رابطه بین برنامه ریزی تولید و نگهداری و تعمیرات

با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی
چند وقتی است برای یک پروژه درسی در یک کارخونه مشغول به کار هستم
خواهش میکنم هرکی کمکی میتواند بکند در رابطه بین نت و برنامه ریزی تولید به من کمک کند شدیدا نیازمندم.
منم هرچی گیر اوردمو حتما میذارم

linktaz

کاربر بیش فعال
تاپيك آپ.
موضوع آموزنده اي هستش.از دوستان اگر كسي نظري داره بگه تا بحث رو شروع كنيم.

hasan_engineer

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی
چند وقتی است برای یک پروژه درسی در یک کارخونه مشغول به کار هستم
خواهش میکنم هرکی کمکی میتواند بکند در رابطه بین نت و برنامه ریزی تولید به من کمک کند شدیدا نیازمندم.
منم هرچی گیر اوردمو حتما میذارم
سلام مهمترین ارتباطش شاخص های نگداری و تعمیرات هست
که اطلاعاتش رو باید واحد برنامه ریزی تولید بده
مثلا شاخص OEE

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام مهمترین ارتباطش شاخص های نگداری و تعمیرات هست
که اطلاعاتش رو باید واحد برنامه ریزی تولید بده
مثلا شاخص OEE
بله.شاخص OEE فاكتور خوبيه.كه در بعضي از كارخانجاتي كه واحد برنامه ريزي تعميرات دارند نيز اين آمار رو به مديريت ارائه ميدند.
يكي از مهمترين فكتور ها،بحث PM هستش و برنامه اي كه تعميرات براي دستگاهها ميچينه.اين واقعا در ايران يه ضعفه بزرگه.وقتي برنامه ريزي توليد ميخواد پيش بيني زمان تحويل محصول رو انجام بده يا قراره MPS رو بچينه اين فاكتور واقعا خودشو نشون ميده.

آخرین ویرایش:

linktaz

کاربر بیش فعال
ارتباط بين تعميرات و نگهداري با ساير سيستم ها

ارتباط بين تعميرات و نگهداري با ساير سيستم ها

untitled.JPG

amir.zerehpoosh

عضو جدید
سلام
در بسیاری از اوقات برنامه ریزی تولید بر مبنای اهداف بلند مدت تولید و بودجه تهیه می گردد ولی در این میان باید بر آمار تولید بطور کامل مسلط بود که چه فرایندی در چه بازه زمانی چه تعداد تولید کرده است و برای اطلاعات تولیدی توسط قالب یا ماشین یک برنامه نگهداری و تعمیرات تنظیم نمود که با ایجاد لینک بین آن با برنامه تولید می توانیم بفهمیم که ایا برنامه تولید ارائه شده محقق می شود یا نه. در غیر اینصورت شما برنامه ای جهت تولید تنظیم می کنید ولی چون هیچ تعمیرات نگهداری صورت نگرفته همزمان چند قالب یا ماشین مرتبط با آن فرایند تولیدی معیوب و نیاز به بازبینی و تعمیر دوره ای دارد .

بالا