راهتمایی و مشاوره در مورد ِ گرایش های رشته ی معماری

مرجان111

عضو جدید
سلام منم کاردانی معماری خوندم اما کارشناسی میخاستم معماری داخلی بخونم که اهواز نداره کسی هست که معماری گرایش طراحی و نوسازی بافت های فرسوده خونده باشه؟؟؟؟؟ اصلان کسی میدونه این رشته چیه؟؟؟

metalika777_h_g

عضو جدید
سلام من کارشناسی معماری خوندم ، میتونم ارشد معماری داخلی بخونم؟ در ضمن پیش نمیخورم؟

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام من کارشناسی معماری خوندم ، میتونم ارشد معماری داخلی بخونم؟ در ضمن پیش نمیخورم؟

سلام نخیر دوست عزیز چرا پیش بخورین . شما تغییر رشته ندادین که بخوایین پیش بخورین .
معماری داخلی جزو گرایش های مرتبط مهندسی معماری محسوب میشه .
فقط هم دانشگاه های زیر ارائه میدن :
1.دانشگاه تهران ( 9 نفر روزانه و 9 نفر شبانه )
2.دانشگاه هنر تهران (7 نفر روزانه و 4 نفر شبانه )
3.دانشگاه غیر انتفاعی سوره تهران ( 15 نفر )
4.موسسه غیرانتفاعی کمال الملک - نوشهر (15 نفر )
5.دانشگاه تهران پردیس خودگردان کیش (9 نفر )

مجموعه معماری :
1.مهندسی معماری
2.معماری منظر
3.مهندسی معماری اسلامی
4.مطالعات معماری ایران
5.بازسازی پس از سانحه
6.معماری داخلی

دوستان
معماری-معماری شهری خوبه؟
از نظر نظام میگم که میتونن شرکت کنن یا نه

bibi gol

عضو جدید
سلام دوستان
من بین انتخاب گرایش ارشد معماری منظر و معماری معماری در گیرم و نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم کدوم بهتره و اینکه اگه منظر بخونم از نظام به مشکل نمیخورم؟
لطفا راهنماییم کنید :(

nastaran1373

عضو جدید
سلام میشه لطفا درباره رشته طراحی داخلی برام توضیح بدید درمورد بازار کارش، یا طراحی بهش تعلق میگیره من کاردانی معماری رو گرفتم و کارشناسی میخام طراحی داخلی شرکت کنم لطفا راهنماییم کنید

سلام من الان ترم اخر کاردانی ناپیوسته معماریم ولی دوس دارم واسه کارشناسی دکوراسیون داخلی بخونم دوس دارم تو زمینه دکور کار کنم ممنون میشم کمکم کنید.مثل شما

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من دو تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین.:gol::gol:
1. میخواستم بدونم اگه بخوام اپلای بشم، کدوم یکی از شاخه های ارشد به دردم میخوره برا ادامه تحصیل؟خودم بین دوتا موندم، فک میکنم اینا خوب باشن.....معماری پایدار.........داخلی
2. برای اپلای شدن حتما باید دانشگاه تهران باشیم یا دانشگاهی مثل اسفهان و تبریزم استاداش از اعتبار کافی بین دانشگاهای مهم برخوردارن؟(اعتبار و بد برداشت نکنینا، منظورم برا اپلای کردنه:smile:)

پ.ن: البته مطمئن نیستم سوالام به این تاپیک مربوط میشه یا نه.

qwertyzx

عضو جدید
کسی میدونه فرق رشته مهندسی طراحی محیط زیست و معماری منظر چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فرق خیلی زیادی ندارند.تفاوتشون در رویکردشونه.معماری منظر بیشتر رویکرد معمارانه داره، طراحی محیط زیست رویکرد زیست محیطی داره.
قبولی در ارشد معماری منظر برای لیسانسه های معماری راحت تره.قبولی در طراحی محیط زیست برای لیسانسه های محیط زیست و کشاورزی و فضای سبز مناسب تره.
البته در دنیا طراحی محیط زیست رشته جدیدتری هست.

qwertyzx

عضو جدید
بچه ها من لیسانس معماری م.آیا می تونم واسه ارشد عمران شرکت کنم؟ دوست دارم سازه بخونم

از لحاظ قانونی مشکلی نداره، در وزارت علوم میشه از رشته حقوق ارشد برق شرکت کرد! اما دو نکته رو مد نظر داشته باشید: اول اینکه آیا می تونید قبول بشید. دوم اینکه در نظام مهندسی به مشکل برمی خورید و البته چون لیسانس معماری دارید در نظام مهندسی از لیسانس معماری استفاده می کنید.اما اینکه ارشد سازه در نام مهندسی برای شما کارایی داره یا نه رو سوال کنید.

qwertyzx

عضو جدید
سلام خسته نباشین من میخواستم بدونم بازار کار کدوم یکی از این 2 رشته بهتره؟؟؟و اینکه این 2 رشته در دانشگاه آزاد برای ارشد هم هستن یا فقط سراسری؟؟ بعدش حتما برای کار تحصیلات دانشگاهی داشته باشیم؟ من رشتم محیط زیست بوده . ولی به این 2 مبحث مخصوصا معماری داخلی علاقه دارم میتونم از طریق کلاسهای مجتنع فنی یا کلاسهای معتبر دیگه موفق شم؟؟؟؟
البته معماری منظر رو هم دوست دارم چون یه جورایی به محیط زیست مربوط میشه . به نظرتون کدوم یکی شانس بیشتر و اینکه هنوز زیاد اشباع نشدن؟

سلام.
اگه می خواهید تحصیلات آکادمیک را ادامه بدهید طراحی محیط زیست برای شما بهتره.خیلی شبیه به معماری منظر هست، اما از آن جایی که منابع ارشد معماری منظر از دروس معماری هست برای شما کار بسیار سختی هست.ضمنا دانشگاه آزاد معماری منظر نداره و فقط در سراسری و غیرانتفاعی هست. طراحی محیط زیست لیسانس نداره و فقط ارشد داره.شناور هست و به محیط زیست هم ارتباط پیدا می کنه.هم دانشگاه سراسری داره و هم دانشگاه آزاد.سراسری سخته و من آزاد رو پیشنهاد می کنم.پس برای ارشد طراحی محیط زیست دانشگاه آزاد رو بخونید.
معماری داخلی بازار کار بهتری داره.منتها قبولی در ارشد برای شما سخت تره و به لیسانستون هیچ ارتباطی نداره.البته می تونید از دوره های آزاد استفاده کنید که اونم خوبه.
در کل ارتباط خیلی قوی بین تحصیلات آکادمیک و بازار کار وجود نداره، گرچه تحصیلات نیز بی تاثیر نیست.

qwertyzx

عضو جدید
سلام دوستان
من بین انتخاب گرایش ارشد معماری منظر و معماری معماری در گیرم و نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم کدوم بهتره و اینکه اگه منظر بخونم از نظام به مشکل نمیخورم؟
لطفا راهنماییم کنید :(

تا جایی که بنده خبر دارم معماری - معماری بهتره. و البته اگه منظر هم بخونید به مشکل نمی خورید، چون با لیسانس شما کار دارند.
موفق باشید.

qwertyzx

عضو جدید
بچه هاي مهندسي كشاورزي ميتونن ارشد معماري منظر بخونن؟ موفق ميشن تو زمينه هاي كاري؟ (مخصوصا اكه كار طراحي انجام داده باشن) ميخوام نظر دوستان معماري رو بدونم

بهتره که طراحی محیط زیست شرکت کنید.با رشتتون هم ارتباط داره.
منابع ارشد معماری منظر از معماری هست و برای شما خیلی سخت میشه.

qwertyzx

عضو جدید
سلام فکر نکنم طراحی محیط زیست جزو گرایشات معماری باشه

سلام.طراحی محیط زیست جز گرایش های معماری نیست، اما شبیه معماری منظر هست.رشته شناور است و بیشتر به درد کسانی که رشته آنها کشاورزی، فضای سبز و محیط زیست هست می خورد.

بالا