکت 2 منظوره بزن ، الان با وجود سیستم های جدید مثل گچبرگ و 3D شما هم یک نمایندگی از اونا بگیر ! فکر نکنم توش شهرستان ها خیلی جا افتاده باشه ، باسه همین جزو اولینا میشی ، خیلی هم سرمایه نمیخواد ، فقط کافیه برید بگید آقا من میخوام نمایندگی شمارو بگیرم ، برای گچبرگ بگرد ببین نماینده کیو داره شرکت کناف ، یکی از خوباشون افراشته گستران هستش ، برای پنل هم پوما بد نیست ، البته یکم قالتاق میزنند ولی بجاش میشی جزو اولین کسایی که توی شهرستان کار میکنه .
ای بابا، مصطفی؟!
شهر ها رو دست کم گرفتی!!!
این ورا هم نمایندگی کناف هست، هم 3d!!!
آمل خودش 1 کارخونه تولید این دیوار ها رو داره!!!!
ناراحتم کردی!!!:(
راستی، این دوستمون اگه بگه اهل کجاست، یعنی کدوم شهر، شاید من بهتر بتونم راهنماییش کنم!!!
چون این سری نمایشگاه که بودم، 1سری مصالحی بود که این ورا کمتر هست!
خودم توی فکرش بودم اما نه سرمایه دارم و نه این که از الآن می هوام برم توی این کار، خدا رو چه دیدی، شاید خواستم ارشد هم قبول شم!! :D