راهنمايي برای دستورات spl

arown

عضو جدید
سلام

من دارم يه برنامه به زبان دلفي مي نويسم كه اطلاعات كليه مربوط به كارمنداي يك شركت رو توي اون ثبت كنم فرم ظاهري برنامه رو طراحي كردم و پايگاه داده اش رو هم با دلفي نوشتم . بهم ميگن اين برنامه خيلي ساده است .
حالا ازم خواستن كه توي برنامه ام از دستورات spl هم استفاده كنم كه منم چندان وارد نيستم و نمي دونم بايد چيكار كنم . ممنون مي شم اگه راهنمائيم كنيد .

mehrdad007

عضو جدید
سلام .شما به يه جستجو داخل گوگل مي تونيد سريع جوابتون رو بدست بياريد .
اگه چيزي پيدا نكرديد بهم اطلاع بديد تا واستون يه فايل آموزشي بزارم

masoud abdi

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
من دارم یک برنامه به زبان دلفی می نویسم که اطلاعات سیستم ها رو ذخیره می کنه
برای چند تا از قطعات جدول کد گذاشتم که وقتی کاربر مدل رو انتخاب می کنه تو جدول اصلی کد اضافه بشه
بعنوان مثال برای قطعه مادر برد می خوام دو تا dbcombobox بزارم که تو dbcombobox اولی مارک مادر برد انتخاب بشه
بعد dbcombobox دومی مدلهای مربوط به اون مارک رو نشون بده
هم مارک و هم مدل مادر برد ها داخل یه جدول به اسم mbcode ذخیره شدن
با تشکر از دوستان

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
با سلام خدمت دوستان عزیز
من دارم یک برنامه به زبان دلفی می نویسم که اطلاعات سیستم ها رو ذخیره می کنه
برای چند تا از قطعات جدول کد گذاشتم که وقتی کاربر مدل رو انتخاب می کنه تو جدول اصلی کد اضافه بشه
بعنوان مثال برای قطعه مادر برد می خوام دو تا dbcombobox بزارم که تو dbcombobox اولی مارک مادر برد انتخاب بشه
بعد dbcombobox دومی مدلهای مربوط به اون مارک رو نشون بده
هم مارک و هم مدل مادر برد ها داخل یه جدول به اسم mbcode ذخیره شدن
با تشکر از دوستان

دوست عزیز برای این مورد، بهینه تر این هست که دو جدول در نظر گرفته شود. یکی مارک و دیگری که مدل ها هست و یک کلید خارجی به مارک داره. وقتی کلید مارک رو بگیرید پاس می کنید به یک کوئری ساده که کل مدل های مارک مورد نظر را با استفاده از کلید فیلتر و نمایش میده :gol:

بالا