[ دیتیل سقف ] درخواست جزئیات اجرایی انواع سقف ها

archi_arch

مدیر بازنشسته
...........

پیوست ها

• saghfe tirche bolouk.rar
    506.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

omidt

عضو جدید
[ دیتیل سقف ] درخواست جزئیات اجرایی انواع سقف ها

سلام

من دتایل اجرایی سقفهای زیر را میخواستم (ترجیها با بارگذاری وزن واحد سطح) در فایل word

1-طاق ضربی
2-تیرچه بلوک
3-کامپوزیت
4-دال بتونی

واسه فردا لازم دارم

با تشکر :gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rasool.civil

مدیر بازنشسته

shayler

عضو جدید
دتایل سقف کامپوزیت و دال بتنی

دتایل سقف کامپوزیت و دال بتنی

سلام.
دوستان اگه میشه دتایل سقف کامپوزیت و دال بتنی رو واسم بفرستین .
خیلی زروریه

rsard

عضو جدید
سلام میشه درباره ی انواع سقف یه منبع بهم معرفی کنید؟اگه کتاب باشه بهتره اگه درباره اش مطالب جامعی داشتید لطفا کمکم کنید البته با ذکر منبع معتبر با تشکر

coma

عضو جدید
سلام

من دتایل اجرایی سقفهای زیر را میخواستم (ترجیها با بارگذاری وزن واحد سطح) در فایل word

1-طاق ضربی
2-تیرچه بلوک
3-کامپوزیت
4-دال بتونی

واسه فردا لازم دارم

با تشکر :gol:

سلام تو آدرس زیر بر روی بارگذاری ثقلی کلیک کن موفق باشید

http://khanehomran.com/Downloads.aspx

nimavao

عضو جدید
سلام دوستان من به یک مشکل مهم بر خوردم که فکر کنم خرد جمع میتونه حلش کنه آقا میشه لطف کنین بگین وزن مخصوص ((پلاستوفوم)) یا همون فوم یا فیبری که توی سقف استفاده میشه چنده؟؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا واحدشم بفرمایین ممنونم

nimavao

عضو جدید
فوم

فوم

سلام دوستان من به یک مشکل مهم بر خوردم که فکر کنم خرد جمع میتونه حلش کنه آقا میشه لطف کنین بگین وزن مخصوص ((پلاستوفوم)) یا همون فوم یا فیبری که توی سقف استفاده میشه چنده؟؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا واحدشم بفرمایین ممنونم

reza2011

عضو جدید

خرد جمع لازم نيست ... خودم واست حلش ميكنم ...
:biggrin:

در مورد بلوك هاي سقفي پلاستوفوم گفته شده كه با 1000 كيلوگرم بلوك ميتونيد 1000 مترمربع رو بپوشونيد . با در نظر گرفتن ضخامت 20 و 25 و 30 سانت براي هر بلوك , وزن مخصوص بلوك هاي يونوليتي معادل با 3.3 كيلوگرم در متر مكعب براي ضخامت 30 سانت و معادل با 4 كيلوگرم در متر مكعب براي ضخامت 25 سانت و معادل با 5 كيلوگرم در متر مكعب براي ضخامت 20 خواهد شد .

در ضمن دوست عزيز سئوالت رو يكبار هم مطرح كني مطمئن باش جوابت رو خواهي گرفت ... تكرار مجدد سئوال يا مطرح كردن در چندين تالار هيچ نقشي در سريعتر جواب گرفتن نخواهد داشت . :gol:

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

بلوك هاي يونوليتي با طول هاي 2 متر تا 6 متر و عرض هاي 50 سانت و 55 سانت و 60 سانت و به ضخامتهاي 20 و 25 و 30 سانت توليد ميشود .

با فرض فاصله بين هر تيرچه 50 سانت و ضخامت بلوك معادل با 25 سانت ميشه در بحث بارگذاري به سهولت ميتوان وزن 1 متر مربع بلوك رو محاسبه كرد كه ميشه حاصلضرب وزن مخصوص در ضخامت بلوك يعني : 1 = 4x0.25 كه معدل با 1 كيلوگرم در هر متر مربع خواهد شد .

اين وزن متر مربع بلوك پلاستوفوم در حالت استفاتده از بلوك سيماني 60 برابر و در حالت استفاده از بلوك سفالي 40 برابر خواهد شد .

پس ميتوان نتيجه گرفت كه استفاده از بلوك هاي يونوليتي تا چه حد وزن سازه را كاهش داده و مقاطع تير و ستون و ساير اعضاي سازه اي رو كاهش خواهد داد .

ساير خواص بلوك هاي پلاستوفوم يا EPS :

غيرقابل اشتعال بودن.

سرعت و راحتیدر اجرای عمليات نصب.

كاهش ضخامت كف سازی طبقات تا حداكثر cm5 بدليل عبور تاسيسات از درون بلوك پلاستوفوم.

سهولت دراندود گچ و خاك و صرفه جويی تا ميزان 15% در سازه ( با وجود شيارهای ايجاد شده درقسمت زير بلوك برای چسبندگی بهتر گچ و خاك)

دوام زياد وايمنی بيشتر در زلزله بدليل نوع دانسيته ونحوه دانه بندی بلوك و خاصيت ارتجاعی دربرابرارتعاشات.

صرفه اقتصادی به جهت مصرفكمتر ميلگرد و آهن آلات تا حدود 20% و نيز صرفه جويی در تيرچه های بتنی تا فاصله
محورهای 60 سانتيمتر در سقف.

عايق 100% صدا، حرارت ونفوذناپذير دربرابر رطوبت و يخ زدگی.

كاهش هزينه قالب بندی سقف.

بي خطر وبدون حادثه بودن برای كارگران هنگام انتقال به طبقات.

نداشتن ضايعات و انباشته نشدن نخاله هاي ساختماني.

صرفه جويي در بتن مصرفی بر روی سقف تا ميزان 15%.

غير قابل نفوذ براي حشرات
و جانوران موذی بدليل پر بودن داخل پلاستوفوم.

batulae

عضو جدید
سلام.خیلی فوری یه پاورپویند در موردکف درساختمان میخوام.اگر مطلبی هم دارید ممنون میشم

blinker!

عضو جدید
دوستان کسی عکس از روند اجراي سقف های طاق ضربی پيدا نکرد؟!من واسه فردا ميخوام!
:cry:

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
آقا من فایل اتوکدی همرو دارم اما هنوز نفهمیدم چطوری باید اینجا بزارمش تا همه بتونن دانلود کنن-یکی توضیح بده تا من بزارمش :)

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من فایل اتوکدی همرو دارم اما هنوز نفهمیدم چطوری باید اینجا بزارمش تا همه بتونن دانلود کنن-یکی توضیح بده تا من بزارمش :)

سلام

خیلی ساده هست.
روی کلید پاسخ به تاپیک کلیک کن و بعد از نوشتن متن از قسمت پایین مدیریت ضمیمه ها رو کلیک کن و بعد آدرس فایل رو بده و اخرش هم فایلا رو آپلود کن

به همین سادگی

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی

خرد جمع لازم نيست ... خودم واست حلش ميكنم ...
:biggrin:

در مورد بلوك هاي سقفي پلاستوفوم گفته شده كه با 1000 كيلوگرم بلوك ميتونيد 1000 مترمربع رو بپوشونيد . با در نظر گرفتن ضخامت 20 و 25 و 30 سانت براي هر بلوك , وزن مخصوص بلوك هاي يونوليتي معادل با 3.3 كيلوگرم در متر مكعب براي ضخامت 30 سانت و معادل با 4 كيلوگرم در متر مكعب براي ضخامت 25 سانت و معادل با 5 كيلوگرم در متر مكعب براي ضخامت 20 خواهد شد .

در ضمن دوست عزيز سئوالت رو يكبار هم مطرح كني مطمئن باش جوابت رو خواهي گرفت ... تكرار مجدد سئوال يا مطرح كردن در چندين تالار هيچ نقشي در سريعتر جواب گرفتن نخواهد داشت . :gol:

والا ما یک سوال رو 3 روز پیش پرسیدیم هنوز جوابشو نگرفتیم عزیز دل :)

erfan...z

عضو جدید
سلام دوست عزیز من یک دتایل دال بتنی میخوام ممنون میشم راهنماییم کنید

arasmashreghi

عضو جدید
سلام کسی دیتیل بارگذاری سقف متال دک و دیوار داخلی با آجر سفال و دیوار خارجی بلوک هبلکس نداره ؟؟؟