دیکشنری ،لغت نامه تخصصی خاک و خاکشناسی

azaddel

عضو جدید
لطفا اگه کسی فایل ورد ،اکسل ، یا هر فایل بانک اطلاعاتی و لغت نامه ای فارسی یا انگلیسی درمورد خاک وخاکشناسی داره در تایپیک قرار بده مرسی ازلطفتون

azaddel

عضو جدید
دیکشنری تخصصی خاکشناسی-انگلیسی به انگلیسی

دیکشنری تخصصی خاکشناسی-انگلیسی به انگلیسی

بلاخره تونستم این گلاسوری راآماده کنم امیدوارم ارزشش راداشته باشه.این فایل درواقع گلاسوری نرم افزار بابیلون میباشد
فایل پیوستی رادانلودنماییدازحالت زیپ خارج نموده سپس برروی آن دابل کلیک نمایید
توجه شود قبل ازاینکار بایستی نرم افزار بابیلون نسخه 6 به بعدراروی سیستم خودنصب نمایید

پیوست ها

• soil dictionary english-english.rar
    47.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

azaddel

عضو جدید
soil taxonomy 2006 قابل نصب برروی دیکشنری بابیلون

soil taxonomy 2006 قابل نصب برروی دیکشنری بابیلون

ازآنجا که کلیدرده بندی خاک 2006 کاربردزیادی برای خاکشناسان دارد برآن شدم که آنرادرنرم افزاربابیلون نصب کنم تا هم به آسانی دردسترس باشد وهم بتوان آنرابه آسانی ترجمه نمود.برای ورود به آن لغات کلیدی نام رده یا کلمه soil taxonomy یا index را درنرم افزار بابیلون تایپ ودکمه go رابزنید تابه اصطلاح معنی لغت رانمایش دهدبرروی نام زیررده ، گروه بزرگ یااصطلاحات کلیدی کلیک نمایید به آسانی آنها رامی یابید واگر در بخواهیدباکلیک برروی سایرلغات معنی آنهارابیابید.

پیوست ها

• soil taxonomy 2006.rar
    202.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • rahnema.JPG
    rahnema.JPG
    33.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

azaddel

عضو جدید
دیکشنری تخصصی کشاورزی انگلیسی-فارسی

دیکشنری تخصصی کشاورزی انگلیسی-فارسی

دیکشنری تخصصی کشاورزی که حدود ۶۰۰۰۰ لغت راداراست وبرای کلیه رشته های کشاورزی جمع آوری وتهیه گردیده است امیدوارم مورداستفاده کلیه عزیزان درسطوح مختلف علوم کشاورزی قرارگیرد.

این دیکشنری بر روی نرم افزار بابیلون نصب میشه ، شما بایستی ابتدا نرم افزار بابیلون رابرروی سیستم خود نصب نمایید سپس فایل زیر را دانلود نموده و ازحالت زیپ خارج نمایید، پس از آن کافیست برروی فایل بازشده دوبار کلیک نمایید تا برروی نرم افزار بابیلون نصب شود.

اینم لینک دانلودش :

azaddel

عضو جدید
دیکشنری تخصصی خاکشناسی انگلیسی - فارسی

دیکشنری تخصصی خاکشناسی انگلیسی - فارسی

کاملترین دیکشنری تخصصی خاکشناسی که تقریبا حدود ۳۰۰۰ لغت را شامل میشود.

این دیکشنری بر روی نرم افزار بابیلون نصب میشه ، شما بایستی ابتدا نرم افزار بابیلون رابرروی سیستم خود نصب نمایید سپس فایل زیر را دانلود نموده و ازحالت زیپ خارج نمایید، پس از آن کافیست برروی فایل بازشده دوبار کلیک نمایید تا برروی نرم افزار بابیلون نصب شود.

اینم لینک دانلودش:

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
دوستان میتونین کلمات رو به صورت واژه بذارین اینجا؟

soltany123

عضو جدید
ترجمه چند لغت

ترجمه چند لغت

با سلام
من در ترجمه یک متن کشاورزی به تعدادی کلمه برخوردم و در هیچ لغت نامه ای نتونستم معنی آنها را پیدا کنم.امیدوارم شما دوستان عزیز بتوانید کمکم کنید.
pedogenic silicaa accumulation in chronosequence soils
tiron
duripan
padonarkosic sand
haploxeralf
durixeralf
xerofluvent
xerorthent
ممنون از کمکتون

azaddel

عضو جدید
duripan : یک افق تحت الارضی که ازتجمع سیلیس بوجودآمده است

haploxeralf: نام یکی ازگروههای بزرگ رده الفی سول در خاکشناسی است به soil taxonomy 2006 یادیکشنری آن که در تایپیکهای قبلی وجودداره مراجعه نمایید

durixeralf: نام یکی ازگروههای بزرگ رده الفی سول در خاکشناسی است به soil taxonomy 2006 یادیکشنری آن که در تایپیکهای قبلی وجودداره مراجعه نمایید

xerofluvent: نام یکی ازگروههای بزرگ رده انتی سول در خاکشناسی است به soil taxonomy 2006 یادیکشنری آن که در تایپیکهای قبلی وجودداره مراجعه نمایید

xerorthent : نام یکی ازگروههای بزرگ رده انتی سول در خاکشناسی است به soil taxonomy 2006 یادیکشنری آن که در تایپیکهای قبلی وجودداره مراجعه نمایید

soil88

عضو جدید
با سلام
من در ترجمه یک متن کشاورزی به تعدادی کلمه برخوردم و در هیچ لغت نامه ای نتونستم معنی آنها را پیدا کنم.امیدوارم شما دوستان عزیز بتوانید کمکم کنید.
tiron
duripan
padonarkosic sand
haploxeralf
durixeralf
xerofluvent
xerorthent
ممنون از کمکتون

اشاره به تجمع پدوزنیکی سیلیکاتها در خاکهایی دارد که تشکیل آنها بیشتر تحت تاثیر فرایند زمان بوده
فرایندهای پدوژنیکی فرایندهایی هستند که در سالوم فعال خاک انجام میشوند. مثل همان تجمع
:gol:

paris@

عضو جدید
دوست خوب

دوست خوب

لطفا اگر پیدا کردید به من هم بدید ممنونم.پریسا

سویل جداری

عضو جدید
سلام خیلی ممنون ، من دیکشنری رو دانلود کردم ولی برنامه بابیلون رو ندارم شما می تونید برام تو تایپیک بذارید.سویل.

abtahi68

عضو جدید
سلام میتونید از نرم افزار GoldenDict استفاده کنید که هم اگلاسوریهای بابیلون روش نصب میشه هم از ویکی پدیا استفاده می کنه هم به صورت تصویری با عکس معنی لغاتو بهتون نشون میده وخیلی بهتر از بابیلون هستش
از لینک زیر برای دانلود میتونین استفاده کنید حدود 15 مگ هست
http://p30download.com/fa/entry/36432/software/education/dictionary/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-goldendict-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%B4%D9%86%D8%B1%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86/
برای گلسوری هم از لینک زیر میتونید استفاده کنید البته شما باید ادرس پوشه ای که این گلاسوری ها هست رو با زدن کلید f3 و در پنجره باز شده قسمت sources بعد تب files کلید ADDبزنین و ادرس اون پوشه رو وارد کنین و در انتها کلید scanرو بزنین تا لغت نامه ها ااضافه بشن
تنهاعیبی که این نرم افزار از نظر من داره اینه که باید لغتو دستی تو نرم افزار تایپ کنین گه اونم زیاذ زمان نمیبره!!!!!!!!!!!!!!

عطیه 67

عضو جدید
سلام به همه دوستان
ممنون میشم معادل فارسی واژه های زیر (انواع خاک) رو بهم بگید
stalite permatil

Vermiculite
satelite

بازم ممنون:)

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
ممنون میشم معادل فارسی واژه های زیر (انواع خاک) رو بهم بگید
stalite permatil

Vermiculite
satelite

بازم ممنون:)
Vermiculite
ورمی کولیت نوعی کانی و بستر کشت
stalite permatil
فکر کنم درستش این بوده

stalite permatill

permatill این هم یه کانی برای بستر کشته

Stalite is the world’s leading manufacturer of expanded slate lightweight aggregate. For over 50 years Stalite has supplied the concrete industry with quality lightweight aggregate. The Stalite Horticulture Division, Stalite-PermaTill, was established in 1992 and has since positioned our company as the leading supplier of lightweight aggregate to the green industry.

Stalite-PermaTill highlights the sustainable revolution in best management practices. Our mission is to gain exposure for our products by becoming the Green Industry’s leading proponent of a sustainable future. Stalite-PermaTill is committed to fundamentally improving the methods in which soils and growing medium are engineered. Applications include: landscape construction, nursery production, vole control, turf management, urban tree care, growing media for green roofs and rain gardens. We are also committed to continue to apply our research and development efforts to provide environmentally sound methods to effectively use our recycled expanded slate products for bio-retention rain-gardens, wastewater treatment, green roofing, and best-management-practices for sustainable land management.
http://permatill.com/

khoshkeltarin

عضو جدید
حق داری نتونستی ترجمه کنی به خاطر اینکه اینا گرو بزرگ رده بندی هستن. ترجمه ندارن. فقط از اینا میفهمی خاک تو چه رده و زیر رده ای.
مثلا fluvent از رده انتی سول که دارای رسوبات آبرفتیه. کتاب پیدایش و رده بندی رو بخونی معلومه.

بالا